Syndrom rychlého vyjmutí z dělohy. Slyšeli jste o tom?

dygab
28. dub 2008

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda jste někdo o tomto syndromu slyšel. Děkuji moc.

kalo
29. dub 2008

dabab: to slyším poprvé. V čem to spočívá nebo jak se to projevuje???? To jako rychlý způsob porodu /nebo cís.řezu/ může mít na dítěti následek?? Opravdu jsem o tom neslyšela....

dygab
autor
30. dub 2008

Stálůe pátrám po příčině velké nespokojenosti naší dcery v prvních měsících. Byl to masakr. Šla ven po dlouhém vyvolávání CŘ a tohle se mi zdá jako zatím nejlepší vysvětlení. Dítě je násilně vyjmut v době, kdy na to není připravené a tak je velice nespokojené a potřebuje nahrazovat dělohu.

petule.h
30. dub 2008

neslyšela, ale mě málem při porodu praskla po vyvolávačkách, takže jsem měla rychle císaře a uvidíme co te´d druhé dítě...

syrael
30. dub 2008

Taky jsem neco malo slysela, Kubik mel pretrvavajici novoro zloutenku az do ctvrteho mesice a pry to muze byt i tim...

alcatko.j
30. dub 2008

Taky jsem o tom slysela a i neco cetla a dost tomu verim...

lenkabu
30. dub 2008

Tak o tom slyším poprvé,ale věřím tomu, docela to dává smysl.

kim
30. dub 2008

Tohle jsem taky neslyšela, rodila jsem 7 hodin normálně, pak taky rychle císař a malej byl zlato, to spíš až teď začíná zlobinkat.Do zavinky jsem zavinovala jen v porodce, po týdnu a kus se mu už "svázání" nelíbilo.V porodce byl úžasnej a to byl prvních asi 5 dnů skoro pořád u seter - měla jsem veliké komplikace, skoro nebrečel, usínal v pohodě, takže já na něm tento syndrom nepozorovala!!! 😉

kalo
30. dub 2008

Já rodila císařem a v porodnici jsem měla pocit, jako by mě malá "nechtěla". Pořád u mě plakala. To se brzo spravilo....Ale taky to s tím asi souviselo, protože jsem šla na císaře ještě před termínem....

mobina
30. dub 2008

Já to slyšela od Majky. Její Maruška prý kvůli tomu brala i antidepresiva. Ondra to měl ze začátku taky, tedy alespoň myslím, že to bylo kvůli tomu. Nic jiného mě nenapadlo. Stávalo se nám a občas ještě stane, že leží v klidu na přebalováku a najednou rozhodí ruce jako by s ním někdo cuknul a začne hystericky plakat. Za chvilku se pak uklidní.

iza
30. dub 2008

no tak u nás teda nic nakového nebylo a není..jáchymek nikdy žádné projevy neměl...byl klidné miminko, nebyly a nejsou s ním žádné problémy..porod mi vyvolávali 3dny,rodila jsem v celkové anest....a žádný problém..myslím, že se to nedá zobecňovat..

iza
30. dub 2008

tak jsem si to dala do vyhledávače a nic nevylezlo...

lucenek
1. kvě 2008

holky tomu věřím, docela slušně o podobných věcech mluví Bc. Karolína Freidlová, česká mentorka konceptu basální stimulace u nás...hodně z jejího učení vyplývá z nitroděložního vývoje....