Také se vám tříměsíční mimi vzteká? Co s tím děláte?

agatka77
11. kvě 2008

ahoj,chtěla bych vysondovat,jestli máte doma vzteklouna a co s tím děláte? malej je nakrmenej a přebalenej a vzteká se,ohrnuje spodní ret,pobrekává,kňourá,je to i tím,že by spal,ale sám neusne a neusne.vyroste z toho? hihi 😉

majenka
11. kvě 2008

Holky, vy mě teda strašíte!!! 😲 😲 😲 To se mám na co těšit 😝

Jinak souhlasím s Aponchie. Moje malá byla hrozně uplakaná první měsíc. Každý večer byl hrozný řev (úplně se dusila, když ležela)-trvalo to cca 2-5 hodin-večer co večer. Byla unavená a neuměla usnout (což tedy neumí dodnes). Takže jsem celou dobu nosila, chovala, skákala na míči a snažila se jí všelijak rozptýlit (co zabralo jeden den, druhý už ne)...a přitom jsem samozřejmě brečela s ní, protože jsem nevěděla, jak ji pomoci a bylo mi jí líto. Ale nikdy jsem ji nenechala ležet a řvát samotnou! No a dneska usínáme u kojení v leže a v pravidelnou dobu a je klid-sice to trvá cca 1,5 hodiny, ale je po řevu...tak mne nestrašte 😅 , že se to zase vrátí 😅

lu777
11. kvě 2008

jinak jsem se ptala i dalších dvou doktorů dětských, jednoho naživo a jedné online, řekli mi totéž, že pokud to nesplňuje tu definici toho excesivního pláče, tak je to normální, některé děti jsou prostě velice klidné a jiné mají tuhle koliku.. holt je vždycky asi průměr a pak ty extrémy... prý nemá smysl to medikovat pokud to do toho měsíce přejde, prostě z toho vyrostou.. což se mi potvrdilo

lu777
11. kvě 2008

Majenko, tak to to už máte spíš za sebou, ne? 😅 většinou to mívají spíš kluci 😉 tak se nestresuj, v mém okolí to měly asi 2 děti z deseti, když jsem se na to vyptala.. moje mamka měla čtyři a ani jedno to nemělo, takže když tu byla, tak byla taky bezradná

závidím, že u vás něco nakonec zabralo.. no u nás holt nezabíralo nic 😖 😖 kromě párkrát ta koupel

my dneska usínáme taky v pohodě... během pěti minut maximálně.. tak doufám, že mu to vydrží 🙂

ale celkově je to po tom 3. měsíci o něčem jiném.. mnohem víc komunikuje, mnohem víc se usmívá, brečí celkově mnohem míň, hysterický řev zmizel.. v noci spí od 19.30 do 6.30, někdy s jedním krmením, někdy bez 😵

jinak v knížce Nejšťastnější miminko v okolí se i přímo píše, že brečení narůstá, vrchol je ve 3. měsíci a pak to jde dolů 😉

misakri
11. kvě 2008

lu777, co čtu mě teda uplně děsí.. nezlob se na mě.. my si prošli stéjným obdobím, co tady popisuješ, holky od nás z července by mohly vyprávět se mnou a můžu teda zodpovědně říct, že nikdy jsem nenechala míšu ležet a řvát, až se z toho poblinkala.. to už mi příjde jako fakt extrém.. dítě ve 3měs neví, co je cílené vztekání.. ano, vyžaduje si pozornost, ale jestli ti pláče i 2hod vkuse, tak bych zkusila doktora, tohle už není normální.. 😒

my měli období, že nespala vůbec, jen pláč a pláč.. měla jsem stavy, no ani se nebudu rozepisovat, co všechno se mi honilo v hlavě, když třeba 2 dny nespala a jen řvala.. ☹

ale překonali jsme to a teď sice usíná až kolem 23hod a musíme ji utahat, ale dá se to.. vyspím se i já.. a když vyvádí v noci, tak usne přes den a já si lehnu s ní.. je to to nejlepší, co můžu udělat pro sebe i pro ni..

tak pevné nervy a doporučila bych lékaře, jestli se vážně tak moc vzteká.. 😉

misakri
11. kvě 2008

aha, tak teď čtu, že už je to za vámi, že se to zlepšilo.. tak to je super, gratuluju, že se vyspíte 😉

lu777
12. kvě 2008

holky, teda vy jste se do mě pustili a to mě ani neznáte 😅 😅

on řval až blinkal i když jsem ho držela !!

a samozřejmě vím, že to nebylo cílené vztekání, už jsem to psala výš... o to přece vůbec nešlo! ...... ta postýlka nebyl trest, proboha 😲 (ale už se fakt opakuju)... prostě uklidňování třeba dvě hodiny nikam nevedlo, tak jsem si dala deset minut pauzu - to je zločin ???? 😨 😨 😨

páni, koukám, že si vždycky někdo přečte kousek a hned odepisuje.. to abych sem snad psala ještě za měsíc.. 😅

no nic - maminkám, které tím právě procházejí pevné nervy.... fakt to přejde ! 😉

lu777
12. kvě 2008

jinak já si právě radši dala tu pauzu, abych nedošla do bodu, že na mě půjdou všelijaké myšlenky, jak píšeš... ono po několika dnech by člověku fakt snad cvaklo v hlavě 😖

dělám vždycky pro malého všechno co můžu, věnuju se mu, až si i manžel stěžoval, že na něj nemám čas 😔 😅 - ale myslím si, že je taky důležité, aby se máma udržela v pohodě... radši budu mít jednou za týden na tři hodiny hlídání než abych se hroutila a na dítě křičela, protože se snažím všechno zvládnout sama.. toho jsem okolo sebe viděla už dost...
myslím, že když máma není v pohodě, tak dítě taky není v pohodě..

schwarzovka
12. kvě 2008

lu77: já tě neodsuzuju, měli jsme doma něco podobného a taky jsem musela na chvili vypnout...dala jsem ho do postýlky, ale zůstala v pokoji, jen jsem si zacpala uši a pár minut se přesvědčovala, že to prostě musím vydržet...už jsem ztrácela nervy...pak jsem se mohla zase vrátit ke konejšení a s o mnoho klidnější hlavou. Já tě chápu 😉

krista
12. kvě 2008

Ahojky holky, tak nám neřve tříměsíční mimi, ale dvouměsíční 😀 Prostě má pravidelně kolem 17,18h do 20,21h histerák 😝 Je to teda něco šílenýho a trvá to už asi týden 😖 Vám to přešlo kolem 3.měsíce? Nemůžu se toho dočkat, nejdřív nás trápily příšerným způsobem prdíky a teď toto 😲

maja1979
12. kvě 2008

lu777, schwarzovka, já to měla taky stejný malá večery prořvala zezačátku jsem teda měla pocit že brečí furt cely dny. ono je hrozně lehký bej v pohodě když má někdo mimčo který jen tak leží a kouká a neřve. Já už někdy myslela že mi z toho hrábne, taky jsem malou někdy dala do postýlky zapnula sem monitor dechu a prostě sem odešla do obýváku a nechala otevřené dveře, to prostě už pak nejde tahat mimčo a skákat s ním furt na míči a já nevim co když řve a řve a řve, taky sem si musela chvíli oddechnout, ale moc to nešlo když sem slyšela jak furt brečí. 😉 jako to fakt nejde nonstop chovat a tišit.

maja1979
12. kvě 2008

kristo, no nám to nějak po tom druhém měsíci začalo přecházet, najednou přestávala večer mín a mín brečet.....sem si říkala ze je to asi náhoda a nechtela sem se zbytečně radovat ale začaly převažovat večery kdy neplakala nad těmi kdy pláče🙂

misakri
12. kvě 2008

lu, já tě neodsuzuju, to v žádném případě.. jen jsem začala číst diskuzi a pochopila jsem to tak, žes ho nechala tak..
já taky uplně záviděla maminám, co jim dítě leželo, zaplakalo, jen když mělo hlad apod.. to bylo u nás scifi.. u nás se i uspávalo na rukách, v kočáru, za celou dobu asi jednou se nám stalo, že jsme ji položili do postýlky a ona SAMA usla.. ale zvykli jsme si, co jsme měli dělat..

já zrovna minule nechala míšu ječet v noci 2hod, už to fakt nešlo.. jenže tohle už je cílený řev, je jí 9měs a chce spát s námi v posteli, 😠 už si vynucuje pláčem.. 😠

lu777
12. kvě 2008

ježíš, holky, díky, tak nejsem sama (vím, že nejsem, kamarádky mi říkaly podobné věci, ale z téhle diskuse to skoro tak vypadalo)...

už jsem si myslela, že jsem špatná matka, protože nemám neomezené fyzické a psychické síly..

jinak je to ve 3. měsíci, takže přesně jak tu holky píšete, máte profily miminkek 2 měsíce nebo 2 měsíce a nějaké týdny...

a přesně jak píše Maja ten popis toho ústupu 😉

misakri
12. kvě 2008

tak holky pevné nervy, jednou to přejít musí.. jen my z toho zestárneme o 5 let.. 😀

krista
12. kvě 2008

Super holky, už se těšim 😅 😀

petra.vavra
12. kvě 2008

Holky, naše malá je vztekloun od narození a drží ji to do dneška, když jí něco nejde, lehne si, zavře oči a začně ječet, za chvilku se rozhlídne kolem sebe a když zjistít, že ji nikdo nesleduje, začne nanovo...opět chvilku ječí, rozhlédne se a když mě vidí, že na ní čučim, tak se buď začně smát nebo ješte ječí víc, jako mámo tak už mě zvedni a šup nebo mě fakt naštveš ještě vic a to ti pak ukážu, co teprve umim......a že umí 🙂
Rozhodně jsem v klidu, protože to má patrně po mě, taky jsem nervák, pokud i něco nejde majznu s tím o zem a odcházím, byly doby, kdy jsem určité věci házela i z okna apod......a to bych Vám přála mě někdy vidět při Člověče, nezlob se.....to už asi 15 let nehraju 😀

ivulinda
12. kvě 2008

Holky povím vám,někdy až nechápu!!!ale jsou malý a nechápou co se dějě a proč pláčou!!!jestli je to jen tak nebo z bolesti 😒

martina21
12. kvě 2008

no ja myslim ze niekedy to chapu velmi dobre,teda ja poznam kedy sa zacne ten moj maly "vztekat" napr.mam ho na ruckach rozpravam mu a je spokojny smejka sa,posadim sa ale stale je na rukach ja rozpravam ale aj tak sa zacne vztekat postavim sa a klud 😀

lu777
13. kvě 2008

jj, plno věcí už pak chápou.. my někdy horší náladu rozchodíme, zaujme se něčím a zapomene....vezmu ho na ruku, opřu si ho o bok a chodím a ukazuju... a říkám předtím vždycky Pochodíme, pokoukáme, pojď... a včera jsem to řekla a hned přestal brečet ještě než jsme šli 😅

a ráno se teď budím na to, že si v postýlce hlasitě povídá... když nakouknu opatrně, tak se vesele rozhlíží a kecálkuje... ale jak mě zmerčí, tak řev, protože máma = jídlo... mám hlaaaaad !!!! 😀
dělá to i tatínkovi, ale protože ten ho krmí jen občas, tak tomu brečí míň

maja1979
13. kvě 2008

lu, přesně-!!!!!! Nelča se budí tak okolo 5té a vydrží si v postýlce broukat a něco so povídat, většinou tak do třictvrtě na šest. ale když k ní nakouknu a ona mě uvidí tak se široce usměje to je teda nádhera, to bych jí odpustila vše na světě vždycky, no ale po chvíli když se nic neděje tak řev a už chce krmit🙂
jinak jak psala martina21, když malou chovam a chodím s ní tak je spokojena, jen se posadim tak to ne to neexistuje, po chvíli řev, a když si zase stoupnu tak klid. mám někdy normálka pocit že mě lehce tyranizuje🙂 jakože no mámo to neexistuje aby sis se mnou na chvíli sedla a mrkla třeba v klidu na TV, hezky na nohy a chodime. mám někdy pocit že mám v nohou tisíc mil🙂 no ale abych jí nekřivdila, ted je to zlatíčko, jak si už vydrží hrát a tak, ale na začátku to sem měla v nohou sto jarních kilometrů, bud sem byla na procházce nebo nosila malou po bytě🙂

ivulinda
14. kvě 2008

Asi jsem to řekla špatně,jasně,že děti ví co chtějí...to co tady píšete o tom nošení atd.je pravda! 🙂

rawanelli
27. únor 2013

Tak já se přidávám je to sice už dlouho od vašich příspěvků.Ale právě přožívám to samé, mám 3 měsíční holčičku dělá mi to když chce spát řve jak tur je uplně rudá,zaliká se ale prostě just bude řvát.Tak ji nechám a po cca 10-15 minut sama usne.je to strašný ale dělá to před spaním jestli ji nejde usnout.Zkoušela jsem ji chlácholit a nic te křik je hroznej dere mi to uši. ☹ ☹