Také se vám tříměsíční mimi vzteká? Co s tím děláte?

agatka77
11. kvě 2008

ahoj,chtěla bych vysondovat,jestli máte doma vzteklouna a co s tím děláte? malej je nakrmenej a přebalenej a vzteká se,ohrnuje spodní ret,pobrekává,kňourá,je to i tím,že by spal,ale sám neusne a neusne.vyroste z toho? hihi 😉

martina21
11. kvě 2008

my mame presne taky isty problem,ked je velmi zly tak ho supnem do kociara na balkon kde vascinou zaspi alebo ked nezabere ani to tak mu dam prso tam vytuhne zachvilu aj ked sa bojim ze si na to zvykne aj ked bude vacsi 😒

agatka77
autor
11. kvě 2008

taky mam strach,aby neusinal jen v kocarku,kdyz se narodil,tak jsem s nim litala dvakrat denne po venku,aby se milostpan vyspal.ted uz jen jednou,ale ta dopoledne jsou opravdu zatim o tom,jak to prezit s nervama.kdyz ho dam do postylky,tak usne,tak na tricet minut (jednou dal hodku,ale to je extrem) a samoze mu to nestaci,ufajda....mate nekdo to same,ale ze se to casem lepsi? ze zacali miminka spat doma lepe?

agatka77
autor
11. kvě 2008

jo a my balkon nemame a kocar mame ve sklepe a bydlime ve 2.patre bez vytahu 😠 .takze nez se dostaneme ven,pres nekolikery dvere a zamky,tak jsem zpocena,vystavena a prcek rve (nekdy ne,ale spis jo) ☹

martina21
11. kvě 2008

no tak to ta lutujem, tiez nechodim von 2x len raz,dufam ze nam niekto poradi ci sa to zlepsi ale ja teda pevne dufam ze ano, tiez ked mi zaspi na rukach a polozim ho do postielky da asi 15 min.zacne plakat zoberem ho na seba zase zaspi potom postielka a tak dokola, vonku spi v kuse tak 2,5 hodiny ale v noci spinka tiez celkom dobre nadranom sa sice castejsie budi ale dam ho ksebe a tam je pokojnejsi

agatka77
autor
11. kvě 2008

taky si prijdes nekdy jak magor? ja furt doufam,ze se proste jednou probudime a budeme mit stale usmevave miminko,ktere pak zacne zivat,ja ho dam do postylky,ono bude aspon hodinku a pul spinkat a probudi se odpocate,hah 🙂 .ale to chci asi moc,vid? no a my vstavame nejpozdej v 6, od peti uz o nem vim,dost casto o nem vim i od posledniho krmeni,ktere je cca ve 3 v noci,to uz pak nespime.Take proto chodim stale spat s nim v tech pul osme,abych naspala co se da 😉

lu777
11. kvě 2008

tak tohle dobře znám 😝 my měli asi 3 týdny, kdy jsem přežívala se sluchátkama a hlasitou hudbou, protože Matýsek řval naprosto hystericky až se zalykal a zvracel si do uší no děs 😖
prostě to jednou uhodilo a bylo.. nejdřív k večeru, pak i odpolko a pak i dopolko, zhruba 4 hodiny denně.. taky byl suchý a najedený, mohla jsem zpívat, houpat, nosit, jak to na něj přišlo, tak zavřel oči a řval a řval až se klepal

v nejhorším pomůže teplá vana, teda u nás, to jsem udělala párkrát..
a celkově zklidňuju, hodně si povídáme, masíruju a u toho pouštím relaxační hudbu..
ale je to vcelku jako s nadýmáním - přejde to za pár týdnů 😉

u nás to ustupuje, je to teď tak dvakrát za týden asi dvě hodiny, což už se dá 😅

takže pevné nervy a hlavně se neboj si dát třeba deset minut pauzu a mimi dát do jiného pokoje (samozřejmě do postýlky a ujistit se, že se nemůže uhodit a tak).. protože u nás byl třeba šílený řev, mně bylo už úplně špatně, hlava třeštila a taaak mi ho bylo líto... a on pak najednou přestal a třeba jakoby nic se tvářil.. a já měla nervy nadranc - zbytečně 😉

jo a nedej se rozhodit okolím, že všechny děti brečí.. některé totiž hystericky řvou a to není totéž.. musela to uznat i manželova maminka, když dorazila, tak malý odpolko chytit záchvat jaksepatří na hodinu a půl.. vzala si ho, že ho zklidní, ale po půlhodině ho dala do postýlky se slovy: S tím se nedá nic dělat, on mě vůbec nevnímá ! 😅

lu777
11. kvě 2008

jinak u nás taky pomohl režim, začla jsem do postýlky dávat natvrdo plus mínus patnáct minut.. dobrá je knížka Každé dieťa sa vie naučiť spať 😉

agatka77
autor
11. kvě 2008

tak to je hustý,zatím tak strašný to není,ale je fakt,že já jsem asi od porodu nějak psychicky labilnější /ono taky když prďola řve s přestávkama skoro celej den,tak kdo to má vydržet, haha/,ale často to celkem je.Zjisitla jsem,že je to fakt když má hlad (to ho úplně chápu) a nebo když je unavenej a to je poslední dobou fakt furt,vydrží max.půl hodiny po jídle být vzhůru a pak je hned protivnej až hrůza.vždycky se těšim na středu a sobotu,to jezdíme k našim na barák,protože malej je furt v kočáru a je to mnohem lepší.Už aby byl starší,to ho snad budou i bavit hodně hračky,vydrží déle vzhůru a třeba se i více hrou unaví a bude přes den spát 🙂

martina21
11. kvě 2008

no dneska mal fakt hrozny den, spinkal v postielke a nam vyrazila hadica od pracky tak sme mali potopu v celej kupelni aj kuchyni 😖 potrebovala som to rychlo utiet aby sme nevytopili susedov a on akoby ho zaziva rezali alebo co strasny ale strasny rev vezmem ho na ruky klud polozim ho lebo to potrebujem umyt a zase az prestaval dychat no horza takto este vzivote nereval tak som ho supla do kociara a za minutu spal akoze nechapem 😒 brusko ho iste nebolelo lebo to by neprestal to by trvalo dlhsie..presne ked sa zobudi tak vazne max hodinku vydrzi byt spokojny usmieva sa pozera na hracky...my zatial mame taky rezim ze o 19 kupeme a az o 22 chodime spat, medzitym si tak pol hodinku pospi ale natvrdo zaspi az o 22h a az do 6.30 (samozrejme kazde dve hodiny v noci kojim ale polozim do postielky a spi dalej)no a dneska som si ho o piatej dala k sebe a podriemkavali sme spolu az do pol desiatej 😀 ako havaj 😀 😀

agatka77
autor
11. kvě 2008

to mas dobry,ze u tebe spi,nasemu prckovi se ve velke posteli s nama nelibi.uz jsem ho chtela mit i u sebe,aby spal,ale ani to ho nenaladi na delsi spanek.taky mi mamka furt rika,ze nestiham uvarit,nebo vyluxovat,ale s timhle urvankem to proste nejde.nekdy si prijdu jako totalne neschopna ☹ .a v satku byt nemuzeme,za prve mi tam rve,nebo po revu i usne,ale jsme blinkaci,takze me minule,kdyz jsem to zkusila totalne poblinkal

martina21
11. kvě 2008

ani ja nic nestiham byvame daleko od rodiny a samy takze mi je to aj celkom jedno, manzel ma obed v robote a pre seba sa mi varit nechce aj keby mam cas 😅 musime verit ze to prejde a ze sa zacnu ty drobci zaujimat viac o svet, niekedy si myslim ze ho to proste nebavi len tak lezat ze sa moc nudi neviem 😕

ivulinda
11. kvě 2008

všechny děti se vztekají i když jsou menší

agatka77
autor
11. kvě 2008

ja mam stesti na kamaradky,co maji miminka,ktera jenlezi a koukaji a kdyz se jim chce spat,tak proste zavrou oci a spi haha....no nas se to netyka 🙂

ivulinda
11. kvě 2008

naše Adélka je taky hodná,jen kouká a směje se,a když chce spát tak pláče a pak usne 😅 .neboj určitě se to zpraví 🙂

ivulinda
11. kvě 2008

agat držím ti palečky aby se to zpravilo 😉

lu777
11. kvě 2008

jinak pokud řve dítě víc než 3 hodiny denně, víc než 3 dny v týdnu a je to tři týdny po sobě, tak jde o excesivní pláč a ten se i léčí.. je na to nějaké centrum ve FN Motol

jinak na vaření nebo uklízení se v rámci možností fakt vybodni 😉 prďolové nás teď fakt potřebujou.. já odbourala z domácích prací co jsem mohla, velký nákup dělá jednou za týden manžel, nežehlím, vařím tak jednou dvakrát týdně... a když je den blbec, tak jsem se naučila praštit se vším, prostě někdy je to potřeba...

jak jinak má člověk zvládnout paviánka a u toho se nezhroutit? něco se musí škrnout ze seznamu věcí co je potřeba udělat.. na okolí kácej, jseš to Ty co v noci kojíš, Ty co ho pořád nosíš a uklidňuješ.. ať si to zkusí na týden dva a pak kecají.. u nás kdo to zkusil, tak to vzdal asi tak desetkrát rychleji než já a to se holedbali bůhvíjak 😅 😅 mamka u nás byla dva a půl týdne a odjížděla se slovy: nechápu, že to vydržíš 😅

a i klidné děti mají své dny.. ostatně asi jako všichni.. 😉

fakt doporučuju zavedení režimu.. začít od stejného času kdy se dává do postýlky.. a ráno aby vstával taky tak nějak zhruba stejně.. mně když spí dýl než do 7, tak ho budím.. protože v 7 jí a to by se mi pak rozhodil celý den..bych si pospala, ale pak bych na to dojela, to mi za to nestojí..

aponchie
11. kvě 2008

lu777 promin muj dotaz ,ale ty jsi nechala tak rvat dite az blinkalo a dala jsi si sluchatka na usi aby jsi to neslysela? 😕

lu777
11. kvě 2008

Aponchie: ano

ono totiž nic nepomáhalo... ani nošení, ani houpání, ani zavinutí, ani zpívání, ani nakrmení navíc, ani šátek, prostě nic 😲

jinak asi máš štěstí, že jsi tohle nezažila... já můžu říct, že bych si nikdy nemyslela, že si ty sluchátka dám...
jenže jsem byla týden doma sama, muž na služebce, příbuzenstvo daleko a Matýsek řval třeba dvě hodiny dopolko, hodinu odpolko a dvě večer... nemyslím brečel, ale řval vzteky... že když jsem ho zvedla, tak jsem mysela, že mi praskne ušní bubínek 🤐

jednou se mě dokonce přišel pán z 2. poschodí zeptat co se děje.. a to bydlíme v 5. poschodí 😲

takže asi tak... kdo nezažil, asi nepochopí...

ptala jsem se na to doktorky, nic na něm nenašla a řekla ať vydržíme, že to za pár týdnů ty děti vždycky přejde.. je to prý typické pro 3. měsíc

a poptala jsem se kamarádek, z asi deseti to zažily dvě.. jedna byla takhle taky sama doma a dokonce se přiznala, že volala na nějakou krizovou linku, že už prostě nervově nemohla.. bych tomu nikdy nevěřila, že malé dítě může tak strašně řvát... já ho musela vždycky odvlíknout, jinak měl mokré bodýčko, svetýrek i prostěradlo během chvilky 😲

jestli máš nějaký zázračný recept na hysterický pláč, tak sem s ním ! ... u nás jednou pomohla teplá vana

aponchie
11. kvě 2008

ja jsem zazila horsi veci si troufam rict a taky jsem na vse byla sama,ale ikdyz rvala 4mesice nonstop nikdy jsem ji nenechala rvat tak aby blinkala a sla sem pryc to bych si nelajzla teda a navic ve 3mesicich dite nevi co je cilenej vztek...mozna bych resila lekare na vsecky strany a ne sluchatka 🙂

lu777
11. kvě 2008

jinak jak vidím tak holky co se tu ptají mají přesně děti ve 3. měsíci.. takže to je asi fakt něco v tom období..
možná nějaký růstový spurt či co, nevím.. já byla zvyklá na občasný řev nebo pobrekávání půl dne kvůli bříšku, ale když to přešlo a nastoupil tenhle hysterický řev, tak jsem nechápala co to jako má být 😲

aponchie
11. kvě 2008

ano je to nejspise rustovej spurt..je treba to vydrzet ..jednou je mame tak to musime nejak poresit a prezit ty hrozne dny 🙂 proste ja si a ma lekarka na porodnici nemyslime,ze dite by melo tak male samo nekde rvat minuty i hodiny to fakt ne..je prilis male na to aby vedelo,ze neco dela spatne..pockej az bud emit rok a bude jecet kvuli zubum nebo az bude rvat ve 2nebo 3letech batolecim vztekanim jsem zvedava jak sipak das sluchatka pac uz ti opravdovym vztekanim muze rozmlatiti pul bytu 😀 ja chapu,ze je to tezke to vydrzet.ja jsem sama skoro porad a me malicka rvala 4mesice nonstop!!proste rvala a je to to same kdyz to mas monotone celej den jako 2xdenne po par hodkach proste zahul,ale nikdy sem nepraktikovala veci jako nechat vyrvat ,odejit nechat samotne a tak..proste me to matersky cit nedal ..brecela sem z toho ja..ja jsem takova povaha,ze bych to nedokazala.mozna bych resila v podvecer spolecne teple koupele jak jsi psala a rano kdyz das do kocarku a uspis venku?nepujde to?nekdo nahore psal jak nechce uspavat v kocare aby co by kdyby nahodou a jine nesmysly 😀 nase mala spala s nama do pul roku spolecne do roka stridave a neresila sem to ..bohuzel nebo bohudik kazde dite je jeine a ver mi,ze tech spurtu je mrak za zivot ditete me jen vzdycky prijde strasne lito kdyz tak male deti musi sami kricet nekde ikdyz by mi rvala na rukou bude u me a bude citit ,ze jsem s ni a ze to brzy prejde a nekdy to mala dela i ted ma 3lety spurt vztek a jine nesvary a muzu ti rict ,ze je to silene nekdy ale me pomaha ji pevne chytit a okamzite odvezt pozornost treba hudbou nejakym nezvyklym zpusobem zvukem a podobne jako:hele ty brdo co to dela???a klidne ji nechat sahnout na neco dospelackeho na cd video dvd a ruzne veci lednicka mrazak apod..ve 3mesicich je miminko prilis malicke aby se vztekalo cilene pripadne se dalo rozmazlit spanim v kocarku a pokud by jinak nespalo tak co?tak at v nem spi proboha nic se nedeje komu to vadi?maximalne budu vic carovat po meste a schudnu treba 😀 hodne stesti

lu777
11. kvě 2008

Aponchie: přešlo to samo po 3 týdnech, přesně jak se píše na netu a jak řekla doktorka i kamarádky 😉

jinak já jsem prostě po hodinách nošení a houpání neviděla žádný smysl v tom, držet ho, když to naprosto nepomáhalo... pokud by mu něco bylo, tak ho budu nosit jak dlouho bude potřeba (a taky jsem to dělala celý první a druhý měsíc, když ho bolívalo bříško), ale pokud má zavřené oči a mlátí okolo sebe rukama co může a nereaguje naprosto nanic, tak se akorát vyčerpáš a efekt to fakt nemá...
zkoušel ho uklidnit i manžel, moje maminka, manželova maminka, dvě kamarádky co u toho jednou byly, prostě nic..
vyrostl z toho, typická tříměsíční kolika... prý to mívají mnohem častěji kluci

jinak chlapeček mé kamarádky to měl měl taky, jen u nich to bylo podle hodin a netrvalo to tak dlouho.. každý večer, v 6 hodin začal šíleně řvát a nemohli ho zastavit.. plus mínus pět minut okolo půl osmé skončil... trvalo to asi měsíc...

p.s. excesivní pláč je to když je to víc než ty 3 hodiny denně, víc než 3 dny v týdnu a 3 týdny za sebou.. já si to pak psala, ale byli jsme těsně na hranici a doktorka řekla, že to je normální (to jsem myslela tehdy, že ji pošlu kamsi daleko), že kdyby to do měsíce nepřešlo, tak ať se ozvu, ale že zatím každé dítě co měla v péči, to přešlo..

jinak já měla únavový syndrom, takže to byl taky důvod, proč se zbytečně nevyčerpávat, když to nemělo efekt.. musím si pravidelně odpočinout, jinak bych mohla zkolabovat 😒

aponchie
11. kvě 2008

nj ,ale znas to porekadlo kdo kolem sebe kope potrebuje pomoc nejvice takze i to drzeni kdyz ty si myslis,ze nema vyznam ma vyznam citi te .to si myslim ja 🙂 ja mela boreliozu a toxoplazmozu celou dobu a nevedela jsem to skoro do posledni chvile a jeste magor uklizela zehlila varila a denne 6hodin s kocarem chodila 😝

lu777
11. kvě 2008

jinak to mmi přece není v postýlce za trest, proboha 😲 samozřejmě že neví co udělalo, na to je malé.. prostě osoba, která se o něj stará, je taky jen člověk...
přece dát dítě do postýlky (s tím, že tam je v bezpečí, nesmí se o ničeho uhodit nebo tam mít hračky v tom momentě) není zločin !

zločin je, když si někdo ten řev nechá přerůst přes hlavu, úplně se vyčerpá a pak zkratuje a třeba by dítěti nedejbože ublížil.... mně přímo i doktorka řekla, že kdybych už nemohla, tak radši dát dítě do postýlky, zavřít dveře a dát si pauzu, vyčistit hlavu a za chvilku se k němu zas vrátit...

ještě dodám, že Matýsek často přestal zničehonic stejně jako začal... a kolikrát se pak i usmíval.. možná jim fakt nějak dozrávají nervy, nevím...

jinak vyřvávat nikdy nenechávám... nemluvím tu o brečení, ale o vzteklém řvaní ze všech sil (prostě ten řev je plný vzteku, jakoby výbuchy vzteku)... to není brečení nebo silné brečení jako při bolesti (to jsme už taky zažili).. je to jiný zvuk

ani kočárek nepomáhal, jak píšeš.. teď je zas normální, občas pobrečí, když nemá náladu nebo tak, ale tohle bylo něco úplně jiného...

jinak o tom kočárku a rozmazlování psal někdo jiný 😉

teď zas normálně spí, doma i v kočárku, normálně reaguje, usmívá se, prostě to je fakt nějaké období..

jedna z mých kamarádek prý byla sama takové řvavé dítě, její maminka z ní prý byla úplně na odvoz.. zajímavé na tom je, že to je asi nejklidnější člověk co znám...

lu777
11. kvě 2008

Aponchie, nevím jestli něco cítí.. já to zkoušela asi týden a kde nic tu nic, řval naprosto stejně v mé náručí na balonu třeba se zpíváním jako v té postýlce..

jinak já měla při tom únavovém syndromu vážný kolaps, málem jsem skončila na invalidce 😖

lu777
11. kvě 2008

ale tohle je jiná diskuse, tady holky chtěly vědět jestli to takhle taky někdo má a poradit co s tím...

aponchie
11. kvě 2008

ja jsem lezela v nemocnici+lumbalky a CT atdatd..znam takove stavy..co treba resti to homeopatiky a pokud jsi na tom tak zle tak bych asi uvazovala o nejake medikamentozni lecbe pro dite ..nejakej protizachvatovej lek ..driv se daval na tohle histeps?a pomahalo to a ted sou samo lepsi veci 🙂

lu777
11. kvě 2008

já beru čínskou medicínu.. prostě jsem tehdy měla ten kolaps vážný a je to asi jako když si komplikovaně zlámeš nohu - sroste to, ale už to není ono, prostě si musím dávat majzla...

no řeší se to medikamenty když to odpovídá té diagnoze excesivího pláče.. my byli blízko, ale nespadalo to pod to, no... dr. řekla, počkat měsíc a prostě to odeznělo, díky bohu

aponchie
11. kvě 2008

hm tak to mas zvlastni lekarku a co to resit komplexne se vsema doktorama ?tvuj lekar na tvou nemoc detskej (mozna jinej kdyz to nechape)ja se optam tety ta dela lekarku v nemocnici na toto 🙂

lu777
11. kvě 2008

Aponchie: jak říkám, už nemám důvod, odeznělo to, je to tzv. tříměsíční kolika 😉

jak říkám, některé děti to prostě mají a odezní to.. stejně jako např. to nadýmání odezní do toho třetího měsíce, tak tohle je typické pro 3. měsíc.. viz holky tady