Téměř 3 měsíční holčička a bez úsměvu. Je to v pořádku?

janinkaves
13. bře 2012

Mě to moc v pořádku nepřijde, nevím ale jestli se jen zbytečně nestresuju. Neteřinka bude mít za 10 dní tři měsíce a neusměje se, ani náznak. Nějak nám to nedocházelo, ani že ten čas tak letí a tak jsem si až teď uvědomila že už bude mít tři měsíce a přijde mi že se chová pořád jako měsíční, jen víc pláče. O víkendu na ni totiž dělala tchýně opičky a malá nic jen hleděla. Zdá se mi že nezaostří, vůbec nevnímá, jako uplný novorozenec, jen tak se dívá nebo rychle hýbe očičkama ze strany na stranu nebo za hlavu a nebo brečí. Je hodně uplakaná, většinou se uklidní jen u prsa, takže se skoro celý den kojí a tak hodně prdí, navíc má ještě i pupeční kýlu, tak možná ji i bolí, to nevím. V náručí se klaní na jednu stranu jakoby do rohlíku, vykrucuje hlavičku a tělo po bříško do prava a strašně mává ručičkama, a kolikrát si i dobře nafackuje, nadzvedává záda do luku, samozřejmě u toho pláče ale nožičkama nekopne nebo jen o pár milimetrů jima pohne (nemá vyvinuté jadérka, ale to prý nic neznamená a oni do roku dorostou). Neměli jste někdo podobný problém ? Nebo se zbytečně stresujeme ? Nikde jsem k tomu nic nenašla, jen pár odkazů že se děti nesmějou nahlas. Všude je psáno že mimčo se má vědomě usmát v 6.týdnech nejpozději do 8 týdnu, tak jsme z toho značně nervozní, protože malá má 12týdnů.

veruska007
13. bře 2012

No, to je složitá otázka. Kdyby šlo o to, že se nesměje, tak bych řekla, že vývoj dítěte je individuální. Podle mne je pro diferenciální diagnostiku důležité: zda má holčička pravidelný rytmus, zda poznává matku, zda vyhledává oční kontakt, jak reaguje na změny, jaká je její převládající nálada. Každopádně, toto by se mělo řešit s praktickou lékařkou a pokud se jí něco nezdá, tak osobně bych vyhledala dětského klinického psychologa, aby vyloučil např. nějakou psychickou poruchu (napadá mě třeba autismus) nebo očního lékaře (zda malá vůbec dobře vidí).

ilonne
13. bře 2012

Tak jadérka do roka skutečně dorostou, nemusí je mít ve 3m, ten rohlík jak píšeš (my tomu říkali "C") Anežka dělala taky a už v šesti týdnech jsme kvůli tomu vojtily. Srovnala se pak během dvou měsíců. Otázka je jestli by se nesrovnala i tak, ale radši jsme to nenechali náhodě. Zbytek nevím, ale opravdu je na místě konzultace s lékařem spíš než s námi laiky.

martina_z
13. bře 2012

Je narozena v terminu? Pokud ano, pak bych se urcite poradila s detskou lekarkou, aby malou poslala na neurologii. Vic Ti k tomu tady nerekneme. Drzim palce.

elana
13. bře 2012

tak podle toho, co popisuješ, to moc na normální vývoj nevypadá 😒 , tříměsíční dítě už je "osobnost", tohle co píšeš, je fakt jako novorozeňátko. Ale tak předpokládám, že se o ní stará nějaký dětský lékař, tak to snad bude řešit...

kacii
13. bře 2012

my jsme meli taky takoveho maleho neurotika...teda smala se, ale musim rict, nekdy jsem mela hodne nahnano, jestli je to jeste v poradku...to machani rukama, prohybani do luku, velka plactivost...prave v tech trech mesicich vygradovalo to plakani, uplne panicky strasne jecela, kdyz videla nekoho neznameho, hodne veci ji vyvedlo z rovnovahy...nejak moc se nechtela ani mazlit, vazne jsem mela strach...pozadala jsem doktorku o doporuceni na neurologii...dite potrebuje mit pevny rezim, spravne se nosit...doktorka me prekvapila jak pry moc sikovnou holcicku mame, jen ze je hodne citliva....ted ji je pul roku, je to neuveritelny smisek, mazilek...ale rozhodne doporucuju 100% toho neurologa, neni na co cekat, navic to muze hodne nervovat a doktor vysetri..my meli uplne normalni vysetreni kdy pozorovala reakce, mluvila na malou, udelala par chvatu a ja byla prekvapena co vsechno z toho vyvodila, kdyz jsem si cetla zpravu...ted jdeme na kontrolu zase, pozvala si nas tehdy jen pro nas klid 🙂

eloana
13. bře 2012

Ahoj...... dcera ma nystagmus a k tomu ocni vadu- nystagmus je litani ocicek ze strany na stranu... zjistila to detska na 3mesicni prohlidce v tomto mesici by mel nystagmus vymizet...urcite bych na to upozornila lekarku ktera by mela ucinit patricne kroky..... byla jsem dcerou v motele kde ji to pod narkozou vysetrili

leiladelly
13. bře 2012

Popisujete zde více problémů pohromadě, určitě ať maminka dětátka vše probere s pediatrem. Prdíky jsou v tomto věku normální, pupeční kýlu budou asi řešit následně, s nevyvinutými jadérky bude miminko chodit k ortopedovi do té doby, než bude nález na kyčlích v normě. Co se týká reakcí dítěte, sociální úsměv se objevuje kolem šestého týdne, jeho cílem je podpořit vazbu dítěte a rodiče. Každý vývoj je ale individuální, podle tabulek se nedá řídit zcela. Spíš pediatr posoudí zda vývojová etapa neteřinky odpovídá jejímu věku a podle toho rozhodne, co dál. Určitě konzultujte s odborníkem. Přeji, ať je vše v pořádku.

ronyx
13. bře 2012

Můj malý má 3 měsíce 5 dnů a usmívat se začal teprve nedávno.S tím bych si starost nedělala,spíš se mi zdá trošičku zvláštní,že vůbec nezaostřuje jak píšeš.V tomto věku už by měla pěkně koukat na obličeje.Co se týče toho prohýbání do luku,tak to je naprosto normální,můj syn to dělá taky.Jsou to zaražené prdíky a mimčo se šponuje a u toho většinou pláče bolestí.Některé dítka jsou víc plačtivé než jiné,takže co se týče plakání,není to taky nic zvláštního,kamarádka má dcerku a ta pláče skoro neustále s malýma přestávkama a to ji jsou přez 3 měsíce.

jop
13. bře 2012

podle mě je zvláštní, že nezaostřuje, nepozoruje okolí, aspoň tvář matky by měla rozeznávat a reagovat na ni. Vzpomínám si, že když u nás byla návštěva v 6 týdnech, tak syn soustředěně koukal na toho, kdo ho zrovna držel v náručí a někdy se rozplakal, někdy ne. S tím úsměvem je to individuální, šponování může být z prdíků, syn mi plakal skoro do 3 měsíců. Ale určitě bych to řešila s doktorkou, není na co čekat.

levandule_vanilkova
14. bře 2012

Ahojky. Kdyby šlo pouze o to, že se ještě neusmívá, asi bych Ti poradila, ještě chvíli vydržet. Ať se na ní maminka stále usmívá. Teď jsem někde četla, že i malé miminko se snaží opičit po rodičích, v rámci možností, a když se maminka často mračí a je naštvaná, tak i dítě se podobně chová. Jenže ty další příznaky, o kterých píšeš už asi tak normální nejsou. Jak tu napsal někdo výše, určitě má svého lékaře a je nutné to pořešit s ním a případně trvat na nějakém vyšetření. Čím dřív tím líp.