• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Tlačení, co není tlačení. Co to může být?

20. února 2010 
Ahoj holky,

Helenka uz mi nejakou dobu dela takovou vec, co si neumim vysvetlit. Kdyz se tak na to poruznu ptam, tak mi obcas nekdo rekne, ze to jeho dite dela, nekdo zas, ze to nedela, ale jeste jsem se nesetkala s zadnym vysvetlenim, tak jsem si rekla, ze se zeptam sirsiho auditoria :slight_smile:.

Rikame tomu doma tlaceni, protoze kdybychom o tom nic nevedeli, tak bychom si fakt mysleli, ze tlaci :slight_smile: Proste je takova napjata, ma uplne napnute nozicky kolmo k telu, zrudne ji hlavicka a poti se ji, na dotek je horka, tvari se pritom soustredene az nastvane - mruci az pomalu prejde do kriku. Nekdy je to hodne intenzivni, jak jsem popsala i s tim krikem, nekdy treba jen napne nozicky a trochu se zamysli :slight_smile:. Trva to chvili a obcas skonci sama, obcas ji to prejde, kdyz s ni trochu poblbnem, ponosime, nakojime.

Jinak se skutecnym kakanim a prdikama to prave nema naprosto nic spolecneho :slight_smile: - nikdy z ni pritom nic nevyslo, ani v dobe potom, ani se ji v brisku nic nehoni, mam overene, ze kdyz ma prdiky nebo chce na zachod, chova se uplne jinak.

Takze fakt nevim. Nechala bych to plavat, ale nechci neco zanedbat, nevim, zda ji treba neco neboli nebo tak... Dela tu zhruba mesic nebo dva, a ted je ji 7 mesicu, no a dela to nekolikrat denne, nepocitala jsem.
2. čer 2007 ve 14:03  • Odpověz  • To se mi líbí
gedren nam to tiez nasa mala robi. Vzdy sa zlaknem ze sa zadusa a pritom pocujem potom ako tlaci. niekdy to so zvukom ale nie s krikom ale s takym tlacenim. Neviem tiez kvoli comu, ci sa jej zle tlaci alebo co. A tiez nemava az take problemy s kakanim.
Myslim ze to je normalne, podla mna sa iba tak uvolnuje. Bohvie.
2. čer 2007 ve 14:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Gedren............náš Adam taky tlačí na prázdno.Myslím si že je to normální.Já taky jdu kolikrát na velkou stranu(WC)a ač se snažím sebe víc,nic ze sebe zrovna nedostanu. :grinning:
2. čer 2007 ve 14:25  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Kdyz ona prave podle me fakt ani netlaci, kdyz skutecne tlaci (chodi pri bezplenkovce na nocnik temer od narozeni), tak se fakt chova uplne jinak.

Ale celkem jste me uklidnily, ze to je asi fakt bezny "syndrom" :slight_smile:
2. čer 2007 v 16:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Gedren,ventiluje nahromaděný tlak. :grinning: Nám to tak řekla dětská dr.My teda netlačíme,ale zase bez zjevného důvodu jen tak vykřiknem.Ale prý to každé dítě dělá jinak a tohle je jeden způsob.
2. čer 2007 v 19:58  • Odpověz  • To se mi líbí
gerden, presne tohle zacal delat kubes taky, asi pred mesicem, ale myslim, ze se proste vzteka, snazi se na sebe upozornit, taky to nema u nas s kaknim nic spolecnyho, ale muzu rict,ze sem se poprvy celkem lekla..
2. čer 2007 ve 20:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky
naše malá to taky dělala. Když jí byl asi měsíc a zhruba ten měsíc to taky trvalo. Bylo to jako když tlačí naprázdno. Ale nikdy z ní taky nic nevyšlo. Hulákala u toho, ale když tlačila doopravdy bobíka, tak u toho ani necekla, jen zatínala a tlačila. To "tlačení naprázdno" dělala jednu dobu skoro nepřetržitě, hlavně v noci. Báli jsme se, co to je, jestli třeba nemá nějakou neplechu ve střevech, tak nás doktorka poslala na ultrazvuk a tam nám řekli, že je vše v pořádku. Tak nás celkem uklidnili. A po nějaké té době to samo zmizelo. Takže čert ví, co to bylo za trápení. :angry:
2. čer 2007 ve 21:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak baby, Petra tlačila nonstop takmer celý týždeň, teda okrem noci keď spala. Vedela som, že určite netlačí do plienok, lebo to smeruje do šerblíka. Ale bola som už z toho na nervy, nedalo sa to už počúvať, vtedy mala katastrofálne soplíky, som sa zľakla, či nemá náhodou zápal močového mechúra, alebo infekciu močových ciest. Som myslela, že keď stále tlačí, chce sa jej cikať. Ale moč mala chvalabohu v poriadku. potom to prestalo, som normálne buchla šampus. Som rada, že je to normálne ako tu čítam iné príspevky, tak sa potvrdili moje domienky.
marie_m aj ja som sa riadne zľakla.
jabjunka, tomu tlaku verím
2. čer 2007 ve 21:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Gedren, naša malá tak prejavuje hnev či nevôľu. Často aj pri kojení, keď netečie tak rýchlo ako si práve želá. Stačí zmeniť polohu, zaujať ju niečím iným a je to v poho. Veď Helenka má už 7 mesiačikov, rozumčeku viac než dosť, možno len skúša maminu :slight_smile:
3. čer 2007 ve 13:17  • Odpověz  • To se mi líbí
moja nina ma dva mesiace a pučí sa skoro nepretrzite, vyzerá presne ako to popisuje gerden a vzdy to završi zaplakanim...vtedy jej musim dat do ust dudel lebo by sa rozvrestala...jas si myslim aspon v pripade mojej dcery ze ju boli brusko ze ho ma nafuknute lebo ona pri tom tlaceni obcas prdne...ale nikdy nekakaka pri kakani sa tvári uplne inak..je sustredena a ticho. ja som z toho uz na nerrvy lebo jej pucenie zacina vzdy tak okolo stvrtej v noci a to uz zvycajne nezaspim lebo to graduje az do hrozneho placu vtedy ju nakojim a modlim sa aby sa pri tom vykakala..tlacenie sice neprestane ale nie je az take intenzivne...dufam ze to po tretom mesiaci prejde lebo som z toho nestastna velmi...
5. čer 2007 v 18:18  • Odpověz  • To se mi líbí
maca2201 • Dnes o 12:49
Dobrý deň,
prosím Vás poradte mi, moja dcérka ide mať teraz 2 roky a asi tak od roka začala tlačiť. Na začiatku sa musela niečoho chytiť , zaprieť sa do niečoho a tak tlačila do bruška. Najskôr sme si mysleli, že chce kakať ale nie. Teraz to robí aj ked sa už nemá čoho zaprieť čupne si a tlačí. Je červená. Nevydáva žiadne zvuky ani plač, len tlačí do bruška. Niekedy to cez den ani raz neurobí a niekedy to robí každú chvílku. Boli sme s tým už u doktorky ale povedala že musí z toho vyrásť, že si to nemáme všímať a ona prestane. Ale aj ked si to nevšímame ona to robí a niekedy aj dosť dlho. Prosím Vás poradte mi ak ste sa s tým stretli , čo mám robiť. Ďakujem
10. únor 2009 ve 14:10  • Odpověz  • To se mi líbí
maca- hele, není to, já vím že to zní divně, že by jako masturbovala? Někde jsem četla, že to takhle vypadá. Že starší holčičky, jako že ne už úplně miminka, když přijdou na to jak se to dělá, tak to nějakou dobu dělaj každou chvíli....
10. únor 2009 ve 21:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak neviem, či niečo podobné nerobí náš 8-mesačný malý - vyzerá vtedy, ako vzpierač, čo sa snaží dvihnúť činku, fučí pri tom a nakoniec sa zasmeje :slight_smile: Keby bol starší, myslela by som si, že predvádza, aký je silný. Vlastne mu aj potom hovoríme, že je silák :grinning:
10. únor 2009 ve 22:09  • Odpověz  • To se mi líbí
nech to znie akokolvek divne, tak ako napisala timbouctou, ja to akasi forma detskej masturbacie, detskeho samoukojenia..(nema to vsak nic s tym ako si to vysvetlujeme my dospely, nic so sexualitou),viem o com hovorim, moja dcerka s tym zacala ako 5 mesacna, bola som s toho upne na nervy...a ked som zacala za tym ist, vypytovat sa u Dr, pochodila som s nou po vsetkych moznych lekaroch, nakoniec sa moje domnienky potvrdili....Predychavala som to asi pol roka :wink: , dnes mame 3,5 roka, dcerka to uz nerobi tak intevzivne, aj metodu trosku zmenila, ale obcas sa mi hodi na zem, "pocvici si" (tak to volame my) a je zase svet v poriadku...
12. únor 2009 v 10:30  • Odpověz  • To se mi líbí
moj maliy takto tlacil minuly mesiac a zistili mu zapal mocovych ciest
12. únor 2009 v 15:10  • Odpověz  • To se mi líbí
paola, ano ale toto tlacenie, pucenie, cvicenie, ktore myslim ja, to je nieco ine....

aj my sme najskor urobili vsetky mozne vysetrenia, boli sme na sono bruska, robili dake vysetrenie ohladom criev, priechodnst konecnika, brali nam moc na vylucenie zapalu....
12. únor 2009 v 15:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,znovu otevírám tohle téma :wink:
malýmu bude 8 měsíců a už asi 2-3 týdny pozoruju že prostě tlačí jako blázen :confused: kolikrát až úplně zrudne a poměrně často to bývá i při krmení :unamused: dělá to tak 3-4x denně :confused: dělají to i vaše miminka????
14. únor 2010 v 15:37  • Odpověz  • To se mi líbí
katko, malý to dělá taky - celý se u toho i napne, zrudne a tlačí :wink: a ještě u toho i jakoby mručí...dělá to už dlouho - možná od 2. měsícě až doteď...
14. únor 2010 v 16:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Tohle mi začala dělat zuzka kolem pátého měsíce taky a asi v 7-8 měsících se začínala i třít o plenku, pohupovala se nebo se plazila po zemi prdkou, dělalo jí to dobře :grinning:
14. únor 2010 v 17:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Petkulka jj taky u toho děsně mručí :confused: :wink:
Kaleilah teda to je myšla malá :grinning: :grinning:
Tak koukam nejsme jediný :sweat_smile: ufff se mi ulevilo :grinning:
14. únor 2010 v 17:41  • Odpověz  • To se mi líbí
...jo a taky to dělá u přebalování a kojení (ale ne vždycky)... :wink:
14. únor 2010 v 17:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak už vííííím proč tak tlačííííí :wink: dneska jsem mluvila s kamarádkou co je dětská sestra :wink: a tohle prý míma dělají prostě při jídle :slight_smile: jak jim nefunguje ještě ten trávicí systém na 100% tak si takle tlačí to papání do žaludku :wink: takže tak
15. únor 2010 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí
i mala to dela
15. únor 2010 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, jednou mi vysvětlovala dr., že tohle můžou dělat, protože mají v konečníku pocit na kakání, ale toho kakání tam nemají ještě dostatek (mlíčko většinou hodně tráví) a tak je trošku nutí, ale nepotřebují.

Jinak malá tohle dělá i po příkrmech a většinou je to také to, že cítí trošku kakání, ale ještě jí to nejde. Většinou se na to několikrát potřebuje napít mlíčka a někdy to jde třeba až po půl dni, kdy to takhle zkouší.
15. únor 2010 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Náš mladej to dělá poslední dobou taky. A často u jídla, rozbalím ho pak a kde nic tu nic, te'ď už ho většinou jen očuchávám, protože rozbalit a zabalit klubko hadů jde dost těžko, tak si šetřím práci :slight_smile:
15. únor 2010 v 17:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, dost mimo mísu, ale takhle nějak jsem asi vypadala, když jsem u porodu místo do konečníku tlačila do obličeje :grinning: :grinning: :grinning: I ty nohy nahoře i mručení... A celej předporodní kurz mi byl na dvě věci :grinning:
20. únor 2010 ve 21:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Maminy, moj maly to robil tesne po narodeni, robil to pri kojeni, potom a strasne casto, detska mi nepovedala, preco to moze robit, ale ja som ziadala, nech nas posle na vystrenia s bruskom, na sone bolo vsetko ok a gastroenterologicka mi povedala, preco to robi. Uplne prosty dovod, nevie kakat, teda nevie spojit, zosuladit tlacenie a uvolnenie svalov zvieraca. Miesto toho tlaci ale stahuje aj svaly zvieraca. Tak v zivote by ma nenapadlo, ze babatka sa musia ucit aj kakat. :slight_smile:
Tie starsie to uz robia z inych pricin, moj napriklad, ked ma v ruke nieco, co nevie otvorit, podava to mne a pritom naznacuje takym zvukom (ako ked sa znazite zo vsetkych sil nieco otvorit), ze otvorit.
20. únor 2010 ve 22:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,
tak Hadraplán to jeden čas taky provozoval, ale teď pohoda a ač to bude znít divně (s ohledem na věk) ale je to prosté: děti objevují kde co a s tímto "tlačením" se to má tak že zadržují moč a pak tlačí, čímž dosáhnou tlaku na nějaká místa, což u nich navozuje různé věci... je to druh dětské masturbace, některé děti u toho křičí, jené mají takovej zaujatej až zasněnej pohled atd. Není tedy třeba nějak se nad tím děsit (i když mě to na začátku dost znervóznělo... :wink: ), takže pokud víte že je nebolí bříško a jináč normálně vylučují tak pohoda :slight_smile: pokud by jste pozorovali nějaké další věci, jako že nekakaj, nečůraj, nebo pláčou při vylučování, tak je problém někde jinde a je třeba navštívit doktora, ale jináč klid :wink:
20. únor 2010 ve 23:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek