Točení z bříška na záda. Kdy se má začít otáčet?

barunka81
20. čer 2008

Ahoj, chci se zeptat,kdy se má miminko otáčet z bříška na záda.
Máme 2,5 měsíční holčičku a už dva dny se takhle otáčí. Pase koníky a pak se začne otáčet a otočí se z bříška na záda. Není to moc brzy? Diky za odpovědi 🙂

schwarzovka
26. říj 2008

janaboris: bohužel takhle malé děti to nedokáží dělat účelně...je to spíš přepadnutí. Nejdřív se musí naučit ze zad na bříško 😉

jitrulka
21. pro 2008

Ahoj holky, malá se mi už začala přetáčet na bříško. Zajímalo by mě za jak dlouho se naučí přetáčet zase zpátky na záda? Pomáhali jste jim nějak? Samozřejmě že to jen tak orientační... 🙂

lucy..
21. pro 2008

Ahoj, nas maly se ze zad na brisko pretocil poprve presne v 5-ti mesicich a zpet v 7m 😉

alishia
21. pro 2008

ahojky, me se vojta zacal ze zad na brisko prekulovat presne tyden pred uk.4.mesicem. A zpatky nakonci 5 mesice. Od te doby co se to naucil to dela porad.)

susik77
14. led 2010

Ahoj holky, nemate nahodou podobnou zkusenost: mala se mi asi od 4.mesice otaci na brisko a posledni 2 tydny se snazi plazit(hybe nozickama) a strasne place. Nekdy se otoci na bok a prepadne na zada(jeste asi nema jistotu).
Ted nevim, jestli ji mam nechat na brisku at cvici i kdyz place (ona place docela hodne kdyz se snazi plazit) Nebo ji mam vzit na ruce a uklidnit(zatim to delam). Kdyz ji necham na podlozce otocim ji na zada, tak se znovu prekuli na brisko a znovu place...ted nevim co ji vadi-jestli je unavena nebo nastvana ze ji to plazeni nejde...Ted ji jsou 4 mesice a tyden. Diky.

sicinka
14. led 2010

Ahoj, nevím co je správné, ale Dáda už tohle dělá přes dva měsíce (pak už vzteky plave ve vzduchu 🙂 ale ted uz nastěstí vyleze na 4 a houpe na kolínkách, tak snad bude brzo pokoj. Poslední měsíc jsem s ním zkoušela nejrůznější cvičení na válci na balonu, aby posílil ty svaly a konečne mohl lézt bez vztekání. Jinak má mírnej hypertonus aspon myslím a takto se přetáčel kolem šesti týdnů, poté co více posíli svaly to neumí. Ted už občas jo, ale je uplně jiné, předtím ho v principu převážila hlava 🙂

pajka888
15. led 2010

susik, naše malá se snaží na bříšku taky lozit, zatím jí to moc nejde, je vidět jak se snaží, hrozně jí vadí že jí to nejde, když ji přetočím na záda, za chvilku je zpátky a dělá to znovu. Někdy se u toho vzteká. Nechám ji tak, až se trochu unaví, tak ji otočím

deni1304
18. led 2010

susik: nase mala ma dnes tri mesice, a radoby lezeni po 4 dela od minuleho tydne, kdyz ji pretocim zpet na zada, tak se vzteka, zapira se patami do zeme, zveda zadek jakoby sla do mostu a pohybuje se smerem nahoru-dopredu po podlaze, Kazde mimco je jine, jedno rychlesi ve vyvoji druhe pomalejsi. mame 1.5 rocniho syna, ten od 4,5 mesicu sam lezl po ctyrech, v 6ti chodil kolem nabytku, sam v 9ti, ale napr.prvni zub mel v 15ti mesicich, kazdy je jiny,ta tva mala je proste aktivka 😉 a asi se citi frustrovane, kdyz neni po jejim 🙂

viola1987
26. říj 2015

@lendy1 dobrý den , vím že je to starý příspěvek, ale musím reagovat i po tolika letech, protože by někdo váš příspěvek mohl brát vážně. Vy jste pediatr, nebo jen píšete to co jste přečetla někde na internetu? Dcera se otočila z bříška na záda po prvním očkování, opačně ze se pak začala otáčet neustále ve 3 a půl měsíci. Názor paní doktorky? Malá je moc šikovná, trenujte už sahání po věcech- mimo dosah dítěte- držení na jedné ruce. každé dítě je jiné, sousedky stejně staré dítě ani neumí pást koníky. Protože nedávala na bříško. Prosím nevytvářejte dojem toho, že dítě které je v něčem napřed je divné. Vy nejste pediatr, je dobře že jste dala odkaz na stránku ale rozhodně bych se touto stránkou neřídila jako biblí. Prostě ve vývoji dětí mohou být obrovské rozdíly.

mishell56
12. pro 2015

Malý se o to snaží už měsíc, bude mu půl roku, jenže se snaží se otočit na břicho s rukou v puse takže mu to logicky nejde :(

qz
12. pro 2015

Mala to zvladla z briska na zada v mesici, ale asi to byl omyl 😀 ale zase dvakrat 🙂

bekyc
3. led 2017

Syn se začal otáčet ze zad na břicho ve 3,5 měsících a jsem si jistá, že to nebylo "přepadnutí" jak mnohé z vás píšou (nechci se chlubit, vůbec by mě netrápilo kdyby se začal otáčet v 8 měsících...) Dělal to x krát za den a v 7 měsících se poprvé postavil, takže bych se uplně neřídila tím, že do 6 to miminka dělají nevědomě. Každé dítě je jiné, to víme všechny. 🙂

mia255
4. led 2017

@bekyc že zad na bříško ano, to se děti otáčí kolem toho čtvrtého měsíce ale z bříška na záda se často jedna o "přepadnutí" v takhle málem věku... Moje malá se to naučila kolem šestého měsíce, kdy už ji nebavilo.dozadovat se přetočení zpět na záda ode mě 🙂)

astyna
4. led 2017

Hlavně, aby to dělala správně. Měla jsem kamarádku, která měla taky rychlíka a pak tu malou museli usměrňovat, aby to dělala správně, aby si to nezažila špatně.

Syn se přetáčel oboustranně od 4.měsíce.

astyna
4. led 2017

@mishell56

zkus mu to správně ukázat - já jsem synovi taky ukázala, jak se může přetočit, když se vždy v necelém "dotočení" vrátil zpět. To samé i lezení a vždy to hned pochopil 🙂

mishell56
9. led 2017

@astyna už se dááávno točí 🙂 psala jsem to před víc jak rokem 🙂

ataborik
25. únor 2017

Mame kluka co je hodne aktivni (jinak je to relativnr prcek)

Ale kdyz ho videla pani doktorka pri prvni prohlidce tak rikala ze je jak mesicni deti🙂

Z briska na zadicka se pretoci od 3 tydnu 🙂

Az vyroste tak ho asi dame na gymnastiku, myslim ze si s nim jrste hodne uzijeme🙂

ataborik
25. únor 2017

Jinak dodam ze pokud je na brisku tak je neskutecne vzteklej takze sebou pekne hazi.

Pokud je vzteklej moc tak to nezvladne.

Kdyz je trochu klidnejsi tak to zvladne protoze si pod sebe da jakoby nozicku pak rucicku, a zacne se tim odrazet aby se mohl otocit a pak jr hrozne spokojenej ze neni na brise🙂

Treba hlavicku zvedal hned po narozeni kdyz byl na brisku.

marionne1
9. dub 2017

Ahoj,no mě se teda malý začal pravidelně přetáčet od konce šestinedělí a ani teď v roce na něm nevidím žádné negativní dopady,že začal už tak brzy,spíše bych řekla naopak. Takže ve 2,5 měsících rozhodně není brzy dle mého názoru😄