Úbytek váhy v deseti měsících. Máte zkušenost?

syrael
1. dub 2008

Tak jsme dneska absolvovali desetimesicni prohlidku a bylo nam receno, ze Kubik pribral trikrat mene, nez by dle tabulek mel. Doktorka to pak hodila v pocitaci do grafua nakonec zjistila, ze protoze jsme byli pred tim nadprumerne macaty, ted se Kubajs spadl presne do optimalniho prumeru. Takze nakonec jsem se trochu uklidnila. Ale duvod toho ubytku nam neni jasny. Rikam si, ze ted boban desne radi a leze po baraku a kadi jak o zivot, tak zrejme proto. Mate nektera podobne zkusenosti? Diky

berynka
1. dub 2008

Ahoj, a kolik vám navážili teď a před tím? My měly při prohlídce v lednu cca 8,2 kg a teď něco málo přes 8,5kg. Doktorka neříkala nic, jestli je to dobře nebo špatně. Ale naše malá taky hrozně často kaká 😅 a je jí samozřejmě všude plno.

niega
1. dub 2008

Syrael, náš Edík za poslední měsíc skoro nic nepřibral. Donedávna sabotoval obědy (MM mu asi namísto masozeleninovýho blafíku jaksi nestačilo, nevím), no a hlavně je furt v pohybu. To naše dítě se nazastaví ani na vteřinu. Navíc těsně před prohlídkou vykakal asi metrák bobků... Mudra se podivovala, ale žádný doporučení nám nedala, takže se nevzrušuju.

syrael
autor
1. dub 2008

Jak vas tady tak ctu, tak mam pocit, ze to ty nase skvrnata fakt asi vybehaji...Oni ty tabulky asi taky nebudou tak zhavy...Ted zahajim vykrmovaci rezim, coz bude znamenat, ze uz asi budeme jenom porad jist, pac do ted jsme jedli skoro porad🙂 No a s tim kakanim to je taky fakt, minuly tyden bylo hovinko skoro v kazdy plyne...Jsou to holt tryskaci!

kalo
1. dub 2008

My taky přibraly za poslední měsíc jen 20 dkg ☹ Chvíli jsem z toho měla hlavu, ale jak čtu, tak zvláštní, že v tomto měsíci nejsme sami...Naše malá teda ješte neleze, ale zato je to neobyčejná "mrskalka". Ale baštíme o 106!!!!! 😲 😲

syrael
autor
1. dub 2008

kalo, tak vidis, asi to bude nejaka haluz, kdyz nas to ma tolik a vsicky papame jak dasi!

kacka79
2. dub 2008

Ahojky, tak my jsme měli v 8 měs 10,20kg!! a teď nám bylo 9 měs a máme 9,60!! papáme pořád stejně, jen toho pohybu je jaksi víc.. no výrazně víc. Ale my jsme obříci, tak těch 10 kg nebylo moc.

kalo
2. dub 2008

Dr. mi řekla, že v posledních 3 měsících do roka se moc nepřibírá...
Jinak my máme 7,30kg....

majaaita
2. dub 2008

Podle tabulek se od půl roku do roka přibírá v průměru 300 g měsíčně, tak když si to rozpočítáš, vyjde to určitě v pohodě 🙂 Prostě se víc hýbou, chvilku neposedí, tak se jim to hubne.
Jo, trošku těch hubnoucích buněk od mladýho a jsem spokojená 🙂)))

kajule
2. dub 2008

Pata uz ted taky tolik nepribira...mezi sedmym a osmym mesicem pribral asi tak 250g a od osmeho mesice vzdycky co mesic to 400g, ted ma 9,6kg.
Kze kalo urcite no neni nic mimoradnyho a je to uplne normalni. 😉

bobisek
6. dub 2008

Ahojky mamči, u nás stojí Dáda na váze už asi měsíc a půl. Má 9200 g a pohybu na rozdávání. V jídle je vybíravej a mlsnej, takže jsem ráda, když do něj něco narvu. Polívky už ani nevařim (na čas), protože je prostě nechce.
Bohužel je jedinej, kdo doma nepřibírá 😀 Maminka těď nějak kyne sama od sebe 😅

brnda
17. dub 2008

tak mi byli dneska na 10 mesični prohlidce a vojta přibral za dva mesice jen 5dkg,takže skoro nic,ale doktorka řikala,že to nevadi,že ma ted vic pohybu 🙂

slevik
18. dub 2008

Ono dělá hrozně moc pohyb 😉. Jakmile se dítko začne víc hýbat, tak se ta váha přestane zvyšovat. U nás to bylo přesně tak. Veru furt přibírala skoro kilo za 2 měsíce a najednou od 6 do 8 měsíce přibrala jen necelých 200g 😕 . Nejdřív se to dr. nelíbilo, ale jakmile zjistila, že malá lítá jak drak, pochopila 😉 .