Umělé mléko Ha a strašné prdění, dá se to nějak řešit? Prosím poraďte

alishia
19. zář 2008

Ahoj,

já už jsem z toho kluka fakt zoufalá, jsou nám 4 měsíce... já nevím jestli tomu že prdí jak kulomet a strašně nahlas dá říci kolika. Jsme na mléku Nutrilon 1 ha, kakáme krásně žlutě každý den třeba 2x i víckrát, ale to mého chlapečka nadýmá a pak strašně prdí, dospělěj chlap by se za to nemusel stydět. A takhle je to celý den, v noci kupodivu spí, to slyším akorát ty děssný prdy. On ví jak si prdnout, ale vím že ho bolí bříško. Dělame masaze, davame Sab simplex a baby calm a vysledek zadny....myslela jsem ze ho to prestane nadymat a nic:/ Dokonce jsem zkousela nekolikrat zmenit mleko, ale vzdy to bylo jen horsi uplně ho jina mleka ucpala, a kakal zelene nebo vubec a jen zkucel, ze se nemuze vyprdnout. Takze mleko uz menit nebudu. Mate nekdo takovou zkusenost? co si myslite o probiotikach??? Myslite ze se z nich prestane nadymat? nebo slouzi jen k tomu aby se mu lepe prdelo....???? Poradte prosim zoufale matce. Kdyby jen prdel, tak bych to neresila , ale vim ze ho boli brisko:(

kim
19. zář 2008

Ahoj Alisho, tak přesně tohle byl náš případ!!!Šílený prdy od malička, taky jsme byli na Nutroši HA, on se ale pořád kroutil a brečel, ale tak vy už jste taky starší...všichni mi říkali, že je to kolika, ale nezdálo se mi to, prděl celý den, pořád a strašně a po jídle se kroutil 😖 Zkusila jsem BEBU HA a taky...pak jsem se zase vrátila na Nutroš, až mi na Velikonoce)to nám byli tak ty 4.měsíce!!!!!) chytl strašně řídké kakání s krví 😕 takže pohotovost.Tam řekl, že je to viroza a že mám dát Nutroš Low lactose, Kulíška na dehydrataci a počkat a po svátcích k naší Dr.průjem hned přestal, moje Dr.řekla, dovyužijte ten Low lactose a vraťte se na HA.Tak jsem tak udělala, po 4 mlíkách HA opět průjem a krev!!!!!!!!Takže jsem zase koupila Low lactose a dobrý.S Dr.jsme se shodli, že je to nesnášenlivost lactosy!!!!!Za pár dnů bylo i po prdech a od té doby pohoda, jen teda měl po tomhle mléku zácpu, ale kakali jsme s rourkou a dalo se, lepší než ty prdy a boleníčko!!!Na Low lactose jsme pořád!!!! 😉 a zácpa je ta tam, když už papáme i jinou stravu než jen to blbé 🤐 mlíko 😉

alishia
autor
19. zář 2008

Kim : diky... tak mi krev nastesti nemame....on mi treba po sunaru taky prestal prdet, ale kakal....jenze proste se v nem ty plyny nejak drzeli a nesli z nej ven, cely dny jen protlacil a u toho desne knoural, tak to sem si rekla radsi at prdi hlavne at neknoura. a uz je to zase lepsi po tom nutrilonu, ale je proste jak kulomet a obcas si teda taky zaknoura nez ten prd vytlaci:((( asi zacnu s mrkvickou, protoze to mliko me ubiji. ja newim jestli proste nekterym detem nevadi ty nastepeny bilkoviny (HA)...:/ podle me kdybysme meli mliko bez toho tak to bude v poho...ale bojim se:( furt lepsi prdy nez ekzemy:/

pietra
19. zář 2008

a preco mate ha mlieko? uz sa u vas objavila alergia alebo vy rodicia mate alergiu?
s pediatrickou si sa o tom radila?
my sme tiez na ha mlieku, nastastie taketo problemy sme nemali, ale doktorka hovorila, ze ak je riziko alergie, s prikramami zacat neskor. Aj keby si zacala s mrkvickou, este dlho hlavnu sucast stravy bude tvorit mlieko, takze problem nevyriesis len mrkvou. Ak maly nema alergiu, mozno by stalo za to vyskusat obycajne UM

alishia
autor
19. zář 2008

ja sem alergicka a astmaticka, manzel je zdravy....prpto davam HA...newim zda muj syn ma sklony k alergiim ci ne...proto se bojim dat mleko bez HA.

pietra
19. zář 2008

ale nadmerne prdkanie tiez nie je podla mna v poriadku a signalizuje to nejaky problem, mozno mu prave ha mliecko nesedi
ako dlho si skusala davat ine mlieko? na zmenu si totiz vraj aj telo musi zvyknut, takze je ho treba davat viac dni

elenita
19. zář 2008

Baby, a preco to prdenie riesite? Keby neprdel, vtedy by mal koliku! Ale takto to ide von, a to je predsa vyborne! Nas maly je na Nutrilone comfort a tiez prdi odusu. Pediatricka aj gastroenterologicka mi povedali, ze je to super a mozem byt rada, ze tak prdi. To zn., ze mu dobre travi a nezostava to dnu.

pietra
19. zář 2008

elenita, no ja mam informacie, ze nadmerne prdenie prave znaci, ze travenie nefunguje tak, ako ma 😒

zuzula28
19. zář 2008

ali, to čo písala kim o skúsení mlieka bez laktózy sa mi zdá dosť logické, lebo pri neznášanlivosti laktózy jeden s príznakov je nadmerná tvorba plynov...ja by som to mlieko skúsila ešte skôr ako tie probiotiká 😕

elenita
19. zář 2008

no mne dve dokiny nezavisle od seba povedali, ze to je len dobre a nemam sa nad tym znepokojovat....aj som kludna, lebo syncek je spokojny, brusko ho neboli, prdi a smeje sa 🙂
a v tom nutrilone comfort, co berieme my, su aj probiotika....
inak ale posledny mesiac sa mi zda, ze uz neprdi tak casto, a tusim je skor nachylny na bolest bruska..

alishia
autor
19. zář 2008

taky me napadlo jestli by to nemohla byt alergie na laktozu....ale jak to poznat?

andika10
19. zář 2008

mi sme to tak zbadali že sme mali krvave hlieny v stolici. Sice nam ešte vysledky neprišli ale doktory tvrdia že na 99% je to alergia a akonahle sme zmenili mlieko krvave hlieny zmizli

kim
19. zář 2008

Alisho, no mohu Ti říct, jak to je u mě 😀 já jsem to totiž vypěstovala v těhu nám oboum 😠 😢 nikdy jsem mlíko moc nepila a jogurt tak jeden za měsíc, v těhu denně půl litru mlíka a alespoň jeden jogurt, už v těhu jsem byla šíleně zaplynovaná a říkala jsem si, co to pro boha je???!!!Ale nějak jsem to neřešila ani jsem neznala nějakou nesnášenlivost laktozy!!!!!Jsem si říkala, že prostě těhu tělo mění....takže to bylo celé těhu, v noci šílený křeče a fakt dělobuchy - pardón za výrazy a upřímnost 😀 😀 no po porodu stejný a asi 2 měsíce po porodu jsem začala mít dost průjmy, časem jsem vypozorovala, že je to vždy, když si dám jogurt či mlíko a třeba jen do kafe!!!!!!Do 4 hod.křeče a průjem!!!!

Tvůj malý to může a nemusí mít, vždyť jsem psala, že mi do 4.měsíce přesně jako vy a pak najednou ty krv.nitky a dost řídká, jo a páchnoucí!!!!stolice, jako zežluklý tuk!!!!!!

Bych možná to mlíko bez laktozy zkusila, hele nic za to nedáš, když mají normoš průjem tak se taky nasazuje tenhle, takže rozhodně mu nějak trávení nerozhodíš, zkusila bych týden a uvidíš, zda se to změní.Zkus to prodiskutovat s Dr.jestli máš dobrou!!!

Jinak Ti mohu říct, že můj Daník to až tak strašně, jako já, nemá!!!Jogurt mu nevadí a tak jsem zkusila normoš mlíko od Hippu, malé množství taky nevadilo, ale jakmile jsem dala všechny denní dávky tohoto mlíka, hned to tu bylo zase prdy a řídké kakání, oni z toho většinou vyrostou a nebo to prý dle mé Dr.přeskočí a vyvrbí se z toho nějaká alergie - prach, chlupy...já jsem taky alergik..

jannicka
19. zář 2008

ahoj alishia. my mame rovnaky problem a riesila som to tu pred dofcou pred dvoma tyzdnami. nakoniec som vysadila sab simplex, babycalm sa nam zda lepsi ale to je individualne. blbe je ze mame blbu pediatricku tak si neviem rady (btw. nemate tip na dobreo lekara v ba??) okrem prdikov aj zacpa. tak sme skusili prikrmy a trosku to pomohlo ale inac s nim musime kakat s rurkou ked sa mu samemu nepodari. zacali sme s mrkvickou ale ta zase tiez pry zapeka. skusili sme aj slivky aj jabka maly sa nevie dozrat ale sa vysypal tak mu to uz nedavam, len dalej kojim a dokrmujem bebou ha ale tiez vobec neviem ako dalej.... :( uvidime v najblizsej poradni. aha a pomohol nam cajik...na prdiky. aspon uz mu nesmrdia. lekarka pry ze to je normalne ze smrdia ale mne sa nezda....smrdia vzdy len ked sa nemoze vykakat chuda moje...

alishia
autor
19. zář 2008

no je to teda hruza s tema detma a jejich briskama 😒 Už aby to ta naše bejbatka preslo. Kamaradka mi ty probiotika primo doporucuje, ze pry super. Jenze jeji chlapecek ma koliky, nemuze se uprdnout ani vykakat.... ale jestli to pomuze i na ty nekonecny prdy to tezko rict. Moje mudr. má pristi tyden dovolenou ://Ale ja s ni mluvila v pondeli, a doporucila mi sab simplex, ktery sem mu stejne uz davala. JE fajn ze prdi a nedrzi se to v nem, ale me to prijde moc!!! Jak vypada hlen ve stolici??? asi sem blba ale newim jak to vypada🙂

kraste
19. zář 2008

ahoj holky, moje malá byla hned od narození na nutrilonu HA. Prděla pěkně, ale já za to byla ráda, protože jsem věděla, že ji nebolí bříško, že je nemá zaražené. To by bylo podstatně horší. Takže buďte rádi, že vám ty miminka prdí, horší by bylo kdyby neprděly. A vůbec to není nic špatného a miminko je v pořádku. Už máme 7měsíců a stále jsme na HA, protože manžel je astmatik i alergik a měnit nutrilon HA nebudu. A jak malá začala jest i normální jídlo tak přestala prdět a přitom stejně mlíčko pije.

alishia
autor
19. zář 2008

kraste, mi uz zacneme od zitra taky davat prikrmy, snad se to zlepsi.) jsem rada ze prdi, lepsi prave nez zacpa...ale stejne mi to neprijde normalni.

kaskya
19. zář 2008

Tak ako tu napísala kraste. Začni hneď s príkrmom - najlepšie s mrkvičkou. Ale pomaly, lebo môže mať zápchu. My sme mali neskutočné bolesti, červenú tváričku, zvíjal sa od bolesti, kričal. no hrôza. všetko to skončilo začiatkom štvrtého mesiaca, ked sme uplne vysadili vsetky kvapky a zacali s prikrmami. uplne teraz v pohode. pukne si fakt mozno dva krat za den. proste super.
Uz mame pat mesiacov a papame mrvku, zemiak, špenát, kuracie masko, kuraci vyvar, jablčnu, hruškovú, broskynovu výzivu.
Davaj pozor na potraviny, ktoré nafukujú ako: strukoviny, brokolicu, karfiol. To nedava vôbec až neskôr.

Pevne nervy a čím skôr príkrmy 😖

kaskya
19. zář 2008

Ešte k viroze. My sme ju mali tiež. Aj krvavé plienky. Pomohlo pol balenia smekty do kojeneckej vody, zamiešať a nechať to vypiť. Výsledok do hodiny. Ked to budeme mať znova, už ziadne ryzove odvary a podobne veci, ktore zaberaju velmi pomaly. Najlepšia je smekta proti hnačke.

alishia
autor
19. zář 2008

Zitra nakoupim mrkvicku, je lepsi Hipp karotka nebo Hami prvni lzicka mrkev?

jannicka
19. zář 2008

hipp je bio a v dm drogerie maju aj bio znacku alnatura. na mrkvu ale pozor nie vela lebo zapeka. pridavat po jednom. napriklad skus este tekvicu (dynu). s ovocim a masom mas urcite este cas podla mna. my sme skusili ovocie kvoli zacpe ale maly sa osypal. neviem ci je to z toho ale najskor ano. moj muz je astmatik tak davam pozor. neprehanam to nijako ale vsetko pomalicky a s mierou. drzim palce

katka13122
19. zář 2008

podla mna skus nutrilon law lactose,,,,my sme mali problemy skoro 9mes.!!!skusala som sab..vsetky tieto srandicky,,menila som mlieka,maly neprdel ale len kakal,podstate nafuknuty,,az nas konecne poslali na testy laktozy a skup ma intol.laktozy,,dokonca aj probiotika maleho nafukuje 😒
aj sa pise ze pri intol.laktozy su hacky,krv v stolici a maly skor kakal hustejsie,okrem nafukovaniu ine priznaky nemal

gabka32
19. zář 2008

ahojky, taky dávám Nutrilon HA jako dokrm, 1-2xdenně a malá prdí ostošest a nevoní to zrovna po fialkách 🙂 ale nenapadlo mě že by to mohl být problém....

alishia
autor
20. zář 2008

holky ja si prave myslim ze problem je v tom HA ...asi to memu miminku nevyhovuje ....a nafukuje se potom a nevonní též🙂) dneska sem zkusila brokolici, moc mu to chutnalo, tak sem zvedava co to s nim udela...pak samozrejme si dal jeste nutrilon 90ml...tak uvidime, ted prdi. Jenze ja mu nemohu dat mleko bez Ha, protoze se bojim ze by mel ekzemy a astma po me.// takze to radsi at prdi.

kim
20. zář 2008

Holky co tu pořád píšete o "normálních" prdech!!!To je jasný, že je dobře, že prděj 😠 ale to prostě poznáte, co je dobře a co už je trochu moc a na malé miminko divné!!!Jako občas prdík beru, ale když se vám mimi kroutí téměř celý den a prdí vlastně permanentně, po položení do postýlky se stále ozývá prdění, tak to fakt normální není!!!!

alishia
autor
21. zář 2008

kim kdo nezna nepochopi:(((

kim
21. zář 2008

Ali 😉 mě to strašně vytáčí, protožem když jsme to měli, přesně na mě všichni koukali jako na hysterku, co moc své dítě řeší a všichni"to je kolika, to je kolika"čajíčky, masíruj břiško, cvič nožkama...bylo to na nic..prostě si myslím, že každá máma pozná, zda je to či ono v pořádku a kdy už je to divný, i když jsme prvorodičky 😉 U nás se na to přišlo brzo(ty 4 měsíce) ale zbytečně se i ty 4 měsíce trápil, když stačilo tak málo!!!! 😠

kalo
21. zář 2008

Bohužel nemám čas dočítat...ale podle tématu: my měly taky HA a malá z toho měla hrozné prdy....pak nám dr.doporučila proti nadýmání Nutrilon Comfort a to bylo ještě horší!!!!!! Navíc šílené zácpy, že ji k tomu bolelo břicho ještě z toho, že nekadila. Vrátily jsme se k HA a za čas jsme zkusily Nutrilon normální...až ten byl v pohodě.....Bohužel jediné, co můžeš udělat, je zkoušet a zkoušet, až malému nějaký sedne.. ☹

alishia
autor
21. zář 2008

Kim: Já Tě chapu, nas trapí tyhle silene prdy od narozeni, do toho tretiho mesice jsem si myslela ze je to kolika, ikdyz mi bylo divne ze takhle prdi....i mama rikala ze to neni normalni. pak sem to teda zacala taky resit comfortem, toho ucpalo a bylo to jeste horsi, tak sem zkusila ha sunar a tto uz too bylo v haji uplne:/ tak sme zpatky na nutrilonu a zas prdime jak divy....dneska sem uz koupila ty probioticke kapky, pani v lekarne rikala ze by nam to melo pomoct i proti nadymani....tak uvidime:/ dam vedet jak sme uspeli, ale pry to par dni trva nez see to upravi. ja uz sem z nej fakt nestastna....vim ze ho brisko boli ikdyz prdi:(((

alishia
autor
21. zář 2008

Kalo, kdyz ste davali HA, tak ses nebala prejit na normalni mliko???? co alergie a astma?

kim
21. zář 2008

Ali já jsem taky alergik, ale kvůli tomu přeci nebudu do něj cpát HA mlíko, když mu to nedělá dobře!!!Ten low lactose je vlastně taky obyč.
Nám probiotický kapky, ty strašně drahý, vůbec nepomohly, bylo to stejné 😔 😔