V 10 měsících nechodí, neleze, nesedí, jen válí sudy

eli88
29. únor 2008

ahojky,je tady někdo kdo má stejný "proplém"? Cvičíme Vojtovku ale jakoby naše Barča zatim nepřišla na fígl jak se posouvat dopředu.Všude se dokutálí párkrát jde na kolínka ale na chvilku a pak se rozplácne jak "žabák" 😅 Je ale moc šikovná,snaží se . Jak já bych jí už ráda dala do sporťáku aby mohla koukat ven, v kočáře se nudí 😔
Pokud jste na tom podobně a nebo stejně, prosím pište.

lienkal
1. bře 2008

no, to asi je blbě, zkus jí trochu pomocí těch rukou, v kterých držíš ta kolínka, ji pomoci, aby to dělala dopředu a dozadu, malej už spí, bych ti to vyfotila, smůla 😒

lienkal
1. bře 2008

nene, chodili jsme na Bulovku, ale stejně s tou Vojtovkou jste začali hodně pozdě, za chvíli už malou asi neudržíš, ale nezoufej, každé dítě je jiné a má svoje tempo a občas to ti doktoři přehánějí a vše hlídaj podle tabulek, Viky byl od pátého měsíce dle doktorů opožděnej a nakonec dohnal i předběhl některé své vrstevníky. Naše generace nic necvičila a taky všichni chodíme, ale to lezení je prý dobré, kvůli zádům, prý je prokázáno, že ti, kdo nelezl může mít problémy se zády, což má v dnešní době skoro každý a můj manžel taky nelezl a záda ho nebolí 😉

krikri27
1. bře 2008

Holky, jste moc šikovné, že cvičíte 🙂 jstre super mámy
Eli, za chvilku to bude za váma , to uteče jak voda, držím pěsti 🙂

krikri27
1. bře 2008

a taky pardon za chyby 😎

katkavac
28. únor 2017

Ahoj maminky. Obnovuji tuto diskuzi.Moje dcerka ma za dva dny 10 mesicu a porad jeste neleze, ale asi tak
2 tydny ji bavi prelezat mi nohy, pritahovat se do kleku o zidli a tak..semtam jde na 4,ale tak, ze ty nozicky ma do stran, ne uplne pod briskem. jinak se plazi uz pres dva mesice.kdyz ji svlecu a je na studene podlaze, tak se ji to
nelibi a kousek popoleze, ale takovym zvlastnim stylem. jinak sebou placne a zas se plazi.dle fyzioterapeutky
ma slabsi brisko a rucicky, ale od te doby, co jsme u ni byli uz je asi posilila, uz zvladne ten krizovy vzor(zaprena o
jednu ruku, je na 4 a druhou chyta po hracce ve vysce).Taky kdyz se o neco opre, tak jakoby sedi mezi patama
A dorovnava.. moje otazky : jak dlouho jeste muze trvat nez se rozleze? a jestli vubec? a muzu povazovat to,,sezeni" za sed nebo jeste neni uplne pripravena? dekuji za pripadne odpovedi, je to me prvni dite, tak jsem uz lehce nervozni, vsechny detikolem me uz od 7 m lezou a sedi a nase madam si dava na cas a ja bych chtela, aby lezla, je to pry dulezite... my s chlapem pry nelezli vubec..ale ja tedy zadne problemy nemela (ve skole ani zdravotni).