V 10 měsících nechodí, neleze, nesedí, jen válí sudy

eli88
29. únor 2008

ahojky,je tady někdo kdo má stejný "proplém"? Cvičíme Vojtovku ale jakoby naše Barča zatim nepřišla na fígl jak se posouvat dopředu.Všude se dokutálí párkrát jde na kolínka ale na chvilku a pak se rozplácne jak "žabák" 😅 Je ale moc šikovná,snaží se . Jak já bych jí už ráda dala do sporťáku aby mohla koukat ven, v kočáře se nudí 😔
Pokud jste na tom podobně a nebo stejně, prosím pište.

eli88
autor
29. únor 2008

nechodí 😀

sylvar
29. únor 2008

Sofi je na tom stejně, na kolínkách se houpá asi 14 dní,ale to je vrchol všeho, max.dojde dozadu 😒

eli88
autor
29. únor 2008

ahoj sylvar a cvičíte vojtovku?

eli88
autor
29. únor 2008

Barča když chce za hračkou,tak se tam dokutálí a pokouší se na ní dosáhnout...

kalo
29. únor 2008

Holky já bych to moc neřešila...tak to mají ty naše koťátka trochu načasované později. My cvičíme Vojtovku a podle Dr.na cvičení taky nedělá to co by na svůj věk měla...houpe se na kolínkách jen když se rozčiluje a sedí jak brambůrka s oporou a bude jí 8m. Možná ELI88, ji nechávat co nejčastěji na zemi, ať si tam "tvoří". 😉
Mojí kamarádce chlapeček nechodil ani v roce a půl a pak zjistili, že to bylo kvůli tomu, že mu to na těch jejich podlahách nešlo...
.....Je pravda, že to lezení je snadnější na něčem měkkém...že se tam ty kolínka snáz dostanou...tak zkoušej třeba změny podložky 😵

eli88
autor
29. únor 2008

ahoj kalo,
jo to si taky říkám " tak co vše jednou příjde" ale včera jsme přišli ze cvičení a nějak mě to dostalo,víš?Jak tam chudinka brečela.Já vím při těch cvikách miminka většinou brečí, ale vidět ji při tom.... 😢
Na zemi je celý den ,na koberci a hraček kolem sebe.. ale máš pravdu na měkým jde na kolínka častěji než na zemi.
Ale nevim jak to mam zrealizovat s tou podložkou, máme koupený to pěnový puzzle ale na tom mi nevydrží, zrovna objevuje vše kolem sebe takže udržet na jednom místě nehrozí.... 😵

sylvar
29. únor 2008

necvičíme nic, dr říká, že má čas, tak asi jo.znám děti, které nikdy nelezly...Sofi už má malinko náznak,ale nejde jí to,ale poctivě nacvičujem 🙂

konoupek
29. únor 2008

Tak naše Denuš zatím jen leze.Taky bych už byla ráda,kdyby seděla pže v kočáře se nudí a tak moc by se chtěla koukat ven 😨 ,ale posazovat jí nechci,dokud to nebude zvládat sama.A chození?V nedohlednůůůůůůů 😉 .

sylvar
29. únor 2008

my jezdíme ve sporťáku od 3.měsíce v pololehu, ze začátku teda v lehu,ale ná kočár má asi 4 nebo 5 poloh,takže je celkem na výběr, vyplatilo se koupit kombinaci 🙂

melani
29. únor 2008

ahojky Laura sedi jak hrib,ale neleze a na brise se ji vubec nelibi taky uz se zacinam bat ☹

eli88
autor
1. bře 2008

ahojky maminky,
tak mi bylo doporučeno plavání ,že si při tom hezky posilují svalíky tak se zkusím v po objednat,snad budou mít ještě místo. 😅
sylvar: taky máme sporták a vše je asi o názoru .... rehabilitační sestra mi zakázala Barču vozit i ve sporťáku,kde úplně nesedí, že by se jí křivila zádíčka,že jí mám dát do sporťáku až si sedne z lezení. Ale na druhou stranu naše maminky a babičky posazovali a my jsme vpohodě.... 😵
konoupek: úplně ti rozumím...znam to,je mi Barči dost líto když kopuká jen na mě a nebo na oblohu .... 😒
melani:ahojky ,a jak si Laura sedla z lehu?Mě MUDr. řekla,že až přijde Barčí doba tak behěm 14 dnů může sedět,lízt a chodit.

melani
1. bře 2008

ahoj eli88 Laura si sama nesedne ma snahu z lehu,ale jeste ji to nejde.Kdyz ji posadim tak se natahne kam potrebuje a je stabilni.....plavat bych chtela strasne moc,ale mam docela hodne kamaradek co s plavanim prestali,protoze holcicky meli problem se zanety ledvin a tak..Laura me zatim bakterii v moci..strevni chodim na NEFROLOGII a tam je prvni otazka nechodite plavat????Bohuzel se bojim,ale strasne jsem se na to tesila....a taky si myslim,ze kazde dite je jine ma desetileteho syna a ten byl jak podle ucebnic....vubec nic jsem s nim neresila,ale asi to taky bylo tim,ze mi bylo dvacet a spostu veci jsem brala uplne jinak a hlavne jsem ho nechala zit a nepozorovala co uz umi a tak...do sportaku Lauru davam od unora do korby se mi uz nevesla aje to trapeni.... 😉

amina
1. bře 2008

eli88,

můj synek byl na tom podobně. Do 11 měsíce nelezl, nesedl si sám, nechodil. Jen válel sudy, nebo se posouval po zadku, když jsem ho posadila.
Z ničeho nic se jeden den sám posadil tak, že si vleže na břiše podsunul kolínka, hlavu zabodl do země a vystrčil prďku a najednou seděl. Je mu rok a leze 3 týdny, nejprve za sebou i jednu nožku tahal, ale teď je to v pohodě. Leze velkou rychlostí. Zatím si sám nestoupne, jen dvakrát se mu to povedlo u nábytku, nechodí.
Ale jsem v klídku, kdesi jsem četla, že dítě si má do roka samo sednout a začít lézt a do roka a půl by mělo začít chodit, až poté by se mělo zajít za odborníkem a vše řešit.
Jinak pokud jde o sporťák, Pepíno v něm ležel od 6 měsíce, v hlubokém by se uvztekal.
Tak hlavně klídek, i když chápu tlaky okolí. I já se s mamkou několikrát zhádala, jaktože mrně nenutím lézet, sedět, jaktože s ním nechodím za ruce. Myslím, že k tomu má prcek dospět sám, nucení neuznávám.
Uvidíš, že Tě jednou krásně překvapí.

sylvar
1. bře 2008

my na plavčo chodíme a je supr
a sporŤák je o názoru,Sofi v něm NESEDĚLA, BYLA V POLOSEDU NEBO LEHU,PAČ KOČÁR JDE ÚPLNĚ DO LEHU.
Sofi v hlubokém strašně řvala a musseli jsme ji nosit celou procházku v náruči+ táhnout kočár-nic moc

berynka
1. bře 2008

Eli, synovec taky vůbec nelezl a všude kam potřeboval, tak dovável sudy. Ve dvou letech už ale pádil po schodech 😉 .

melani
1. bře 2008

jj plavani super to verim taky jsem se synem chodila,ale u holcicek je to fakt problem,trpi ledviny a tak.Ptala jsem se Dr proc tyhle nemoce driv nase mamky neznaly odpoved byla .....byly jen latkove pleny a o plavani nevedel nikdo nic....neco na tom bude..Omlouvam se odbocila jsem od tematu.

eli88
autor
1. bře 2008

ahoj melani,tak s tím sedem to máme taky tak,když jí krmím v židličce tak si skoro sedne ,ježis když to udělala poprvý tak hned sem volala přtelovi- UŽ SEDÍ!!!no jo není to tabulkovej sed ale co...udělalo mi to radost 😵

ahoj amino,děkuju moc si mě uklidnila, necham se překvait 😉 😵

ahoj sylvar tak to já ji posadím do POLOSEDU vždyť je to jak lehátko ne? A kdybych měla být důsledná tak rehab.sestra mi lehátko nezakázala-jak bych jí jinak krmila ? 🙂

ahoj berynko ježiš na schody jsem ani nepomyslela.... bydlíme v patře a na schodech máme koberec který klouže,tak je asi budeme muset obložit aby místo po nohách je nesjela po zadku 😀 ale to je na "modrou střechu"

melani to nevadí že jsi odbočila od tématu,to jsem taky patří , vždyť se při plavání posilujou svalíky , který ty naše ratolesti potřebujou k lezení

jo jinak jsem si vzpomněla r. sestra mi doporučila: když bude mimí na kolínkách( buď samo a nebo ho dáme) a bude se opírat ručičkama o podložku tak bude mít tendenci jednu nožičku více pokrčovat a vytočovat do strany.No a v tu chvíli přichází na řadu MAMINA ,která TU nožičku zapře a mimí by mělo mít tendenci se odrazit.pak by měla se pokoušet lízt.Z toho by měla přijít jak na to.

eli88
autor
1. bře 2008

oprava: mělo by se pokoušet lízt.

krikri27
1. bře 2008

Ahoj holky, No moje holky- jedna lezla snad až od 10 měsíců, druhá nelezla... Ono to je určitě v pořádku, nebojte 🙂 🙂 akorát nemají načtené ty naše tabulky, tak na ně prdí
Eli88, možná je Barunka prostě jen pragmatik a když se imí dokutálet a dostane se kam chce, tak proč by dělal něco nového? Asi začne rovnou chodit 🙂 hodně dětí neleze vůbec 🙂 🙂 🙂 A tu vojtovku vám nezávidím,bych to ořvala ☹alehlavně, že pomůže 🙂

eli88
autor
1. bře 2008

ahojky krikri27 asi máš pravdu i r. sestra mi říkala že se jí do lezení zřejmě nechce,ale prý není připravená na chození ,že nemá pevné kotníky.Snad s tím v budoucnu nebude mít problémy.
Ty jo to mi povídej, není to procházka růžovým sadem, ta vojtovka myslim,ale člověk se MUSÍ obrnit jinak to děti poznají. Vždy když přitom brečí koušu se do rtu. 😅 😢
Jo ty proklatý tabulky.....
HOLKY VY VŠECHNY MĚ TAK UKLIDŇUJETE.DĚKUJU MOOOOOC. 😵

sylvar
1. bře 2008

tak my dnes začaly perfektně se plazit, dělala to tak nějak divně,ale dnes se krásně opírala o lokýtky 😵 a na kolínkách malinko popolezla dopředu, jinak chodí pozadu 😅 a mluvila jsem dnes s příbuznou dětskou doktorkou s říklala, že v poho, že nemám stresovat, buď že začne později nebo si rovnou stoupne,takže asi to chce klid a nechat to na dětech...
eli, jsme rády, že pomůžeme,aspoň svým příběhem 😉

krikri27
1. bře 2008

Eli, proč cvičíte Vojtovku?

eli88
autor
1. bře 2008

Sylvar: díky a velká gratulace,Sofinka je šikulka.zachvilku si už sedne vid? 😵
krikri27:dětská MUDr. nás poslala na neurologii kde je závěr- schabá osa a opožděný vývoj a byly jsme odkázány na r. sestru , měsíc svičíme a pokrok chvilku na kolínkách sama. Není to zázrak ale Barčí se snaží jak to jen jde...A stejně je šikulka 🙂 ...

lienkal
1. bře 2008

ahoj,taky jsme chodili na Vojtovku, pak jsem odjela k rodičům, kteří mají koberce a my máme plovoucí podlahy a tam najednou ze dne na den začal lezt po čtyřech, taky mi r. sestra, řekla, že mu mám ty kolínka v kleku rukama fixovat a v tom kleku pohupovat, že jde o to, aby si ten pohyb zautomatizoval, držím palečky 😉

eli88
autor
1. bře 2008

pardon za chyby ...

sylvar
1. bře 2008

eli, Barunka je šikovná, všechno dožene, neboj 🙂
eli, si z toho lezení posadu sedne 😵

eli88
autor
1. bře 2008

linkeal: díky vyzkoušíme... jsi zlatíčko , jsem ráda za každou pomoc... 😵

eli88
autor
1. bře 2008

sylvar bezva mam za tebe radost,fakt 😵
linkeal prosim te,Barčí se mi na kolínkách pohupuje do stran, není to dopřede dozadu vadí to?

eli88
autor
1. bře 2008

linkeal: prosím tě nechodíš k r. sestře na Háje?

eli88
autor
1. bře 2008

holky dnes už končím, zítra juknu,jsem grogy...pa 🙂 😎 😵