V 6 měsících se nepřetáčí sama na bříško, vadí to?

breberuuska
16. bře 2014

holky poradte prosim mame 6mesicu a sama se mi nepretoci sama na brisko vadi to?jen na bok a kdyz ji pomuzu se pretoci dekuju

zamilovanadonej
16. bře 2014

@breberuuska Jako vtip nebo vážně? Ne nevadí, asi moc koukáš do tabulek atd. Časem se naučí, každé dítě je jiné.

speedygon
16. bře 2014

@breberuuska klíd, malej začal v půlroce a od té doby to vše jde rychle dopředu...do půl roku max. na bok a to ne často, potom se naučil na bříško a teď už couvá, snaží se podsunout nožičky, celkově už je o dost živější...podstatné je, že se už snaží na bok a že se s pomocí přetočí...potom už to přijde brzy, neboj

elastiq
16. bře 2014

Každý dítě je individuální. Některý aktivka některý lenoch 🙂 Já má zkušenost, že dítě nejdříve sedalo a až pak se začalo otáčet na bříško samo 😉 A né vždy je nutné koukat do tabulek a stresovat se, že zrovna Vaše dítě to neumí ;)

lucieandrlova
16. bře 2014

@breberuuska
Pokud chcete, napište do IP. Pošlu Vám kontakt na rehabilitační pracovnici, která v Praze chodí i domů. Cvičila s malou u nás doma Vojtu a ukázala cviky, aby se začala správně přetáčet... (Jinak to zkoušela špatně do luku...) Taky jsme posilovali na balónu... Dceru to tak motivovalo, že se posadila v 7-mém měsíci, v 8-mém se postavila a v 10-tém už chodila.

sylvuska23
16. bře 2014

Moje mala se naucila prvni otace z briska na zada...kdyz chce na brisko, tak se otoci taky jen na bok..ale zase uz zkousi podsouvat kolinka pod brisko..mame 4.5mesice..jak se divam co by melo umet dite v kolika mesicich, tak mala si to jede podle sveho 🙂 obcas s ni cvicim, pomaham ji a je sikovna...kolinka zacala podsouvat sama a ja nechapala, kde k tomu prisla..proste se sama rozhodla.. 🙂

anitkaj
17. bře 2014

Moje malá se taky ještě neumí přetočit na břicho. Bohužel jsme museli začít cvičit Vojtu, al jen pár cviků a jde to poznat. Pokrok jde vidět, ale nesmí se polevit. Cvičíme tak 3-4x/denně...

xberushkax
19. bře 2014

Náš Dominik je línější, na bříško ze začal přetáčet až v sedmém měsíci, od včerejška se začal plazit (9m a týden) hold je línější, tolik bych ti děti nepozorovala, vždyť každé dítě je jiné,kašlat na tabulky

anitkaj
11. dub 2014

J0, tak to jsem trošku klidnější, nás hned poslali rehabilitovat a asi 2m cvičíme Vojtu a konečně to přineslo ovoce a malá se začala otáčet. Tak uvidíme, jak nám to půjde dál 🙂

baronka123
11. čer 2014

Ahoj, naše malá je taky línější. Ve 4. měsíci začala padat z bříška na záda, víc nic. V 7. měsíci jsme začly chodit plavat a rozhýbalo ji to, válí sudy a do měsíce se začla plazit. Zato už od 6. měsíce mluví a žvatlá...každý je na něco jiného 🙂

partyzanka91
11. čer 2014

Nevím jak na tom bude ta naše, ale já jsem prý byla extra líná a začala chodit až na roce a půl 🙂 a jiní prďolové už běhali v roce. Tak jestli bude po mě.... ale zase jsem brzo a hezky mluvila.
Co se týče Míši tak se kupodivu umí posouvat v postýlce (utíká mě z té polohovací matrace), už se docela směje, neděsí jí už když má volně nohy a ruce a zjistila že dudlík jí nevypadne když si ho přidrží ručičkou 🙂. Je dost šikovná a dokonce mám pocit (ale je to blbost) že dneska s dudlíkem v puse se jakoby pokusila něco říct nebo zabrumlat - jenže to není možný - ale i tak na 3 týdny docela slušný