• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

V 6 měsících se nepřetáčí z bříška, neposazuje se

12. prosince 2012 
@yesu Ivanka taky vydržela jen chvíli,nelíbilo se jí to. Od těch 8 měsíců je na něm ale pořád a nezdá se,že by jí to vadilo.Každý dítě k tomu snad dospěje...i když já prej taky nechtěla bejt na břiše,ani jsem nelezla,prostě jsem si sedla a pak stoupla:slight_smile:
4. pro 2012 ve 12:47  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iva_kucerova tak já doufám, že se mu začne líbit, mě by to ani nevadilo, ale jak sem psala, mám strach aby ho to nějak nebrzdilo v dalším vývoji, ptž všude čtu jak je poloha na břiše důležitá pro další dovednosti....
4. pro 2012 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu nám neuroložka řekla,že Ivanka je na tom pohybově hůř kvůli hypotonii,ale je vidět,že rozumově je zase napřed,takže se nemáme bát,všechno dožene,tak v to doufám. Ale na bříšku fakt nechtěla být vůbec,do pěti měsíců ani nedržela hlavičku, řvala a řvala,pak vydržela na břiše chvilku a hned se rychle překulila na záda,pak najednou přišel takovej skok a bylo to. Je fakt,že i teď když se plazí trochu dýl,tak se vždycky na chvilku otočí na bok a odpočívá a je vidět,že je dost napnutá,ale i tak mám radost z pokroku.
4. pro 2012 v 15:27  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu ahojík později se to o trošku zlepšilo,byly jsme na vyšetření na rehabilitaci,tam nám jen řekli,že je všechno v pořádku a že malá je jenom líná a možná se ji špatně dýchá jak si nedává ruce pod hrudníček.Teď bohužel máme 11měsíců a malá sice na břichu je v pohodě,ale neleze ani si sama nesedne.Prostě ji to nebaví.Už jsme si od doktorky vyžádali rehabilitaci,ale dneska jdeme nejdřív na neurologii ať ji tam prohlédnou než začneme cvičit.Jinak je v pohodě.když jsem ji na začátku 10měsíce posadila tak seděla hned správně,záda rovná,ale doteď ji prostě vyhovuje hraní v sedě nebo na zádech.Nemá potřebu lezení.
5. pro 2012 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janettka aha to je zvláštní, tak držím palce ať dobře pochodíte. Já si taky myslím, že Kuba je hlavně línej :confounded:
5. pro 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu pokud se ti už sám začal otáčet, tak tam nějaký velký problém určitě nebude a to, že na něm nevydrží není nic neobvyklého, pokud na něj nebyl často dávám už odmalinka :slight_smile: Jen vydrž a na bříško ho dávej co nejčastěji to půjde, vždy třeba jen na několik minut, motivuj ho k samostatnému otočení třeba na hračku a i třeba tak, že mu jakoby pomůžeš chycením za pokrčenou nožku, kterou budeš pomalu přetáčet přes tělo a hlídat hlavičku, aby nešla do záklonu( klidně mu jí fixuj dlaní, aby přišel na to, jak je to správně a posiloval ty správné svaly) . Pokud nejsou silná záda a bříško, tak je samozřejmé, že mu je za chvíli tato poloha nepříjemná(bolí ho svaly) , ale stačí jen cíleně posilovat tak, že ho budeš k této poloze motivovat. Samozřejmě neposazovat, ani na klín, ani nepodpírat atd. nech ho co nejvíce na zemi, aby se mohl sám pohybovat.
6. pro 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@yesu tak i podle neuroložky je fakt jen líná.Prý je dopředu v jemné motorice,ve verbální komunikaci,ale v celkovém pohybu je takna úrovni 7měsíce.Dostali jsme doporučení na cvičení na míči a na válci,tojsme absolvovali dneska...boužel bez nějakého efektu.Malá nesnáší od narození cizí lidi,nedejbůh když na ni někdo sáhne,takže při cvičení řvala jak tur,propínala se a chtěla ke mě...takže jsme to vzdali,za týdem máme dojít znovu a podle mojehonávrhu začnem tím,že já ji budu držet při cvičení a sestřička bude navigovat,tak snad se k něčemu dopracujeme
10. pro 2012 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janettka A proč teda máte cvičit, když je jen líná? Není to teda jen otázka času?
11. pro 2012 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu no máme cvičit vzhledem k tomu,že už ji bude rok a je motoricky se spodníma končetinama na úrovni 7měsíce,tak aby se neprodlužovalo to zaostávání,že by taky na to nemusela dojít do dvou let...lépe řečeno,že když nemá potřebu se pohybovat,že by nemusela ji mít ani za rok.A taky každým měsícem mizí určité reflexy,jako třeba,že před 2měsíci když jsme ji postavili na nohy tak se na ně reflexívně postavila,dneska už je stáhne pod sebe a odmítá se na ně postavit...jen nevím jak překonat ten její strach z lidí,myslím si,že nakonec doženeme vývoj ohledně chůze a budeme zas pokračovat u jiného doktora v terapii ohledně komunikace s lidma...s náma je to řečnilka obecná,na lidi se směje a komunikuje dokud jsou tak 4metry od ní a já nebo manžel na blízku...holt s dětma je pořád něco.
11. pro 2012 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janettka tak asi je to fakt potřeba, ale nebuď smutná, když děti cvičí, prý brzy doženou vrstevníky a někdy i předeženou :wink: Kubík je taky hrozná mluvka, ale většinou jen doma, u cizích většinou nevidá ani hlásku...My jdeme na neurologii příští týden, tak sem zvědavá jak dopadnem tam :unamused:
12. pro 2012 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek