V 6 měsících se nepřetáčí z bříška, neposazuje se

janashka
27. čer 2012

janashka Ahoj holky, naša mála ma 6 měs a týden. Zatím nějak se nepřetáčí z bříška ..natož nějaká kolínka pod sebe. Naopak na co přišla je, že leží na bříšu a zvede ruce i nohy zároven a tak se na bříšku kolíbe...no jak paraglán..nevím zda zrovna toto by měla dělat, poradíte? posazování taky žádné /přes bok?/. MUDr. říká, že máme čas. Navíc kdyz treba lezi v kocarku na zadech, tak zveda pouze hlavicku aby videla...to me taky moc neprijde. Jinak prekulovaní na brisko dela. Díky jana

------------------------------------------------------------------------------------------------

clloi myslím, že problém tam není, každí dítě má svoje tempo a určitě bych nesrovnávala, naše malá bude mít ukončený 8. měsíc a teď začala pérovat na kolenách a válet sudy a o týden starší chlapeček známé už chodí, takže asi tak, mně dr. sama říkala neposazovat, nestavět na nohy, oni na to dojdou sami a kdyby byl nějaký problém, tak by ti dr. určitě řekla, je ještě malá, má na to čas emoticon
Dnes v 07:31 • 1 dítě • To se mi líbí • • Pošli IP •

2
To se mi líbí

fotoportrét

janaj0 já osobně žádný problém nevidím, děti nejsou tabulky - není pravda, že v půl roce sedí, v 9-ti měsících se staví a v roce chodí. Naše malá se v půl roce otáčela z bříška, v 9-ti měsících lezla a za 14 dní si sama sedla. Můj pediatr mi vždycky říkal, že musím vidět vývoj - že se učí něco nového.
Dnes v 07:23 • 2 děti • To se mi líbí • Pošli IP •

0
To se mi líbí

fotoportrét

ezenduska Jistě že máte čas, je ještě malušká! posazovat přes bok se začne až bude lézt nebo minimálně až se stabilně bude držet na čtyřech. je to naprosto normální vývoj, kolíbou se všechny dítka emoticon Užívej si krásné zdravé holčičky a nestresuj se emoticon vše jde a dál půjde tak jak má emoticon
PS: své dětské doktorce, věř. ty doktoři opravdu ve většině případů vědí co mluví emoticon
Dnes v 07:24 • 2 děti • To se mi líbí • Pošli IP •

0
To se mi líbí

fotoportrét

cuci25 Naší malé bude 6 měsíců. Na bříško se zatím přetočila tak 3x emoticon z bříška na záda vůbec. Když je na bříšku, tak jen rotuje po podložce, občas zkouší zvednout zadek, ale náznaky lezení žádný. S tim zvedáním hlavičky, to dělá taky, na rehabilitační říkali, že jí v tom nemáme podporovat a zvedat jí nožky, pak se zas položí a co nejvíc jí dávat na bříško, ať posiluje zádový svaly a né krční emoticon Já myslím, že jste úplně v pořádku emoticon
Dnes v 07:27 • To se mi líbí • Pošli IP •

0
To se mi líbí

fotoportrét

kejvinka Ahojky. Každé dítko je jiné. Některé rychlé některé zase naopak. Naše malá(9měsíců) je sice nedonošená(narodila se o měsíc dříve),ale je to lenoch. Na kolínkách se houpe tak měsíc a před 14 dni se začala plazit. Bez opory vydrží sedět jen chvilku,ale sama si také ještě nesedne. Chodíme sice na rehabilitaci(ale to chodíme už od narození,protože stáčela hlavičku k jedné straně),ale teď už cvičíme jen na míči. Zrovna v pondělí jsem se ptala sestřičky,že se mi prostě zdá,že ostatní děti v jejím věku už si stoupají a některé dokonce už pomalu chodí a my že jsme furt tak pozadu.Řekla mi,že každé dítě to má prostě jinak a že naopak je lepší když si začne samo sedat a stoupat později.Sníží se tím případné pozdější problémy např. s páteří. Takže si myslím,že můžeš být naprosto v klidu.A to jak píšeš,že se kolíbá na bříšku-to je normální,naše malá to také dělala.
Dnes v 07:28 • 1 dítě • To se mi líbí • Pošli IP •

0
To se mi líbí

fotoportrét

jmisa Na sezení a lezení má ještě čas.
To letadlo je normální.
V tomhle věku by měla osahávat nožičky, koukat se na ně. Měla by sahat po hračce, měla by se vrátit do osy (narovnat se, nebýt do nějakého půlměsíce apod.) a je normální, že se přetočí jen na břicho, když se přetočí. Když leží na zádech a dáš jí hračku nad tělíčko, tak většinou začnou mávat rukama, nohama, otvírat pusu, protože se nemůžou rozhodnout jak hračku vzít. Na netu se dá najít spousta tabulek, co tak asi dítě má umět, ale je to individuál a nehleď na řeči, co některá miminka už umí, někdo umí rychleji pást a někdo lézt a někdo chodit.
Dnes v 07:29 • 1 dítě • To se mi líbí • Pošli IP •

0
To se mi líbí

fotoportrét

hojda 5. měsíc života dítěte

“.

V 5. měsíci jsou svaly zad a šíje již natolik silné, že dítě vleže na bříšku sahá oběma rukama na hračku, kterou vidí, a hraje si s ní. Svaly mu zároveň pomáhají udržovat zdviženou hlavu a hrudník. Děťátko už dokáže v lehu na bříšku udělat letadélko – současně upaží obě ruce, nohy zanoží a hlavičku zvedne vysoko, čímž se mu prohnou zádíčka. Letadélko by dítě nemělo dělat často. Spíš se opírá o natažené horní končetiny, sahá po hračkách a točí se kolem osy na obě strany. Posílené svaly umožňují dítěti, aby se aktivně otočilo z lehu na zádech do lehu na bříšku.
Dnes v 07:53 • 2 děti • To se mi líbí • Pošli IP •

0
To se mi líbí

fotoportrét

andelka Taky nevidím problém. Starší se otočil ze zad na bříško v necelých 7měs. a naopak snad nikdy, asi se bál že se bechne do hlavy emoticon plazit se začal v necelých 10měs. a lézt a stavět se v 11. Dneska samozřejmě lítá jak drak a vyleze všude. Mezi tím 6-7měs. taky dělal letadýlko, to je normální. Ona na všechno přijde, stačí motivovat k pohybu a pak kontrolovat správnost provedení.
Dnes v 07:57 • 2 děti • To se mi líbí • Pošli IP •

0
To se mi líbí

fotoportrét

hlavinka Bud v klidu, takhle litat muze jeste nejakou dobu. Nozky bude davat pod brisko az mnohem pozdeji, nejdriv by se mela plazit. Nase holky s tim zacli pozdeji, tak kolem 8 az 10 mesice a jsou normalni a v pohode.
Takze klid. Drz se! emoticon
Dnes v 08:02 • To se mi líbí • Pošli IP •

0
To se mi líbí

fotoportrét

jankadudova Mas uplne normalni a zdrave diteemoticon Nas Maxik delal letadlo dlouho, zpevnuji se tim zadove svaly. Na sezeni, lezeni, kolinka apod. mate casu dost. Kliiiid emoticon
Dnes v 08:10 • 1 dítě • To se mi líbí • Pošli IP •

0
To se mi líbí

fotoportrét

pavcza Opravdu buď v klidu. Náš malý se zase nechtěl přetáčet na bříško vůbec, v 6 měs. nám dr. dala doporučko na rehabko, i když se zdráhala, ale pak dala, to bylo týden před 6 m. já ještě vyčkávala, tři dny po 6m. se prvně otočil, ale pak zase přestal, tak nakonec jsem na tu rehab zašla, tam nám ukázali lehké cvičení, které mu trochu dopomohlo, ale necvičili jsme nějak extra moc, otáčet se začal v 7 měs. na bříško a rovnou mu to šlo i z bříška, ale vše ostatní došel sám, i když svým tempem, prvně si sedl sám v 9,5 měs, v 10 měs. si prvně stoupl a lézt začal až v 10,5 m. (před tím tedy asi 2 měs. se plazil). A chodit pomalu začal až po 14. měs. A teď? Jak já bych vrátila ten čas, kdy si v klidu ležel na zádíčkách a spokojeně cucal hračky emoticon je to malej nezastavitelnej ďáblík a kaskadér, co se ničeho nebojí. Každé dítko dojde toho co musí umět, jenom svým tempem, které mu vyhovuje. I když chápu, taky jsem se dost nanervila a v půl roce i brečela, že se nikdy nepřetočí emoticon

iva_kucerova
4. pro 2012

@yesu Ivanka taky vydržela jen chvíli,nelíbilo se jí to. Od těch 8 měsíců je na něm ale pořád a nezdá se,že by jí to vadilo.Každý dítě k tomu snad dospěje...i když já prej taky nechtěla bejt na břiše,ani jsem nelezla,prostě jsem si sedla a pak stoupla🙂

yesu
4. pro 2012

@iva_kucerova tak já doufám, že se mu začne líbit, mě by to ani nevadilo, ale jak sem psala, mám strach aby ho to nějak nebrzdilo v dalším vývoji, ptž všude čtu jak je poloha na břiše důležitá pro další dovednosti....

iva_kucerova
4. pro 2012

@yesu nám neuroložka řekla,že Ivanka je na tom pohybově hůř kvůli hypotonii,ale je vidět,že rozumově je zase napřed,takže se nemáme bát,všechno dožene,tak v to doufám. Ale na bříšku fakt nechtěla být vůbec,do pěti měsíců ani nedržela hlavičku, řvala a řvala,pak vydržela na břiše chvilku a hned se rychle překulila na záda,pak najednou přišel takovej skok a bylo to. Je fakt,že i teď když se plazí trochu dýl,tak se vždycky na chvilku otočí na bok a odpočívá a je vidět,že je dost napnutá,ale i tak mám radost z pokroku.

janettka
5. pro 2012

@yesu ahojík později se to o trošku zlepšilo,byly jsme na vyšetření na rehabilitaci,tam nám jen řekli,že je všechno v pořádku a že malá je jenom líná a možná se ji špatně dýchá jak si nedává ruce pod hrudníček.Teď bohužel máme 11měsíců a malá sice na břichu je v pohodě,ale neleze ani si sama nesedne.Prostě ji to nebaví.Už jsme si od doktorky vyžádali rehabilitaci,ale dneska jdeme nejdřív na neurologii ať ji tam prohlédnou než začneme cvičit.Jinak je v pohodě.když jsem ji na začátku 10měsíce posadila tak seděla hned správně,záda rovná,ale doteď ji prostě vyhovuje hraní v sedě nebo na zádech.Nemá potřebu lezení.

yesu
5. pro 2012

@janettka aha to je zvláštní, tak držím palce ať dobře pochodíte. Já si taky myslím, že Kuba je hlavně línej 😖

jackey
6. pro 2012

@yesu pokud se ti už sám začal otáčet, tak tam nějaký velký problém určitě nebude a to, že na něm nevydrží není nic neobvyklého, pokud na něj nebyl často dávám už odmalinka 🙂 Jen vydrž a na bříško ho dávej co nejčastěji to půjde, vždy třeba jen na několik minut, motivuj ho k samostatnému otočení třeba na hračku a i třeba tak, že mu jakoby pomůžeš chycením za pokrčenou nožku, kterou budeš pomalu přetáčet přes tělo a hlídat hlavičku, aby nešla do záklonu( klidně mu jí fixuj dlaní, aby přišel na to, jak je to správně a posiloval ty správné svaly) . Pokud nejsou silná záda a bříško, tak je samozřejmé, že mu je za chvíli tato poloha nepříjemná(bolí ho svaly) , ale stačí jen cíleně posilovat tak, že ho budeš k této poloze motivovat. Samozřejmě neposazovat, ani na klín, ani nepodpírat atd. nech ho co nejvíce na zemi, aby se mohl sám pohybovat.

janettka
10. pro 2012

@yesu tak i podle neuroložky je fakt jen líná.Prý je dopředu v jemné motorice,ve verbální komunikaci,ale v celkovém pohybu je takna úrovni 7měsíce.Dostali jsme doporučení na cvičení na míči a na válci,tojsme absolvovali dneska...boužel bez nějakého efektu.Malá nesnáší od narození cizí lidi,nedejbůh když na ni někdo sáhne,takže při cvičení řvala jak tur,propínala se a chtěla ke mě...takže jsme to vzdali,za týdem máme dojít znovu a podle mojehonávrhu začnem tím,že já ji budu držet při cvičení a sestřička bude navigovat,tak snad se k něčemu dopracujeme

yesu
11. pro 2012

@janettka A proč teda máte cvičit, když je jen líná? Není to teda jen otázka času?

janettka
11. pro 2012

@yesu no máme cvičit vzhledem k tomu,že už ji bude rok a je motoricky se spodníma končetinama na úrovni 7měsíce,tak aby se neprodlužovalo to zaostávání,že by taky na to nemusela dojít do dvou let...lépe řečeno,že když nemá potřebu se pohybovat,že by nemusela ji mít ani za rok.A taky každým měsícem mizí určité reflexy,jako třeba,že před 2měsíci když jsme ji postavili na nohy tak se na ně reflexívně postavila,dneska už je stáhne pod sebe a odmítá se na ně postavit...jen nevím jak překonat ten její strach z lidí,myslím si,že nakonec doženeme vývoj ohledně chůze a budeme zas pokračovat u jiného doktora v terapii ohledně komunikace s lidma...s náma je to řečnilka obecná,na lidi se směje a komunikuje dokud jsou tak 4metry od ní a já nebo manžel na blízku...holt s dětma je pořád něco.

yesu
12. pro 2012

@janettka tak asi je to fakt potřeba, ale nebuď smutná, když děti cvičí, prý brzy doženou vrstevníky a někdy i předeženou 😉 Kubík je taky hrozná mluvka, ale většinou jen doma, u cizích většinou nevidá ani hlásku...My jdeme na neurologii příští týden, tak sem zvědavá jak dopadnem tam 😒