V 6ti měsících 9 kilo a 68 cm. Jsme tu rekordmani? 🙂

katynaa
5. čer 2008

V 6.mesicich 9 kilo, 68cm. Jsme rekordmani na konikovi??? 🙂

sisstin
23. čer 2008

janula: teda jako 10 😉 jsem tím myslela 😅

janula2008
23. čer 2008

Ooo děkuji 😀 ale pořád je co vylepšovat, jenže o cvičení zatím jen melu a melu 😀 😀 tím jsem prostě jen chtěla říct, že jestli má dítě v půl roce 10kg., neznamená to, že ve 25 bude mít 150kg. 😀 😀 Pak už rozhoduje strava, sport atd.Ovšem musím říct, že moje tchýně by do malé rvala šlehačku a zmrzlinu už teď, ale pěkně jsem se zaškaredila tak couvla, to mě fakt vytáčí 😠 😀

zany
23. čer 2008

Jakmile se ty děti začnou hýbat, tak přestanou tolik přibírat!!! V 8. měs. jsme měli 9,37 a v 10. měs. 9,57! Takže tím že začal lézt a hodně se hýbal přestal tolik přibírat!!!
A opravdu si nemyslím, že by byl překrmovaný! Dostával jen to co měl, žádné jídlo na víc, křupky nebo dětskou sušenku jen max. když jsme někdy byli, řval a potřebovala jsem mu zacpat pusu!!! 😝 Rozhodně jsem ho necpala, protože bych chtěla soutěžit jak mám velké dítě a fakt jsem ho nemohla dlouho nosit, protože mě bolela záda!!! 😖
A já sama jsem se první půl rok necpala ničím nezdravým, protože jsem nehodlala nabrat zpět a kojení na mě jako úbytek kil nepůsobilo!!! Takže rozhodně žádné velké porce a Mekáče atd.

Lacherko, já sama jsem se narodila jako 4 kg a přibírala jsem hodně, takže spousta věcí je dáno dědičně!
A jak tu někdo psal, tak v půl roce ti může prcek vážit klidně taky půl kila! 😉

makelka
23. čer 2008

Tý jo musím se vyjádřit. Lacherko ty jsi krapet mimo ne?? To je ještě poporodní demence v šestinedělí ne? 🙄 🙄 Já teda nevím, že by se tu soutěžilo kdo bude mít většího obříka a zda je to trendy, jak píšeš. Prostě ty děti krásně rostou a co??? Dokud je dítě kojené, tak není nikdy tlusté 😠 😠 😠 😠 😠

kacamar
23. čer 2008

makelka 😀 😀 souhlas
ja a MM jsme obři a narodilo se nam dite 3,92kg. vitaminy jsem jedla v 1.trimestru, pak uz ne. jeste kojim + teda dokrmuju vecer UMkou a stravuju se stylem Mekáč a dožrat se tabulkou čokolady 😝 😝 , takze podle lacherky by moje dite teoreticky melo vazit min. 20kg. ve trech mesicich mela 6,22kg, coz je pri jeji porodni vaze tabulkove pribirani.
proste vaha ditete je dana z vetsiny geneticky a dokud se nezacne pohybovat, tak nemuze nikdo tvrdit, ze bude obezni.

kim
23. čer 2008

Makel 😀

binki
23. čer 2008

lacherko, jak jsi přišla na to, že jsou tady děti překrmované? nesouhlasím a nevšimla jsem si, že by to byla soutěž, spíše si myslím, že jsou tady maminky s miminky, která rostou mimo tabulky.
jo a připomínáš mi hodně lidí, co si myslí, že kdo je velký, musí nutně žrát od rána do večera mcdonald,

zany
23. čer 2008

Teda z nás doktorka měla vždycky radost jak hezky přibíráme a prý se holt budeme vymykat tabulkám 😝
Nikdy nám na váhu neřekla ani Ň a ještě tvrdila, že maminka má místo mlíčka smetánku 😀
A mě se naopak líbí dětičky co jsou buclatější 😵

lenkazdenek
23. čer 2008

tak holky hezky mimnkům vysvětlete že musí držet dietu,protože pak jsoou zřejmě normální a zdravé 😝 😝 😉
mě se teda malá nezdá nják tlustá ,jí úplně normálně a rozhodně si myslím,že jí nepřekrmuju.
Kacmar-ten mekáč závidím,bohužel patřím mezi ty co vypijou vodu a přiberou takže meka opravdu jen velice velice výjmečně

zany
23. čer 2008

Leni 😀 😀 😀 Určitě to pochopí, když mu vysvětlím, že teď se papat nebude, protože by nebyl normální a zdravý 😀 😀 😀

kacamar
23. čer 2008

me se taky vic libi baculaty deti 🙂
takovy nazor jako lacherka ma asi vic lidi. u nas je to tak, ze kdyz nekdo koukne do kocaru, tak div neuskoci, jak je mala velka. a to má "jen" necelych 6,5kg. proste lidi ocekavaji ze nakouknou na 3mesicni dite a uvidi tam nejakou lezici nehejbajici se housenku.

evi3
23. čer 2008

Velkost dietata pri narodeni je dana geneticky+vyziva matky+nejake dalsie vplyvy ... u nas zapracovala genetika a aj nejake dalsie vplyvy: ja som sa narodila 2,8kg a 49cm (teraz som 170/62, ale uz v skolke som patrila k vyssim detom), manzel bol 3,2kg a 54cm (teraz je 180/78) u dcery bol odhad 2,8 ale nakoniec mala len 2,1 a 47cm, chuda moje hypotroficke, dohana to pekne v 6,5m mala 6,5kg, ale teda nema ziadne faldiky ...
Synovec mal pri narodeni 3,5kg a 50cm, v roku mal nejakych 13 kil, samy faldik, ale ako zacal chodit tak to vybehal, a teraz je "hubenej jak lunt" 196cm a nejakych 80 kil maximalne...
A kojenca je asi celkom tazko prekrmit 😀, ked jest nechce, tak sa to do neho dostat neda...

lacherka
23. čer 2008

netvrdím že jsou překrmované, ale pouze jsem zde pronesla, že mi příjde: jedna maminka píše můj má 9kg v 6měsících druhá a můj už 10kg....tak jsem se nad tím pozastavila a ptám se čím to je, že ty děti jsou takhle velké? protože moje kamarádka hubenour má taky tak velké dítě a já když jsem jej viděla, celkem jsem se zalekla a zajímalo by mě čí to je....neříkám definitivně že je překrmované....a nevím co by to mělo mít společného se šestinedělím....prostě si myslím,že je lepší, když dítě roste úměrně věku....to je prostě můj názor, protože mi to tady přišlo jak soutěž. A spíš se ptám čím to vůbec je, že ty děti jsou ted tak velké, já se s tímhle nikdy nesetkala...aby mělo mimino v pul roce tolik kilo. Netvrdím, že je něco špatně, to Vám nejspíš řekne asi vaše pediatrička, tak se to do mne nemusíte takto pouštět a urážet....já nejsem doktorka, takže nemůžu hodnotit, pouze píšu svůj názor a vznáším dotaz....

lenkazdenek
23. čer 2008

Zany,jj doživotní dietku na ně 😀 😀 😀 chudáci
No ono i pár maminek tady se divý že prostorově výraznější maj děti a že si vůbec dovolují se třeba vyfotit

makelka
23. čer 2008

No ono pak asi příjdem k dítku, který má v půl roce víc, než doporučují ty super "komunistické" tabulky a řekneme: "miláčku, dneska papat nebudeme, dneska je dietka a budeme bumbat jenom vodičku, abys nepřibral", už vidím svýho syna, jak ječí i v tomto věku, co je teď, natož u půlročního dítěte 😠 😠 😠

zany
23. čer 2008

Ale jak chceš zabránit tomu, aby kojené dítě správně živené matky nepřibíralo a nemělo v půl roce 9 kg??? 😕 🙄 To asi těžko půjde!!!
Prostě jíme co musíme a nic víc a teď toho spostu vyběhá, přibírá tabulkově, takže v pohodě. Holt jako kojenec nepřibíral zkázkově, ale byl zdravý, šťastný a nic mu nechybělo!!! Takže těžko někoho odsuzovat!!! 🙄

Některé věci jsou dány geneticky

Makelko 😀 😀 😀

lenkazdenek
23. čer 2008

tam nahoře mělo bejt že jí nepřekrmuju 😅

lacherka
23. čer 2008

kacamar...asi tak jak tvrdíte, že takový názor bude mít více lidí, asi je to tím,že vy máte prcka doma, takže vám to nepříjde, ale když ho uvidí někdo jiný, který je zvyklý na menší děti, bude prostě valit oči...
a myslím,že někomu se můžou líbit baculaté děti a někomu zase hubené...a když někdo má jiný názor tak na tom přece není nic špatného...

ještě dodám,že moje teda, když byla dříve těhotná, chodila do poradny a tam jí zase doktorka říkala, že hodně přibírá a ptala se jí kolik vypije mlíka, vypila denné cca 3litry! doktorce řekla, že vypije tak litr a ta jí ještě nadala, jestli je normální, jestli chce mít dítě nebo vykrmit prase...
v dnešní době pokud máte větší dítě tak je to asi uplně opačné, budete chváleny jak prospívá a pokud máte prcka, budou Vás hlidat zda dobře kojíte a kdesi cosi...

evi3
23. čer 2008

este k tomu priemeru: v sucasnosti je vyssia priemerna porodna vaha deti ako bola pred 20 rokmi, pripadne pred 40, 60-timi rokmi, a urcite to suvisi s vyzivou, teda asi nie s mc'donaldom, ten ostava na maminach 😉, ale so zivotnou urovnou obecne. Ale priemerne hodnoty su priemerne hodnoty, su teda k nicomu, rovnako ako vyska priemerneho zarobku 😀 😉

lenkazdenek
23. čer 2008

jo a ještě jedna věc,větší děti byly vždycky,koukala jsem do starých alb a můj tatík pěknej cvalda a to babička kojila do 8 měsíců 😅 takže ono je to spíš tím,že je tady hodně maminek

makelka
23. čer 2008

Lacherko mě by hlavně nenapadlo nad něčím takovým vůbec uvažovat? 😕 😕 😕 😕

evi3
23. čer 2008

a je jasne, ze kazdej z nas sa najviac paci to jej, ale ja sa teda musim priznat, ze som celkom spokojna, ze ked bude mat moja dcera 10kil, asi uz bude behat, takze nejake zhorsenie stavu chrbtice mi asi nehrozi, a uz sa kocky nehadajte 🙂

lenkazdenek
23. čer 2008

ono se to doktorce asi dobře radilo,ale doma jí pak dítě hlady neřvalo
Jinak lidstvo se furt ,,zvětšuje,, vem si v njákým 15 století měly dospělý chlapy okolo 150-160 cm a ještě byly vysoký 😉

janula2008
23. čer 2008

Lacherko, mám nápad, až tvůj malý bude mít tak víc než 6 měsíců, tak nám příjdeš říct, kolik váží 😅 . Třeba se budeš divit ty, i my. Zrovna kámoška měla chlapečka, ani ne 3kg, a přibíral ji prvního půl roku z kojení co měsíc to třičtvrtě kg. 😀

kacamar
23. čer 2008

lacherko, nevykej mi 😉
v pohode. co clovek to nazor a proti gustu zadny dyšputát. ale rozhodne ty deti nejsou prekrmovany. na mliku to snad ani nejde.. nebo jde?? davate nekdo misto peti davek mlika deset?? to asi ne co?? ja osobne muzu rict, ze 10kilovy pulrocni dite se mi taky nelibi, ale kdybych ho mela, tak ho rozhodne nebudu milovat min nez kdyby melo jen 5 kilo. pro kazdou maminu je to jeji dite nejuzasnejsi a myslim, ze zadna se nesnazi vyhrat tady nejakou hitparadu 🙂

a nehadejte se holky 😀

zany
23. čer 2008

Souhlasím s Janulou 😵
Přijď později a povíš nám aktuální váhu 🙂

kacamar
23. čer 2008

souhlas s tim ze velky deti byli vzdycky. Ja, MM, svagr, synovec, bratranec jsme meli +- 4kg a od manzela nejaka prababicka pry dokonce porodila 5kilovy.

janula2008
23. čer 2008

je to blbost nad tímto proste polemizovat, pokud ti bude dite kazdou hodku a pul rvat, ze ma hlad, tak ho snad urvat nenechas a nakojis ho...no a pak ti samozrejme bude pribirat a rust a tak se muze stat, ze klidne i tvuj malinky chlapecek bude mit v pul roce 8kg...a ty se nad tim ani nepozastavis, budes ho mit rada porad stejne, i s faldama. Tak uz takove blbosti neresme.

lacherka
23. čer 2008

evi: vy jediná jste mne pochopila, jak to myslím.....
neříkám vám, krmte děti mín nebo dělejte to či ono....prostě jsem se ptala čím to je, že jsou tak velké...
lenkazdenek: no jistě,že velké děti byly, jsou a budou, ale psala jsem, že těch větších dětí je podle mne čím dál více...prostě že hranice váhy se zvyšuje, ted je normální napr. 3,5kg a za 10 let bude hranice cca 4kg
a zajímalo by mne, čím to je, že ty děti jsou větší...jestli to není např. vitamíny.....Ještě jednou uvádím, že vám neříkám,že děti překrmujete nebo děláte něco špatně, takže se nemusíte obhajovat nebo narážet na to,že vaše děti budou držet dietu atd..

makelka
23. čer 2008

Už nic neřeším 😎