V 6ti měsících váží 8 kg. Je to hodně?

artep104
9. lis 2006

Ahoj holky,
já sice zatím nepatřím k maminkám ani snažilkám, ale chtěla bych znát Váš názor. Moje setřenice má holčičku, 20. října jí bylo 6 měsíce a oblečená měla něco málo přes 8 kilo. Když jsem o ní vyprávěla své skoro tchýni, tak mi hned řekla, že je teda pěkně tlustá a že jí určitě překrmují a bla bla bla. Když jsem jí pak teda ukázala fotky, tak se sice rozplývala, ale neopomenula si rýpnout, kolik že to vlastně váží, že vypadá baculatě.
PS. Rozhodně není překrmovaná, do 4 měsíců byla kojená, teď už občas zkusí nějakou přesnídávku, jí cca po 4 hodinách a když se nevzbudí na jídlo a nehlásí se, že má hlad, tak klidně i za dýl. Jo a dětská doktorka jen chválí, jak hezky příbývá
Tak se holky ptám, myslíte že je hodně, nebo že je to v normálu? A kolik váží Vaše miminka?
Děkuji Petra

motol
3. zář 2008

ila12 a to si ho rodila přirozeně,to teda klobouk dolů,mě stačil ten náš 3800g 🙂

ila12
3. zář 2008

motol, jo jo porodila jsem ho přirozenou cestou.Těhotenství i porod byl bez komplikací,vše tak jak má být,ani nevím proč byl tak velký cukrovku jsem neměla a ani žádný vytamíny jsem nebrala.Prostě jsem si ho pořádně upekla 😀

motol
3. zář 2008

ila12 to teda dobře si papala v těhotenství a vidíš jak mu to prospělo 🙂 kluk jak buk

poletucha
26. říj 2009

Tak jak to tu ctu,vsechny jste porodily uz vetsi deticky, nas Danny mel porodni vahu 2790g a zdvojnasobil ji uz ve trech mesicich 😕 Je taky jenom plne kojeny,tak se docela bojim co mi rekne doktorka za tejden na prohlidce 😒

dracekmracek
7. dub 2010

tak lukášek váží ve 4 měsících 7400g 🙂

já bych se na yt tabulky taky vyprdla 🙂 nejsme s manželem nijak vysocí ale já vždycky vážila nejvíc ze třídy,kvůli těžkým kostem.Lukášek má jen naducané tvářičky 🙂 chutná mu dost 🙂 a jsem za to moc ráda 🙂

satalicka
18. kvě 2011

Ahoj holky,
naše Karolínka se narodila s váhou 3310g a měla 48cm. Už máme dva měsíce za sebou a malá váží přesně 5 kilo a měří 57cm. Taky se vždycky bojím, co nám řekne doktorka........... Bohužel nekojím a dávám Nutrilon.
Jen ať nám mimča pěkně dlabou, lepší, než se trápit tím, že jedí a přibívají málo 😅

3201
14. pro 2011

Ahoj,myslím že každé dítě přibývá na váze individuálně.Mám tři děti,všichni byli velcí.Nejmladšímu synovi jsou čtyři měsíce,váží 8 kilo a měří 67 cm.Porodní váha byla 4050gr a 52 cm.Je to docela macek,ale až začne chodit,tak to vyběhá.Správně by mělo dítě do půl roka váhu zdvojnásobit a do roka ztrojnásobit,jak psaly holky.Starší děti jsem kojila,Vojtíška bohužel jen tři měsíce. Teď je na sunaru,ale krásně přibýval i při kojení.Některé děti to mají dané,že budou větší.Hlavně aby ti naši mrňouskové byli zdrávi.Jo a naše doktorka to taky neřeší,chválí jak krásně přibývá.Prý je to známka zdraví.Malej se nepřejídá,papá jek má.Tak po třech a půl až čtyřech hodinách.A faldíky u batolat jsou úžasné.Diety spíš řešíme my maminy! 😵 😀

margaretka30
15. pro 2011

Ahoj
ja som sa riadila zo začiatku podla tejto tabulky...skus mrknut...
http://www.mimina.cz/2009/04/vaha-ditete-naroze...

aliziaa
4. led 2012

Tak my máme 8kg ve 4 měsících 😀 a to je dcera plně kojená, takže se nedá říct, že by byla překrmovaná! 😎

miranda77
4. led 2012

🙂my měli také přes 8kg v půl roce - a teď jí jsou 4 a je nejmenší mezi dětmi 😝

sabinar
7. led 2012

@aliziaa :taky tak ve 4m 8kilčo plně kojený 🙂

aknahoj
31. říj 2013

Ahoj maminky, tak já mám doma asi pěkného macka. Za týden máme 4 měsíce a malý váží 8 kg. Taky je plně kojený. Lékařka vždy jen vykulí oči, jak vidí číslo na váze. Ale pak neřekne nic. S manželem jsme oba vysocí, tak bude asi po nás. Za chvíli se mi nevleze ani do kočárku. 😖 No co, tak hlavně, že jsou ti naši obříci zdraví, no ne? 😉

janeses
31. říj 2013

Naše má 5 měsíců a váží 8 kilo, je fajná, zbožnuji její stehýnka a faldíky....

ginnevra
31. říj 2013

@aknahoj
Náš prcek má zítra čtyři měsíce a má 8500g. Partner má přes dva metry já taky nejsem prťavá, takže si z toho nic moc neděláme. Doktorka se vždycky trochu podiví, ale nijak to neřeší. 🙂 Malý je plně kojený a hlavně spokojený 😉

andryskam
31. říj 2013

Náš Alexek měl v 1 roce 8600 g 😀
Ale upřímně, když tady čtu, že vaše děti mají 8 kg ve 4 - 6 měsících, tak to je fakt mazec 😀

dasa_82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sarusinek
7. pro 2013

Oba moji synové měli v 6m 73 cm a 8 kg 🙂 A staršímu je teď 4,5 roku - je hodně vysoký, má 116 cm, ale jen 18 kg, je to žížalka hubená. Takže z toho úplně vyrostl, a teď je naopak na spodní hranici tabulek 🙂 Ale jelikož tabulky odjakživa odmítám řešit, tak jsme všichni spokojení 🙂

balalin
7. pro 2013

Není, náš prcek měl tohle ve třech měsících (ale velký se narodil), nikdy neměl faldíky atd. a ikdyby, tak které mimčo nemá...

luciksima
14. pro 2013

Naše malá měla v 6.měsících 8330g a tlustá není 🙂

malinkovamichaela
29. říj 2021

Můj syn skoro v 8 měsících váží 7 kg není to málo? On mi totiž nechce papat pevnou stravu vždy když se přiblížim se lžičkou, tak zatne dasnicky k sobě a nepustí mě a když už tak to hned jazýčkem vyplive co s tím poraďte