V 6ti měsících váží 8 kg. Je to hodně?

artep104
9. lis 2006

Ahoj holky,
já sice zatím nepatřím k maminkám ani snažilkám, ale chtěla bych znát Váš názor. Moje setřenice má holčičku, 20. října jí bylo 6 měsíce a oblečená měla něco málo přes 8 kilo. Když jsem o ní vyprávěla své skoro tchýni, tak mi hned řekla, že je teda pěkně tlustá a že jí určitě překrmují a bla bla bla. Když jsem jí pak teda ukázala fotky, tak se sice rozplývala, ale neopomenula si rýpnout, kolik že to vlastně váží, že vypadá baculatě.
PS. Rozhodně není překrmovaná, do 4 měsíců byla kojená, teď už občas zkusí nějakou přesnídávku, jí cca po 4 hodinách a když se nevzbudí na jídlo a nehlásí se, že má hlad, tak klidně i za dýl. Jo a dětská doktorka jen chválí, jak hezky příbývá
Tak se holky ptám, myslíte že je hodně, nebo že je to v normálu? A kolik váží Vaše miminka?
Děkuji Petra

petronilla
22. srp 2008

Ahojky,naše malá je zatím pouze kojená,dnes jí je půl roku a váží 8kg. 🙂

petronilla
22. srp 2008

Ještě jsem zapomněla dodat,že snyovi když bylo půl roku,tak vážil přes 10 kg a v roce měl 11,30 kg,takže to neřeším 😉

motol
22. srp 2008

tak to do roka pak už moc nepřibral ne?a jedl taky vše?já jen,že nechci aby to bylo nějaký obézní mimčo

dokca
22. srp 2008

Ahojky, naše malá se narodila 3,2 kg 51cm a na kontrole v 6 týdnech měla 4,5kg 56cm.A já se nemohla zbavit pocitu, že přibrala moc,ale doktroka nás pochválila,tak doufám,že to nepůjde stále takovým tempem 🙂

motol
22. srp 2008

no nás taky pořád chválí,tak snad to vyběhá,až začne 🙂 chodit

petronilla
22. srp 2008

jojo,jedl všechno a dobře,ale začal brzo chodit a pak už to šlo.Teď v 5 letech má 20 kg.Ale když se zpětně podívám na ty fotky v půl roce,tak to byl fakt tlouštík,ale tenkrát mi to ani nepřišlo.Ale byl děsně žravej 🙂.A malá taky baští dost,ale doktorka mi řekla,ať to neřeším,zas má hodně pohybu,není chvíli v klidu,všude se plazí,tak asi potřebuje energii 😉

motol
22. srp 2008

petronilla:nechci být škodolibka,ale potěšila si mě,no uvidíme,on je trochu i línější ještě ani neleze,tak třeba pak bude až moc aktivní

petronilla
22. srp 2008

neboj,to bude v pohodě,Adam začal v 7 měsících lézt a sám si sedat,tak se dr,divila,že při takové váze mu to jde tak dobře a brzo 😀,byla to prostě malá lezoucí koule 😅 a v roce to už bylo úplně jiný dítko.

motol
22. srp 2008

to musel být skvělej pohled malá lezoucí koulička 🙂 ,ale i když mě trápí jeho váha,tak se mi líbí ty jeho pěkný stehýnka,moc děkuji

petronilla
22. srp 2008

🙂 to jo,člověk by je pořád muchlal!Z Adama si tenkrát dělali známí srandu,že má na ručičkách zářezy jak od tkaniček-asi 8 jich měl 🙂 a stejně mu ty ručky zůstaly takový miminkovský 😉 a Aduš tá má pěkný stehýnka,bodyčka musím zapínat jen na ten prostřední patent,aby jí to nedřelo 😅

motol
22. srp 2008

ale to je fajn,aspon je vidět,že se jim dobře daří 🙂 náš děda říká,že když přijde nemoc,tak první pujdou ty hubený 🙂 🙂

petronilla
22. srp 2008

To jo,když jsou pak marodný,tak klidně 2-3 kg zhubnou,nejedí a člověk je zas rád,když se začnou cpát 🙂

motol
22. srp 2008

to je pravda,at příbývají,ale tak s mírou 🙂

ivee
23. srp 2008

Ahoj holky, tak já vám přidám perličku z druhého konce - naše mrňavka se narodila a měla 1610 g. Je plně kojená a začaly jsme teď s příkrmy a jsem ráda za každé deko, co má nahoře. Momentálně je jí půl roku a váží 5.60 kg a včera mi tchýně řekla, že bych ji měla začít omezovat v jídle, že začíná být tlustá, tak aby se nerozežrala a neroztáhla si žaludek 😠 taky dobrý ne?

petule.h
23. srp 2008

hm dobrý, Lukášek se narodil měl 3850 a te´d ve 3 týdnech má 5kg 😀 už dokrmuju...opravdu tchýně je dobrá...a´t hezky papaá, za chvilku se začne stavět a potřebuje sílu, navíc v roce i kdyby byla tlustá dost schodí chozením, takže na tchýni se vybodni, přeji vám, ať hezky přibírá i nadále

petronilla
23. srp 2008

Cože?Tak to je fakt dobrý.Chudinka malá,takovej cvrček a ještě se má omezovat,jo? 😖 Jen ať si dá do nosu 🙂

petule.h
23. srp 2008

no právě, to nechápu..ale každá tchýně je jiná...každopádně děti mají tu super schopnost, že narozdíl od nás matek to v roce vyběhají... 😀
Jinak můj 1 syn měl při narození 3800g a v 6 měsících měl 8520kg, a v roce 10kg..je dobré ji krmit pořádně, pač jak přikrmuješ, tak naopak ubývá mléka a váha už tolik nahoru taky neleze...a´t se omezuje tchýně sama 😀

petronilla
23. srp 2008

tak,tak 😅 .Adélku ještě nepřikrmuju,zatím ji bohatě stačí od mně,když chce,tak ji prostě nakojím a basta 🙂 ,ale už pomalu asi začneme.

motol
23. srp 2008

jo miluji vždy ty nejchytřejší tchýně,že za jejich doby to bylo tak a jedlo se tak,myslim,že každá máma sama moc dobře ví co je pro její mimi to nej,neříkám dát rada,ale komandovat to už ne,a je pravda,že oni to zhubnou ,ale nám už to po porodu zůstane 🙂 🙂

evi3
23. srp 2008

ivee, na svokru sa vybodni ... moja sa tiez narodila hypotroficka, ale oproti tvojej bola kus (47cm/2100g), a je pravda, ze faldiky nemala a nema, ale nam sa paci 🙂 a nasej dr. tiez 🙂 , v pol roku mala nieco malo cez 6kg,
a ma to svoje vyhody, si neviem predstavit, ako by som ju s jej temperamentom udrzala v jednej ruke, keby mala 10, teraz ma nieco cez 7 a uz tak je to vykon
a kocky, moja dr.hovori "nekdo je tlustej, nekdo hubenej, nekdo velkej, nekdo malej, jo a nekdo je taky blbej" 😉

listicka20
23. srp 2008

Tak u nás to bylo tak: v porodnici jsem dostala na bolesti pethidin, který údajně může "potlačit sací reflex". No, narodila se krásná holčička 3,24 kg a 53, 5 cm a hned otvírala tlamičku a přisála se mi na prso a sestřičky se smály, že takový sací reflex dlouho neviděly! První noc proběhla klidně (asi únava z porodu, tak spala), zato od druhý noci jsem ji už od prsa neodtrhla. Strávila u něj celý šestinedělí, přibrala kilo a půl a pak přibírat přestala, ubývalo mi mléka. Doktorka radila, ať přikrmuju - a cvalík se přisála na prso, pak vyžunkla 100 ml příkrmu, pak se zase přisála na prso... no zkrátka v 6 měsících měla 9 kg.
Se zavedením příkrmů se dostavila velká radost, že existuje řada dalších úžasných chutí, kterými se může malý jazýček celé dny oblažovat. A taky potvora zjistila, že mnohem lepší věci, než ona má v mističce, má máma s tátou na talíři... Takže nám do talířů hrabe (tuhle se zmocnila kosti od kuřete, to bylo pláče, když jsem jí ji zabavila) a tváří se jako žebravý pejsek. A tak zatímco já hubnu až kostnatím, jelikož jím buď potají v kuchyni na stojáka, nebo když dítě spí, tak drobísek vesele přibírá dál. Teď v 10 měsících měla 11 kg a 78 cm.
Je to můj faldík a jsem alergická na otázky, maminko, co jí do toho mlíka dáváte, a vyrůstám z chlácholivé věty, maminko, nebojte, ona to vyběhá...
Ale:
jsem ráda, že má chuť k jídlu a chutná jí ovoce i zelenina
jsem šťastná, že je zdravá (ťuk ťuk na dřevo) 😀

motol
24. srp 2008

tak to je fajn,hlavně,že jsou ty naše děrtičky zdraví,nám taky pořád hrabe do talíře a šmejdí co se kde dá sníst,dneska sme byli na návštěvě a už ho skoro neunesly 🙂 🙂 ,nj hold mu chutná tak to musí být někde vidět 🙂

ivee
24. srp 2008

Jj taky rády posloucháte, jak špatně krmíme děti? Že ony dávaly v půl roce už VŠECHNO a jak můj manžel papal ve třech měsících kolínka s rajskou a ani mu je nestačila půlit, jak rychle papal, budulínek jeden 😀 😀 a my s tím naděláme, co? 😉 😀 Jinak malou kojím kdy si řekne a je mi jedno, co si o tom myslí ostatní. Takhle malý miminko bych v jídle nikdy neomezovala.

motol
24. srp 2008

no jako dneska na oslavě,jakej je pucet,jak ho moc krmíme,proto sem psala,abych věděla kolik,tak váží děti jiných mamin,docela mě to vyděsilo,ale je vidět,že se nemám čeho bát,já malýmu dávám klasicky to co všechny mamči a sem ráda,že mu chytá,sama máma ví co je pro něj to nej ne,a když má hlad tak ho přeci nenechám ohladu a plakat 🙂

millihu
2. zář 2008

Ahoj🙂No tak jak koukám tak nemusím mít žádné obavy🙂MAlej se narodil s rovnými 4kg a 54cm.No a ted na kontrole v 6.měsících jsme měli 9,350kg a 75 cm.Popravdě jsem z toho byla v šoku a paní doktorka říkala,že je to div ,když jen kojím a ,že to je jak roční dítě.No tak už jsem začala přemýšlet jako každá jestli v tom není nějaký problém,ale jak tak koukám sem na ty váhy tak snad neni🙂

motol
2. zář 2008

milihu tak teda to ste lepší než náš Matyáš a pokud jenom kojíš tak klobouk dolů,asi máš dobře kalorický mlíko 🙂

dzej
2. zář 2008

tak tuto diskuzi jsem neměla číst...my máme opačnej problém. Malá se narodila 3650g a teď má 5 měsíců a má 5900g ☹

motol
2. zář 2008

dzej nj vy ste vyjímky,ale vy to vše doženete,pak nebudeš stíhat vařit 🙂

listicka20
2. zář 2008

Milihu, tvůj chlapeček se už velký narodil, a do půl roku mají mimča zdvojnásobit váhu, tak je vlastně akorát 😀 ve svém okolí znám taky jednoho podobnýho cvalíka, nejste sami 😀

ila12
2. zář 2008

Ahpoj všichni,tak můj Matýsek měl porodní váhu 4980g a 56cm 😀 v půl roce plně kojen měl 9100g a 71cm a teď mu byl rok a má 10400g a 79cm. Také jsem se obávala,že budu mít doma buřtíčka,ale teď už moc nepřibírá,vyrovnal se váhově dětem v jeho věku v roce má nárok na trojnásobek porodní váhy a to zdaleka nemá.Stále kojím,ale už si myslím,že to fakt ode mě nepotřebuje,tak pomalu začínám odstavovat.Tak holky klídek,žádné buřtíčky nemáte. 🙂