V 6ti měsících váží 8 kg. Je to hodně?

artep104
9. lis 2006

Ahoj holky,
já sice zatím nepatřím k maminkám ani snažilkám, ale chtěla bych znát Váš názor. Moje setřenice má holčičku, 20. října jí bylo 6 měsíce a oblečená měla něco málo přes 8 kilo. Když jsem o ní vyprávěla své skoro tchýni, tak mi hned řekla, že je teda pěkně tlustá a že jí určitě překrmují a bla bla bla. Když jsem jí pak teda ukázala fotky, tak se sice rozplývala, ale neopomenula si rýpnout, kolik že to vlastně váží, že vypadá baculatě.
PS. Rozhodně není překrmovaná, do 4 měsíců byla kojená, teď už občas zkusí nějakou přesnídávku, jí cca po 4 hodinách a když se nevzbudí na jídlo a nehlásí se, že má hlad, tak klidně i za dýl. Jo a dětská doktorka jen chválí, jak hezky příbývá
Tak se holky ptám, myslíte že je hodně, nebo že je to v normálu? A kolik váží Vaše miminka?
Děkuji Petra

0401
2. únor 2007

Milca - podpažandy 😀 😀 😀

dashak
2. únor 2007

Milco, však jo, já jsem to napsala spíše pro pobavení 😀
Síla to byla, takový pytlíček mouky. Ale teď už je čiperná a zrovna po mě skáče. A spát nebude. Já nevím, kde ty děcky berou tu energii. Asi taky začnu pít kojenecké mlíko 😉
A ty jsi rodila v termínu nebo dříve?

ijetka
2. únor 2007

Tak já se taky přidám
Budulínek měl porodní váhu 3620g a míru 50cm. Teď je nám 6,5měsíce a vážíme 8,10kg a měříme 70cm. 😀

0401
2. únor 2007

ijetko, tak to jsme byli jen o 4 cm menší v půl roku. Ovšem váha stejná 😕

ijetka
2. únor 2007

Fakt jo? Kdyby byl hubenější, tak bych se nezlobila, říkám si že to vyběhá....tak uvidíme. Viděla jsem silnější tak co 😀 Manžel říká, že to bude aspoň pořádnej mužskej 😀

kitka123
2. únor 2007

Milco podpazandy fakt dobry! My jsme davali do Pampersky 1 jeste latkovou plenu, aby ji nebyla velka. Kdyz jsme sly z porodnice, mela Adelka necelych 2,5 kg a v pul roce uz 8,2 kg a byla jenom kojena. Nejdriv vsichny rikali jak je strasne hubena, pak zas ze je moc tlusta ... kaslat na to, co si mysli ostatni, v roce uz jsme meli "jen" 10 kg, takze se to fakt srovna

ijetka
2. únor 2007

Jo já jsem malýho taky "vykojila" 😀

milca111
2. únor 2007

Dashak,my taky nespíme,s tím kojeneckým mlékem to fakt není špatný nápad. 😀 Asi to vážně zkusím. 😀 Já rodila 14dní před termínem,ale že budeme mít menší dítko jsme věděli už dávno.Nějak mi nechtělo růst bříško. 😖 Nakonec se ukázalo,že jsem měla 2 placenty,tak část živin odcházela někam do pryč. 😢

0401
2. únor 2007

ijetko, hubenější? 😕 Vždyť má ideální váhu. Malá měla dlouho 4 kg, tak jsme spolu byly i týden v nemocnici, aby zjistili, kde to vázne a jedna dr se na vizitě rozčilovala, že tam jsme úpně zbytečně, proč nás tam poslali. Prý mají někteří doktoři zažito, že pokud nemá dítě pořádné faldíčky, je podvyživené. A teď myslím, že jsme to krásně dohnali.

ijetka
2. únor 2007

No super, tak z nás by měli doktoři radost. My máme nádherný kejtičky, lýtka jak podstavečky, a nárty jako po šlápnutí do vosího hnízda 😀

milca111
2. únor 2007

kitka, tak to jsme na tom skoro stejně,malej má ted tak něco přes 7 kilo,nevím přesně.Na vážení jdeme at 15týho.Myslím,že kdyby byl malý víc kojený tak máme taky lepší váhu a možná by byl i hodnější.Potřeboval by nerviky obalit cukrem. 😀

milca111
2. únor 2007

Ijetka,měla bys přidat nějakou aktuální fotku malého,aby jsme věděli,že nás nešidíš. 😀 Kubíček na těch co máš v albu je totiž úplně krásné a akorátní miminko 😎

prochi
2. únor 2007

holky nám ta váha letěla šíleně nahoru na začátku, to jsem každý týden nakojila okolo 400-500 gramů. Teď už to je týdně "jen" 180, tak jsme se docela zasekli. I když je teda fakt, že sedm kilo maj děti, co znám, až někdy okolo půl roku a né ve třech měsících 😕 NO uvidíme v úterý, kolik navážíme...

ijetka
2. únor 2007

Fakt nešidím 😀 a díky za pochvalu, taď něco pro tebe:
Mrkla jsem ti teď do alba a jak stojíš a porodnici, tak se ta fotka oběvila u tématů a já si říkám kdo to je a kde to je, kliknu na to a to jsi byla ty, takovej hubeňour a šel rodit... 😀 😀 Ivošek je fešáček 😉

dashak
2. únor 2007

No správně má miminko přibývat 150g týdně takže asi 600g za měsíc. Ivanka v nemocnici měla úplně raketové nárusty, třeba i 60g za den. Krmili je tím Nenatalem pro nedonošené děti a navíc co 3 hodiny i v noci, takže 8 krmení. A mimi nic nedělali jen se váleli, ani to mlíko tahat nemuseli,protože to dostali sondou. Když ji pustili měl 2,130g a jak jsme se šli ukázat k našemu mudrovi, tak mě zprdnul, že moc přibírá, protože přibrala za týden 250g místo 150g. Mimochodem byl to debil (pardon), tak jsme ho vyměnili, říkal ať ji tolik nekrmím a ne tak často - jakokdyby to šlo, nenechám děcko řvát hlady jenom proto že mu nepasuje do těch jeho tabulek. A pak zas přibírala málo, jen 350g za celý měsíc. Ale když ona je takové torpédo, všechno spálí a navíc jsme cvičili vojtovku, u té muselo padnout kalorií, protože to byly přořvané půlhodiny 3-4x denně.

Hlavně, že jsou miminka spokojené a je jedno jestli s faldíkama nebo bez 😉

milca111
2. únor 2007

Děkuji moc,je to moje zlobivé sluníčko. 😀 S tím hubeňourem máš naprostou pravdu,když jem byla tak v 6 měsíci,tak jsem vůbec nevypadala jak těhotná.Jednou mě málem od kamarádky brácha urazil,protože nepoznal,že jsem těhotná,ale myslel si že jsem trochu tlustější. 😀 😀 Z jedné strany to bylo fajn mít malé bříško(mohla jsem trochu honit i parádu) 😀 ale ohledně těhotenských obtíží jsem si vystála o to víc.Malý tam měl málo místa,tak dost na všechny orgány tlačil.Vyjít schody do 2 patra byl problém jako hrom a to nemluvím o tom,když začal kopat.Holky hrůza.Žáha mě pálila každý večer a teď do toho ještě ta vedra která loni byla...no co budu vykládat.Malé peklo. 🙂

dashak
2. únor 2007

Milco, myslím, že jsme na tom byly stejně. Já jsem přibrala 4kg, v šestém měsíci jsem chodila ještě v kalhotech stejných jako před těhu. Pak jsem si koupila jedny těhu gatě, ale nosila jsem je asi 14 dnů a pak hurá rodit. A pálení žáhy, to mi ani nemluv. Já jsem měla snad furt. A sotva jsem něco snědla, nejdřív se mi to začlo vracet (ale nezvracela jsem) a pak to šíííílené pálení. A taky jsem cítila každý pohyb, měla jsem navíc málo plodovky, takže o to hůř. Když se malá hýbala, tak mě se vlnilo břicho.

milca111
2. únor 2007

dashak,ty jsi určitě můj klon 😀 ,akorát já za těhotenství přibrala 13,5kg 😅 ,ale s tou plodovkou jsem to měla úplně stejné.Doktor mi říkal,že míň už jí fakt být nemůže,jinak by bylo miminko ohrožené.To vlnění břicha znám.Úplné vlnobití,co?Na mě hleděli vždycky všechny ženské v poradně jak na exota,když se malý otáčel. 😀

milca111
2. únor 2007

Jo a kdy jsi dashak rodila?Bylo to hodně předčasné,že máte takového drobínka?

dashak
2. únor 2007

Jo, hodně, o 2 měsíce dříve kvůli preeklampsie a malá taky nerostla, takže místo 31. týdnu odpovídala tak 27-28. týdnu

milca111
2. únor 2007

Teď jsem mrkla na celé tvé album.Náš Ivošek je skoro stejně velký jako vaše Ivanka. 😀 Nebo to alespoň na těch fotkách tak vypadá. 😀

dashak
2. únor 2007

Jo, ona je takový prďous, já bych řekla, že váš Ivošek je asi i větší. Ona je hrozně drobná, roste spíš do délky. A hlavně nám vůbec nerostou vlasy 😅 Ale zubů už máme 6!

0401
2. únor 2007

Ijetko, máš nádherného chlapečka 🙂 a čupr manžela 😀
Malý je akorát, jen mu dej pěkně pořádně napapkat 🙂

carodkaa
3. únor 2007

Ahojky taky pridam porodni vaha 3,9 kg a 55cm a ted 6,5 mesíce 7,5kg a 74cm ma faldy akorat na zapesti rucicek jinak kdenic tunic,vsichni si myslej ze mu nedam najist kdyz ho videj svlecenyho ☹

jita2
3. únor 2007

No my jsme měli v půl roce 8,50 kg, a když se na malou podíváte, žádný tlusťoch to není, pěkný škraničky, a stehýnka pořádný sice má, ale to mě netíží, u těch kojenců se to tak nebere, to snad ani nejde říct obézní dítě, snad, kdyby bylo třeba ve dvou letech silné, to už je problém, ale tihle kojenci to mají většinou jen z mlíčka a všechno to ze sebe zhodí a vytáhnou se...důležitá je strava, čím je budeme krmit po roce, vyvarovat se sladkostem a zbytečným tukům, hodně se pohybovat a tlouštík to nebude...i s dědičností se dá mnoho dělat..

kamhajek
8. únor 2007

Ahoj holky, tak náš prcek vážil po porodu 3,97kg a měřil 52 cm, teď mu je něco málo přes 3 měsíce a váží 6,8kg a měří přibližně 65cm. Je plně kojený. Dashak koukala jsem do tvého alba a ta vaše byla úplně miniaturní, pěkně jste si v nemocnici pobyli.

dashak
8. únor 2007

jj, ona je pořád miniaturní, ale už nevypadá jak pytlíček cukru. Ale slaďounká je pořád. Strašné šídlo, navíc tím, že se narodila dříve, tak je znamení beran místo blížence. Což je u ní dost patrné 😀

martinabestova
11. únor 2007

😀 Ahoj holky, tak se přidam taky do party. Můj Matoušek je taky pěkný kousek, při porodu měl 3,80kg, teď je mu pár dní po půlroce a v 6.měs. měl 9,34kg a to jsem ho do teď jen kojila. Ale není to zase nějjaký velký tlouštík je to prostě takový "pěkný" mimino. Naše doktorka se vždy nad ním rozplývá a říká, že její děti byly to samé a teď že to jsou hubeňourci. Kromě toho na to, že to je takový valibuk tak docela čilý a mrštný.tak ať vám dětičky pěkně a ve zdraví rostou. Ahojky

jelenice
13. únor 2007

Ahojky.Nemáte náhodou nějaký tip na jídlo po kterém by se přibíralo?Malý se narodil a vážil 3100g,te´d má 7.5 měsíce a váží jen 7180g.Celý den se nezastaví,leze po celém bytě,ale dostat do něj jídlo je umění.Děkuju moc

motol
22. srp 2008

ahojky,můžu se zeptat?našemu synovi bude 8měsíců a má 9100g a mě se to zdá dost i když naše doktorka říkala,že ho nemám omezovat,to já ani neumim sní opravdu vše,kolik váží vaše děti,pro představu díky