V 6ti měsících váží 8 kg. Je to hodně?

artep104
9. lis 2006

Ahoj holky,
já sice zatím nepatřím k maminkám ani snažilkám, ale chtěla bych znát Váš názor. Moje setřenice má holčičku, 20. října jí bylo 6 měsíce a oblečená měla něco málo přes 8 kilo. Když jsem o ní vyprávěla své skoro tchýni, tak mi hned řekla, že je teda pěkně tlustá a že jí určitě překrmují a bla bla bla. Když jsem jí pak teda ukázala fotky, tak se sice rozplývala, ale neopomenula si rýpnout, kolik že to vlastně váží, že vypadá baculatě.
PS. Rozhodně není překrmovaná, do 4 měsíců byla kojená, teď už občas zkusí nějakou přesnídávku, jí cca po 4 hodinách a když se nevzbudí na jídlo a nehlásí se, že má hlad, tak klidně i za dýl. Jo a dětská doktorka jen chválí, jak hezky příbývá
Tak se holky ptám, myslíte že je hodně, nebo že je to v normálu? A kolik váží Vaše miminka?
Děkuji Petra

vilca
9. lis 2006

Ahoj, já jsem jen někde četla, že v roce má mít miminko trojnásobek své porodní váhy. Takže asi záleží na tom, kolik vážila při narození. A mému synovečkovi doktorka řekla, že do půl roku se přibírá nejrychleji a pak se to hodně zpomalí 😉

mracik
9. lis 2006

Môj syn mal v 6. mesiacoch 10 kíl, to už bolo trošku veľa, aj som sa bála, či nemá nejaký endokrinný problém, potom už priberal oveľa menej. Teraz má dva a pol roka a má 14 kíl.

vilca
9. lis 2006

Tak teď jsem si přečetla na internetu (už ale nevím přesně kde - byla to nějaká poradna), že v půl roce má mít dítě dvojnásobek své porodní váhy a v roce tedy ten trojnásobek 🙂

boadella
9. lis 2006

Ahoj, moje malá má skoro v 9 měsících asi 10,5kg. Je samý faldíček a ani my nejsme ušetřeni řečiček, že je tlustá. Jsem z toho vždycky vytočená. Malá je totiž stále kojená, a pře 2 měsíci jsme zvolna začali přidávat zeleninku a ovoce a nedávno jogurtíka. Ale vše máme bez cukru a ti, co mají nejvíc řečí, pořád radí, ať jí sladím čajík a polívčičky... 😠 Mracik tu píše o svém kloučkovi a to je krásný příklad toho, že dětičky se prostě dostanou do pohybu a vyběhají to.
Jo a paní doktorka se vůbec nepozastavuje nad váhou mojí malé, prý je to kus ženský a já si nemám dělat hlavu.

vilca
9. lis 2006

Jo a ještě jsem chtěla napsat, že nejhorší je řídit se podle tabulek. Každé mimi je jiné a takovéhle tabulky jsou jen orientační. Hlavně nezačněte mimískům nasazovat diety. Jak se začnou víc hýbat, bude to všechno tak, jak to má být 😉

lucie85
9. lis 2006

Tomášek má v 6 měsících 7,5 kg. Je velký každý by mu řekl tak 8 měsíců.

artep104
autor
10. lis 2006

Ahoj holky, tak jste mě uklidnily a hlavně potvrdily, to co jsem si sama myslela - tzv. že Adélka není žádná tlusťoška 😉 , jen krásné baculaté miminko (68 cm, 8.38 kg). Myslím taky, že když ted začne vyvíjet víc aktivity (lézt apod.), tak už tak rychle nebude přibývat a z těch faldíků vyroste. Nakonec mi to potvrdila i moje mamka, taky jsem prý byla jako miminko bacula a pak jsem z toho vyrostla a byla jsem předpisové dítě 😀 .
Na tchýně řeči nemám, je to jen nějaká utkvělá představa!!!!!!!
Takže boadell, nedej na řeči ostatních, ty sama víš nejlíp, co Tvoje malá potřebuje a co jí prospívá!!!!!!!!!

zemina
1. pro 2006

Čau holky, mám pětiměsíčního syna a má 8,70 kg a 78 cm. Na to kolik má, vůbec není baculatý, ale je dlouhý. Myslím, že už po šesti měsících přibývat tolik nebude. 🙂

floowy
1. pro 2006

Ahojky, já mám devítiměsíční holčičku a má teď něco kolem deseti kil, jak psala boadella - tak asi máme podobné děti... 🙂 Myslím si, že je ale tak akorát a doktorka nám to potvrdila...Má sice faldíky na stehnech a rukách, ale však už skoro chodíme, tak to vyběhá...navíc ty děti v tomhle věku mají takhle vypadat (co mi teda říkali známí) 🙂 🙂 🙂

rova
2. pro 2006

Malá se narodila s 3 600g, a tuším, že v půl roce měla taky zhruba těch 8 kilo a to byla jen kojená! 😉

nikoletka
2. pro 2006

Ahojky Hoky,
Má malá bude mít 6.měsíců a má přes 7kg. Není to málo? Když se narodila tak měla 3,60kg.

prochi
5. pro 2006

Nikoletka, já myslim, že je malá v pohodě. Každý miminko je úplně jiný a každý taky přibírá jinak. A kdyby to bylo málo, tak by vám pediatr určitě něco řekl. My spíš máme opačný problém. Při narození měl mrňousek tři a půl a teď v osmi týdnech už má šest a půl. Je plně kojený, jí přes den po třech až čtyřech hodinách, v noci spinká v tahu sedm až osm hodin a pak se budí po těch třech. Míň už mu fakt dávat nemůžu..... 😅

raculka
6. pro 2006

prochi- tak to máš opravdu štěstí,že se tak pěkně zasytí 😀
my vážíme stejně,akorát nám bude už 5.měsíců, ale přitom rozhodně podvyživěně nevypadá,ale taky není žádný čahoun,to má na to určitě taky vliv
takže holky buďte v pohodě a kašlete na tabulky a srovnávání 😉

renatak001
9. pro 2006

ahojte maminky,mám doma nyní 7.měsíčního syny Matyáška a má 9,48kg.Nějak tlustý ale není, je to takové zdravé miminko. Papá už téměř všecko, ale nejvíce má rád pribiňáky.myslím že se nedá srovnávat,každé dítko je jiné...

jita2
13. pro 2006

Ahoj,
moje málá má skoro 6 měsíců a váží 8.20 kg, je tedy na umělé výživě. Ta tchýně byla určitě s prominutím prdlá. Teď to ještě nevadí, že je mimi trochu baculatější. Daleko důležitější to bude v batolecím věku, vyhýbat se tukům a sladkostem, zařadit pohyb a určitě z ní nebude žádná baculka, malé děti se jetě tak nehýbou, tak holt bohužel jsou některé baculatější, to ale nevadí, tak se nenechte rozhodit nějakými blbými kecy...papa

anakondatko
15. pro 2006

Ahoj holky myslím že ohledně váhy si žádné starosti dělat nemusíte,každý a hlavně pediatři si vždy něco najdou.Jednou je moc malý podruhé velký nakonec tlustý a nebo moc hubený.Každé mimčo je jiné záleží na genech a tak..prostě tak jako u nás někdo váží víc protože má mohutné tělo,svalstvo a těší kosti ale může vypadat dobře.No já mám syna má půl roku a váží teď se podržte skoro 12kilo je taky hrozně dlouhý má 78cm a věřte nebo ne není nijak tlustý má faldíky to ano ale to vyběhá protože už začíná pomalu chodit.Ale je to naše sluníčko směje se od rána do večera,uspává se sam palečkem a teď si uvědomuji že snad nevím ani jak pláče.Jinak není nijak rozmazlovaný zabaví se sám takže si vše v klidu udělám.Co vy na to?Ať je mimčo jaké je vždy je krásné a papá vždy tolik co vyžaduje.Malý mi jí asi po 6hodinach a to 180ml nutrilonu a možná že je více dopředu protože 2 zoubky máme od 2,5měsíce a spodní od 4 měsíce.Tak zatím pa a zničím si nelamte hlavu

jita2
15. pro 2006

S těma pribiňáčkama bych trochu zabrzdila, hodně rodičů to dětem cpe a já ani nechápu proč, obsahují tuk a cukr, taky třeba tvaroh, který je absolutně do jednoho roku nezdravý a poškozuje tak ještě nezralá játra miminka...určitě existuje řada zdravějších věcí pro mimča..ale zrovna pribiňáky, to je fakt hloupost...

rketka
21. pro 2006

Dnes jsem byla na prohlidce s malou v sesti mesicich. Vazi 10 kg, meri 71 cm, je plne kojena. Narodila se uz teda poradne velika 4,3 kg a 55 cm. Doktorka mi rekla, ze je vse v naprostem poradku, ze si absolutne nemam delat starosti s jeji vahou a navic, pokud je plne kojena, tak to absolutne nema vliv na pripadnou budouci obezitu. Mala je naprosto spokojene miminko, vubec neplace, porad se usmiva. Takze opravdu si myslim, ze nejake tabulky jsou pouze k orientaci a hlavne kazde dite je jine.

jita2
21. pro 2006

Ahoj rketko, určitě si myslím taky, že si nemusíš dělat starosti,to všechno vyběhá, daleko důležitější bude, jak ji budeš živit později, z různých tuků a cukrů a z nedostatku pohybu může být obézní, ale to si už určitě pohlídáš, teď to ale není aktuální, je dobře, že je plně kojená, to je pro ni to nejlepší... 🙂

hanah_2002
2. únor 2007

Ahoj holky,
Mám doma 6-ti týdenní miminko, které váží 5630g.Pediatr sice nic neříká, ale mě to příjde docela dost. Měří 62cm. Kolik váží(la) vaše miminka tohoto věku?Při narození jsme měli 4350g a 54cm.

alenahabibi
2. únor 2007

hanah, tvoje miminko bylo větší už když se narodilo, a bude ještě nějakou dobu z řady vyčnívat, ale časem se to srovná. moje mladší dcera se narodila s 50 cm 3100g, a v šesti týdnech měla 5 kg a doktorka mi řekla, že je super že tak hezky přibývá, ze začátku přibírají mimča tak 300 g týdně

milca111
2. únor 2007

Ahoj hanah 2002,myslím,že tohle se nedá srovnávat.Můj malý když se narodil měl 2600g tak než měl to co vy,když jste se narodili byly mu asi 2 měsíce.Já osobně bych se váhou miminka vůbec neřídila.Mrknu na malého a vidím jestli je tlustý nebo ne. 😎 A pokud ano tak co.Je to miminko a vyroste z toho.Horší to potom je,pokud už jsou mu tak 2 roky a je samý faldík.Nad tím už bych se asi zamýšlela. 😀

ivet
2. únor 2007

hanah, miminko je opravdu velké, ale zase tomu odpovídá i velká porodní váha....naše malá měla 3,64, teď je jí 15 týdnů a má 5850g....takže proti Vašemu je to malá žížala 😀 Ale zase je to holčička 😉 Já zase poslouchám od rodiny, že přibírá málo a je malá ...si nevybereš 😉 Já myslím, že pokud jsou děti zdravé, nemají žádné problémy a vše je tak, jak má, tak je váha docela "jedno" 😉

hanah_2002
2. únor 2007

Faldíčky máme, ale říkám si, že snad z toho vyroste.Ivet máš pravdu, já zase poslouchám jak je Tomík veliké miminko 🙂.Ale jak říkáte, hlavně že je v pořádku. Hned po narození mu dělali test na cukr a ten byl OK.

anavka
2. únor 2007

Holky, tak naše malá měla ve 3 měsích 5,15 kg a když se narodila měla 3,54 kg a každý z rodiny nám říkal jak je pěkná, jaký má tvářičky, stehýnka, faldíčky a já nevim co ještě........ 😒 Takže si myslim, že je úplně zbytečný si s tím dělat hlavu 😉

prochi
2. únor 2007

Ahoj Hanah, tak já tě dozajista uklidním 😀 Už jsem psala naše přírůstky i výše...
Při narození měl náš bobeš 3550g a 50 cm a v šesti týdnech 5700g a 60cm 😅 Ve třech měsících rovných sedm kilo a 64 cm, příští týden jdeme na čtyřměsíční kontrolu, tak jsem zvědavá 😅 Ale naše doktorka říká, že mám být v klidu, plně kojíme, přes den jí po třech hodinách, v noci spíme bez přestávky teď už deset-jedenáct hodin (jak kdy). Faldíky má trochu na stehnech, jinak tlustě nevypadá. A mrštný je až až, minulou neděli se poprvé sám přetočil na bříško a od tý doby není k zastavení.
Ale jak píšou holky, každý mimčo je jiný, každý jinak přibírá a nemůže se to srovnávat.

milca111
2. únor 2007

jaký se člověk narodí,takový je.Jestli malý nebo velký je fuk. 😉 to se stejně rokama srovná.Jo holky,viděli jste včera ve zprávách to giga miminko? 😀 Porodní váhu mělo myslím 6,5kg.To bych rodit nechtěla. 😀 😀

0401
2. únor 2007

Naše malá měla v půl roce 6,5kg a 66cm. V 18 měsících měla 11kg a 78cm.
Jak psala Jita, ty lakrumáčky nejsou zrovna ideální, u nás byly moderní sojové jogurty a dr se to moc nelíbilo. Údajně by děti kolem roku neměly papkat celozrnné pečivo, ale bílé mi taky příjde nic moc. 😒

dashak
2. únor 2007

Ahojky, my máme 10 měsíců a 6,5kg. Ale to uvádím jen tak pro zasmátí 😀

milca111
2. únor 2007

Dashak,vy jste ale měli takovou malou rukavičku,když se vám narodila. 😀 To jsi zapoměla dodat.Vždyť z toho budou mít ostatní maminy depku. 😀 To musela být síla tak malé miminko,co.Já byla šokovaná i to toho našeho a to měl 26OOg a 48 cm.Byl samá ruka,samá noha.Plenkám jsme říkali podpažandy,protože je měl až v podpaží. 😀