V 7 měsících nechá stát dítě i půl minuty. Je to dobře?

anien
2. bře 2012

Známá už v pěti měsících vzala malou pod paže a nechala ji pár vteřin stát. Teď v sedmi měsících jsem viděla, že už ji nechá stát i půl minuty. Je to dobře? O posazování raději nemluvím, její malá už "seděla" ve 4 měsících. Zajímají mě vaše názory. Onehdy se velice divila, že malého ve 4 měsích neposazuju...co na to říct 😠 😀

schnek
2. bře 2012

ne, rozhodně to není dobře 😖 Můj nejstarší třeba v 6m stál, ale stoupal si sám. To je něco jinýho. Dítě se nemá posazovat a postavovat (a nutit dělat cokoli dalšího), pokud to nedělá samo.

apollo11
2. bře 2012

Tak zdravý rozum snad napoví a na otázku odpoví 😉

ivasad.
2. bře 2012

Určitě to dobré není. Na řeči okolí nedej a nech dítěti jeho tempo... Naše dcerka byla ve všem tak o tři měsíce pozadu, než by si představovali někteří radílkové 😀 Plazení v 9m, po čtyřech v roce, chůze v 15m. Není kam spěchat 😉

trija
2. bře 2012

naše malá má 8 měsíců a 3 týdny a sama ještě nesedí. neposazovali jsme ji, jen při krmení je v polosedu a nebo přes den je sem tam v takovém tom lehátku, někdy ji ale už na chvíli necháme posadit, protože sama chce a přitahuje se,ale neobkládáme polštáři atd. Stavět se začala sama a teď když se něčeho chytne, tak se přitáhne a stojí. já ji jen jistím ať nespadne,ale nedělám ji oporu, takže se musí postavit sama a taky sama stát. a třeba ve sporťáku ji ještě nemáme 🙂

crca
2. bře 2012

Mě se holka sama postavila v postýlce když měla 5,5 měsíce,nikdy jsem jí nepostavovalo sama,prostě najednou ona sama a neudělala jsem s tím nic 😀 V 7 měsících mě už oblejzala nábytek po svých a její brácha ještě ani v 8 měsících neseděl sám 😀 Taky ho to pěkně medilo 😀 😀

amallie
2. bře 2012

já bych to neřešila a nic na to neříkala, ať si každý dělá, co uzná za vhodné, každý si za své chování zodpovídáme sami

deyana
2. bře 2012

naše malá se taky zvedala do sedu ve 4 měsících, když jsme ji drželi za ručičky, sama od sebe, a když jsme ji pustili, chvilku seděla. Ne že bych ji násilím posazovala.. Konzultovala jsem to s Dr., tenkrát mi to přišlo brzo.. ona mi řekla, že pokud to dělá sama od sebe, tak jí to nezakážu 😀 a že pokud nepřeskakuje vývoj, tak je to v pořádku. Ale stavět na nožky násilím, to nechápu, ještě k tomu v 5 měsících, to jako chce tomu dítěti zničit páteř a nožičky?? hodná maminka !!

ostatně souhlas s amallie - každý si za to zodpovídá, jsme dospělí, a nějak bych se v tom nevrtala, možná opatrně naznačila, podsunula nějaký článek, letáček, publikaci..

saminomimino
2. bře 2012

takto to je chuďátko dítko,to bude rádo když to neodnese zdravým,možná by jí někdo měl nakopnout aby se probrala ☹
naše malá je dosti šikula,leze už od 7 měs staví se od necelých 8 měs, vše začla dělat sama,až teď sedí sama někdy od 8 a půl měsíce,teď už chodí za chodítkem,opět začla sama a je to harakiri 😀
Syn byl pomalejší,sice v 6 měs už seděl ale nesedal si sám takže pár vteřin a dost,lezl v 8 seděl krátce po 8 a 9 stál v 11 a půl začal sám chodit,nikdy mně nenapadlo je k nečemu nutit každý má své tempo 😉

gabadan
3. bře 2012

Obě moje děti chtěly stát samy od sebe-např. byli na klíně a chtěly se postavit, tak nevidím důvod, proč ne 😀 .

adenka84
3. bře 2012

naší MArunce jsou 4 měsíce a 2 týdny a také s euž snaží posazovat..nechávám ji..když to dělá sam..na nožičkách už také péruje..každé dítě je jiné..ale nutit je sedět je ai fakt špatné..tké ji etdy posadím ale jen na chvilinku vyfotit a dost..jinak na klíně mě sedí tedy pořád..chovat se v náručí už moc nechce jen když je unavená, papá a nebo usíná..jinak stále na mě jen sedí..nic nenadělám chce to dělat sama..

ivular
3. bře 2012

Z pohledu rehabilitačních terapeutek je jakákoliv pasivní vertikalizace kojenců (tzn. dítě je svisle napolohováno dospělým) vysloveně zapovězena. Vertikalizací se má přitom na mysli nejen stavění, posazování, ale i třeba chování ve svislé poloze.
Právě pasivní vertikalizace kojenců je pravděpodobně příčinou skolióz páteře v dospělosti, jejichž příčina není známa (což je až 80 % všech skolióz).

miarosa
4. bře 2012

Myslím že každá máma si stejně se svýmy dětmi dělá co chce a když jí do toho někdo začně zasahovat, tak je to špatně. Tak bych se do toho vůbec nepletla, a řešila hlavně svoje dítě 🙂