V kolika měsících dát dítě z ložnice k staršímu sourozenci?

infinity81
27. říj 2017

Milé maminky, prosím o vaše příspěvky s radou, názorem, jak to řešíte u vás doma. V současné době máme dvě děti. Starší dcerce je 7let (školačka 1.třída) a mladšímu synkovi je 6měsíců. Malý s námi spí v ložnici ve své postýlce, už není kojený, v noci už nejí, spí od cca 19h až do cca 6h do rána (párkrát za noc brekne pro dudlík, ale pak hned usíná). Spánek je to ovšem darebný už proto, že můj muž neuvěřitelně chrápe a budí někdy i dceru ve vedlejším pokojíčku. Zajímalo by mne u maminek, které to máte podobné jak řešíte chrápajícího tátu u nemluvněte (tátu není kam odsunout) a druhou otázku, kdy jste daly děti k sobě do pokojíčku, tedy s ohledem na větší věkový rozdíl a potřeby obou dětí?

kometkak
27. říj 2017

Tak to máme dost podobně. Manžel chrápe a dceru pořád budil. První tři měsíce spal na gauči v obyváku jinak řvala co 15 minut a nevypali jsme se nikdo. Pak už to malou tak moc nebudilo, jen třeba 2x za noc, tak byl zpět v ložnici. Do pokojíčku k mladšímu sourozenci (3,5 let) šla teď v roce. Dceru ještě kojím cca ve 4 ráno se budí. Ale u nás se v noci budí ještě i ten starší, třeba 1x-3x za noc a musím tam jít kvůli němu. Někdy ji zase vzbudí on když se mu něco zdá.. A hlavně ji taky vzbudí ráno, jelikož vstane třeba už v 6 a rozsvítí si..☹ ona by ještě 2h spala třeba.

vercik83
29. říj 2017

pošlete tatinky nekam do spánkové ambulance, ať je vyšetrí a začnou lécit

deniee
29. říj 2017

Malá také spala celou noc cca od 1/2 až 3/4 roku, ale dětský pokoj s šestileťákem obhospodařuje od 1 a 1/2 roku, kdy začala šplhat po žebříku palandy. (Krve by se ve mně nedořezalo.) Takže horní postel jsem sundala a dala postele do eLka, přičemž čelo synova postele dceři brání před pádem. Trvalo cca týden než si zvykla. A to bez jakékoliv hysterie. Než jsem však odstěhovala dceru do pokojíčku nadobro, tak jsem ji už nějakej pátek večer, vždy když spala, přestěhovala s postýlku do pokoje k synovi, ať si pomalinku zvyká.