V kolika měsících odstranit dítě od prsu?

tital
17. čer 2011

Hoj, cetla jsem v nejakem mateskem casopise, ze pouha 4% rozkojenych zen koji po pul roce veku ditete... Zajimalo by mne jaka je ve skutecnosti v CR praxe a v kolika mesicich jste uplne sve ditko od prsa odstavily ? A jak to probihalo, ktera kojeni jste skrtala jako prvni a ktera denni/nocni zustala jako posledni.
Pro ilustraci: V soucasnosti mame 9. mesicu, a denni rezim vypada nasledovne: snidane, kojo, masozelenina, kojo, svacina, vecere, kojo a v noci 1-2 kojo. Chystam se uplne odstranit nocni a odpoledni...pozdeji dopoledni a nakonec vecerni (ukladaci) - tot ma idea, ale jaka bude praxe ? 🙂

zandanem
23. čer 2011

do 12m+1t 🙂 od 8 měsíců prso jen ráno a večer a přes den jen když byla nemocná... od 10 ti měsíců občas večer a pokud se vzbudila nad ránem, tak se mi nechtělo dělat mléko do flaše - kojo bylo pohodlné a od 11 měsíců jen kojo nad ránem občas a po roce už prso nechtěla sama... takže jsme to zvládly na jedničku... a to jsem ivu uspávala u prsa ! a vidíš v klidu a v pohodě jsem odstavila.. ale každé dítě je jiné, tak snad to budete mít taky na pohodu... já chtěla kojit do 9-12 měsíců a povedlo se 🙂

dlabinecka
23. čer 2011

v 11ti měsících se odstavila sama...

andreasek82
23. čer 2011

ahoj, my skoncily s kojenim presne v 18i mesicich.. 😉 duvodem bylo druhe tehu, uz me to docela vycerpavalo..

mili84
23. čer 2011

Ahoj, chtěla jsem kojit do max. 10m. V 8,5 se Toník odstavil sám, Jako poslední nám po postupném nahrazování kojení normálním jídlem zbylo kojení ráno po probuzení. To jsem pak nahradila Nutrilonem, který pije ráno z hrníčku dodnes 😉

kutcher
23. čer 2011

já odstavovala na 2 letech, chtěla jsem to udělat umírněnou formou, ale nešlo to... jel na 4 dny k babče, ta ho zaměstnala a byl klid🙂

dasap
23. čer 2011

ahoj, kojit jsem přestala když byly dceři dva a půl roku, to už bylo tedy jen večerní kojení. Proběhlo to úplně neplánovaně, obě naráz jsme byly trochu nemocné, rýma, teploty a tak, malá si asi tři dny nevzpomněla, jak měla horečky a víceméně pořád spala, a mě jak nebylo dobře, se tvorba mléka dost utlumila, tak jsem toho využila a pak jí řekla, že mlíčko už není :D vzala to úplně v pohodě 🙂

alena36
3. črc 2011

Daník se odstavil sám asi ve 4 měsících a do té doby jsme bojovali s kojením - nikomu nepřeju. Od 4 měsíců je na příkrmech a je šťastnej 🙂 🙂

marselina
3. črc 2011

Tobiáška jsem plně od kojení odstavila když mu byly 2roky a 3měsíce.byl to boj,ale vydržela jsem to.včera po 4měsících od kojení se zase na mě přisál a řekl a budu pít mlíčko každý den a hotovo!No má ale miláček smůlu,maminka už nedá i když ještě mlíčko by bylo. 😀

eldudova
3. led 2018

Obnovuju diskuzi- dcera 15mes. Pusa plna zubu a rostou ji spicaky. Jeste tak 2mes zpatky i pres rust ctyrek jsem kojila rano po probuzeni, vecer pri usinani a behem noci 3-4x. Ale ted posledni 1,5mes se ji to nejak zalibilo a jde mi po prsach jak vosa na med! Prakticky odmita presnidavky ovocne i slane, sni jen cca 60ml,tak se ji snazim nabizet ostatni jidlo v tuhem stavu na chroupani,ale to si dobne jen sem tam. Momentalne se ji kubou spicaky a navic ma rymu jak tram a trochu teploty, tak ji davam skoro jak si rekne.ale rika si tak 8x denne plus v noci ( ze spani zacne plakat a hned chce utesit u prsa). A kdyz prso nedostane tak sileny rev a vztekani. A takova frekvence je ikdyz je zdrava.muze se to tykat i nejakeho psychologickeho vyvoje? Nebo neceho jako separacni uzkost? Je totiz silenej mamanek, nemuzu se vzdalit na dva kroky. Mliko mi furt tece asi dost, dudlik nema od 3.mes,ale nekdy je to uz ubijejici a boli me prsa. Nechci kojit do jejich 18 :D ale nemam to srdce ji odstavit a nechat plakat. Ma po kojeni uzasnou naladu a krasny spokojeny usmev🙂

ronja55
26. říj 2018

Malý má skoro 13 měsíců a stále se kojí hodně. Přes den tak 4 krát v noci i co hodinu. Je to velký zavyslak a odstavení nepřichází v úvahu. Chci ho kojit do 2 let a pak to pomalu utnout.