V kolika měsících vašim dětem začaly růst zuby?

natalie77
17. lis 2007

Ahoj, Marek začal strašně slintat a pořád si strkat prstíky do pusinky...myslím, že mu začínají růst zuby, je to možné takhle brzy? Děkuju a mějte se hezky.

cherub
17. lis 2007

ahojky možné je naprosto všechno 😀 Nicméně Nika děsně slintá už 3 měsíce a do pusiny si taky nejradši narve celou ručičku a zuby stále nikde 😅

syrael
17. lis 2007

Pred 14 dnz se nam vzklubal 1.youbek.Yhruba v peti mesicich a kousek. Uy bzl ale i pripad mimca, co se se yubama narodilo, takye je to prej ciste individualni. Kamosce takz bobajs vzrayil po 3.mesici...Strc mu do pusinkz prst a hned budes mit jasno....Sorry prehozena klavesnice...

lendy1
17. lis 2007

natalie, podobná diskuze už tu je, zkus na to mrknout:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

a my také slintáme od 3.měsíce a zub nikde, dudlíka bojkotuje, vyhrává ručička a hlavně paleček a to tak, že nonstop.

jitka83
18. lis 2007

Ahoj, moje holka měla první zub v půl roce. Kluk mi strká ručičky do pusiny taky od třech měsíců. A taky sem si myslela, že už by to mohli být zuby. Ale dásně nateklí nemá. Je to prostě etapa psychologického vývoje. 😀

dygab
18. lis 2007

Ahojky, v tomhle období slintají všechna mimi a zoubky to nemusí znamenat. Souvisí to opravdu s psych. vývojem, kdy dítě všechno poznává přes pusinku a jako první poznává sebe samo🙂🙂🙂

brnda
19. lis 2007

Ahoj dcera mela prvni zub v 7.5 mesicich kdybych o nej nezavadila lžičkou tak o nem nevim nemela žadny problemi,neslintala nic, syn ten slinta už ale od 2 mesicu ,pořad si dava ruce do pusy a hračky tak si myslim že už mu taky zub vyleze ale pořad nic

sandra81
19. lis 2007

Moji holcicce bylo 8 mesicu a zuby stale nikde...

paolin
19. lis 2007

nas prvni zoubek byl v 8.mesici a za nim hned druhy 🙂 soucasne se nam konecne vytvorila jadyrka v kyclych.

zuzka1000
19. lis 2007

První zoubek v 6 měsících a během 14 dnů další tři.

sandra81
19. lis 2007

Hm, koukam ze nase mala bude asi bezzuba, holt to pro ni budu muset napred rozkousat...🙂

akcul
20. lis 2007

Nám první zoubek vykoukl nedávno. Pět dnů před tím, než měla malá 9 měsíců. Ale ten měsíc před tím byl fakt hroznej, spali jsme v noci tak 3-4 hodiny, pořád se budila s hrozným pláčem. ☹ Ale nakonec po měsíci probdělých nocí byl přece jen venku. 😉

lucildol
20. lis 2007

Pavlíkovi bylo už devět měsíců a zoubek pořád nikde. Asi to má po tátovi, ten měl první zub taky až v 10 měsících. Sice sem tam prožijeme suprovou noc, dásničky má nateklý, ale do rána nebo do druhýho dne zase splasknou. Ale nijak se tím nezneklidňuju, teprve pokud dětem nevyrostou do jednoho roku, tak se to řeší. A kromě toho bez těch zubů je to takový to správný miminko a ne hlodaveček 😀 😀 😀

boticka2
20. lis 2007

Lukáškovi se zrovna teď klube první zoubek (příští týden máme 7 měsíců) a zjistila jsem, že se mu vlastně klubou ty spodní oba dva najednou. Ale noci v pohodě, spí od osmi večera do sedmi do rána 😉 tak snad to bude tak hladce probíhat i s těma dalšíma 😎

kytinka
2. čer 2010

Ahoj holky,
chci se zeptat jak vám teda vašim dětem rostly špičáky, Elenka bude mít v červenci 2roky a ještě špičáky nemáme a to prý mají růst od 1,5roku. Díky

kutcher
2. čer 2010

Nám je 22 měs. a začly nám růst až někdy teď.

dagina
20. led 2012

Ahojky maminy,
trochu obnovuji téma. Naší je 13,5 měs a stále zuby nemá a ani to dvakrát nevypadá, že by se klubaly..... . Mudra na to nic neříkala. Je tady někdo, komu také rostly později????
D.

missymici
29. zář 2012

Je tady někdo,komu rostly zoubky brzo,....?

libulubo
26. říj 2012

našemu nedávno v 10 mesicich měl přesně 1 zub 🙂

edvi
10. lis 2012

No syn měl první zoubek ve 14 měs.

barunka01
29. lis 2012

nam rostly zoubky brzo.ve 4 mesicich vyjely dve jednicky dole a myslim nejak v 8 mesici mel uz 8 zubu.Ted ma 13 mesicu a zoubku stale jen 8

barmare
9. pro 2012

@missymici Ahoj , me dcerce zacali zobky zlobit před 3 měsicem , vsichni si ze mne delali prcu že to nemuže byt mozne . ale ejhle .. i doktroka to potvrdila .. dasne ma tvrde .Ale bohužel .. pry platí pravidlo ... čim dřív začnou zoubky růst , tím dele to trva ... tak uvidíme 😒 🙂

missymici
9. pro 2012

@barmare Ahoj, dik
No me to same rekla mudra před 3 tydny,...potvrdila a rekla to same,... a před par dny,jsem ji nasla ze se ji taky tlačí horní špičáky 🙂 Chudak moje male. A furt žádny venku není

barmare
10. pro 2012

@missymici A kolik je male ?? jen pro predstavu kdy mužem ty zoubky čekat 🙂

effka84
10. pro 2012

ahoj, našemu synovi vylezl první zub v 7,5 měsíci. Ale taky mu to trvalo přes dva měsíce. Teď mu bude 11 měsíců a máme 6 zubů.

@missymici špičáky rostou jako poslední .... nebudou to spíš horní dvojky? 😉

vendullka
10. pro 2012

Dcerce v 8,5 a slintalasi od 3 měsíců, synovi v 7,5 a slintal stejně dlouho🙂

missymici
10. pro 2012

@barmare bude ji 5 mesicu a tlaci se ji dolni dva uz cca dva mesice a ted jsem si vsimla nedavno horni asi dvojky, ja mysela ze to jsou špičáky...

@effka84 ...koukala jsem dneska asi 10x...a opravdu nevim jestli to jsou dvojky, nebo špičíky,..jsou celkem daleko od mista kde se prorezavaji jednicky.... Prej to je unikat,ale jsou pripady jdy lezli první špičáky a dokonce první i stoličky,....
Nevím,..Skoda ze to nejde nefotit,aby jsi to videla jak to vypada,...Kor když si na zuby neda moc šáhnout.... JI ohrnu chudakovi ret horni na dve vteriny a konec,..

Je tam velka mezera mezi dvojkou a jednickou,..ja uz si to moc nepamatuji,..Klukovi sli taky divne, nejdříve spodni jedničky a pak 4 zuby najednou...

presty88
2. srp 2013

@dagina Ahoj můžu se zeptat už tady máte starší příspěvek, ale jak vám poradil lékaž co s tím, že vaší malé nerostou zoubky...Mému synovi už bude rok a dva měsíce a stále nic...

dagina
3. srp 2013

@presty88 dceři nakonec první zoubek vyrostl ve 14. měsíci 🙂, spíše začátek 15., věřím, že se co nevidět oběví i u vás. Doktorka na to neříkala nic, jen se smála, a že uričtě vyrostou, už jsem také jednu chvíli měla obavy 🙂. Dnes je malé 2,5 a nemá ještě poslení 4 stoličky, teprve se jí 2 klubou.

halca2
8. zář 2013

@presty88 Dobrý den, mužu se zeptat jestli uz vam nijaký vyrostl? Dceři bylo 14 měsicu a pořad nic, byly sme i u zubaře a říkal že ještě ma čas...

kolobezka30
13. zář 2013

@halca2 Dobrý den, dceři je 14měs. a také ještě nemáme ani jeden zub..už jsem z toho taková rozladěná, ale zubař říkal, že prostě čekat..a pak vyroste třeba 5 zubů najednou...tak čekáme🙂