V kolika začalo vaše dítě chodit?

jaska
23. črc 2006

Ahoj holky chtěla bych se zeptat v kolika vám začlo vaše dítě chodit? Našemu malému bude 4srpna rok a už měsíc chodí sám. Není to moc brzo?

mobina
24. črc 2006

jaska já chodila v devíti měsících a moje neteř taky 😉

zenuska
24. črc 2006

Tak můj malej (teď už veklkej) začal chodit v 9 měsících. Dokonce nikdy nelozil, prostě začal hned chodit 😉

siudav
26. črc 2006

mam dve deti a taky chodili hodne brzi starši v10 mes a mladši v 9

zonja
27. črc 2006

malej chodil v roce, takže asi tak průměr, kamarádky kluk pořád nic a nic, až v roce a půl a to ona i její manžel chodili prý v deseti měsících

hancudlik
4. srp 2006

MOJE HOLČIČKA ZAČALA SAMA CHODIT V 8 MĚSÍCÍCH.TAK ŽE TO URČITĚ BRZO NENI!!!!!!

0401
14. srp 2006

Naše malá musela cvičit Vojtovou metodou, prošli jsme si hodně doktorů i rehab. sester a všichni mi říkali, že čím později bude chodit, tím líp. Lozením si posilují zádové svaly, ale když začnou chodit dřív, tak se s tím prostě nic neudělá a nic se neděje.

zrzecka
15. zář 2006

Leontynce je rok a jeste sama nechodi.Je desne opatrna,tak si tapka kolem nabytku.Obcas kdyz si to neuvedomi tak udela par krucku sama.. 😉 Ale v podstate mi to neva,az bude chodit ,tak bude..

1980mat
26. zář 2006

Taky myslím, že to není moc brzy. Je to velmi individuální. Mojí známé dcera chodila sama v 9 měsících a moje neteř až když jí byl přesně rok a půl. To, kdy bude dítě chodit samo, nelze moc ovlivnit. Záleží na mnoha faktorech.

leniik1
26. zář 2006

Synovec začal chodit přesně na Mikuláše 5.12. 2003 a bylo mu 8 měsíců ale on je hrozně hyperaktivní i teď 🙂

zdenda
26. zář 2006

Holky, jeden z mých synovců vůbec nelezl, ale začal v 10 měsících rovnou chodit a druhý synovec chodil už v 8 měsících, zato mluvit začal až skoro ve dvou letech a teď je to nejukecanější dítě (budou mu 4 roky) 😉

rova
3. říj 2006

Přítel chodil v 8 měsích, já v roce. Malé je 13 měsíců, ale zatím zvládá jen za ruku - to jsou mety, ale sama ne. Spíš to vypadá, že za ruku ví, že nespadne a nebojí se, ale sama se bojí. Ale jakmile vidí schody, neodtrhnu jí z nich bez ječáku..pořád chodíme nahoru, dolů..nejhorší je, že v obýváku máme na balkon dva schůdky, takže pěkně nešikovný! ☹

bibinka
13. říj 2006

ahojte, môj malý v 5mes.liezol, v 6 mes sa postavil ku gauču a prešiel sa po koniec pohovky a od 10.5 mes.začal chodiť sám a fest rýchlo 😀 . Teraz má 12.5 mes a ja vidím za ním len ohnivú čiaru 😀 😀 😀

derby
14. lis 2006

Dobry den, jen jsem se chtela poptat - ani tak ne na chozeni, ponevadz nase miminko je sice aktivni ve valeni, ovsem zatim ani nesedi a je ji 8 mesicu !!!, takze prosim Vase nazory - diky

rova
14. lis 2006

Moje neteřinka do 10 měsíců neseděla, do roka nelezla, přeskočila lezení a rovnou začala chodit. Teď jsou jí 2,5 roku a je v pořádku, tak žádné stresy. Poraď se s doktorkou, jestli není nějaký problém, ale určitě bude ok! 😉

emjee
8. lis 2007

macu.k 1d Včera o 21:23
Tak jaké to bylo, když vaše děťátko udělalo první krůčky? Nás to teprve čeká (zatím ťapem pořád za ručky), tak ať se mám na co těšit 😵

mikca 2d Včera o 21:37
ahoj..tak naše malá byla sladká..pořád lítala po čtyřech..no a jednou jsem byli v obýváku a ona zmizla a dolezla si do ložnice tam se zvadla o postel..no a koukáme a najednou přišla k nám do obýváku celá vasmátá 😀 😀 😀 ...nám spadli čelisti..byla děsně sladká (10 měsíců)
no a malej byl zase kamikadze..pořád chodil okolo nábytku a prostě se z ničeho nic pouštěl párkrát si rozbil kokos, ale bylo mu to jedno..zkoušel tak dlouho až se to jednou povedlo 🙂(11měsíců)

brnda
8. lis 2007

ahoj moje dcera začala chodit 10dni před rokem ,muj synovec v 10 mesicich a znamej dcera až tak v 15 mesicich takže je videt ,že každy ditě je jine

zany
8. lis 2007

Prckovi bude 10 měsíců a už 14 dní se snaží ťapkat a pouští se sám dál a dál 🙂 Ujde tak 2 metry 🙂 pak sebou plácne na zem a doleze si kam potřebuje 🙂 A je pořád odvážnější a odvážnější 🙂

macu.k
8. lis 2007

Škoda, že mi bylo zrušený téma, já se neptala od kdy vám děti chodí, ale jaký byly právě ty první samostatný krůčky ☹

verusky
8. lis 2007

ale tapat za rucky by se vubec nemelo...

jita2
8. lis 2007

my jsme za ručky ťapali jen velice málinko, ale pokud je dítě nemá natažený, tak to není žádná hrůza, je takhle občas vodit můžeme, my jsme ji vodili tak, že měla pažičky u sebe a neměla je natažené a teď chodíme za jednu ručku, protože sama se pořád bojí 🙂

macu.k
8. lis 2007

Když nemá ručky natažený nahoru (brání jim to v dýchání), tak se rozumně může... 😉 My ťapem tak, že mám ruce spíš před ním a on se o ně jen opírá, než abych ho tahala za ruce a on chodil, to ne.

jita2
8. lis 2007

macu.k
já jsem ji právě taky nikdy nechtěla tahat za ručičky, škodí to i zádíčkům, ale ta naše pochňůrka se ne a ne pustit ruky a jít sama 😵

alcatko.j
8. lis 2007

ja jsem byla deesne sikovna holcika malinka 😵 😅 Ja chodila sama uz v 8, hec 😅 Ani me nebylo videt, kdyz jsem prosla kolem konferencniho stolu v obyvaku a za kvitkama, rikala maminka 😅

verusky
8. lis 2007

jito,to mas pravdu,ale vy uz jste velke.nase mala udelala prvni samostatne krucky v 11 mesicich a v roce se totalne rozeslapala.takze beha a pohoda.ale ja ji ani neposazovala,nic,cekalajsem,az kdyz ona si rekne.bohuzel vidim na prikladu z rodiny meho pritele jednu velkou silenost-neteri se narodil kluk parmesicu po nasi verusce.nevim,jestli hcteli frajerit ci co,my se moc nestykame.ale maly ma deset mesicu pryc a chodi (samozrejme mu to nemysli a jde klidne do zdi) sam,ovsem jeho vyvoj?od malaho posazovali a od asi sedmi,mozna i sesti mesicu ho tahaji za rucicky.ja kdyz videla tyjeho slabe podlamujici se nozky a ozvala se,tak jsem byla za samozrejme nejhorsi,takze se vice do nich nepleteme.lozenije nejzdravejsi cinnost,to on neumi,skoro se ani neplazi,ale hlavne kdyz chodime!!!!!neco tak strasneho pro vyvoj toho mimca bych nikdy neudelala.kazdemu doporucuji knizku nezna naruc rodicu,opravdu tam nejsou zvasty.a myslim,ze miminka do roku hodne mamin brzy posazuje a pak "uci" chodit.vzdyt na to to dite ma prijit samo!prece vidi nas a bude chtit napodobovat.
pak taky malokdo vi,ze se dite rodi s rovnou pateri a k pokriveni dochazi pri paseni konicku (zvednutim hlavy),pak sezenim a nakonec chuzi.a ta pater ma na tato tri prohnuti mit prece svuj spravny cas.
jitu,ty muzes byt v klidu,ale skoda tech,co zbytecne predbihaji vyvoj.

jazzina
8. lis 2007

Kristi je 17 měsíců a nechodí 😀 není neco špatně 😅 😝

macu.k
9. lis 2007

Verusky, ale každý děťátko je jiný, jak píšou holky, někdo chodil už v 8 měsících, někdo v roce a půl, někdo dokonce přeskočí plazení nebo lezení... Samozřejmě do ničeho se nemá nutit a na všechno musí přijít sám, to je jasný 🙂

makelka
9. lis 2007

tak my jsme měli nedávno 10 měsíců, Tobiášek už dobrý dva měsíce ťapká kolem nábytku, ale jinak nic, sám se bojí a za ručičku jít taky nechce. Doma ho taky netaháme za ruce, příjde mi to zbytečný a na druhou stranu jsem ráda, že ještě nechodí sám 🙂 jen ať ještě ťape kolem nábytku 😉 a též si myslím, že je to individuální 😉 😉

dajaa
8. kvě 2016

Dobry vecer 🙂 chtela bych se zeptat mam 15mesicniho chlapecka a ten mi nechce chodit jen kolem nabytku, sem tam udela jen 2-3kroky a bum a zpatky na ctyri 🙂 od mych kamosek uz deti chodi uz davno ale my ne. Je to normalni, ze jeste ne?

dajaa
8. kvě 2016

@jazzina Dobry vecer 🙂 nechci byt zvedava ale mam podobny problem. Od kolika mesicu vam vase dite chodilo? My mame 15mes. a nic? Jen kolem nabytku ale jinak porad na ctyri 🙂

barulina
8. kvě 2016

Moje holcicka se poprve postavila v 7 mesicich a 4 dnech. V 9 mesicich uz chidila