Vadí mi když se dcerka má pusinkovat s jinými dětma

allen1
30. srp 2009

Tak nevím, ale asi jsem cíťa...

Už delší dobu mi vadí, když někdo nutí, aby si dcerka dávala pusinky se svými kamarády. Holky, kluci. A to jen tak, třeba jen kvůli společné fotce. Vadí mi i společná lžička, krmí-li kámoška svoje i moje dítě stejnou lžičkou a stejně tak když si půjčují mezi sebou jen tak pití. Když byla malá malinká, tak mi to ani tolik nevadilo, až teď. Nemoci, zubní kazy atd.
Dnes jsem to řekla kamarádce, že mi to vadí, když se holky "musely" na povel pusinkovat a podle ní, jsem přecitlivělá...

jak to vidíte vy? vadí vám to taky? nebo to berete jako samožřejmnost?

kijonkova.k
30. srp 2009

allen...mně to u mojí holčičky nevadí,klidně se pusinkuje,bere dětem pití,ukusují jeden rohlík,ale....chápu maminky,když to nechtějí.Je to Tvoje dítě,je je jasné,že Ti to nemusí být příjemné 😉

kacka79
30. srp 2009

Tak já jsem se s nějakým pusinkováním na povel moc nesetkala, Fíla má pusu spojenou s vítáním nebo loučením... A když nechce, pusu nedá. někdy nedá ani tátovi na dobrou noc, ale nenutíme ho... No to pití - máme asi 4 nejbližší kamarádky a u těch mi to nevadí, u ostatních mi to vadí 😅

allen1
autor
30. srp 2009

My máme spojenou pusu s vítáním aj s loučením taky, ale jen v rodině. Mě to vadí u dětí, zrovna dneska jsem to přetrpěla snad 20x 🙄
S tím pitím, mám kámošku a s její holčičkou mi to nevadí, ale to je fakt jedniná, jinak od ostatních i když bližších kámošek mi to prostě nesedí a když se ozvu, tak se diví, že to jsou prostě děti...

sisinka5
30. srp 2009

allen-mam 2.r. syna a tiez mi to vadi a velmi uz si predstavujem bakterie a kadeco,asi je to tym ze ako 1,5r.mal v pusinke žabu neviem ci vies co to je lepsie povedane soor a to sme si prezili 40-tky teploty nejedol vyse tyzdna cely den preplakal no hroza...

allen1
autor
30. srp 2009

Sisi, to je hrozné 😔 a bráníš se? Jak to vysvětluješ kámoškám?

cairka
30. srp 2009

mne by asi viac vadila samotná pusa na povel 😝 radšej mám bezprostredné fotky 😅
a k téme - nie, pitie sa nepožičiava, každý máme svoje, ani medzi kamarátmi, ked kamarátkde dojde pitie odlejeme do jej fľaše/ pohára, abo dáme napiť z vaneskinej otvorenej. takisto nadhryznuté jedlo. nikto s kamarátov sa necíti dotknutý, práve naopak všetkým nám to vyhovuje
a pusinky si moje dieťa necháva pre maminku 😎

allen1
autor
30. srp 2009

Cairka - tak to buď ráda, že máš v okolí rozumný kámšky.

Mě naprosto dostal argument, když kámoška hlídala jiné kámošce malého (děti jsou nastejno 2r.) a krmila je z jednoho talíře jednou lžičkou, že by prostě nezvládla nakrmit obě děti 😅

Proto je pro její malou naprosto normální, když přišla dneska ke mě a s otevřenou pusinkou čekala, že ji nakrmím jogurtem mojí malé 😅

segricka
30. srp 2009

pusinky na povel sa u nás nedávajú ani rodičom. keď má malá náladu, tak dá, ale len keď chce.
lyžičky a pitie sa v žiadnom prípade nepožičiavajú. veď aj doma je každý svojou lyžičkou, tiež sa s manželom nekŕmime na striedačku tou istou 😎

dadulka19
30. srp 2009

allen,tak to pitie vadí aj mne 😝 a ešte keď niekto iný,hoc aj rodina,dáva mojej malej jesť rukou 😠

sisi.v
30. srp 2009

pití nepůjčujeme, lžičky atd. také ne. pusinky na povel mi přijdou jako pitomost, nechápu, proč bych měla dítě nutit pusinkovat jiné, mně by se to taky nelíbilo, kdyby mi to někdo přikázal. ale na druhou stranu, moje malá je hrozný mazel, skoro všechny svoje dobré minikamarády/ky občas objímá nebo pohladí...a nikomu to zatím nevadilo 😉

danu
30. srp 2009
bera28
31. srp 2009

Tak mně to zase nevadí vůbec - společné krmení, atd. Zastávám názor, že čím víc děti příjdou do styku s patogeny když se jim vyvíjí imunitní systém, tím víc je to posílí. A to mám doma extrémní nedonošence. Ale fakt vůbec neřeším jestli jedí něco společně nebo i s někým jiným. Včera je švára krmil Míšou a chutnalo všem třem🙂 A kolik kamínků a jiných hnusů se země už do pusy nastrkali, to bych nedělala nic jiného, než za nima běhala a vyndavala jim to z pusy.

pistok
31. srp 2009

taky každý má vlastní pití i jídlo a lžičku a nepujčujem
doma jo taky nekdy ochutnam, jestli neni jidlo horky, nebo venku si cucnu z jeho pití, ale jen když vím, že jsem naprosto zdravá a tatínek taky
zatím moc nepusinkujem
ale asi to vijde nastejno, když oslintanými rukami se společne hrají a on si je cpe do pusi porad, asi zoubky

lemge
31. srp 2009

ja sa tiez na to pozeram ako bera28 🙂 to je fakt,aj nasej malej okolo pusy denne prejde tolko hnusu-listy,haluzky,piesok...aj ked sa tomu snazim zabranit-neustriehnem.takze urcite neriesim spolocne krmenie jednou lyzickou(so sesterniskou)alebo flasky.. 😉

sisinka5
31. srp 2009

allen-po tejto skusenosti ci sa na mna kamaratky hnevaju alebo nie poviem to narovinu ze si to neprajem ze sme si prezili svoje a to ako Matko zacal papat ma svoju lyzicku poharik atd...lyzicku nosim v sacku vsade so sebou keby nahodou chcel vonku papat nejaku vyzivu takze hned vytasim svoju lyzicku a hotovo a pusinkovani som zatrhla tiez ked som videla ako susedina malá bozkavala ich psa a potom sa chcela vrhnut na Matka...som uz nekompromisna pretoze s nevinneho potiahnutia si zo slamky s dzusom sme mali peklo a to nehovorim ze sme boli 2x na pohotovosti a potom bral inj.B12 aby dohnal ten tyzden co nepapal.

lemge
31. srp 2009

no a tie pusy na povel,to sa mi vidi take nasilu a nespontanne.najkrajsie su tie spontanne a bezprostredne 🙂

agatka77
31. srp 2009

tak mně to nevadí od blízkých kamarádek a jejích dětí,které znám a vím,že jsou zdravé.(pusinky a občasné napití z lahve, pokud už to má v rukou a nedá si říct, ale lžičku nepůjčujeme a pusinky napovel teda nenutím ) Ale naprosto bych respektovala pokud by to někdo nechtěl a nepřál by si to.je to tvoje dítě,máš nárok .

peppapig
31. srp 2009

Allen1, nejlepsi je to rict kamaradce narovinu, ale z vlastni zkusenosti chapu, ze je to tezke, aby se druha strana neurazila 😅 Taky mam kamaradku, ktere tyhle veci prijdou absolutne v pohode, deti jsou prece deti, onehda nechala nasi M odejit s jeji dcerky dudlikem (my uz jsme odnauceni, ale jeji dvojcata ne, dudle se tam vali vsude, tak je jasne, ze M si cucne, kdyz reknu, ze ne, je scena a kamoska ji ho da zpet at si duda grrrrr) a v jinych botach.
Mala pije svoje piti a nikomu by z nej napit nedala, krmeni vsech deti jednim priborem by me ani nenapadlo. Ale to, ze by mama ci otec neochutnali, neolizli lzicku svych deti, mi prijde pritazene za vlasy. Nucene pusinkovani deti na fotky ci jen tak, ze je to mile, me rozciluje, pac deti nejsou cvicene opice. Mala driv objimala a pusinkovala vsechny deti na hristi, ted kamaradiky vetsinou chyti jen za ruku a obejme, pusinky si setri 😀

allen1
autor
31. srp 2009

holky díky za odpovědi🙂

Mě to půjčování lžičky a pití vadí u cizích, u nás nee, třeba zmrzlinu maličké olíznu, když se ji roztejká🙂 Občas ochutnám jogurt, či cokoliv jiného, doma bych to tak nehrotila, to nee. I když teda N. je naučená mít svůj talíř, svoje pití, svůj příbor - to vše doma u stolu. Na pusinku ji taky tu pusu mlasknu, příjde i sama a tulí se, ale my jsme rodiče, rodina. Jinak teda taky objímá děti, hladí je, když se ji něco líbí - pěkný svetr, hračka v ruce, nebo třeba vlásky u holčiček, ale nikoho sama nelíbá.

riniki
31. srp 2009

No mně to teda nevadí u kamarádek s malými dětmi.To mi přijde uplně v pohodě,že si prckové -pokud teda není někdo z nich nachlazený-mění pití a jí ze společné lžičky.Nějak tu imunitu získat přece musí.Čím víc je budete hýčkat,tím budou právě na všechno nachylnější.Starší syn to taky tak dělal,pil z cizích pití,atd,má skoro 9 let a vůbec není nemocný.

hancas
31. srp 2009

myslím si že pokud není nachlazený nebo nějak nemocný některý z našich kamarádů tak nevidím důvod proč by se nanapili nebo nedali najest jogurtem....mě osobně to nevadí,ty děti znám jejich rodiče taky .pusinky se u nás dávají když na to mají dti náladu někdy pusinkují kamaráda pořád jindy mu nedají pusu.Myslím si že u malých dětí je to pěkné,rozhodně lepší než nějaké bitky nebo násilí

kacka.va
31. srp 2009

mně to nevadí, pokud to není pro nás cizí dítě a jsou to kamarádi, se kterýma se vídáme často. Ale pokud jsou nemocní, tak si to řekneme a dáváme pozor aby po sobě nepili. Vadilo by mi to pusinkování např. u cizích dětí na pískoviště a podobně.

lienka79
31. srp 2009

zatiual som kamoskam enmsuela vysvetlovat nic..takisto kazdy ma svoje pitie, ak doslo, odlialo sa..z jedla odlomim, nedam odhryznut....Ked cudzie dieta bazi po nacatom lizatku, s usmevom poviem, ze druhe nemame..a hotovo.Nezda sa mi,ze by sa niekto citil dotknuty, nie som citlivka, ale taketo veci mi pridu take nejake samozrejume... 😅

ikke
31. srp 2009

k tym lyzickam a pitiu - niekde som citala (mozno aj tu na konikovi), ze takto sa napr. prenasa aj zubny kaz... 😕 🤐

kacka.va
31. srp 2009

ikke: to je pravda, že se přenáší zubní kaz, ale ten může mít od kohokoliv z rodiny.

mobina
31. srp 2009

Už to neřeším. Pokud to kamarádce vadí, tak ať si svoje dítě pohlídá. Sama se snažím hlídat i Ondru, ale kolikrát prostě drží flašku v ruce a je to mžik. Pokud řekne, že jí to nevadí, tak to dál neřeším. Pokud vadí, samozřejmě se to snažím respektovat a rozhodně mě to neuráží. Čím je starší, tím cizí láhve ocucává míň a míň.

med
1. zář 2009

Ahojky, tak mě to vadí od té doby, co malá měla plnou pusu aftů... Už bych to nikdy nechtěla zažít a ani to nepřeji jiným dětem. Proto vždycky rovnou řeknu, že pusinku jen na tvář a pití, lžičky atd. každé dítě svoje, mně to teda přijde automatické, ale někomu ne. Ani já si s malou nedáváme pusinku na pusu, protože často trpím na opary. Je naučená, že pusinku si dáváme na tvář, protože to hezky mlaskne 🙂)

sstefi
1. zář 2009

mne to vadí a velmi. ale takých situácii je nejak málo, naštastie a neznášam, ked niekto nuti dieťa dať pusu tomu a tomu, bléééé .
ešte tak na líce ale na usta, to ani ja nikdy nedavam svojej. príde mi to maximalne nehygienické jesť a piť spolu a oslintané pusy už ani nevravím 😒

sstefi
1. zář 2009

mmch moja Ivka dava pusy len na lička, tak som ju odmalička učila že LEN na ličko a ona sa toho aj drží 😵

bubu.le
1. zář 2009

Tohle u nás taky znám, mám ségru, která má 2 děti a takové to půjčování lžiček, flašek, hrníčků ukusování rohlíků a tak. znám, je ale pravda , že u sestřiných dětí nebo u mojí super kamarádky mě to nevadí, u jiných třeba jo