Váha v pěti měsících. Dcera má 8 kg. Je to normální?

terezka87
17. dub 2010

Ahojky, naše Romanka má pět měsíců a váží skoro osm kylo. Je hodně oplácaná ale pohybu má docela dost. Nevím jestli je to normální, ale mám o ni obavu. 😒

zdenka33
17. dub 2010

Ahojky malá je nádherná,tak se nestresuj,že je oplácaná.Jsou to miminka.....a jsou úžasný ty jejich faldíky....... 😅

teriskaa
17. dub 2010

a proč by to nebylo normáální? každý mimčo je jiný..jako my.. Nikouš má čtyři měsíce a osm kilo má taky.. takže kliid🙂)

terezka87
autor
17. dub 2010

malá sní 120 ml každé 3 hodiny, což se mi zdá na pět měsíců málo. Brácha má malého o týden mladšího, a ten jí 200 ml, a je jak vytřepaná Zorka 😀 Asi má lepší spalování 😀

evena
17. dub 2010

ahoj, malá je fakt krásná 😵 😵 neřeš to, buď ráda že tak přibírá ... ono by se to přibírání mělo teď začít brzdit, teda apoň u nás to tak bylo
kolik vážila při narození ?

momin
17. dub 2010

terezko meli sme to podobne.. kazdy mi rikal jak mi Danik malo ji.... 😖
A donutila si me kouknout do albicka a maly mel v 5 mesicich 7,9kg.... 😉
Ted ma pres rok a 10,5 kg.. Nepripada mi nejak baculaty nebo oplacany.. je to proste kus chlapa.... 😎
A neboooooj on za par mesicu prestane pribirat tak moc... 🙂

terezka87
autor
17. dub 2010

Malá měla 3000g a 50 cm. No mě zase všichni říkají že je nějak moc oplácaná...Tak nevíím 😖 AAAAA Mětaky říkají nejez 😀 😀 😀 😀 😀 To si říkám i já 😀 😀

jasmia
17. dub 2010

Tery tak ať Romanka dá nějaké kila Justýně a budou holky vyrovnané 😀 .

terezka87
autor
17. dub 2010

Justýnce aspoň nebudou padat kalhoty 🙂

jasmia
17. dub 2010

Už jí nepadají, přitáhla jsem gumu 😀 .

terezka87
autor
17. dub 2010

no vidiš aspoň zašetříte! já jezdim každý týden do tesca pro větší oblečky 😅

jasmia
17. dub 2010

Dívala jsem se, že ti malá jí 120 po třech hodinách, tak to Justýna stejně, ale asi po dvoch někdy dokonce i po hodině, do toho příkrmy a jsme jak žížala, takže každé dítě je jiné.

terezka87
autor
17. dub 2010

no tak malá taky jí zeleninu a mléčko a sem tam i kašičku jí dám. Dokonce si chce sednout, akorad zvedá hlavu a nohy zároveň, ale když ju posadíme tak se už normálně drží.

jasmia
17. dub 2010

Malá mi taky zvedá hlavu, chce sedět pořád, jen se ještě pořádně neudrží, protože jde okamžitě do předklonu cucat si nohu 😀 , to je teď její největší zábava. Kaši ji nedávám, dvakrát ji snědla s takovou rychlostí, že jí hned vyblinkala, ale chystám se na opáčko, tak snad se v ní už udrží.

terezka87
autor
17. dub 2010

Já sem koupila rýžovou krupici a malá se olizuje až za ušima. Dostala taky v kaši banánovou, ale tu ji ještě dávat nechci,když tak pozdějc...... I když malé chutná všechno!

jasmia
17. dub 2010

Tak to jsou holky na tom stejně, Justýna zbaští vše co je v dosahu, holky jí minule dávaly Nutelu, ta mlaskala, ale holky dostaly pěkně vynadáno 😀 . Teď jsem se dozvěděla, že Justýna nepřibírá kvůli tomu našemu hemangiomu, tak jsem byla i naštvaná, že mi to doktorka neřekla dřív. Ale aspoň se moc nenadřu při chování a ušetříme na těch oblečkách 😀 . Jakou velikost má Romanka?

terezka87
autor
17. dub 2010

teď kupuju 9-12 měsíců do menšího se nevleze, překáží jí břicho 😀 Justýnka má jakou velikost?

k.ate
17. dub 2010

Tak my jsme měli v 5 měsících přesně 8 kilo, v půl roce 8,8 a teď v 7 měsících podle orientačního vážení doma máme cca 9,5 kg... Každopádně doktorka nic neříkala... Nehrotím to, do půl roku byl jen kojenej, v půl roce si začal sedat, leze po 4, hejbe se dost... Nebudu ho omezovat v baště zbytečně 😀 O manžovi říkali v roce, že bude obézní a teď se na mě všichni koukaj, jak kddybych mu nedávala najíst, tak snad mrňous bude po něm 😀

sayast
17. dub 2010

v 5.-ti mesicich dcera,plne kojena, mela 9 540 g 🙂

jasmia
17. dub 2010

Jak co, kalhoty 74-80 a trička 68( to je na 6 měs.), tak mi můžeme dědit po Romance paráda 😀 .

ktr
17. dub 2010

ahoj,já mám Jakuba má pět měsícu a váží 8.60kg a vubec neni tlustej 🙂 a taky malo papka 200ml za 4-5hod MM ☹ to vubec neřesim ,ze by mel nadváhu,záleži jak je dloouhý,my máme 73cm 🙂

terezka87
autor
17. dub 2010

Já jsem malou přestala kojit v lednu, neměla jsem mléko a teď jsme na umělém. Myslim že ta váha se odráží i na tom že jí to umělé mléko..... Stím dědictvím nevim justýnka by se v tom utopila 😀

terezka87
autor
17. dub 2010

no malá má 65 cm

jasmia
17. dub 2010

Však mi dorostem a pak vám ještě ukážeme 😀 .

terezka87
autor
17. dub 2010

Jasně že jo, hlavně ať je malá zdravá a už vás nic netrápí 😉

spaagetka
17. dub 2010

Terez v klidu 😉 Malej se taky narodil 3 kilovej a na 5 měsíční prohlídce měl 8420 g. Je plně kojenej a doktor vůbec nic neřek, naopak, prej je lepší, že má zásobu na horší časy v případě nemoci 😅 Hýbe se úplně normálně, přetáčí se a začíná s plazení a posazovat se 😅

terezka87
autor
18. dub 2010

Ve středu dem do poradny tak sem zvědavá kolik bude vážit, páč už je fakt těžká 🙂

amell
11. črc 2012

Buď v klidu. Naše malá má 9 měsíců a váží 10, 5kg, možná i víc. 🙂 , prostě jí chutná. Je pravda, že spapá úplně všechno

andelka
18. črc 2012

Ehm, můj má ve 4m 7,5kg a absolutně se nevzrušuju. Starší byl taky buclík a teď je hubenej.