Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

adelinka
14. lis 2010

evicka..no me taky ted hrozi kolem 4600 elenka...ale po dvouletych problemech s petanem se klidne necham rozparat 😢 petrik nosi 110/116 😀

xkacatkox
14. lis 2010

@pikusa ahojly, tak už se mi to povedlo, vánoční dárky jsou na cestě, a já lehčí o 2 tis 😀
@adelinka já jsme rodila SC, kvůli dg malá rodička, velká plod a KP, a bylo to v pohodě, měla jsme to ve spinále,, a fakt nebe a dudy, aspon já se cítila fakt fit, nic mě nebolelo, a mohla jsme si sednou, ale každé má svoje, ale pokud spont nechceš tak s tímto váhovým odhadem by ti ho měli udělat, myslím SC

pikusa
14. lis 2010

@adelinka asi bych teda trvala na CS----přece jen víš,jak to bylo s Petříkem

@xkacatkox tak ale hlavně,že máš dárečky 😉

adelinka
14. lis 2010

nj holky trvat na tom muzu otazka bude jestli me ho udelaji 😖

pikusa
14. lis 2010

@adelinka snad ano..... 😵

eviczka10
14. lis 2010

@pikusa kdyby aspoň byly, malá je po operaci s ledvinou 😒 , ale jinak prospívá víc než výborně 🙂

eviczka10
14. lis 2010

@adelinka já jsem měla 1. porod vyvolávaný, no hrůza ...Ale ten druhý byl super, rychlý, bezproblémový. Ještě jsme si na příjmu dělali srandu z toho, že nás vrátí a že doktorka mluvila o těch 4,6 kg. Až jak ji po porodu zvážili, tak všem trochu zatrnulo 😅 .

adelinka
14. lis 2010

ja jsem prvni mela desny..petan se narodil po 18h od odtecene plodove vody na silvestra kdy mel kazdy cas priduseny..dva roky jsem chodila po rizikovce a po vojtovce...genetice a pak mel operaci ale to byla vrozena vada...uz tohle nechci ..dobrovolne se necham rozparat 😕 😀

pikusa
14. lis 2010

@adelinka no máš to za pár holka teda.......

xkacatkox
14. lis 2010

@adelinka držíme palečky, at ti vyjde SC a proběhne vše bez problémů, kde budeš rodit?

pikusa
14. lis 2010

Holky......Mates vám řekne,jak dělá kočička

https://www.youtube.com/watch?v=Ss4mzux87B0


😀

xkacatkox
14. lis 2010

@pikusa tak to je luxusní, šikulka 😀

pikusa
14. lis 2010

@xkacatkox díky
on kecá víc,ale na kameru nechce 😝

adelinka
14. lis 2010

xkacatko....no jeste nevim asi uherske hradiste

xkacatkox
15. lis 2010

@pikusa to znám, Matýsej také dělá pokroky ale jak vytáhneme kameru či foťák, tak konec a zajímá ho tohle, tak nemáme ani moc fotek, neda takové jak se sápe na foťák 🙂

pikusa
15. lis 2010

@xkacatkox hele,my někam jdeme ,já chci fotit a Mates????zastaví se a kouká na mě-----asi čeká,až blejsknu 😀

xkacatkox
15. lis 2010

@pikusa tak to je prča 😀 , tak aspoň čeká, nedrápe se po foťáku, třeba až bude Matýsek straší tak pochopí co po něm chcu, ale zatím to vypadá že spíše ne 😉

pikusa
15. lis 2010

@xkacatkox joo jako prcek se mi po něm taky sápal...
ale včera v parku jsem chtěla fotit,házel listí a jak jsem vyndala foták zastavil,stál a koukal na mě....
ještě úsměv chyběl 😀

xkacatkox
15. lis 2010

@pikusa tak to muselo být kouzelné, už se těším, až náš bude sám chodit

mpavlinka
15. lis 2010

@xkacatkox mně nechali v Apolináři rodit holčičku 4, 2 kg, 54 cm, měli váhovej odhad, já problém se sexem, co se sexem i při zavedení tamponu, při prohlídkách utrpení, když jsem řekla, že se bojím že jsem úzká tak mi řekli snad nechcete císaře, to bude v pohodě... no a výsledek je ten, že malá nešla vytlačit, takže málem kleště, já trhlej čípek, několikanásobně pochva a ruptura 3. stupně až do konečníku. Několikrát mi při porodu řekli že jsem úzká!!! chápete to??Porod byl něco nepřestavitelného, ale to co bylo po něm bylo ještě horší. Stolice po čtyřech dnech, kdy byla zácpa, nešlo mi tlačit, pak si zas naopak konečník dělal co chtěl a nešlo to zastavit, pak pořád zácpy, jak když ti bodaj do svěrače, pláč při každé stolici, dva měsíce jsem si nesedla, pořád jsem byla jen vleže, malou jsem si neužila, chůze přestala bolet až po čtyřech měsících, prostě očistec. No a vznikla mi keloidní jizva a ta asi příště opět praskne, páč tkáň není elastická.
Příště chci buď rodit sekcí nebo bude Nikolka jedináček. Dítě bude s největší pravděpodobností velké, já i manžel jsme byli velcí. Pokud mi císaře nebudou chtít udělat tak si ho halt budu muset zaplatit.

mpavlinka
15. lis 2010

jo a zapomněla jsem napsat, že při kontrole svěrače teď po třech měsících po porodu mi řekli, že mám trvale poškozený svalstvo pánevního dna a mám velkou pravděpodobnost, že mi cca ve 40 - 50 budou klesat ženský orgány a budu muet mít operaci ☹ A trochu ještě přetrvává problém s únikem moči.

xkacatkox
15. lis 2010

@mpavlinka tak to je neskutečné , co lidi zkusejí, u nás se také rodijou velé děti ale většinou se maminky zeptají jak to vidí, zda chce zkusit spont a nebo SC,m SC nenabízejí jako východisko, ale jako aleternativu, pokud je to do 4 kg, tak se snaží rodit spont, stím, že pokud se jim to nezdá, porod vázne, tak to nehrotí, u žen druhorodiček to zkusí, protože tam jsou cesty už roztáhlé a pokud neměla při prvním problémy, tak se to dá, ale u prvorodičky, prosad si SC, přeci kvůli tomu nebude Nikolka jedináček, i když si SC prosadíš, tak ho neplatíš, leda nějaké ty bombošky za ochotu 😀 já dávala, i když jsem vůbec nemusela

xkacatkox
15. lis 2010

@mpavlinka to bych je snad žalovala, ale co si vezmeš, co soudní výlohy a tak, že, ale odhad ti snad dělali a přeci měřily i pánevní rozměry, ne?mě pořád měřili, a jak měl Matýsek nad 3 kg tak mi říkali at se spont porodem moc nepočátím, že jsme drobná, úzká a nikdo nebude chtít nic riskovat, a to jsme byla odhodlaná rodit KP spont, ale nakonec si Matýsek sám vybral, pořádně se vypapal a já měla po ptákách, a SC natošup

pikusa
15. lis 2010

@xkacatkox jojo už chodíme ven bez kočárku,krmit kačenky a tak....dám nějaké fotky

@mpavlinka tak to je síla......

xkacatkox
15. lis 2010

@pikusa to je nádhera

pikusa
15. lis 2010

@xkacatkox máme park hned za barákem,rybník,kačenky a labutě,tak to je fajn...je to kousek a když je hezký podzim,jako ted,je to tam pěkné...

adelinka
15. lis 2010

@mpavlinka hmmm tak jako bych cetla svuj porod...ja jsem jeste po 8 mesicich po porodu na velke brecela...po porodu jsem sedala na nafuk.kruhu asi 3 mes.nemohla jsem sedet lezet ani chodit jak jsem byla roztrhana a jak desne to bolelo...petrik mel podobne jako mala 4250 a 56cm..ja jsem tlusta ale proste mel velkou hlavu a nesel ven

pikusa..pekne fotecky 😵

pikusa
15. lis 2010

Holky,to je celkem síla,s těma vašima porodama.....
to já měla fakt brnkačku....
Adelinko....stála bych si za svým...císaře...

mpavlinka
15. lis 2010

@adelinka strašný, já tě chápu, dodnes mívám zácpu, bodá to, jde krev 😖
Jenže holky po tomhle příšerným porodu mi řekli že druhý mimčo půjde líp apod. A můj gyndař taky! A pak dodal že to může s velkou pravděpodobností zas prasknout, tak já fakt nevím. Já prostě chci císaře.

@xkacatkox mně pánev nikdo neměřil, do průkazky něco napsali, ale nevím kde to vzali 😕

adelinka
15. lis 2010

no ja chci taky cisare ale jestli toho docilim nevim 😖 😢 snad je muj nejak prekeca 😖