Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

germaine
10. zář 2011

@tereziee @pikusa Teda mi měli taky větší nářadíčko, ale takovýdle teda nee...jsme na to s manžou koukali jako blázni 😀 , tak hlavně, že se to spravilo 😉

tereziee
10. zář 2011

@pikusa Ne neni to blby 😉 No rekla bych ze celkem to slo od prasknuti plodove vody byl za 3h venku ale dal zabrat a bohuzel musel jit zvonem ☹ ☹ a taky jsem byla dost potrhana takze zasivani bylo horsi jak porod au au 😒 a jelikoz byl tak velky tak mel ze zacatku spatne dychani a lezel na JIP a jeste mel novorozeneckou infekci tak jsme si sve uzily dost bohuzel 😒 ☹ ☹ 😢

tereziee
10. zář 2011

@pikusa no prekvapko to teda bylo i doktori cuceli 😎

tereziee
10. zář 2011

@germaine jo to verim ted uz je to v poho 🙂
a tady jeste fotecka 😀 😎

pikusa
11. zář 2011

@tereziee no je překrásnej 🙂
a hlavně že je v pořádku
Hele Maztes byl taky buřtík.....a dnes každej říká....jééé on se vytáhnul a je akorát....jen teda o hlavu větší,než ostatní děti jeho věku.
Na fotce jako 4 měsíční a ted

tereziee
11. zář 2011

@pikusa No taky kus chlapa moc hezkej 🙂

pikusa
11. zář 2011

@tereziee jojo velkej...ale miláček 😵

tereziee
12. zář 2011

@pikusa To verim 🙂

rina76
13. zář 2011

@germaine Ahoj, tak máme po poradně, konečně jsme se trochu zbrzdili, malej měl 70cm a 7540g.

germaine
13. zář 2011

@rina76 Nazdárek, taky máme po KO... 67,5 cm a 8.040 gr 😀 jsme větší, ale taky zbrzdil...přírůstek "jen" 250gr za 14 dní...taky jsme jednou měli za stejné období 980gr 😀 😀 😀

rina76
13. zář 2011

@germaine tak to je šikulka 😀 😀 😀 , tolik jsme my zvládli za 4 týdny. Teď jen necelou polovinu 400g. Jsem ráda, že jsme zpomalili, už teď mi do kočárku koukali divně a to nejsme žádný extrém.

germaine
13. zář 2011

@rina76 To mi povídej, kam ten kluk půjde...v korbičce nám zbývá max. 5cm a jestli ho v listopadu budu cpát v zimě do sporťáku, to fakt nevím...

rina76
13. zář 2011

@germaine my měli kombinaci s vložnou taškou, do té už se nevešel a bez ní pro 3měs mimino byl nepoužitelný - když jsem opěradlo sklopila do lehu měl hlavu níž než zadek, když jsem ho o trochu zvedla vznikl mu pod zády hrb, takže jsme kombinaci vyměnili za klasický sporťák. Zatím jsem spokojená, jen jsme zvědavá jak to zvládnem na sněhu.

ivular
19. zář 2011

Ahoj holky, našla jsem tuhle skupinu až dnes, tak si říkám, že sem tedy rozhodně patříme 😉 Náš (teď sedmiměsíční) Honzík se narodil s celkem průměrnými hodnotami, ale nasadil raketový růst a ve třech měsících vážil rovných 8 kg a v šesti měsících 11 kg při 72 cm. Vůbec nevím po kom je takový obr a ani to moc neřeším. Jenže minulý týden mě vystrašila neuroložka, že má velikou hlavu, že to může být problém. Vycházela totiž z naměřeného obvodu, který je vzhledem k věku pochopitelně velký, protože je to prostě velký človíček. Sice sama říkala, že hlavičku má přiměřenou tělu, ale z tabulek vypadl, proto ho chce poslat na dost nepříjemné vyšetření, které se mi nechce podstupovat ☹ Nesetkaly jste se náhodou s podobným problémem?

pikusa
19. zář 2011

@ivular ahojík....tak teda taky rekordman 😵
No Matese naše dr.nikdy dle tabulek neposuzovala....říkala,že se jí nikam nevejde.....
a i dnes má velkou hlavu a je naprosto normální.....a tu hlavičku měl větší pořád.
Já chápu,že se ti nechce......co ještě zajít někam jinam k dr.na posouzení????na konzultaci???

misha82
20. zář 2011

@ivular Ahoj, taky máme podobný problém, ale zatím nám nikdo nic o neurologickém vyšetření neříkal, páč jsme se ještě vlezli do tabulek. Malý měl v 3 měsících 7700g a 68 cm. Ale velkou hlavu mi hlásili už v těhotenství a velkou ji má pořád, tak se taky bojím, že jestli se to nějak nesrovná, taky se to bude řešit... Ale třeba ne. Držím palečky, ať je vše ok, to vyšetření podle mě nebude nic hrozného 🙂

pikusa
20. zář 2011

@misha82 mates měl taky 7.70 😀 ve 3 měsících.....ale jen 64cm 😀

misha82
20. zář 2011

@pikusa Fakt? A teď? Je větší než ostatní děti nebo se to srovnalo?

pikusa
20. zář 2011

@misha82 je pořád větší.....nemyslím ted jako silnější,ale je většinou o půl hlavy větší než vrstevníci a takovej robusnější

pikusa
20. zář 2011

A tu hlavu má velkou pořád 😀

misha82
20. zář 2011

@pikusa 😀 Tak to jo 🙂 A má být po kom velký?

pikusa
21. zář 2011

@misha82 no po chlapovi....ten je velkej...já ne já jsem prcek...Děda je taky velkej,tak to podědil.

ivular
21. zář 2011

My jsme se ocitli na neurologii kvůli jinému problému, který už ale naštěstí pominul. Každopádně dr. se chytla toho obvodu hlavy a straší mě, že by to mohla být nadměrná tvorba mozkomíšního moku. Samozřejmě jsem se vyděsila a hned hledala jaké to má příznaky - a malý naštěstí naprosto žádné takové nemá, psychomotoricky je napřed a obvod hlavy má dle tabulek přiměřený ke své délce (nikoliv ale ke svému věku). Navíc je po mně a já mám po předcích taky velkou hlavu. Dr. taky říká, že je malý pravděpodobně zdravý, ale stejně ho chce poslat na magnetickou rezonanci, což by obnášelo narkózu a kratší hospitalizaci. Připadá mi to za těchto okolností naprosto jako nesmyslná zátěž, proto to tak řeším..
Díky za reakce!

jave
21. zář 2011

@ivular Ahojky!!! Můžu se zeptat, jak velkou má hlavičku, když vás dr. posílá na vyšetření. Syn je veliký od narození, kdy měl míry 4,55 kg a 56cm a hlavičku 39 cm a teď v 9 měs. má 9,5 kg 76 cm a hlavičku 49 cm. Tak vzhledem k jeho velikosti nikdo neřeší velikost hlavičky. Já nevím, jestli to není opravdu zbytečné, ale na druhou stranu chce být člověk v klidu, že je v pořádku. Jenže někdy se mi zdá, že už se to zbytečně přehání. Vždyť pokud je veliký, tak i hlavička musí být. Vůbec se ti nedivím, že to řešíš, zkus si ještě promluvit s dr., jestli je to opravdu nutné.

ivular
21. zář 2011

Ahoj Jave, nastudovala jsem ohledně tohoto docela dost literatury a stáhla všechny možné percentilové grafy, takže ti k tomu můžu vypracovat celý elaborát 😉 Pokud je tvému chlapečkovi přesně 9 měsíců, tak je výškově zhruba na 80. percentilu (tzn. 80 % chlapců jeho věku je menších, 20 % delších). Bráno z jiného úhlu pohledu: výškou odpovídá věku 10,5 měsíců. Pokud bych jeho obvod hlavy posuzovala ke kalendářnímu věku (což dělá ta moje neuroložka a podle literatury to není správně) tak jste zhruba na rovném 100. percentilu, pokud se to ale posuzuje podle "výškového věku" (což je podle literatury správně a je to logické, protože hlavička musí být vždy adekvátní k tělu), pak jste na 93. percentilu (tzn. 93 % chlapců jeho délky má hlavičku menší). To je sice taky dost, ale pokud má např. někdo z vaší rodiny taky velkou hlavu a syn psychomotoricky nezaostává, tak bych to neřešila.
Náš Honzík má 7,5 měs., 12 kg, 76 cm a 48 obvod hlavičky.

misha82
21. zář 2011

@ivular Chápu tvoje obavy z vyšetření. Zajímalo by mě, pokud by se na něco přišlo, co by se s tím potom dalo dělat.
Když bylo starší dceři měsíc a půl, dostala na celé nohy a bříško sádry kvůli špatnému úhlu v kyčelních kloubech, a to v celkové narkóze bez mé přítomnosti, za 3 týdny jí to rozřezávali elektrickým kotoučem, kdy jí na jednom místě řízli do krve, dostala nové sádry (už bez narkózy, protože už měla nožky ztuhlé ve správném úhlu), protože povyrostla a za další 3 týdny další rozřezávání a opět jedna krvavá památka. Tyto 3 měsíce hrůzy jsem stokrát oplakala, ale myslím, že kromě fóbie z doktorů si z toho malá nic negativního neodnesla. A hlavně - dnes má tři roky, živá je jak rarach a kyčle má naprosto v pořádku!!! Tím chci jen říct, že kdyby na to vyšetření opravdu došlo a ukázalo se, že je vše v pořádku, budeš mít krásný pocit a malý si ani nevzpomene...

jave
21. zář 2011

@ivular děkuji za propočet. Samozřejmě, že vím, že je větší, ale pokud mi normálně prospívá a dr. to neřeší, tak doufám, že je všechno v pořádku. U nás v rodině je hodně vysokých lidí, takže to přisuzuji spíše dědičnosti. A vám to vycházelo taky tak nějak jako nám nebo máte ještě vyšší percentily. Já osobně si myslím, že někdy dr. straší úplně zbytečně, jelikož dítě nezapadá do tabulek, tak mu něco musí být. Ale zase by se to taky nemělo podceňovat.Každé dítě je individuální a to osobnostně i velikostně. Nevím, jak bych to řešila já. Asi bych to musela dost dlouho promýšlet, jelikož zase bych nechtěla něco zanedbat. No prostě je to velké dilema!!! 😒

pikusa
21. zář 2011

Tak opravdu mám štěstí na dr.nikdy tabulky neřešila.....

madelen
21. zář 2011

Ahoj holky, my máme zase trošku jiný problém. Malý se narodil velký 🙂 4,1kg a 56 cm. V 8,5 měsících měl 7,7 kg a 78 cm. Dr. se to nelíbí, že je hubený, že málo přibírá. Ale on takto málo přibírá od začátku. Ale není vyhublý, jen nemá ty " mišelinky " . Je to prostě dlouhán. Je sice líný, ještě ani neleze, ale žere jako kyselina 😀 3-4x denně má jídlo + nějaké to kojení. Obvod hlavy teď nevím, minule jsem neměla průkaz tak to nemám napsané. Já z toho začala pomalu šílet ale víc jídla do něj prostě nedostanu. I tak, když kamoška vidí, co všechno sní, tak se diví kam to dává. Já jsem hubeňour, manžel taky není tlusťoch, tak jsem se pomalu uklidnila a doufám, že je vše ok. Ale děsím se zase další kontroly. Minule mi dr. řekla, ať ho cpu tučným tvarohem a výrobky z něj. ALe jsem vyčetla, že tvaroh určitě do 1 roku nedávat. Tož su z toho jelen, pořád mu ohmatávám kejtičky a sleduju, jestli mu někde neprosvítají kosti 😨 Takže určitě nepatříme do " tabulkových " dětiček .... 😒

germaine
21. zář 2011

@madelen Ahoj, jak to tu čtu, tak se těm doktorům nezavděčíme snad žádná 😒 včera jsme byli na neplánované kontrole kvůli červeným uším (je to nejspíš alergie) a DR měla poznámku, když malýho chovala, že je těžkej, že si ho má maminka chovat sama 😠 a podala mi ho, přitom při nesčetných kontrolách mi říkala, že se nemám stresovat, že je otesánek, že když je plně kojenej, že sám nejlíp ví, kdy má dost a teď tohle 😖 jsem si říkala, že si nejspíš nepamatuje, že my jenom kojíme a není na UM, tudíž se nepřejídá 😨 no nevim, moc mě to nepotěšilo...takže co je lepší, bát se, že je hubenej, nebo se bát, že dostaneš vynadáno, že je vyžranej (ve 4m máme přes 8kg a 68 cm) 😖 já osobně si myslím, že když je veselej a spokojenej, tak prostě prospívá a je jedno, zda je takovej či makovej 😉