Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

pikusa
6. říj 2012

Ahoj holky....
tak z mého cvalíka je kluk 3 a půl roku a je stále vyšší než ostatní děti ve školce,celkově větší,ale kahoty z něho padají......
takže je to správnej kluk jak má být a ty faldíky jsou pryč.....ale prcek nikdy nebude 🙂

velrybous
8. led 2013

připojuji se do klubu velkých miminek, první se narodil 36+5 a měl 3040g a druhý měl 4740g a 55 cm, oba CS první akutním a druhý plánovaných díky většímu váhovému odhadu (4200g 🙂))..byl největší v porodnici..cukrovku nemám, vitamíny jsem nejedla, nic, já jsem normální, přítel taky, nikdo v rodině není cvalík nebo větší, tak nevím po kom to má..trošku se bojím toho, aby neměl nějaké zdravotní problémy díky tomu a nebo cukrovku..z autosedačky jsme hned dali pryč vložku pro novorozence a zvažuji koupi jiné větší sedačky..🙂))

evita_ij
31. led 2013

Ahoj holky, nestíhám sem chodit, zajdu odpoledne snad, jen jsem chtěla, kdo máte velké bábetko a sháníte autosedačku, já prodávám tuto, jde dát oběma směry, je to pro tyto nestandartní děti 🙂 je super, prodávám ji,prootže máme po dcerce jinou po směru jízdy a ulomil se mi na ní plast, tak tu asi neprodám, tak zkouším prodat tuto. Tak kdyby náhodou 🙂 Je to Britax Romer First Class 0-18kg.

evita_ij
31. led 2013

@velrybous No vida, zrovna sháníte sedačku, tak koukni a dej vedět 🙂
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=62708862&tab=3

velrybous
31. led 2013

@evita_ij včera jsme koupili přesně tuhle, jenom zelenou..🙂)))

zuzkynamamamaja
20. únor 2013

Ahoj, tak pozerám, že túto diskusiu asi celú preleziem, aj keď má 139 stránok. Moja Zuzka mala pri narodení 53 cm a 4 710 g a na poslednej kontrole v 6-tich mesiacoch mala 77 cm a 10 200 g. Všetky testy na cukrovku boli u mňa i u dcérky negatívne. Obidvaja s manželom sme vysoký, takže to bude mať proste v génoch (aj keď mi sme boli normálne veľké deti a narástli sme až v puberte). Potýkame sa s manželom denne s tým, že svet je robený na štandardne veľkých ľudí a Zuzanka to bohužiaľ schytala už od malička. Autosedačka vajíčko nám vydržala 3 mesiace, potom sme museli kúpiť Britax Romer First Class. Z hlbokej korbičky vyrástla v 4 mesiacoch. Našťastie sa mi dá šporťák dať úplne do roviny, ale keď ju v ňom posadím (čo zatiaľ robím len výnimočne, lebo sama ešte nesadí), tak sa začína dotýkať hlavou strechy, takže sa už obzerám po novom. Oblečenie jej nesedí, má dlhý trup ale rukávy a nohavice musím zahýnať. A tým, že je ťažká, tak je v hrubej motorike pozadu. K plazeniu alebo perovaniu na kolienkach máme ešte ďaleko. Ale keď to raz príde, bude mať silu ako valibuk 🙂

evita_ij
5. bře 2013

@zuzkynamamamaja krásné míry a všechny ty věci, co jmenuješ, máme stejné 🙂 ale neboj, ono se to zpomalí, náš kluk měl taky v půl roce 10,5kg a ted v roce bude mit do 13kg asi, takze pohoda už. Už netloustne,ale natahuje se 🙂 Všechno se srovná.A ta motorika nemusí být tou vahou, náš vládík je právě i přes tu svou váhu neobyčejně mrštný a ve vývoji i napřed před starší johankou.... chodí od 10měsíců. Tak jen tak dále, všechno přijde 🙂

lu.lu
20. únor 2014

Ahoj Maminky, potřebovala bych poradit, mám chlapečka Vojtíška 4 měsíce, 8,5 kg a už se mi pomalu nevejde do hluboký korbičky, mám kočár po dceři Sojan, polská výroba, takže už je jetej a jezdit s ním je utrpení, druhý kočár mám Gesslein buggy (je super, ale až pro větší, takové lepší "golfky") a teď řeším, zda mám dokoupit sportovní nástavbu na gesslein za 9000,- (v Německu za 7500,) nebo se podívat po nějakém novém, upřednostňuji otočení v proti směru, abychom na sebe viděli a lehkost, dobrá ovladatelnost. Můžete mi napsat svoje zkušenosti, v čem vozíte?
A ještě, už se mi pomalu nevejde do autosedačky, dávám mu tak max. 2 měsíce, takže v 6 měsících, můžu dát už do autosedačky 9 - 18, nebo musí být 0-18. S díky za radu

pisisvori
20. únor 2014

jakou máš autosedačku? My jsme měli Maxi cosi, dcera měla v půl roce 9,4 a v roce 10,20 a 78cm a byla v ní až do 13m. Jinak v autosedačce 9-18 může být ve chvíli kdy má 9kg, ale vajíčko je bezpečnější.
Gesslein buggy máš ty fakt golfky nebo F4?

Synovec měl v půl roce 11kg a vešel se do korby Mutsy, která je fakt malá. Nebylo by lepší koupit třeba meší , ale teplý fusak???

bursma
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bursma
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
holkavbotech
14. kvě 2014

jsem tak ráda, že jsem narazila na tuhle diskuzi. Náš Bárt měl při narození 4310g a 53cm. Teď má ve dvou měsících 6100g a já všude poslouchám, jaký je to obřík. Bicáky mám lepší než z posilky 😀

obaibi
24. kvě 2014

ahoj holky. Chci se zeptat, jestli některá z vás musela s prckem na rehabilitace (Vojtovku) kvůli tomu, že mimčo kvůli váze bylo línější? Náš chlapeček měl ve 3 měs. 8100 g a 68 cm 😀 (4300 a 56 při narození) no a špatně pásl koníky, tak nás hned poslala neuroložka na Vojtovku...ted je mu 3a půl m. a už mu to jde o hodně lépe /termín na rhb/ ještě nemáme, neměla jste některá podobný problém? spíš mi příjde, že prostě potřebuje trochu víc času, aby se s tím obřím tělíčkem popral ;)))) díky 🙂

12martinka
25. kvě 2014

Malý měl při narození 4300g,54cm a věci co měli připravené po porodu,že mu oblíknou,mu nebyly. Ze zavinovačky mu čouhaly nohy :D Ve 3m měl syn 7800g,68cm,i když sama nevím po kom je 🙂 Já jsem prcek a přítel taky není žádný obr :D
@karpisek: Já to měla úplně stejně :D Den před porodem mi na UTZ Dr. řekl,že syn váží 3805g a ráno vylezl prďola s váhou 4300g :D

pikusa
25. kvě 2014

@obaibi ne nemusela
Mel ve 3 mesicich 7.70 a taky byl lenoch
Otáčet se začal az na pul roce a to velice opatrně 🙂
Ale zase nic ne zkazím kdyz tam budete chodit a cvičit

terezapetrova
25. kvě 2014

@obaibi Ahoj, my museli cvicit /nastesti ne Vojtovku/, protoz malej byl moc hubenej takze si nevyberes 🙂 drzim palce..