Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

lamarika
24. srp 2009

Já si to právě taky myslím a už mě nebavily ty keci od těch dvou 😠 Myslím si, že když malej je napapanej, tak se sám odtáhne a už si víc nevezme. Na druhou stranu vidím aji výhodu v kojení z obou prs, nikdy nemám jedno větší jak druhý 😀

sklenicka24
24. srp 2009

😀 😀 😀 😀 to je fakt 😵

xzaje01
25. srp 2009

Ahoj holky, tak kojeni vam zavidim, ja kojim kontinualne - maly od cca mesice vyzadoval neustale pohyb, takze po kojeni natrasat, houpat. S pribyvajici vahou to bylo stale narocnejsi, takze jsem najela na system, kdy ho ukojim do spanku a pak jsme spolu na posteli (on spi, ja na compu..). Nemuzu ho odlozit, toho si hned vsimne a je rev, ani kojeni vleze a nasledne odplizeni se nefunguje! Obcas byva fakt drastak jen se najist - kdyz zrovna maly nechce byt sam. Nekdy jsem z toho fakt na prasky, ale rikam si - je to faze, vydrz to! 😖 Domaci prace kdyz je delam ve dne tak temer vzdy za revu. Jedina doba, kdy me necha je po 11 vnoci nebo rano v 6 kdyz jeste spi jakz takz hluboce a nemusi me mit u sebe..
Prsa bych neresila (z jednoho ci ze dvou?) - proste at se nabasti kolik chce a pribuzenstvo at si to dela jak chcou oni u svych deti.

Holky, my byli vcera na ockovani, maly mel teplotu ale byl celkem v pohode (spal, jedl, i na prochazku jsme vecer jeli a byl vesely) ale dneska rano jsem mu na plence nasla moc jakoby naruzovelou - docela jsem se vylekala, nemate s tim nekdo zkusenost? Moje doktorka ma do konce srpna dovolenou a jelikoz je maly v pohode, tak na pohotovost zatim nejedem.. 😨

sklenicka24
25. srp 2009

X: no tak to ti nezávidím, to musí být hrozné, myslím ta prckova nevrlost. Vojta chce také pořád pozornost, ale na štěstí se najdou chvíle, kdy ho třeba šoupnu do lehátka, nebo pod hrazdičku a on chvíli mlčí, ale také to není pořád. Vždy když začne, tak ho tam chvíkli nechám pobrečet, protože už vím, že chce jen nosit. dodělám práci a pak za ním běžím. A docel anám to tak funguje.

S tou močí nevím, měli jsme to akorád v porodnici,ale už nevím, co mi na to sestřička řekla, ale vím, že to bylo v pohodě. Tak uvidíš. Hele a ta vaše mudr nemá zástup???

leonik
25. srp 2009

ahoj holky 🙂 nedočítám, je toho tady moc 🙂

xzaje: to máš teda s malým náročný 😒 S tou narůžovělou močí se nám stalo něco podobného, u nás to teda byl zánět močáku 😒 Nechci tě strašit, to ne, ale náš malej měl k tomu jednu noc horečku.

pikusa
25. srp 2009

Ahoj holky...
malej má ted období protivky.....taky skoro nic neudělám....a chovám
a moje záda trpí...
s tou močí nevím,asi bych vydržela,jak to bude dál..

julie123
25. srp 2009

Ahoj holky 🙂

xzaje, tak to mame podobny 🙂 malej taky neumi byt chvili sam. Pres den vzdy krasne usne na me po kojeni.... ale kdybycch ho chtela prenest na postel tak by bylo zle ... to by se urval ☹ A taky me nenecha nic udelat, jeste jsem ani jednou nemyla nadobi bez revu 😉

S tou moci vubec nevim 😖 drzim palce at to nic neni 😉

julie123
25. srp 2009

jj, taky chovam a chovam... a zada mam uz v haji davno 😀 😀

Dnes jsme byli u Dr. a rikala at uz zacnem se zeleninkou k obedu 😅 Co myslite? Dnes mame presne 5 mesicu 🙂

leonik
25. srp 2009

julie: a kojíš plně? nebo dáváš UM? Každá dr.má na to jinej názor. Pokud kojíš a stačí mu to, tak bych dávala od ukonč.6.m. Já jsem teda kojila do ukonč.5, pak už ne, tak jsme začli se zeleninou dřív. Ale jak jsem psala, záleží jakou máte dr. 🙂

My máme tak doma občas protivku. Nevím, jestli jsou to zuby, nebo co 😒 O tahání nemůže být ani řeč, musím ho vždycky někam položit a snažím se ho zabavit 😅

pikusa
25. srp 2009

Leonik....taky ho položím většinou na gauč a ležím s ním.....
možná ještě následky té šesté nemoci,nebo očkování..nevím...
ale dnes fakt jen řve a řve 😒 nooo už zase

julie123
25. srp 2009

Kojim plne. No asi jeste pockam 😉

Leonik a muzu se zeptat proc si prestala kojit? A jak malej zvladl prechod z MM na UM? 🙂

Pikusa, no ja se ho taky vzdy snazim zabavit, ale nekdy nic jinyho nez noseni nezbere no 😅

pikusa
25. srp 2009

Julie...nošení,lehátko,hrazdička,dudlík,prso.....atd atd...dnes prostě nic nezabíralo 😲
usnul pak a ted už je zase dobře.....doufám

leonik
25. srp 2009

pikusa: no jo, mají takový svý období zlobící 😅 To zas přejde.. 😉

julie: tak být tebou, taky bych počkala. Kdyby byl na UM, to je jiná.. 😉 Já jsem nechtěla přestat kojit, ale Vojtovi kojení už nestačilo ☹ Už od třetího měsíce hodně křičel, ale přibýval pořád pěkně, tak jsem si myslela že to nebude tím, že mu to mlíko nestačí. Ale asi měl hlad, nedalo se sním vydržet. Takže jsme dva měsíce doslova protrpěli ☹ Kdybych mu to UM dala dřív, nemuseli by jsme se tak trápit 😒 Jak dostal UM, byl nejspokojenější miminko 🙂 Hodňoučkej, plakal jen když měl hlad 🙂 Takže přechod zvládl dobře. Začla jsem s Bebou, tu moc nechtěl, pak jsme dali Nutrilon a ten mu zachutnal 🙂 Vypil naráz 230 ml, a tolik mlíka bych teda ani neodsála 😒

pikusa
25. srp 2009

Tak Mates je po tom odpledním řvaní unaven....najedl se a zase spí.....

sayast
25. srp 2009

ahojky holky,
docetla jsem vas jen zbezne.
pik, dobre ze jste uz zdravi a at uz moc neplace 😉

juli, ja bych pockala,me rekli po ukoncenem 6. mesici zeleninku, ale chtela bych ji dat az dyl.

jinak my dnes byli u mudry protoze nam julca zacala blinkat obloukem, mame to v poradku, vazili nas a mame 9860 g. takze u nas uz se to zacina zastavovat. za 14 dni pribrala jen 320 g. tak to vypada ze se budeme zbavovat faldiku 🙂

xzaje01
25. srp 2009

Ahoj holky, tak jsem volala zname lekarce, ta moc pry bude zabarvena nejspis ze soli a nejakych latek, co tam bezne jsou, ale po ranu je toho vyssi koncentrace. Rikala, ze pokud bych mela pochybnosti ze je neco v neporadku, tak odebrat do zkumavky vzorek a poslat na rozbor. Maly se zda v pohode, tak zatim to nebudu resit, jen ho budu sledovat. 😎 Teplotu uz nema.

Jeste se zeptam - kdyz rikate prikrmy od ukonceneho 6. mesice, tim myslite od 7. mesice veku? Neni to trosku pozde? Ja tedy vsude cetla ze se zacina v pul roce. Jinak ohledne toho kojeni vs. prikrmu - jak uz tu bylo receno, taky bych nezacinala driv jen proto, ze Dr. rekla ze muzete. Jestli mlicko staci, neni kam spechat. 😉 Nam doporucovala Dr. ve 4 mesici zacit s ovocem..

sayast
25. srp 2009

ukonceny 6. mesic znamena den kdy dite ma 6-ti mesicniny. snad jsem to napsala srozumitelne 😅

sayast
25. srp 2009

xzaje,super ze to vypada ze to nic neni 😉

leonik
25. srp 2009

sayast: a čím to teda je, že ti malá blinkala 😕 Brali jí výtěr, nebo co?

xzaje: tak hlavně, že už malej je bez teplot 🙂

sayast
25. srp 2009

zvazila ji jestli nezhubla, pak promackala brisko. rikala ze bud to muze byt k tomu vedru a nebo jak hlta,tak hlta i se vzduchem a pak to vyblinka. kdyby se to zhorsovalo, tak nam dala zadanku na ultrazvuk briska. ale musim rict (tuk tuk), ze od te doby co jsme tam byli, tak je to v poradku 🙂

xzaje01
26. srp 2009

Sayast - az ted jsem si precetla o tom blibkani, juj - je skvele, ze to je v poradku. Obloukem znamena jako dospeli? Ze nas nekdy ty deti dovedou vydesit, co..? 😨

sayast
26. srp 2009

no, blinkala tak ze kdyz jsem si ji dala na krknuti, tak se vyblinkala,ale tim stylem ze na me nebyla ani kapka a vsechno bylo za mnou na zemi 😒 . delala to i v leze. ale tuk tuk, od doby co jsme byli u dr, tak to je dobre 🙂

nase dr mela dovcu, tak jsem byla u zastupujici dr a pry takhle velky kojeny mimco tam jeste nemeli 😅. jeden chlapecek nas pry dohani,ale julca je vetsi 😅

holky,jak se vam hejbaji mimca? Nam julca nechce ani na bok,natoz na brisko ☹

pikusa
26. srp 2009

Ahojík maminky velkých miminek 🙂
Sayast..už jsem to četla jinde,jak blindíte....hlavně že to přešlo----a koukám,že už nabíráte míň 😀
Jinak u nás jen tak náznak toho,že by jako na bok....otáčení ani náhodou 😲
Xzaje..až ted jsem si všimla,že jste v cizině....a jak říkáš malému?????nějak zkráceně?? 🙂

sklenicka24
26. srp 2009

Ahoooooooooooooooojky kočky

my jsme také blinkali, ale je to už měsíc a už je klid.

Tak jsem moc ráda, že je to dobré i u vás ostatních.

my také pořád plně kojíme, mudr mi řekla, že můžu zkusit šťávičky mezi kojem, ale taky na to prdím, zkusila jsem to jednou a nic moc. tak ještě počkám. Poslední dobou se mi začal večer víc budit, tak mám strach, jestli mu to moje mlíčko stačí, co myslíte??

Say: moc pěkná váha 😉 🙂

sklenicka24
26. srp 2009

Jo a musím se pochlubit, ten náš cvalda se přetáčí na bok už týden, ale jinak nic 😵 😵 😵

pikusa
26. srp 2009

Skleničko...my zkusili šťávišku z DM od 4.měsíce....ale dooooost jsem jí naředila vodou...a šmakuje
a čajíky pijeme normálně---taky šmakují...takže našemu ale asi bude chutnat vše 🙂
A na bok???ted se tady o to Matyáš pokouší 😀

sklenicka24
26. srp 2009

Pik: to je sranda viď?? Jak oni se snažej a ne a ne se jim to povédst

Já jsem mu to také ředila, ale nechce vůbec flašku,jen ze lžičky.

pikusa
26. srp 2009

Tak my zase flašku joooo normálně má radost,když jí vidí 🙂
ted leží na zemi na dece a snaží se ale nic..... 😀

sklenicka24
26. srp 2009

Hmm, tak to ten náš má radost, když vidí nanuka 😀 😀 😀 😀

pikusa
26. srp 2009

No Matesovi se i podaří si tu flašku držet někdy...
a jinak....zírá na všechno jídlo 😀