Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

asanaa
2. zář 2009

pikusa ahojky 😀 a moc děkujeme 🙂 to je krááásná diskuse 😵
nám je teda úplně fuk,že máme obříka,ale vadí mi některé reakce okolí 🙄 fakt trapný no. 😖

pikusa
2. zář 2009

No reakce okolí jsou trapný....a taky mě někdy se..ou a dost.........
ale jsou to naši miláčci vid,my je nedáme 😀

asanaa
2. zář 2009

pikusa jojo nedáme 😀
naši známí mají holčičku o 14 dní mladší než Filda a ta je proti němu drobek.Oni když ho viděli tak kroutili hlavou,prý jééé ten je ale velikej a takovej tlustej..to ta naše je taková krásně maličká 🙄 co s ním budete dělat,vždyť bude obézní a nevejde se Vám do kočáru atd.Připadá mi,že z toho snad měli i škodolibou radost..fakt nechápu 😝

xzaje01
2. zář 2009

Ahoj vespolek, vitej asanaa 🙂 Ti znami jsou na proplesk, co to jsou za reci? 😠 Vis co, to je typ lidi, co kdyby situace byla opacna, tak budou rikat "Jee, ten je malinky, a co budete delat, az onemocni, aby to ustal, kdyz je takova trasoritka!"

Jinak ja jsem uz zpet od Dr., docela jsem zarazena, maly mi za mesic narostl jen o 300g (to mival drive behem tydne, kolikrat i vic). Mame tedy 7.900g a 67cm, pry velikost 9M ditete. No, zase je fajn, ze se to zpomalilo, nebudou tak trpet ty zada.

Dostala jsem papir o prikrmech, Dr zase doporucovala uz ted ovoce, no ja nevim, moc se mi nechce. Jinak ten papir tu louskam a je to dost hala bala napsano. Zadne postupne zavadeni zeleniny, rovnou vsechno i s masem a tak.. 😲 Libi se mi, jak tam maji napsano, ze staci zacit s jedinym jidlem - asi aby maminky nenapadlo varit zvlast predkrm, prvni chod (testoviny) a druhy (maso). 😀

xzaje01
2. zář 2009

asanaa - Filipek je nadherny kluk!!!

sklenicka24
2. zář 2009

Ahoooooooooooooooooj kočandy

As. vítej teta vítej. Filda je naprosto úžasnej, no já nebýt vdaná, tak si asi počkám 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Ty kecy mě také serou, ale čert to vem, hlavně, že prospívá a je v pořádku. Alespoň to není žádné chrastidlo, které se propadá v náručí, ne???

X: no krásná váha, tak to máte jako my, tedy já si myslím, že už máme něco kolem 8 kg,

pikusa
2. zář 2009

Asanna....takový kecy....jsou trapný teda...
nic si z toho nedělej...ale ono to zamrzí vid....
Malinkej spinká bobek můj a přijde mi,že už ted taky tak nenabírá....a spíš se natahuje do dýlky.Kočárek má už ted jen tak tak....

asanaa
2. zář 2009

Holky děkuju moc 😵 😵 jste zlaté.
chci se poradit,Filípek má pořád žízeň a pije teď skoro každou hodinu.Myslím že má jen žízeň,vždy si jen párkrát cucne a dobrý.Mohla bych mu místo toho dát čaj??? 😕

sklenicka24
2. zář 2009

Ass: no určitě mohla, ale pokud máš mlíčko, tak to nedělej, jistě mu to stačí. Myslím, že potřebuje také mít potřebu, mít tě u sebe.

asanaa
2. zář 2009

skleni děkuju 😉 já myslela aby tak rychle nepřibíval 😝 vždyť mi nabral skoro 1200g za 3 týdny 😔 to je mazec

xzaje01
2. zář 2009

asana - to je tady u nas normalni cislo 😀
Jinak to caste piti vidim na 6t rustovy spurt! Tim, ze budes jen kojit, tak se ti zvysi mnozstvi mleka a zase se to usadi..

sklenicka24
2. zář 2009

As: jj, my jsme na tom byli také tak. A úplně v phodě 🙂

asanaa
2. zář 2009

jé holky moc moc děkuju
xzaje 😀 😀 to se tak krásně čte,že v tom nejsem sama 😀 😵
néé ještě víc mlíčka???to mi zase vyrostou kozy 🙄 tak to už budu mít desítky 😀

sklenicka24
2. zář 2009

As: jen se neboj, on si začne pomalu brát víc a prsa si zvyknou a budou připravovat jen tolik, kolik on si vezme.

kacerka
2. zář 2009

Holky, o reakcích okolí bych mohla vyprávět dlouhé story - ze začátku mi to bylo líto a už na začátku hovoru jsem prostě řekla, že máme větší mimčo - docela jsem se tím trápila. Teď už ne - Karlík je super živé dítě, co od rána do večera lítá sem a tam, je veselej, komunikativní, společenskej - no a to je pro mě nejdůležitější. No a hlavně je taky zdravý - ještě ani jednou nijak nemarodil (ťuky, ťuk), ani zuby ani očkování ho neskolilo 😉 😉 😉 Je to prostě můj brouček a miluju ho i s těmi kily navíc 😵 😵 😵

sklenicka24
2. zář 2009

Kac: přesně tak, nevím, co by kdo chtěl, sakra je zdravej je, je krásnej, je, tak co, ať jdou všichni tam, kde slunce nesvítí, já také nikomu nic neříkám

pikusa
2. zář 2009

Holky,tak já teda čajík dávám....
já mám taky často žízeň,piju......tak malej má prostě čajík...no spíš jen takovou obarvenou převařenou vodu....
a venku stačí,když si cucne a je klid...
Jinak...očkování máme taky vždy v pohodě 🙂
jen už jsme teda marodili...2krát 😒

sklenicka24
2. zář 2009

Bobík, tak snad si to vybral a už vás nic nečeká. 🙂

asanaa
2. zář 2009

kacerka krásně jsi to napsala 😵
mě je to taky trochu líto a úplně se ve mě vaří krev,když na něj každý nechápavě kouká a pak se mě ptá s takovým úšklebkem kolik jako váží.a že teda rozhodně nevypadá jako miminečko,ale jako tříměsíční miminko.
Vždycky na to reaguji s úsměvem,že jsem ráda že mu chutná a že máme prostě cvaldu.Ale uvnitř mě to pak mrzí,to jejich chování.

xzaje01
2. zář 2009

Kacerko, pravda pravda. Drive byly "tucna" miminka ideal! Preci je jasne, ze male mimi, ktere jeste ani nechodi, nemuze matka drzet s jidlem zkratka - to by byla pekna krkavice! Vsak ony ty nase miminka drive ci pozdeji ty naducane tvaricky a dvojite bradicky vybehaji! 😉
Ja jsem se tedy s zadnymi spatnymi reakcemi nesetkala, spis se vzdy vsechny babky divi, kdyz jim reknu, ze ma maly kolik ma. Podivi se (ale mile), pak se zeptaji, zda ho kojim, a kdyz reknu ze ano, tak uznale pokyvou a reknou, ze jsem dobra. No a ne snad?! 😵

pikusa
2. zář 2009

No dříve to tak bylo správně....mamka mi říkala,že když tehdá zdr.sestřička přišla k nám,tak prý osahala moje stehna....taky dost tučná 🙂 a prý říkala....málo papá,tam se toho ještě vejde 😀
Skleničko....snad už máme vybráno 🙂
Asano...náš zase aspoň jako 7mi měsíční 😀

sklenicka24
2. zář 2009

Hele to neznamená, že když teď puberťačky blbnou s dietama, tak my budeme držet drobky taky pod latí, když mu chutná, tak mu chutná. Hele Dadouš měl přes 12 kg v roce, teď jsou mu 4 roky a má 24, to tak prý mívají 5-6 leté děti, no a co, nic mu nechybí, pohyb a dobrou náladu má, tak co????? Fakt je to síla, jak okolí řeší mimi. Myslím, že kdyby šlo o ně,t ak by to také neradi slyšeli, já se řídím heslem, nedělej to, co nechceš, aby ostatní dělali tobě. A hotovo. Kočky, netrapte se tím. Broučkové jsou spokojení a hotovo 😵 😵 😵

pikusa
2. zář 2009

přítel má 2 děti....
Elina se narodila a měla 1700 gramů a dnes v 11 letech je kus baby....a to doslova
A Anetka zase ve 3 letech vážila 12 kilo a ted jí bude 5 a má asi 15 😀

sklenicka24
2. zář 2009

Tak to má i moje sestřenka. Její dcerce bude 6 a má 13 kg, bála jsem jí posadit na záchod, abych jí náhodou moc nechytla, jak jsem zvyklá na něco jiného. je to takový chvístek, danda je vedle ní jako puberťák 😀

pikusa
2. zář 2009

No a náš Mates má hlavu velkou jako Anetka 😀

sayast
2. zář 2009

as, vitej do klubu 🙂
me Julca pribirala 1,5 kg mesicne, tak v klidu 😀. ted to vypada ze se to zastavuje 🙂

co se tyce reci okoli, tak posloucham dost casto a v tu chvili nikdy nejsem prijemna 😅. Kdyz to mysli v dobrym, tak samozrejme jo 😀

cajik mi julca nepije, protoze nebere flasku, tak jen kdyz jsou hice, tak do ni neco naladuju lzickou, ale to nikdy neni vic jak 30 ml za den. proste chce jen prso.

pikusa
2. zář 2009

Tak matyášek jak vidí flašku,tak má radost 😀

sayast
2. zář 2009

co bych za to dala 😀 😀 😀

pikusa
2. zář 2009

No jsem zvědavá,jestli se tak bude radovat i lžičky 😀
ale tu jsme taky zkusili...ale na léky 😒 ale tlamičku otevítal 😀

sayast
2. zář 2009

jula kdyz vidi lzicku,tak ochotne otvira,ale jen na tu prvni 😀