• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Velké miminko

25. května 2014 
Skleni.........hlavně že je mimi spokojený ne??? :wink:
2. lis 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Skleni, Leonik - u nas to je s kojenim a UM stejne, az na to, ze ja UM blahorecim i vnoci, protoze ja kojila kontinualne. Prso venku celou noc.

Holky, jen takovy dotaz kvizovy - ohrivate detem sklenicky s ovocnou presnidavkou nebo ne? Ja je nemam v lednicce ale jen tak v supliku a rikam si, ze se s tim nebudu matlat a budu mu to davat s pokojovou teplotou. Ono to stejne vzdy strasne rychle vychladne, nebo se pletu?
2. lis 2009 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
xzaje: ovocnou přesnídávku neohřívám :wink: Mám je v lednici, tak hodinu před jídlem ji vytáhnu, aby měla pokojovou teplotu :slight_smile: Abych ti pravdu řekla, tak by mě ani nenapadlo ovoce ohřívat :sweat_smile: Ohřívám jen zeleninový :wink:
2. lis 2009 v 16:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leo: no právě, to se mi vůbec nechce, myslím, chystat UM, to raději vyhodím cecynu a je klid, al ejak říkám, dělá naschvály. Je to lump malý

X: když je mám v lednici tak jo, když to tedy zapomenu vyndat s předstihem, jinak ne :sweat_smile:
2. lis 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
"Vyhodim cecynu" :grinning: :grinning: :grinning:
2. lis 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
cecyna dobra :grinning:

ovocne neohrivam,jen pokojove teply :slight_smile:

holky, co budete zitra varit malym? :sweat_smile:. nejak nemam fantazii a prijde mi ze delam jedno a to samy :unamused:
2. lis 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Say: my máme zítra masíko, al eje n ze skleničky. Dnes byl brambor a mrkvička.

Děkuji :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. lis 2009 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
skleni: :grinning: :grinning:

say: já taky pořád vařím dokola :stuck_out_tongue_closed_eyes: dneska jsem mu nakonec uvařila zeleninovou polívku s červenou čočkou, tak zítra dostane taky masovou skleničku, jak u skleničky :grinning:
2. lis 2009 ve 21:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my dnes budeme mit brambory s mrkvi, jako u Sklenicky, akorat nemam sklenicky, takze to musim zase varit. :grinning: Ale co by clovek pro to prte neudelal, ze.. A ze varim porad dokola to same? Tim se netrapim - dokud to maly ji, tak si setrim inspiraci pro manzela, ten je pekne vybiravy. :sweat_smile:
3. lis 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
X: já si myslím, že jim je to tak trochu fuk. Jak říkáš, dokud baští, je to OK

Tak prťatům dobrou chuť
3. lis 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tak vy teprv začínáte přikrmovat, tak to máte ještě jednoduchý :wink: Až ty děti jsou větší, tak pak už je to horší pořád vymýšlet, co vařit :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
3. lis 2009 v 11:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leo: jj, o si pamatuji u Daníka. Pořád něco zkoušet. :astonished: :grinning:
3. lis 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo, k ničemu, my měli odhad v 37 týdnu na 3 a půl kilo.....nakonec za 14 dní vyklouzla El s 3290g.....takže jí přidali :slight_smile:.......
3. lis 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to já jsem šla rodit s tím, že to bude také velké a bylo. Při kontrol. UTZ mi řekli, to to bude max. 3,9 kg, tak jsem se těšila, že zatlačím a bude. NO, tak jsem zatlačila a bylo ale okousek větší 4,13 kg. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. lis 2009 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, ja se máte? a co "prťata", rostou? :slight_smile: jsem tu dlouho nebyla. kukám bavíte se o jídle. já dneska malýmu dala nějaký zeleninový rizoto, baštil jak strhanej... fakt nevím po kom je. já prej už jako malá byla absolutní nejedlík a manža tomu taky prej moc nedal... ale lepší, když jí, než kdyby nejedl. co novýho? jo šimonek má už 2 zuby:slight_smile:
3. lis 2009 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík holky...
my plaváčkovali a úak jsem udělala nájezd na DM
a tam jsem koupila taky to rizoto :slight_smile: a jak dlabal....
A holky........malej dělá paci paci---to je paráda,kor když se občas těma rukama o sebe netrefí :grinning:
3. lis 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pik: no ten je šikovný, bobánek, dělá pokroky, tak to my nic, akorád pořád křičí hele

Holky a už jste zkoušeli těstoviny???
3. lis 2009 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
skleni: jájsem dávala těstoviny až od 8.měsíců, a jen bezvaječný :wink: Ale nedávno jsem se dívala na skleničky v dm, a tam byly těstoviny přidaný už mnohem dřív. Ale zas obsahují lepek :confounded:

pik: tak to je Maty šikula :wink: Já to našeho Vojtu nemůžu naučit :sweat_smile: Pořád dokola to opakujem a zatím nic :sweat_smile: Ale zas umí pá, pá, tak aspoň něco :slight_smile:
3. lis 2009 ve 14:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já právě dnes na těstoviny koukala taky v DM a byly od asi 5.měsíce,ale právě s lepkem :confounded: tak jsem je teda nevzala....
No my zase kříčíme baba ba ba :grinning: :grinning:
3. lis 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, co máte z toho... malej se otočí na bříško jen na jednu sranu. zpět teda vůbec a ještě jsme si přečetla, že to dělá blbě... o k těm těstovinám. já někde četla, ýe lepek se má zavádět mezi 6 a 7 měsícem, ale fakt nevím. kamarádka má celilakii a je to teda peklo a příšerně drahý.
3. lis 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jse právě koupila omylem příkrmy od 4 m a jsou tam těstoviny. :unamused: :unamused: :unamused:

Jit: myslíš, že to bude tak vážné??? Náš malej se neotočí vůbec a jsme o měsíc starší jak vy :wink:
3. lis 2009 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem o tom lepku taky slyšela, že se má zavádět kolem 7. měs, čím dýl se zavádí, může na něj vzniknout alergie :confounded: Tak jednou je to tak, podruhý zas jinak :unamused: Před necelejma čtyřma rokama, kdy jsem přikrmovala Leu, tak to bylo taky jinak než teď :stuck_out_tongue_closed_eyes: To jsme dávali lepek někdy až po 10.měs :unamused:

jitus: náš Vojta se taky točil na jednu stranu :unamused: Tak bych to moc neřešila, hlavně podle chytrejch knížek :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. lis 2009 v 18:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já s lepkem ještě počkám.............neřeším všechno tak pečlivě a striktně,ale toto raději nedám...
3. lis 2009 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leonik, to je nejaka novinka s tim lepkem? Ja to znam tak, ze cim pozdeji, tim lepe prave at nezadelame na tu alergii! :confused:
3. lis 2009 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se musím zeptat doktora. zase nechci být až moc opatrná a pak něco zameškat. aby se v tom člověk vyznal, co?
3. lis 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já chci jít nechat malého :grinning: :grinning: nechat zvážit na 7mi měsících,tak se poptám...teda jestli nezapomenu...chci tam jít ve čtvrtek,nebo v pátek
3. lis 2009 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kdy zavádět lepek do stravy?
Na základě výše uvedených i jiných studií se stejnými závěry dnes lékaři zpravidla doporučují jako prevenci proti celiakii zavádět lepek mezi ukončeným 4. a 7. měsícem věku dítěte. Riziko rozvoje celiakie se dále snižuje, pokud je dítě v době zavedení lepku ještě kojeno. Dřívější zavedení lepku jednoznačně zvyšuje riziko rozvoje celiakie u dítěte. Dopady zavedení lepku po 7. měsíci věku nejsou takto jednoznačně stanoveny, mírně zvýšené riziko celiakie může být podle některých odborníků dáno i jinými vlivy, např. větším množstvím lepku podávaným při zavádění lepku do stravy u starších kojenců.Běžnou součástí stravy by se obiloviny obsahující lepek měly stát až zhruba od 8. až 9. měsíce, kdy dítě začíná dostávat běžné pečivo a těstoviny. Od tohoto věku je vhodné zahrnovat potraviny obsahující lepek pravidelně do jídelníčku dítěte, aby se mohly případné příznaky celiakie plně projevit. To umožní správně celiakii diagnostikovat a včas zahájit léčbu, tedy bezlepkovou dietu.
3. lis 2009 v 19:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky moc dekuju za odpoved,nase Naty patri mezi linejsi,ale ja si to uzivam,Terezka je dablik ktery se za cely den nezastavi :grinning:
Jinak prikrmy nezavidim a na zavadeni tech nasich se ani netesim,preci jenom kojeni je pohodlnejsi :sweat_smile: a hlavne i rychlejsi :grinning: Terezka me po prikrmech strasne pribirala,byla jako koulicka,takze jestli bude Naty taky tak pribirat tak ji v roce nezvednu :grinning:
3. lis 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacici: já jsem se taky vůbec na přikrmování netěšila :confounded: Jenže ono to u druhýho dítka tak strašně rychle uteklo :frowning2: :sweat_smile:
3. lis 2009 ve 20:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já kojila do 6ti měsíců a asi týdne,pak dostal 1.příkrm...
ale i dnes má den,kdy jen mlíkujeme :slight_smile:
3. lis 2009 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek