Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

pikusa
2. lis 2009

Skleni.........hlavně že je mimi spokojený ne??? 😉

xzaje01
2. lis 2009

Skleni, Leonik - u nas to je s kojenim a UM stejne, az na to, ze ja UM blahorecim i vnoci, protoze ja kojila kontinualne. Prso venku celou noc.

Holky, jen takovy dotaz kvizovy - ohrivate detem sklenicky s ovocnou presnidavkou nebo ne? Ja je nemam v lednicce ale jen tak v supliku a rikam si, ze se s tim nebudu matlat a budu mu to davat s pokojovou teplotou. Ono to stejne vzdy strasne rychle vychladne, nebo se pletu?

leonik
2. lis 2009

xzaje: ovocnou přesnídávku neohřívám 😉 Mám je v lednici, tak hodinu před jídlem ji vytáhnu, aby měla pokojovou teplotu 🙂 Abych ti pravdu řekla, tak by mě ani nenapadlo ovoce ohřívat 😅 Ohřívám jen zeleninový 😉

sklenicka24
2. lis 2009

Leo: no právě, to se mi vůbec nechce, myslím, chystat UM, to raději vyhodím cecynu a je klid, al ejak říkám, dělá naschvály. Je to lump malý

X: když je mám v lednici tak jo, když to tedy zapomenu vyndat s předstihem, jinak ne 😅

xzaje01
2. lis 2009

"Vyhodim cecynu" 😀 😀 😀

sayast
2. lis 2009

cecyna dobra 😀

ovocne neohrivam,jen pokojove teply 🙂

holky, co budete zitra varit malym? 😅. nejak nemam fantazii a prijde mi ze delam jedno a to samy 😒

sklenicka24
2. lis 2009

Say: my máme zítra masíko, al eje n ze skleničky. Dnes byl brambor a mrkvička.

Děkuji 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

leonik
2. lis 2009

skleni: 😀 😀

say: já taky pořád vařím dokola 😝 dneska jsem mu nakonec uvařila zeleninovou polívku s červenou čočkou, tak zítra dostane taky masovou skleničku, jak u skleničky 😀

xzaje01
3. lis 2009

Tak my dnes budeme mit brambory s mrkvi, jako u Sklenicky, akorat nemam sklenicky, takze to musim zase varit. 😀 Ale co by clovek pro to prte neudelal, ze.. A ze varim porad dokola to same? Tim se netrapim - dokud to maly ji, tak si setrim inspiraci pro manzela, ten je pekne vybiravy. 😅

sklenicka24
3. lis 2009

X: já si myslím, že jim je to tak trochu fuk. Jak říkáš, dokud baští, je to OK

Tak prťatům dobrou chuť

leonik
3. lis 2009

holky, tak vy teprv začínáte přikrmovat, tak to máte ještě jednoduchý 😉 Až ty děti jsou větší, tak pak už je to horší pořád vymýšlet, co vařit 😝 😅

sklenicka24
3. lis 2009

Leo: jj, o si pamatuji u Daníka. Pořád něco zkoušet. 😲 😀

joplin
3. lis 2009

jo jo, k ničemu, my měli odhad v 37 týdnu na 3 a půl kilo.....nakonec za 14 dní vyklouzla El s 3290g.....takže jí přidali 🙂.......

sklenicka24
3. lis 2009

Tak to já jsem šla rodit s tím, že to bude také velké a bylo. Při kontrol. UTZ mi řekli, to to bude max. 3,9 kg, tak jsem se těšila, že zatlačím a bude. NO, tak jsem zatlačila a bylo ale okousek větší 4,13 kg. 😀 😀 😀 😀

jituskak
3. lis 2009

ahojky holky, ja se máte? a co "prťata", rostou? 🙂 jsem tu dlouho nebyla. kukám bavíte se o jídle. já dneska malýmu dala nějaký zeleninový rizoto, baštil jak strhanej... fakt nevím po kom je. já prej už jako malá byla absolutní nejedlík a manža tomu taky prej moc nedal... ale lepší, když jí, než kdyby nejedl. co novýho? jo šimonek má už 2 zuby🙂

pikusa
3. lis 2009

Ahojík holky...
my plaváčkovali a úak jsem udělala nájezd na DM
a tam jsem koupila taky to rizoto 🙂 a jak dlabal....
A holky........malej dělá paci paci---to je paráda,kor když se občas těma rukama o sebe netrefí 😀

sklenicka24
3. lis 2009

Pik: no ten je šikovný, bobánek, dělá pokroky, tak to my nic, akorád pořád křičí hele

Holky a už jste zkoušeli těstoviny???

leonik
3. lis 2009

skleni: jájsem dávala těstoviny až od 8.měsíců, a jen bezvaječný 😉 Ale nedávno jsem se dívala na skleničky v dm, a tam byly těstoviny přidaný už mnohem dřív. Ale zas obsahují lepek 😖

pik: tak to je Maty šikula 😉 Já to našeho Vojtu nemůžu naučit 😅 Pořád dokola to opakujem a zatím nic 😅 Ale zas umí pá, pá, tak aspoň něco 🙂

pikusa
3. lis 2009

Já právě dnes na těstoviny koukala taky v DM a byly od asi 5.měsíce,ale právě s lepkem 😖 tak jsem je teda nevzala....
No my zase kříčíme baba ba ba 😀 😀

jituskak
3. lis 2009

holky, co máte z toho... malej se otočí na bříško jen na jednu sranu. zpět teda vůbec a ještě jsme si přečetla, že to dělá blbě... o k těm těstovinám. já někde četla, ýe lepek se má zavádět mezi 6 a 7 měsícem, ale fakt nevím. kamarádka má celilakii a je to teda peklo a příšerně drahý.

sklenicka24
3. lis 2009

Já jse právě koupila omylem příkrmy od 4 m a jsou tam těstoviny. 😒 😒 😒

Jit: myslíš, že to bude tak vážné??? Náš malej se neotočí vůbec a jsme o měsíc starší jak vy 😉

leonik
3. lis 2009

já jsem o tom lepku taky slyšela, že se má zavádět kolem 7. měs, čím dýl se zavádí, může na něj vzniknout alergie 😖 Tak jednou je to tak, podruhý zas jinak 😒 Před necelejma čtyřma rokama, kdy jsem přikrmovala Leu, tak to bylo taky jinak než teď 😝 To jsme dávali lepek někdy až po 10.měs 😒

jitus: náš Vojta se taky točil na jednu stranu 😒 Tak bych to moc neřešila, hlavně podle chytrejch knížek 😝

pikusa
3. lis 2009

No já s lepkem ještě počkám.............neřeším všechno tak pečlivě a striktně,ale toto raději nedám...

xzaje01
3. lis 2009

Leonik, to je nejaka novinka s tim lepkem? Ja to znam tak, ze cim pozdeji, tim lepe prave at nezadelame na tu alergii! 😕

jituskak
3. lis 2009

já se musím zeptat doktora. zase nechci být až moc opatrná a pak něco zameškat. aby se v tom člověk vyznal, co?

pikusa
3. lis 2009

No já chci jít nechat malého 😀 😀 nechat zvážit na 7mi měsících,tak se poptám...teda jestli nezapomenu...chci tam jít ve čtvrtek,nebo v pátek

leonik
3. lis 2009

Kdy zavádět lepek do stravy?
Na základě výše uvedených i jiných studií se stejnými závěry dnes lékaři zpravidla doporučují jako prevenci proti celiakii zavádět lepek mezi ukončeným 4. a 7. měsícem věku dítěte. Riziko rozvoje celiakie se dále snižuje, pokud je dítě v době zavedení lepku ještě kojeno. Dřívější zavedení lepku jednoznačně zvyšuje riziko rozvoje celiakie u dítěte. Dopady zavedení lepku po 7. měsíci věku nejsou takto jednoznačně stanoveny, mírně zvýšené riziko celiakie může být podle některých odborníků dáno i jinými vlivy, např. větším množstvím lepku podávaným při zavádění lepku do stravy u starších kojenců.Běžnou součástí stravy by se obiloviny obsahující lepek měly stát až zhruba od 8. až 9. měsíce, kdy dítě začíná dostávat běžné pečivo a těstoviny. Od tohoto věku je vhodné zahrnovat potraviny obsahující lepek pravidelně do jídelníčku dítěte, aby se mohly případné příznaky celiakie plně projevit. To umožní správně celiakii diagnostikovat a včas zahájit léčbu, tedy bezlepkovou dietu.

kacici
3. lis 2009

Holky moc dekuju za odpoved,nase Naty patri mezi linejsi,ale ja si to uzivam,Terezka je dablik ktery se za cely den nezastavi 😀
Jinak prikrmy nezavidim a na zavadeni tech nasich se ani netesim,preci jenom kojeni je pohodlnejsi 😅 a hlavne i rychlejsi 😀 Terezka me po prikrmech strasne pribirala,byla jako koulicka,takze jestli bude Naty taky tak pribirat tak ji v roce nezvednu 😀

leonik
3. lis 2009

kacici: já jsem se taky vůbec na přikrmování netěšila 😖 Jenže ono to u druhýho dítka tak strašně rychle uteklo ☹ 😅

pikusa
3. lis 2009

Tak já kojila do 6ti měsíců a asi týdne,pak dostal 1.příkrm...
ale i dnes má den,kdy jen mlíkujeme 🙂