Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

sklenicka24
4. lis 2009

Kočky tak já domlíkovala. V noci jsem mu dávala ode mne, ale pořád vzhůru a ne a ne usnout, tak jsem po hodině došla pro UM a byl klid, spal od tří do sedmi.

Leo:jj, to mi povídej, strašně to u druhého utíká, vůbec si ten půlrok nevybavuji. Letí to letí

leonik
4. lis 2009

Ahojky 🙂
skleni: jj, takhle to bylo přesně u nás, jak mu to kojo v noci nestačilo, byl pořád vzhůru 😝 Takže jsem to proto vzdala 😒 Bylo mně to líto, ale co se dá dělat 😒Lepší, jak se v noci nevyspat 😖

Jo a včera šel Vojta spát už v 18h a vstával až dneska v 6.30 😵 Takže super noc 🙂 Akorát když se ráno vzbudí, dostane 230 ml mlíka, vypije to a pak se začne strašně rozčilovat, že je toho málo 😀

pikusa
4. lis 2009

Ahojík...
no lepší spokojené mimi ne?????
Skleničko,tak už jsi odstavila úplně??nebo ještě bude dostávat???

xzaje01
4. lis 2009

Skleni, u nas byla dneska priserna noc, maly se budil co 2 hodiny - davam jen UM vnoci, tak to nechapu! (Vzdy vypil tak 50/ 60 a pak zase usnul.) Manzel jede pristi tyden na sluzebku a tak se obavam, ze zacnu s ucenim nocniho spanku. Tohleto ne toto. Nekde jsem cetla, ze tak velke deti uz vnoci pit nepotrebuji kvuli hladu, pry je to spis zlozvyk, potreba mit u sebe maminku. Budu si to muset do pristiho tydne prostudovat! 🙄

helulicek
4. lis 2009

čau holky,
tak koukám, že vám prcci taky v noci blbli co?

No my už asi čtvrtou noc nespíme, nebo spíš budíme se po dvou hodinách, někdy ho ukolíbu a někdy zas celou noc jen prokojím. Asi před sedmi týdny nám začali zoubky, to byly taky dost krušný noci, který pořád pokračujou, ale tyto poslední mi prostě přijdou jiný...nevím jak to popsat...
tak jsme si s manžou dnes v noci říkali, jestli mu třebas nestačí už jen moje mlíčko, přece jen je to kus chlapa...tak nevím, nechci mu dávat UM, ale zas trochu spánku by taky bodlo 😕 😔
No, ještě to zkusíme chvilu vydržet, mlíka si myslím mám pořád dost, ale když to bude furt stejný, tak se holt asi nedá nic dělat....
Dáváte prckům nutroš nebo něco jinýho??

helulicek
4. lis 2009

Jo a holky, to vám takhle řádili jen v noci, nebo i přes den?? My totiž ve dne v pohodě....a myslím si, že v noci kdyby se mě chtělo, tak taky mlíko odsaju...sázím furt na ty zoubky, ale už je to fakt děs běs 😠

joplin
4. lis 2009

Ahojte holky,

helulicek: zoubky, už tak brzy.....hmmm, možná proto, je naše mimuša poslední dobou taková rozmrzelá..a vcelu dost sliní.....a cucá ruku...ach jo, tak to se máme asi na co těšit.....☹.....jinak my spíme celou noc už od 2 a půl měsíců....říká se, že mimi, co přesáhne 5 a půl kila vydží spát celou noc bez pití.....a jak tak čtu, tak vy tedy kojíte v noci a tak hodně......no, tak snad nám to těmi zoubky nezačne taky......a myslím, že bys měla ještě zůstat u MM, když ho máš hodně........je to pro malého určo to nejlepší.......stejně si myslím, že když tak často v noci chce, tak to nebude hladem, ale že chce prostě být jen u Tebe...saje intenzivně?

leonik
4. lis 2009

xzaje: a nemá třeba malej jen žízeň, když ti pokaždý vypije jen tak málo mlíka? 🙂

helulicek: my jsme začali přikrmovat nutrilonem imunnofortis, asi před měsícem jsme přešli na Hami mlíko 🙂 S tím nutrošem jsem nebyla moc spokojená, špatně se rozpouštěl, vyzkoušela jsem různý druhy teplot a nic 😝 Nebo to měli v lékárně blbě uskladněný, protože jednou se mně stalo, že jsem musela celou novou krabici vyhodit 😠 😝 U vás to bude asi těma zoubkama, říká se že ty zoubky některý mimča dovedou hodně potrápit 😒 Zkusila bych vydržet, ale lehko se to říká, co 😅 Náš Vojta má občas období v noci, kdy vyvádí, ale zuby zatím nerostou 😝 a z toho má období, kdy v noci krásně spí 🙂 Tak pokud máš toho mlíka dost, tak je škoda přikrmovat 😉

helulicek
4. lis 2009

tak my jsme měli taky noci, kdy jsme spinkali bez koja tak do 4, nebo se max 1 probudil. Ale jak jsme skončili 3měs a začali 4měs tak se v noci budí brekem. Zjistili jsme, že to jsou zoubky.No vždycky je to pár nocí, pak pár nocí klid a furt dokola. Dásně parádně nateklý, bílý vaky...jsem zvědavá, kdy to konečně vyleze...
Jsou noci, kdy stačí nahodit dudlík, nebo pohladit a spinká a noci, kdy musíme holt kojit...a to jsou tyto čtyři poslední, tak proto jsem začala trochu váhat....no pokud to budou zoubky, tak by to mělo ustat a pokud ne....
joplin, právě, že saje intenzivně 😕 není to jen žužlání nebo tak něco...hlavně se budí brekem, což dřív taky nebylo...vždycky spíš kňoural....tak nevím 😖

leonik
4. lis 2009

no chuděrka teda, musí ho to třeba bolet, když má ty dásničky tak nateklý 😒 Až se ty zoubky proříznou, třeba to bude lepší 😉

helulicek
4. lis 2009

leonik, to doufám,že to bude lepší 😀 když už, tak to trvalo tak týden (ty noci), tak se uvidím....každej den mu koukám do pusiny a nic...
právě se mi do toho přikrmování nechce, ale když to i po pár dnech nebude lepší, tak to holt asi zkusím...

sklenicka24
4. lis 2009

Hel: my papáme Sunar a nebo Hami, střídám mu to, baští oboje, ale řekla bych, že Sunar je takový hutnější. 😵

PiK: já nevím. Budu mu zkoušet pořád dávat, když bude co,ale spíš není. Už se mi prsa za celý den vůbec nenalijí... je fakt krize. Hele co jsem mohla, jsem mu dala, teď to hold budu kupovat.

helulicek
4. lis 2009

skleni, a to ti mlíko odešlo tak najednou nebo už to trvalo delsí dobu???

sklenicka24
4. lis 2009

Hel: už to trvalo delší dobu, skoro měsíc. NOci byly hrozné. Vstával po hodině, někdy po hodině a půl, někdy byl vzhůru pořád.... prsa už nejsou to co bývala. FAkt už to jde z kopce.

pikusa
4. lis 2009

Skleni....kojila jsi dlouho...došlo,nedá se nic dělat...
Mates teda taky už vydržel celou noc...ted se budí...někdy stačí,že si cucne čajíku,ale stejně 2-3krát kojím...

sklenicka24
4. lis 2009

Pik: jj, také si myslím. Daníka jsem tak dlouho nekojila, tak je celkem zázrak, že jsme to vydrželi půl roku.....

joplin
4. lis 2009

Hel.: Chudák malý, pomáhá mu se soustředit na něco jiného než na bolest těch dásenek......podle mě, jak se prořežou, tak už zase bude spinkat v pohodě......to nám se ještě nestalo, že by uprostřed noci plakala, musí to být nepříjemné....no, určitě nás to taky čeká.......mě se teď prořezával zub moudrosti....uf, bolest jako "prase"....tak chápu, že se miminka tak trápí.......zuby jsou prevíti...

sklenicka24
4. lis 2009

To jo Jop: já mám osmičky a chtějí mi je vzít.... bojím bojím

leonik
4. lis 2009

skleni: já mám jen jednu a taky mě to čeká 😝 🙄

joplin
4. lis 2009

Vzbudila jsem se s nateklou čelistí a bolela mě i uzlina.....no, ale zubaře se bojím jako čert kříže, tak jsem najela na výplach šalvějí a ono to do druhého dne splasklo 😉 .....no tak snad se zase nevzbudí 🙂.......no, stejně tam budu muset zajít.... 🙄 🙄

helulicek
4. lis 2009

joplin, přes den je to celkem v poho, páč si hraje atd. ale jakmile usne, tak se mi i přes den kroutí, spí a přitom řve jak tur...ty noci, jsou fakt děs...já to taky chápu, že to pro něj musí být hrozný, ale někdy je to už fakt o nervy, myslím moje 😉
Před každým usnutím mu říkám, že mu věřím, že bude krásně spinkat...no uvidíme co dnes...ale nevím nevím...ještěže alespoň usíná sám a nemusím ho udrncávat...

joplin
4. lis 2009

Je mi Tě líto.....budu držet palečky ať to dneska vyjde...

sklenicka24
4. lis 2009

Hel: a co masáž dásniček??? je to asi hodně stresující pro oba. Snad to bude dobré, držím pěstičky

helulicek
4. lis 2009

holky díky moc 😉
dávám mu nato citrovital, calgel je až od ukončeného 5měs, na zmírnění bolesti jsem dávala panadol baby, ale tam žádnej účinek, koupili jsme pak nurofen, tak lepší, ale stejně se budil...zas mu to nechci dávat furt, tak pokud to jen trochu jde, tak mu to nedávám.
Dnes mu to asi dám, když se zas bude furt budit...
Ale jak jsem psala, já mu dnes věřím 😀

sklenicka24
4. lis 2009

Hel: my také. Já ho také Vojtovi dávám, když vidím, že je zle..... 🙂

helulicek
4. lis 2009

já mám stejně takovej blbej pocit, že už tak malý mimi dopuju a říkám si, jestli to nedělám vlastně jen pro můj klid...zas když vidím, že trpí a bolest zubů potrápí i dospělýho, natožpak takový mrně...zas když se to nedává dlouhodobě každej den, tak by to snad mělo být v poho...
Stejně, když se ráno probudí, zasměje se a zakoulí očkama, tak mu musím všechno odpustit...vždycky mě tím dostane 😵 😵 😵

joplin
4. lis 2009

ano ano, to ty naše dětičky umí 😎

sklenicka24
5. lis 2009

JJ, tak to je fakt. Tak u nás se pomalu, ale jistě, uléhá. Daneček už marod je, já začínám a Vojtík začíná nějak chrčet. Nesnáším toho počasí ☹

pikusa
5. lis 2009

Ahojík...
jdu nahlásti dnešní míry.......
9.97 kg a 71 cm 😀 😀

sklenicka24
5. lis 2009

Pik: krááásné, velká gratulace.

Tak náš malý dns snědl k obědu celou velkou skleničku příkrmu a koukal se na mě, jako že to byla teprve svačina. 😅 😅