Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

leonik
11. pro 2009

Ahoj holky, tak zuby to zatím nejsou, i když to prý na ně taky vypadá, ale malej má zánět středního ucha a nosohltanu 😢 V noci jsme zas nespali, jednu chvíli už jsem to nevydržela a šla spát do obýváku a staral se manžel 😖 takže dostal ATB, který teda vyblinkal, páč je děsně zahleněnej ☹ Nemůže tím, jak se mu špatně dejchá ani spát, a přitom je tak strašně unavenej 😖

x: zítra jedu dokupovat poslední dárky, už toho moc nemám na dokoupení, ale už chci mít pokoj 😅 Upečený mám tři druhy zatím, jináč jsem měla v plánu tak 8. Teď jak Vojta marodí, tak přes den nemám čas, a večer jsem mrtvá únavou a už se mně nic nechce 😝 Tak nevím, jestli nezůstanu jen u těch 3 druhů, vánoce se už blíží 😅
jogurty dávám asi od 7,5 měs. od začátku dávám bílou activii, holandii, choceňskej. Ale takový u vás nemáte 😅 Jsou nakyslý, ale lepší, ať si zvyká na ten, protože jak píšeš, v ovocnejch je cukr, barviva, a tak.. 😝 tak ať si moc nezvykají na sladký 😀 jinak ti pak bílej nebude chtít vůbec 😅 Co zkusit víc značek, u nás třeba ten choceňskej není tak kyselej, akorát teda to s ním nepřeháním, páč má 10% tuku 😒

leonik
11. pro 2009

pik: jj, taky Vojtovi dávám do bílýho jogurtu přesnídávku 🙂

pikusa
11. pro 2009

Leonik....teda chůdě tvoje malý.....takový marůdek...at je brzy zdráv...
a vy jste očkovaní Prevenarem neco Synflorixem????

sayast
11. pro 2009

x,mexiko zavidim 😵 . jogurt davam activii. bud micham s presnidavkou a nebo davam lzicku glukopuru (hroznovy cukr-poradila dr). a miluje ho 🙂

leo,vy teda mate starosti ☹. snad uz mu ty atb zaberou,chudatkovi 😢

ja dnes byla na masazi 😵

darku mam tak polovinu a napeceny mam jen pernicky. a tema mozna i koncim 😅. my to stejne nejime a neco dostanem 🙂

pikusa
11. pro 2009

Say...jojo glukopur je dobrej... 🙂

leonik
11. pro 2009

holky dík. No vyžíráme si to teda pěkně poslední dobou 😔

pik: má za sebou tři dávky synflorixu

say: to se máš, já se tak těším na zítra, na ty nákupy, zas nějaká změna..

pikusa
11. pro 2009

Leonik vidíš....a to je i proti zánětu středního ucha....tak to jako dokud nejsou všechny dávky nepomáhá????????

sklenicka24
11. pro 2009

Ahojky

Pik: jj, další zuby, dnes se mu trochu spustila rýma a byl teplejší, ale snad bude dobře... noc tedy nic moc

Leo: to je mi moc líto, přeji vám brzské uudravení

Say: připouji se dodatečně k svátku Jůlince.....

sayast
11. pro 2009

julca dekuje 🙂

leo,prekvapuje me ze je ockovany a presto 😕

pikusa
11. pro 2009

Say...proto jsem se na to očkování ptala....taky mě to pekvapilo...
ale třeba kdyby očkován nebyl,mělo by to horší průběh...

leonik
11. pro 2009

holky to očkování nezabrání tomu, aby ten zánět dítě nechytlo, ale pik, jak píšeš, mělo by to asi zmírnit ten průběh 😒
Někde jsem dokonce četla, že synflorix víc chrání proti těm zánětům, než prevenar, ale co je na tom pravdy, nevím 😖Nedávno jsem zhlídla video od nějaký dr., o očkováních a moc z toho teda dost na vážkách, jestli ještě někdy na něco nechám děcka očkovat 😒
skleni: dík. Tak snad bude u vás brzo líp, asi to má Vojtík k těm zoubkům 🙂 😉 Zajímavý, že některý děti si ty zoubky protrpí, jiný o nich ani neví 😒

marzim
11. pro 2009

Ahoj děvčata, sice už tady probíráte něco jiného, ale chci se jen připojit k tématu. Byli jsme s Daníkem na 3 měsíční kontrole u dr. a váží 7,28 kg a měří 70 cm, hlavičku má 41,5. a při narození měl 3,48 a 51 cm.
Je to strašný. Dostali jsme tolik krásných věcí a ani mu to neobleču. Všechno je mu to malé. Jsem zvědavá teď v zimě, jak se mi vejde do fusaku a do hlubokého kočárku. Máme Leviroo a ten má korbu opravdu velkou, ale my máme opravdu velké dítě 😀 No uvidíme. 🙂

leonik
11. pro 2009

už píšu blbosti 😅 to moc tam nepatří, patří tam jsem 😀
Jdu radši spát, ty probdělý noci mně dávají zabrat 😅 😝 Dobrou noc 😉

sayast
11. pro 2009

leo,tak at je rano moudrejsi vecera 😉

marzim, ty jo, to jsou miry 🙂. my jezdime stale v hluboke a mame 12 kg 🙂. ale uz asi vyndam sportak aby tam mela vetsi pohodli na nozicky 🙂

xzaje01
12. pro 2009

Leo, to je bobek maly, snad se z toho brzy vylize. Coz o to, on se uzdravi do par dnu, to je jasne - ale aby to prezila ve zdravi i maminka!!! 🙂

Julince preju taky ke svatku dodatecne, vubec jsem to nezaregistrovala! Say, ty nejis cukrovi? Ja bych se po nem utloukla, pernicky jsou moje nejoblibenejsi.. 😅

Holky, ten glukopur kupujete v lekarne? Ma to napsano nejake slozeni, co v tom je? Docela by me to zajimalo, mozna bych to tady taky sehnala.

A Mexiko - ono to zni skvele, ale bude to castecne narocne. Prijedou nasi (poprve) a budou krtiny, budu prekladat tam i zpet (a to Spanelsky umim hodne spatne) do toho manzelova pocetna rodina, vsichni budou chtit videt Vicenta, ten je z lidi vzdy dost vykuleny a breci.. Uff - jen pomyslet. Daleko radeji bych se vyvalila nekde na plaz v Karibiku, joooo, to by byla dovolena!!! Kdyz ten muj musi byt z vnitrozemi, to je pech! 😀 Zitra budu cely den balit. Vlastne dneska 🙄 - ted je pul druhe a ja akorat dozehlila. No nic.

pikusa
12. pro 2009

Ahojík holky.....
Marzim,teda taky míry co jen tak někdo nemá 😀
s těma věcičkama to znám 😝 nevím,jak u vašeho kočárku vypadá sporták,ale jestli jde do lehu,bude v zimě ve sportáku a bude mu fajn 😉
Xszaje.....ale stejně ti závidím 😀

sayast
12. pro 2009

u nas uz je julka nekolik dni protivna. nic ji nebavi,nikde nevydrzi,jen chovat. vubec nevim co s ni. nemuzu ji cely dny jen tahat ☹. a hlavne nevim jestli ji neco trapi nebo co se deje ☹

xzaje01
12. pro 2009

Marzim - az ted jsem si te precetla, juuu! Tak to vam to hezky zacina, jen tak dal! 😀
Say - nejsou to treba zoubky? 😕

Nas ceka u tchyne na ten mesic novy kocar, nejaky uplne neznamy (Prinsel) tak jsem zvedava, jak se nam a malemu zalibi. Je to ale sportak, do lehu jde dat uplne, takze super. Nic, mazu balit, porad jeste nemam kufr pro toho naseho bobina. Papa vespolek a krasne Vanoce vsem!!!

pikusa
13. pro 2009

Xszaje...taky vám přejeme krásné Vánoce 🙂

leonik
13. pro 2009

Ahoj holky 😉
Tak jsme se dneska poprvý trochu v noci vyspali 🙂 Vojta teda, jak s náma nikdy v posteli nespal, a když jsem ho tam položila tak vyváděl kravinky, tak dneska tam spal se mnou od půlnoci až do rána. Budil se jen na dudlík. Tak jsem ráda, že si zase v noci 3 hodiny nehrál 😀 Jsem trochu polámaná, jak jsem spala na hraně postele, ale co, hlavně že byl trochu klídek 😉 Včera jsem byla na nákupech, ale neměla jsem na ně pořádně klid. Manžel mně volal, že Vojta od tří řve jak tur, no a řval takhle až do devíti. Už jsme nevěděli co s ním je 😒 Jestli ho něco bolí, páč ten řev byl hroznej a nemohli jsme ho ničím utišit. Nakonec mně usnul v náručí, asi byl přetaženej, páč nespal celý odpol. 😖 Dneska jsem pokoupila zbytek dárečků, tak už jen zabalit a můžou být vánoce 😀

x: mexiko 😨 😅 jé, to se máte, že se taky někam podíváte 😉 To je vlastně výhoda, mít za manžela cizince, a takhle si cestovat 😅 Glukopur jsem kupovala v lékárně, ale mají ho mám za to i supermarketech 🙂 Asi už se tady neukážeš, jak budete pryč, co? Tak přeju taky veselé vánoce 🙂

say: to mně povídej, u nás to bylo to samý 😝 Já bych to viděla taky na ty zoubky, zvlášť pokud už nějaký máte 😉 Je to hrozný, když nevíš co se s ní děje, jestli jí něco bolí. To u nás je už takhle pěknou dobu 😖 Už aby byli starší a řekli si, co je trápí 🙂

jituskak
13. pro 2009

ahojky holky, tak nakonec v tu středu, jak jsme tady psala, že malej má horečky jsme jeli na pohotovost a protože ceůlej den nepil a nejedl, nechali si nás tam až do včerejška. udělali mu všemožný testy a měl nějaký zánět v těle, tak ještě ted bereme antibiotika.

leonik
13. pro 2009

jitus: ahoj, tak jste koukám taky na ATB 😒 Je toho teď nějak moc, kluk od kamarádky taky horečkoval, a jak píšeš, taky měl zánět v tělíčku a museli si pobít v nemocnici, ale nic bližšího jim neřekli, jen že ten zánět tam někde je 😖 Tak hlavně, že víte co to bylo, a malej ať je brzo zdravej 😉

sayast
13. pro 2009

jitus,tak hlavne ze uz bude jen lip 😉

zuby mame dva,klidne to muze byt k nim. vcera jsme spali u mamky ze si vecer s manzou nekam zajdem. po roce. tak me berus nechala hodinu a uz mamka volala at jdu domu 😅 (a to jsem odchazela a tvrde spala). no,dalsi hodinu a pul jsem ji pak uspavala,vypadala ze uz je vyspana. a v noci nekolikrat vzhuru a budicek v 6:30. no i mamka rikala ze fakt spatne spi a ze to s nama nezazila. zkouseli jsme ji davat flasku a bez uspechu. jak ji jednou odnaucim netusim ☹. nicmene u mamky bylo fajn, aspon mi s juli pomohla,protoze me to vycerpava 😔
je na ni videt ze by se chtela hybat,nejde ji to, nebavi ji se snazit.

jituskak
13. pro 2009

leonik: mě taky řekli, že ten zánět tam někde je 😲 aspoň, že ten přístup personálu byl o 100% lepší, než v porodnici 😝

pikusa
13. pro 2009

Jitusko...tak at ATB zaberou hlavně a že personál byl fajn.....ale že si užíváte s prckem....
My v noci spaly 😀 od 8-3,pak do 5 a to jsem si ho nechala u sebe a pak do 7 😀
no uvidíme dnes,jestli to nebyla náhoda

sayast
14. pro 2009

holky,nam je dneska 9 mesicu. leti to tak strasne rychle 😢

pikusa
15. pro 2009

Say.....tak gratulujeme k malým narozeninám....
a máš pravdu,strašně to letí.......

sayast
15. pro 2009

mame 3. zub 😵 . aspon vim proc tak spatne spala a byla protivna

sklenicka24
15. pro 2009

Ahoooooooooooooojky

tedy vy jste kecalky, to než zase dočtu, to bude doba. Hlásím naše míry: 10,10 kg a 78 cm. 😵

sklenicka24
15. pro 2009

Say: gratulacéééé, pozor na prsa 😀