Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

sayast
17. pro 2009

skleni, to je skoda, ja uz objednala tamtu 😅. ale tak to je jedno 🙂
ale diky 😉

sklenicka24
17. pro 2009

Tak to je škoda 😒

sayast
17. pro 2009

to se neda nic delat. a treba by zrovna nestihla prijit do vanoc 🙂

leonik
17. pro 2009

Ahoj holky 🙂
say s tou zopou máš pravdu, taky by mně vadil ten špatnej přístup košíku 😒 Má ho kamarádka, tak jsem měla možnost si s ním pojezdit. Jinak je dobrej, prostornej, vozí v něm skoro dvouletýho prcka a v pohodě se jí tam i vyspí 🙂 Ty golfky co máš jsou pěkný a hodně lehoučký 🙂Do fusaku Vojtovi dávám jen bundu,piunčochy, teplý kalhoty, nebo jen tepláky, botky a je pořád krásně zahřátej 🙂

helu: my bysme taky chtěli stavět, ale mám z toho taky dost obavy, museli bysme se hodně uskromnit a v dnešní době člověk nikdy neví, jestli bude vůbec práce, a tak... 😖

sklenicka24
17. pro 2009

Say: určitě jo, sestřenka jí měla do 3 dnů doma.

Leo: no právě... my sice máme barák, ale k čemu mi bude, když tady neseženu práci. Jedině někde v Kaufu na směny a to se s dětmi opravdu nedá. Také bysme chtěli jít pryč, ale??? barák semi prodávat nechce a do tak velké hypotéky se bojíme oba dva. Jak říkáš, jak je jisté, že budu mít práci 😨

leonik
17. pro 2009

skleni: tak to se máte že jste v domku 🙂 Nevím, jestli se mně to neplete, ale bydlíte s rodiči, že? Jinak já bych, pokud teda seženu práci, na směny chodila 😖 Měla jsem to tak i před těhotenstvím.

sayast
18. pro 2009

dobre ranko,
to byla noc,nebyla hodina co bysme nebyli vzhuru 😝 . oci se mi zaviraji a boli z toho hlava ☹

jinak me opet po materske ceka prace na smeny. stejne jako pred tehu. pochybuju ze sezenu neco ve svem oboru na jednu smenu ☹

sklenicka24
18. pro 2009

Say: my také, jedna od nás z dubňaček psala, že na děti působí nov stejně jako úplněk... tak tomu věřím... Určo to bude brzy lepší.

Leo: no jo, ale já bych musela dojíždět ještě skoro 20 km, u nás v prdelákově je jen jedna samoška a tam nemám šanci 😒 😒 😒 😒

Neplete se ti to. Bydlí s námi můj taťka, mamku bohužel už nemám 😢 . Tak jsme dědovi upravili přízemí a má tam svůj byt. Vše, co potřebuje a je spokojený 😵

sayast
18. pro 2009

tak mam po tel. ted jsem si pro nej byla,zaruku mi neuznali ☹. julca mi do nej nejspis naslintala a on zkoridoval 🙄

ja mam praci 15 min pesky,ale holt smeny. dvanactky,denni,nocni,vikendy,svatky. ach,cimpak to ze mi to vubec nechybi 😅 😀 😀 😀 😀

sklenicka24
18. pro 2009

Say: já chodila na dvanáctky také, do směnárny, al etam mě nikdo nedostane, už to nikdo nehlídá a bouda je uprostřed lesa... ani omylem, bojím bojím

Telefonu je mi líto...

sayast
18. pro 2009

skleni, to bych se teda taky bala a nesla tam 😅

ja delam ve spitalu.

sayast
18. pro 2009

jo,vyfotila jsem ti juli v golfkach 😉. az nebudu lina,dam do pc a hodim odkaz 🙂

leonik
18. pro 2009

ahoj holky 🙂 jak čtu, tak jsme nebyli sami kdo dneska blbě spal 😝 Vojta včera spal krásně od 19 do 7, a dnešní noc se teda dost budil, ale vždycky stačil jen dudel. A Lea teda taky pořád v noci kňourala, ale ze spaní 🙄

skleni: to je mi líto s maminkou ☹ Já jsem dělala 4 km od nás, ale teď bych asi dojížděla, pokud bych sehnala práci, buď 25km, nebo do druhýho města 40km 😖 Právě proto, že v prdelákově se všichni znají, tak bys tu práci tam mohla podchytit, ne? 🙂

say: jejda, mně se s telefonem stalo něco podobnýho, ale z mojí blbosti 😝 Hodila jsem si ho jednou v noci omylem do hrnku, kde bylo na dně trochu vody 😝 😀 Ráno byl vevnitř úplně zelenej, a tudíž na vyhození 🙄 😅 Tak ještě že jsou teď k sehnání mobily za pár korun 🙂 I když jsou to teda zase výdaje navíc, no 😒 Já bych taky chtěla dělat v nemocnici, předtím jsem dělala v důchoďáku 🙂

sayast
18. pro 2009

leo fakt? to me nemocnice uz pak lezla krkem 😅. pul roku jsme delali 6 dni v tydnu dvanactky a to bylo strasny 😔 . tam jsem si vypestovala syndrom vyhoreni a "lecim" se z nej jeste ted 😅

leonik
18. pro 2009

say: já jsem to tak měla v důchoďáku 😝 Byla jsem ráda že jsem otěhotněla a mohla být doma, po těch 4 letech co jsem tam dělala 😝 Taky dvanáctky, víkendy 🙄

sayast
18. pro 2009

no,obcas se za sebe stydim, ale fakt jsem rada ze jsem doma a ty stary lidi nevidim. meli jsme taky jen stary. a lezeli tam dlouho. pak si z nas delali jen sluzky. prines,podej,udelej a podekovani zadny 😝
jsem si ted vzpomnela 😀 . jeden chlapek po me pri vizite chtel kafe (a tam byli fofry), tak jsem mu rekla at pocka az vizita skonci,tak jsem tam hned naklusala,on kafe uz uvareny a jeste mi vynadal ze si kvuli me ukopl palec, protoze jsem mu ho neuvarila hned 😀 . zajimavy je za babicky jsou horsi nez chlapi,aspon u nas teda 😝

sklenicka24
18. pro 2009

Say: co to znamená syndrom vyhoření. Jsem to nikkdy neslyšela.

Leo: no právě, že nemohla. Tady není vůbec nic. Fabriky, co tu byly,t ak zkrachovaly a jsou tu jen hospody. Fakt. Je tu jen jedna a to je děsná otročina a jelikož tu není nic jiného, tak není šance se dostat ani tam. Snad se za ty dva roky něco někde uvolní 😒

pikusa
19. pro 2009

Ahoj holky.....
já byla včera na mejdanu 😀 od práce,vánoční posezeníčko...
Já dělala ve škole,učila jsem na 1.stupni a moooooc mě to bavilo...a hlavně---školu mám před barákem,koukám na ní z okna.A co si budeme povídat---prázdniny jsou fajn.
Jen nemám vejšku,tutíž jsem učila jako nekvalifikovaná a tak se učit asi nevrátím.......jsem vychovatelka,tak asi pak půjdu do družiny.

sayast
19. pro 2009

dobre ranko 🙂
jeste jedna takova noc a je ze me zombice 😀. julca si ve tri rano vzpomnekla ze uz je vyspala,tak jsme si dve hodinky hrali 😝 . pak na chvili zas usla. a do tech 3, to taky nebylo bez prestavek 😝 . vubec nevim kde delam chybu ☹

vcera jsem potkala kamaradku kterou jsem dlouho nevidela a jeji pribeh me uplne rozesmutnil. otehotnela,pritel ji opustil a v 8. mesici ji vyvolavali porod mrtve holcicky 😔

pik,tak to mas krasnou praci 🙂

skleni
http://www.syndrom-vyhoreni.psychoweb.cz/

pikusa
19. pro 2009

Say...ježiš,to je strašný.....
A jooo sice je to s dnešníma dítkama těžký,ale s malýma to ještě jde....
Já přišla z mejdánku v 11,Mates se vzbudil ve 12,najedl se a spal...pak asi 2krát dudel a spal do půl 7....
ted je zase v postýlce,byl protiváček,tak asi usne....

sayast
19. pro 2009

tak jsem se tesila ze mi dnes mamka chvili pohlida julcu a mam smulu ☹. nestiha to. ja to tu mam jak po vybuch, testo pripravene v lednici a vubec nemam cas neco pripravit na vanoce. a to nemluvim o tom jak jsem unavena ☹

pik,to ses mela ze jsi mohla takhle jit 😵 . a maty ti spi krasne, co bych za to dala ☹

pikusa
19. pro 2009

Say...jo ted asi 2 noci za sebou pohoda 😀
a já když mám práci v kuchyni,docela si vyhraje v jídelní židličce,tam vydrží...

sayast
19. pro 2009

tu my jeste nemame. az bude sama sedet (sama se posadi), tak si pujcime klasickou drevenou. jeste po nas 😀
tak nam asi vyrasil dalsi zubak. citit jeste neni,ale videt uz jo

pikusa
19. pro 2009

Teda všichni mají zuby a my pořád ne 😀
No on je v ní jako v polosedu,ale stejně se v ní posadí.....jinak na zemi ještě ne...........

xzaje01
20. pro 2009

Ahoj holky! Zdravim z Mexika, dneska jsme pokrtili Vicenta a akorat si po tom dlouhem dni trosku brouzdam po netu pred spanim. Cesta letadlem byla strasna, vubec se mi nechce myslet ze to musime absolvovat v lednu znova.. Krtiny dobre, akorat me tam knez normalne zkousel, pripadala jsem si jako u vyslechu. Budu o nem mit nocni mury! 😠

Say - to s tim spankem me za tebe fakt mrzi, mas to dost narocne. Divim se, ze jeste chces delat vanocni cukrovi, kde ty beres tu energii? Ja bych sebou flakla na zem, mit chvilku volnou. Jeste k tomu ten syndrom 😨 to je strasne. Ja si vubec nedovedu predstavit co to je pracovat v nemocnici / LDNce se starymi lidmi - deda tam parkrat byl a to prostredi tam na me pusobilo uplne silene. Takove beznadejne.

Piko - bud rada, ze nemate zuby, aspon mas klid! A neboj, ony drive ci pozdeji dorazi. 😀 Treba je dostanete pod stromecek! 😵

Holky, tak me napada, hodim opet dotaz do davu - malemu se delaji na kolinkach na zadni strane v zahybech takove cervene fleky, mel to uz kdyz jsme byli doma, tady se mu to nejak zhorsilo. Davam mu na to stridave Bepanthen a ted detskou vazelinu, vubec to nepomaha a zacinam mit obavy, co to je. Cetla jsem si ted pasaz o kojeneckem ekzemu, ten pry zacina na obliceji a je to mokvave, coz ty nase fleky nejsou - ty jsou spise sucha kuze. Tady si mysli ze to je tim, ze je takovy tlustoucky a ta kuze tam proste pres ty spicky nevetra. Tak nevim, mate to taky? Ja se toho proste nemuzu zbavit a ted se to navic zhorsilo. Opruzeniny jinak nema, zadecek ma krasny, mazeme uplne minimalne Bepanthenem kdyz se pokaka do plinky (kadime do WC) jinak vubec. Fakt nevim. 😒

pikusa
20. pro 2009

Xszaje....zdravím do tepla 🙂 adoufám,že jsi spala klidně 😀 beze snů o farářovi 😀
No nevím,jestli máte exémek....možné to je.....
Já když byl Mates menší,měl to pod krčkem...jak byl tlustoučký....mazala jsem Sudocremem a pak mastičkou z DM drogerie...
A jak jako kadíte do WC???????????????? 😲

sklenicka24
20. pro 2009

AhoooooojkY

X: páánečku, tak tady mrzne a ty si užíváš sluníčka 😀 😀 😀 trochu nám ho pošli 😉 🙂 Na faráře prď, je to určitě bambula 🙂 🙂 🙂 Ekzem to být může. Ani jednomu z kluků se to neudělalo na obličeji. Danda to má na zadečku a Vojtíkovi se to udělalo na ručičce. Zkus na suchá místa modrou indulonu, ale tu tam asi neseženeš 🙄
Vy fakt kadíte na záchodě?????

pikusa
20. pro 2009

Skleni...ahoj....
taky čučíš s tím WC???? 😀

sayast
20. pro 2009

ahojky,
tak se zachodem taky koukam 😲

pik,na zuby nepospichej 😀

my tu rano meli -21 stupnu 😝 . uz chci zas aspon jaro 😀 😀 😀

x,exem by to klidne byt mohl, my s tim teda zkusenost nemeli. jen opruzeninky pod krckem,v podpazi,zadecku a pod kolinkama 😅. pomohl nam aviril zasyp.

ja delala na chirurgii septice-lidi po amputaci,nadory v pokrocilym stavu a tak. takze se starat dlouhodobe o lezaky a k tomu operanti. docela narocny. a infekcni jsme tam taky meli. stav 21 lidi a na to sama ja jako sestra a 1 osetrovatelka. doufam ze me po matersky soupnou na jinou chiru 😀

pikusa
20. pro 2009

Say....však já na zuby nespěchám 😀
a teda práce asi náročná vid....to já bych nemohla dělat.....