Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

sayast
20. pro 2009

ja na zuby taky nespechala a vedela jsem proc 😀

narocna jo,fyzicky-tahat se s lezaky ktery maj pres metrak a nepomuzou, to je strasny, zricenci nepomohli ☹. a pak psychicky. moc jsem neustavala kdyz mi nekdo umrel 😔 . to jsem pak byla na dne 😔 . no a pak me dostavala nevdecnost lidi. nepodekovali,nepoprosili (ne vsichni teda). ale vetsinou byli sprosty a brali to automaticky,ze jsme sluzky. pritom kdyz jsme jim varili kafe,tak to byla nase dobra vule. kolikrat jsme i resuscitovali, to me pak mrzelo, povedlo se to,pan prezil,bez nasledku (ale byl to teda fofr 😝 ) a pan ani neprisel podekovat ☹
a na dr taky se clovek moc spolehnout nemohl. o co si clovek nerekl,neudelali,nenapsali do papiru,k sehnani taky moc nebyli. papirovani strasny. no,zatim mi to nechybi 😀

sayast
20. pro 2009

a to ani nemluvim jaky osklivy veci tam u nas jsou k videni 😒 . ale to jen pro otrle a ne takhle na verejnem foru

pikusa
20. pro 2009

Say...no právě...všechno toto dohromady..na to bych neměla
ale já bych nebyla schopná nikomu ani píchnout injekci
sama sobě jsem píchala pigára do břicha v pohodě,ale jinému bych to nedokázala...

sayast
20. pro 2009

tak to ja to mam obracene 😅. u ostatnich mi injekce nevadi,ale jakmile ji maji pichnout me 😅. a sama bych to nedokazala. to te v tom obdivuju 🙂

sklenicka24
20. pro 2009

Pik: no to jo 😵 😵 😵

Say: to mě taková zima nevadí. Jen ať mrzne. Lepší než břečky atd... dnes je tu nádherně, asi na chvíli půjdeme na sáňky 😵 😵 😵 😵

sklenicka24
20. pro 2009

Say: no to se ti nedivím, že ti to nechybí. Fakt tě obdivuji. Neměla bych na to náturu a ni žaludek. Jsem měkkota, přiznávám a enstydím se za to,.

leonik
20. pro 2009

Ahoj drbalky 😅 pokusím se dočítat, děcka spí, tak mám chvilku 🙂

pik: tak to jsi měla kousíček do práce 😀 Na zuby čásu dost, Vojta taky ještě nemá ani jeden 😅

say: a ten syndrom se dá potvrdit doktorem, nebo jak to je? 😨 Já jsem taky těžko ze začátku nesla smrt, ale po nějakým roce už mně to nějak nevadilo 😒To jste měli v práci teda dost napilno, na tolik pacientů tak málo personálu 😲Chuděra tvoje kamarádka ☹

x: já chtěla taky pokřtít děcka, ale manža nechce 😝 Má strach, že by musel chodit na sezení s farářem 😝 😅 Vojta to začervenání měl když bylo dost vedro, jinak je nemá. Ale on se teď dost vytáhl, takže faldíky pomale mizí 😀 Já bych to promazávala, když je to suchý, ale když píšeš že to nepomáhá, tak ti teda neporadím 😖 Taky čučím s tím záchodem 😀

sklenicka24
20. pro 2009

Leo: jj, to jsme také měli str ach, ale díky bohu, kamarádka má známého faráře, tak jsme jen přijeli, pokřtili a bylo........

leonik
20. pro 2009

skleni: já jsem teda pokřtěná, ale manža ne, takže ani svatba nebyla v kostele 😒 Tak jsem řekla, že chci aspoň děcka pokřtít 🙂 Takže jste na žádný sezení nechodili?Já ani nevím, jak to probíhá, než je křest 😲

sklenicka24
20. pro 2009

nechodili. Křest už si moc nepamatuji, budeme mít další na jaře, tak ti pak řeknu. Jen si pamatuji, že nás několikrát obcházel, vždy ho něčím pomazal...pak mu polil hlavičku vodou a zapálit svíčku a hotovo....

Já křťěná jsem, manža ne, ale nevadí mu to 🙂

pikusa
20. pro 2009

Tak křest u nás nehrozí....už takhle má malej 2 jména 😀

pikusa
20. pro 2009

Jooo a u injekcí do břicha můj cjlap--hrdina odcházel z místnosti 😀

sklenicka24
20. pro 2009

PiK fakt?? a jaké??, Dandula má jen jedno.

sayast
20. pro 2009

leo,da se potvrdit psychiatrem ale tam ja nebyla jeste 😀

krest jsem chtela v lete,manza se nemel, tak nic. mozna dalsi leto 🙂. ja pokrtena nejsem,manza jo. ma silne verici rodinu. ale tak ho nutili kdyz byl malej,az to zpusobilo opacny problem 😅

pik,dve jmena? 😕 jaky? ja chtela taky dve,neprosli mi 🙄 😀 😀 😀

a neni v cem obdivovat,kazda prace ma svy 😝 . ja bych asi nic jinyho delat nemohla 😀

sklenicka24
20. pro 2009

Say: přesně tak, na každé práci je něco jiného. Každá má své pro a proti. 😵

helulicek
20. pro 2009

Čau kočky,
tak jsem to tu jen prolítla z rychlíku 😉

Já dělám taky v nemocnici 😉 1 rok na LDN, 3 roky na ambulanci, a teď 2 roky střídavě ambulance a oddělení. 12h sice nemám, směny taky ne, ale víkendy a svátky jo 😝 Je fakt, že lidi jsou někteří hrozní,a je jedno, jestli jsou staří nebo mladí...zdravotnictví je u nás hrozný a platy taky 😠 😝

Křest jsme měli taky, byli jsme jen jednou na domluvě, trochu pokecali a pak až křest...

My měli dnes blbou noc, doufám, že to byla jen náhoda...ale say je na tom chuděra hůř než my, takže si stěžovat asi nemůžu 😅

xzaje01
20. pro 2009

No, tak to jste me moc nepotesily - to bude asi ekzem. Ja myslela ze to je jen na hlave a az pak jinde na tele.. 😨 Budu se muset tady poinformovat u pediatra, co s tim. Moc se mi to nelibi, protoze se to malemu rozsiruje trosku i na mista, kde uz zadne kozni zahyby nejsou. Aby jsme nedojeli domu celi cerveni!

S tim zachodem to je strasne jednoduche. Jednou jsem si cetla v novinach clanek o bezplenkove metode - tak jsme se tomu s mamkou smaly ze to musi byt nejaka hippiesacka blbost (to mel maly asi 3 mesice), ale nedalo mi to a zkusila jsem ho capnout do te polohy do klubicka, jestli se neco stane. Je to pro ty miminka asi prirozene, ze zacnou tlacit, bodejt by ne, kdyz jsou tak stoceni - no a on se mi vykakal (chvilku to ale trva). Tak ted, kdyz vim, ze kaka treba dopoledne a odpoledne, tak ho proste vezmu nad zachod a on se vykaka, vlastne se i vycura. Kdyz jsme doma, tak proste kaka do zachodu a v plence mame jen nacurano, coz je super - nemusim vam asi vykladat. 😀 Az mi zacne poradne sedet, tak ho zacnu davat nad nocnik.
Prikladam link pro predstavu "klubicka": http://1.bp.blogspot.com/_i9j-zWGJefY/R55oHB389...

Jinak ten krest tady byl s asi hodinovou pripravou, povykladali nam co je vlastne vyznam krestu, co se od nas i od kmotru ocekava a pak takove obecne povidani trosku. Byla to podobna priprava jako kdyz jsem byla pred par lety v CR. Vpodstate chteji, aby rodice vedeli, ze krest neni proto, ze byli pokrteni oni i jejich rodice/ prarodice... ale proto, ze se dite stava soucasti cirkve ktera ma urcita pravidla a neco se taky od lidi ocekava. Jo a slunicko tady sice je, ale nejake zavratne teploty ne, vnoci kolem 5-10 stupnu a pres den kdyz je fajn tak 25. Ale nestezuju si, cetla jsem na netu, co mate v CR za mrazy, brrrr!!! Hlavne se dobre oblikejte i ty vase prcky, at nejsou zadne nemoci tady na foru 😉

Moc zdravim do vanocni Ceske republiky!

..a dejte vedet jestli nekdo zkusite klubicko, jak vam to probihalo! 😝

leonik
20. pro 2009

skleni: ten závěr vím, že se hlavička polívá tou svěcenou vodou, ale ty přípravy předem nevím jak probíhají 😅 Tak pak poreferuješ 😉 To máš dobrý, že manželovi nevadí, že chceš mít děti pokřtěný 🙂 Ještě vím, že druhý jméno při křtu se dává po kmotrovi 🙂

say: u nás jedna ten syndrom taky měla, ale taky nebyla u dr. 😅 Jinak já jsem jako malá taky musela chodit do náboženství, pořád do kostela. Pak jsem si vzala manžu, a za čtyři roky jsem byla v kostele snad dvakrát 😒 Mamka to těžce nese, no. Že mě vychovali v křesťana a já teď ani do kostela nejdu 😝 Letos Lei slibuju, že půjdem do kostela a Betlém 😅

helu: s těma platama máš pravdu, pak se diví že sestry utíkají dělat za hranice 😝

leonik
20. pro 2009

jinak jsme byli hodinu venku v tom mrazáku, při -13, přišli jsme všichni na rampouch 😝 😀

x: o tý bezplenkový metodě jsem něco málo četla tady na koníkovi, ale nedovedu si představit dělat to od miminka 😒Ale malej je šikula, že to tak hezky zvládá 😉Musím to zkusit, ale nevím jestli uspěju 😅 Já když Vojty zkusím dát na nočník, tak spustí ječák jen ho tam chci posadit 😀 Tak jestli jste měli jen hodinovou přípravu před křtem, tak to by možná manža snesl, ale obávám se, že u nás musí bejt těch sezení víc 😝 Teda 25 stupňů to bych brala, to je tak akorát 🙂 U nás bude do rána 25 ale mínus 😅

sklenicka24
20. pro 2009

Leo: my jsme nechtěli, protože Dandula má kmotr hned dva. Vzala jsem kamarádku s manželem.

X: no to je šikuláááááááááááá, klobouk dolu. Ale co se týče mě, asi zkoušet nebudu 😅 😅 😅 počkáme na nočníček.

sklenicka24
20. pro 2009

Leo: krásná fotečka. Jak ej brouček zabalený. 🙂 🙂

leonik
20. pro 2009

skleni: dík 😉 Máme pod sebou albíčka 🙂 Taky máte pěkný fotečky, kluci jsou každej jinej, že? 😵

sklenicka24
20. pro 2009

Leo: tak to jsi první, kdo to říká. Jinak lidi, co nás znají nebo jen vidí na fotkách,t ak říkají, že jsou jako přes kopírák 😅

leonik
20. pro 2009

skleni: já bych řekla, že Daník je na tatínka a Vojtík na tebe 😅 Nám říkají že jsou naše děcka na sebe podobný, ale občas se najde někdo kdo říká že vůbec 😅 Každej to vidí jinak 😀

sklenicka24
20. pro 2009

Leo: hááááááá, tak ej to spíš naopak. Dandula je celý já a Vojtík je k Petrovi 😉 🙂

leonik
20. pro 2009

skleni: 😀 😀 😀 😀 😀

sklenicka24
20. pro 2009

Já zkusím najít moje fotečky a uvidíš 😉 🙂

leonik
20. pro 2009

no to jsem teda zvědavá 😅

sklenicka24
20. pro 2009

To buď, už když jsem ho porodila, tak s manžou neměl nic společného, no vlastně jen jednu věc, ale jinak nic víc. A Vojtula byl zase jako číňánek, a to byl manžat aké 😀

pikusa
21. pro 2009

Ahoj holky....
tak my když jsme se dozvěděli,že čekáme klučíka,přítel chtěl jedině Josefa po něm.....což já teda neeeeeeeeeee
Tak je kompromis a malej se jmenuje Matyáš Josef.....
A kdybych se sem už nedostala...nebo náhodou chtěla zapomenout 😀 tak vám všem přeji krásné Vánoce
http://nd03.blog.cz/667/951/33b59174d2_57739925...