Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

tanka72
20. led 2010

Evenko mám přesně o týden mladšího chlapečka!Ve třech měsících měl 7270g a jen 62cm.Porodní míry byly 3510g a 50cm,tak to celkem hezky rosteme 😀 😀 .

tanka72
20. led 2010

Sice nejsme na "místní poměry" žádní obři 😀 😀 ,ale i tak jsem pyšná matka že to není žádný vejškrabek 🙂 😀 .

evena
20. led 2010

tenka téda 😵 Mája měla ve 3 měs. 6,2 kg, ve 3,5 měs. měla 6,7 kg a teď mě dost překvapila protože přibrala jen 200 g za 14 dní, tak má ve 4 měs. jen 6,9 kg 😕 kromě jednoho měsíce co přibrala 700 g přibírala kilo měsíčně ... taky asi holky posloucháte ty kecy že máte vypasený děti co? ☹ mě hrozně mrzej protože každý dítě je krásný, hlavně to vlastní, tak mě to připadá když má někdo takovou hlášku že jako by řekl že je prostě Mája hnusná ☹

helulicek
20. led 2010

Eve, nic si z toho nedělej....z rodiny mi to teda nikdo neříkal, ale sem tam nějaká známá atd... teď s tím začala manžova babička, přitom Štěpula se teď spíš vytahuje a nepřibírá (alespoň mě to tak připadá) Od ní mě to teda naštvalo, není taky žádnej drobek...
Kašlu na to, lepší když jim chutná, než kdyby nechtěli jíst no ne??? Aspoň pěkně prospívají a je jim s náma dobře 😀 😀 😀

tanka72
20. led 2010

Jasně holky hlavně že papají,daleko horší je když nechtějí jíst a každá nemoc s nimi zamává,nám říkají že je nejak velký,protože tlustý není,fakt,jen vypadá jako dobře krmené miminko,taky má MM i UM,tak má výhody obojího,jen já jak blbec musím kojit a dělat se s UM 😀 😀.Je to časově náročné ale víc už se nerozkojím,jsem ráda že je to tak jak je 🙂 🙂

evena
20. led 2010

kamarádky to nedělají, asi chápou že tohle zrovna maminka slyšet nechce (sami sou totiž většinou mámi taky), dělala to tchýně a to dost drsným způsobem, měla sem třeba malou v kočárku a ona procházela okolo (bylíme nad nima ve stejným baráku) tak vždy jen nahlídla a prohodila větu ta má ale velký škraně a takto to dělla kdykoliv jí viděla, většinou tak 2x denně, když sme byli u nich na návštěvě a já jí potřebovala přebalit tak to bylo komentářů jak je silná, ty nohy, ruce atd., už sem z toho rostla ... a korunu tomu nasadila když sme přijeli z oslavy od kamarádů a ona se mě zeptala co prej na ní říkali když je tak vypasená?? to už byl pro mě fakt vrchol tak sem jí řekla že takové debilní řeči má jen ona a světe div se přestala s tím 🙂 jinak rodiče třeba při sdělení kolik váží významě protočí panenky atd no nic na tom není, špatně to asi nemyslí, jenže po tom co mě prováděla tchýně sem na to jaksi vysazená 😀 prostě matka obranářka 😀
sestra má klučíka kterej je zase moc hubeňoučkej, v květnu bude mít 4 roky a váží 13 kg, je host a kůže, to už je lepší oplácené dítko si myslím 😵
sem se vykecala teda 🙂

tak mi jen kojíme a snad to co nejdéle zůstane, je to pro mě pohodlné jen vytáhnout prso

tanka72
20. led 2010

Jo jo prso je prso 😀 😀 ,ale Mates neodmítne ani flašku, 😎 téda tchýně je teda pěkně hnusná, 😠 😠 ,ta moje se naštěstí rozplývá nad tím jak malej krásně roste a všude se chlubí,tchán byl jako mimi taky obřík,tak se natřásá,že je Matěj po něm 😀 😅 😀 ,u holčiček je to asi těžší - to poslouchat že je tlustá,ale fakt ty hubený mimina,to nestojí za to,kamarádka má holčičku,jsou jí 3 roky a sedm kilo měla ta malá skoro v roce,i ted je taková žížalka 🙂,myslím že ted má 11kg. 😅.

pikusa
20. led 2010

Ahojík a vítám Evenku 🙂 malá je krásná slečna 🙂
S večerním usínáním to máme v poho....v půl 7 do vany,po 7 kaše,před 8 do postýlky a on se skulí na bok a spí 🙂
V noci ted kojím tak jednou,ráno v 6 si ho vezmu k sobě a spíme tak do 7-půl 8.
Přes den jak kdy.....ted je zrovna v postýlce,ale nespí.....něco tam povídá,ale divím se,že nebrečí 😲 jinak přes den uspávám ve své posteli.....
Zítra jdeme do solné jeskyně....tak uvidíme..
Jo Evenko,keců jsem slyšela až až.....ted má Mates už 11 kilo,ale od půl roka se to trošku zabrzdilo....před tím to bral kilo a něco za měsíc 😀

evena
20. led 2010

tanka tchýně je tak trochu mrcha, ale už sem si částečně zvykla 😀 ani moje těhotenství se jí moc nelíbilo, tak sem čekala že malou asi moc brát nebude a zdá se že si k ní nakonec cestu našla, ale co k životu jí nepotřebuju, jen mě mrzí že s ní bydlím 😝 ale to že malou tak shazovala je divný protože ona sama měla dost velkýho cvaldu (mýho přítele)

Matýsek je nádhernej, ten kukuč je k sežrání 😵 😵 ale to asi slyšíš často že? 😀

Dneska má malá nějakou tulivou náladu 🙂 je zvyklá u kojení si i zdřímnout a já jí vždycky utekla a nechala jí spát samotnou a dnes nemůžu, pořád otvírala očka a kontrolovala jestli sem u ní, taky se chce furt nosit ale to já vydržím jen chvíli a už nemůžou ramena 🙂

tanka72
20. led 2010

Ahojky já jsem uvařila,udělala tvarohový závin,byla s děckama na prochajdě,fuj tam je zima a drobný ostrý snížek,tak ted koukám co nového,jo jo tchýně to je velké téma,já jsem taky pravý opak snachy jakou by tchýnka chtěla,ale má smůůlu 😀 😀 😉 ,Marianka je náádherné jméno,taky jsme o něm uvažovali,manža je slovák a máme slov kamarádku toho jména,ale je to kluk 🙂 ,my se s malým taky furt tulíme,mimi jsou tak krásný a měkký 😀 😀 .Máte už očkování,mz ne dr se něco nelíbilo na ramínku,tak snad ve 4 měs.Chtěla bych i prevenar.

sayast
20. led 2010

ahojky kocky 🙂
my byli na obede,taky jsem byla v praci,tak uz se ptali jestli bych nechtela vzit nejaky sluzby 😀 😀 😀

ev, tchynka teda pekne hnusna 🙄 . my si vyposlechli taky moc,ale neresim 🙂. hlavne jsem stastna ze ma zasoby, protoze ted mi jist nechce 🙂
jinak julka pribirala kilo a pul mesicne,ted posledni 2 mesice nevim,jdeme zitra 🙂. ale ma cca 12 kg 🙂

sayast
20. led 2010

tak uz spinka beruska. ted vecer bylo videt ze ji to boli 😢 . ani mi 3 dny nic neji,jeste ze ma z ceho brat. chudinka moje malinka 😢

pikusa
20. led 2010

Tak jsem doma z mejdánku...bylo to fajn vypadnou pryč na chvíli 🙂
Evanko....jojo to slýchám často a moooc mě to hřeje u srdíčka 🙂 je lepší slyšet toto,než to,že je "velký" 😒
Tanka....my jsme dali Synflorix...ono to je jedno,co si vybereš a hlavě---vy už to máte zadarmo 😀
Say...beruška malá....

sayast
20. led 2010

pik,bezva ze sis uzila 🙂

tanko,my mame prevenar

sayast
20. led 2010

nove fotky v albu kdo by chtel kouknout 🙂

orlik
20. led 2010

Ahoj holky, nakukuji a hlásím se k vám. Mám skoro 4 měsíční Terezku, ve 3,5 měsících měla 6,7kg. Je to takový můj puclík. Narodila se o 6 týdnů dříve (ale tomu nikdo nechce věřit) a bohužel jsme na Nutrilonu. Prostě jí chutná a ona to pak vyběhá. Je prostě po mamince - taky jsem měla ve 4 měsících přes 7 kilo. Jediné, co mě trápí ohledně jejího přibírání je to, že už je docela těžká na nošení - ale zase mám posilovnu zadarmo 😀

pikusa
20. led 2010

Say....ona je fakt krásnej buclíček 😀 a teda ty oči....ale to už jsem psala---nádhera 😀

helulicek
21. led 2010

Krásnej den holky 😵 😵 😵 ,

say: moc vám to holky sluší 😉 Je to krásná princezna 🙂

orlik, vítám tě. Taky hezký míry, ale jak už jsme tu s holkama párkrát psaly. Lepší ať chutná, než aby nechtělo mimi jest vůbec... No to nošení má něco do sebe. Mě taky narostly bicáky 😀

tanka, my měli první dávku hexy až nějak v pěti měsících...

Dnes máme poradnu, tak jsem zvědavá 😀 Měla by být poslední hexa, ale asi to odložíme, ještě sem tam pokašlává, tak radši pro sychr....dnes se chci zeptat taky na pneumokoka...má být novej prevenar, tak bych šla asi do něj...

Tak zatím pááááááááááá 😵

sayast
21. led 2010

dobre ranko 🙂
dekuju za pochvalu 😵

orlik,ahoj,taky te vitam 🙂. bud rada ze je terka takova 🙂. ani nevis jak se nam ted zasoby hodi kdyz mi nechce jist 😉
za 7 kg bych ted byla stastna 😅,to se nosi samo 😀.

my jdem odpo taky k dr, tak jsem zvedava na miry 🙂. ale myslim ze stojime 🙂

helulicek
21. led 2010

Já si taky myslím, že mladej pán moc nepřibral. Na nošení mi to připadne furt tak +/- nastejno...

Jak jsme se včera bavily o těch chlapech....tak mu včera zas ta pi.. psala na faceb. jsem si toho všimla když otvíral zprávy, tak jsem na něho včera jak došel ze schůze uhodila...tak prý ho furt otravuje,že ji neodepisuje. No věřím mu, jen se podivuju nad ní, že otravuje chlapa, kterej je ženatej, s děckem 😠 a ke všemu zadluženej až po uši kvůli baráku 😀 A to jsme se dřív normálně bavily, mám sto chutí ji něco napsat, ale nestojí mi zato...

tanka72
21. led 2010

Dobré ránko holčiny, 🙂 😉 Zdravím Orlika,teda malá je moc šikovná,takhle brzo dohnat šest týdnů,to klobouk dolů,mám kluka 29.9. 😀 😀. Sayast to je mi malé moc líto,že ji ty zoubky tak trápí, 😖 😢,snad to brzo odezní. 🙂 My by jsme taky chtěli ten prevenar,a ne jen že je snad zadarmo,ale znám jak jsou hrozné ty záněty středouší 😖 a my to máme daleko na ušní 😠,tak snad nám to dr píchne s tou hexou!Už měsíc zaostáváme proti očk kalendáři 🙄 Holky doufám že míry v poradnách vám dopadnou k vaší spokojenosti 😀 😀 😝 Heluli to snad ten tvůj nemyslí váážně,bych mu dala 😠 😠 ale té "krávě"bych to vytmavila asi ještě víc 😠,za dobrýho chlapa se má bojovat 😀 😀 Jo a venku zase sněží 😀,to zase bude s kočárem pěkná makačka,za chvíli ze mě bude malá kulturistka 🙂 😀

pikusa
21. led 2010

Ahoj holky
a vítám Orlika 🙂
holky...kdyby se aspon břicho nějak zmenšilo,když nosíme takový váhy 😀
My jedem za chvíli do solné jeskyně,pak se ozvu..

helulicek
21. led 2010

Tanka, tak já jsem spokojená s tím, že ji neodepisuje...on ji napsal, ať mu nepíše a ona nato holt kašle... 😠 Takže si myslím, že je rozumný ji už nepsat...No, za 14 dní jsou u nás ostatky, jestli se mi na něho jen podívá a bude dolejzat, tak se asi fakt neudržím.... 😠 😠 😠

U nás je -9, tak jsem dala malýho spát do postýlky, no spal půl hodiny. Snad to ještě trochu spadne, ať se mi prospí venku, jinak bude u mudry umrčenej 😝

pikusa
21. led 2010

Helu.....tak tam si to s ní vyřidíš ručně stručně 😀

helulicek
21. led 2010

no to jooooooo aspoň to bude pořádná vesnická zábava že?? bez bitky by to nebylo ono 😀 😀 😀

tanka72
21. led 2010

Helu to se ti ty bicáky budou hodit 😀 😀 a chlap bude koukat,druhá Xena 😀 😀

tanka72
21. led 2010

Pikus tak si to s malým krásně užijte v jeskyni 🙂,u nás je jedna taky,jen nevím kde přesně vzali tu sůl a to je prý to nejdůležitější 😀 😀

pikusa
21. led 2010

Tanka....malej trpí na laryngitidy---poprvé to měl asi ve 3 měsících----strašnej noční zážitek s dítkem co nemůže dýchat....a opakuje se mu to,tak holt zkusím všechno.....
a třeba tam ani nebude chtít být...uvidíme...

helulicek
21. led 2010

tanka 😀 😀 😀

piku, snad se tam bude malýmu líbit. Kdy tam jdete? dnes?? jo, jo, už jsem to postřehla v předešlým příspěvku...tak ať se vám tam líbí 🙂

tanka72
21. led 2010

Pikusko laryng ve 3 měs. to jste si užili,to je hnusná nemoc,at to máte co nejmín,ta solná by na to mohla pomoci,chce to chodit pravidelně,zeptej se jestli ta sůl jez mrtvého moře,aspon část 😀