Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

pikusa
18. únor 2010

Tak malej ted musí mít pořád někoho za zadečkem...všude se snaží stoupat,tak ho musím jistit.
V noci spí taky dobře...jen ted přišel na to,že se může přitahovat za šprušle,tak ho to bere tak v 1 ráno....
A před den je spáč...dnes spal od 8-9.30 se mnou 🙂 pak půjde tak v 1 a pak ještě v kočárku usne někdy....
A já dnes spala nespala,asi střevní chřipka a byla jsem víc na WC než v posteli 😒

pikusa
20. únor 2010

NAŠLA JSEM 1.ZUB 😀 😀

sayast
20. únor 2010

pik,gratuluju!!!!! si zaslouzis nove saty 😉

u nas noc desna. usnula uz v 8,ale v 1 kdyz jsem sla spat (do te doby 3x vzhuru), tak se probudila a do 5 jsem si s ni musela hrat v kuchyni 😝 . pak teda spala do pul 8. hruza

pikusa
20. únor 2010

Say,však jsem hned doma hlásila,že půjdu na nákup 🙂
A mates ted vstává v 5.15---už 4 dny po sobě 😲

janca.mareckova
20. únor 2010

Náš Kubíček, když se narodil tak vážil pouze 2710 gramů a měřil 48cm!!!
Dnes mu jsou 2 měsíce a 10 dní a váží 5700 gramů a měří 61cm!!!! Takže to rychle dohnal a pokud to půjde dál tímhle tempem, tak na 4 měsících bude vážit 10 kilo!!!! Jinak mám kočárek maxim 4 a tam je veliká hluboká korbička. Vnitřní rozměr má 82 cm, takže v pohodě 🙂

pikusa
20. únor 2010

Jančo,tak to je šikula,že to takhle dohnal,jedině dobře ne??? 🙂

janca.mareckova
20. únor 2010

No snad ano.
Dktorka tomu nevěřila, když viděla kolik váží.... na noc musím dokrmovat, jelikož mám už nějak málo mlíčka... pozoruju to od doby, co mi doktor píchnul antikoncepci ☹

pikusa
20. únor 2010

janco,myslíš,že to způsobilo úbytek mlíčka?????
A neboj,10 kilo mít nebude....a když ano,nevadí 😀

listicka85
20. únor 2010

pikusa- myslím, že ano. dvě moje kamarádky po stejné antikoncepci přišli o mlíčko úplně

pikusa
20. únor 2010

Fakt???no to jsem vůbec netušila.....
já měla hned po šestinedělí Azalii a teda mě nedělala dobře,po 3 měsících jsem s ní přestala a na mlíčko to vliv nemělo....
tak to je ale blbý co,že to takhle může být... 😒

evena
20. únor 2010

ahojte

gratuluju holky k pokrokům miminek 😵 xzaje ať je malej brzo zdravej 🙂
pikus ta fotky z plavání nemá chybu 😅 hurá první zub ses načekala co 🙂 🙂
... a děkuji za pochvalu té mojí princezny 🙂

vítám nově příchozí 🙂

malá byla po očkování v PO ok, jen na druhý den měla zvýš. teplotu 37.9 ale nešlo to na ní skoro ani vidět, jedna kamarádka skončila po naočkování v nemocnici tak sem se trohu bála protože při naočkování malá nebyla uplně fit a pokašlávala ale dr i přesto chtěla očkovat ...

dnes sem malou skoro nepoznávala, sem zvyklá že vstává okolo té 8 h, ale teď normálně po ranním nakojení ještě zdřímla do 11 h 🙂 celej den sme měli rozlítáno a byla naprosto hodňoučká, takže super den 🙂

evena
20. únor 2010

janča ... myslíš že můžeš mít fakt málo mlíka když to tak nádherně přibírá? Mám podobnou zkušenost, taky sem so myslela že ho mám málo protože večer furt křičela a chtěla být u prsa, ale pak sem zjistila že je to jej kvůli prdíkům a tak se uklidňuje, nemůže to mít taky malej tak?

janca.mareckova
20. únor 2010

evena: Mám málo mlíčka, protože večer ani odsávačkou nic nevytáhnu. Večer musím přikrmovat nutrilonem

pikusa
21. únor 2010

Jančo,tak třeba se to přikládáním k prsu ještě rozjede a rozkojíš se....nebo myslíš,že ne????
mates dnes opět vstával po 5,to je jeho hodina,ale do 7mi spal se mnou 🙂 a ted zase spinká.....
odpoledne jdeme na masopust tady na náměstí

evena
21. únor 2010

ahojte 🙂

dnes sem byla celej den zase strašně unavená, asi už jarní ůnava nebo co, mám to teď nějak často, nic nedělám a sem jak kdybych složila vagon uhlí 😝

janca, a jakou máš odsávačku? Já měla totiž jednu se kterou sem vytáhla asi 20 ml a konec, prostě to nešlo, pak sem si koupila jinou a odsávám každej den 150 ml na zamražení a ještě mi zbyde 🙂 Jasně, někdy to asi nejde, ale mě fakt vrtá hlavou že přes den máš určo moc když tak krásně přibírá a na noc nic 😕 Zkus se třeba pozeptat laktační poradkyně.

pikusa
22. únor 2010

Ahoj holky....
já nikdy neodsávala,neporadím.....
a jarní únava??nooo tak tu mám taky---celoročně 😀

janca.mareckova
22. únor 2010

evena: Mám odsávačku medela swing- elektrická. Je moc dobrá. Před antikoncepcí jsem v pohodě odsála 150ml.... Pozoruju to vážně od doby, co mám tu antikoncepci. Možná to je tím, že mu mlíčko nějak moc nechutná?? Nevím, třeba se změnila chuť....

pikusa
22. únor 2010

Jani,tak mrkni na kojení.net,třeba to tam někd enajdeš,jak je to s antiko

evena
22. únor 2010

janca tak to jo, medela je prej super (já mám avent), já odsávám jen ráno, přes den bych neodsála nic protože mě to všechno vysaje, hlavně v noci bývá někdy nedostatek když kojím třeba každou hodinu, je dost nenasytná 😀 Zkus se poradit, ale snad by ti nedali nějaou antikoncepci kdyby nějak ovlivňovala mlíko 😕 Teď mě i tak napdaá, mlíko se vždy přizpůsobuje potřebám dítěte, pokud teda dokrmuješ na večer UM tak se ti už netvoří možná kvůli tomu, protože ho večer není potřeba ...

Dnes sem nakupovala pro Máju a nějak sem se rozšoupla, takovou sem si já udělala radost 🙂

pikusa
23. únor 2010

Ahoj holky...
my dopoledne plavčili....a pak jsem si taky udělala radost 😀 mates má riflíky a 2 trička....za to jak se hezky potápěl 😀

sayast
23. únor 2010

me se nikdy nepodarilo odsat ani odstrikat a pritom mlika mam hafo 🙂

a brala jsem azalii a na mlicko to vliv nemelo. 🙂

roofie
23. únor 2010

Jani, také jsem po antikoncepci měla málo mlíka, já ho teda mělá málo vždycky, dokrmovala jsem už chvíli po porodu, ale po antikoncepci se to ještě zhoršílo. Trochu mi pomohl gravimilk.

Dlouho jsem tu nebyla, nebylo moc času...

Pikuso, pěkná fotka, moc...

Zítra jdu s malým na půlroční prohlídku, jsem zvědavá na váhu, mám pocit, že ted nějak moc ztloustnul, doufám, že se vejdeme do 11kg... a kdyby to bylo třeba 10,5 tak bych byla teda fakt ráda 😉

pikusa
23. únor 2010

http://www.youtube.com/user/pikusa111
tady je pár videí...a taky ve vaně asi v 5ti měsícíh či půl roce,tam je vidět,jaký byl buřt 😀

evena
23. únor 2010

ahojte 😵 😵

pikus pěknou radost sis udělala 😀 videa dobrý, jak si šikula shrnul ty dveře 😀

say neunikla mi změna fotky 🙂

teriskaa
23. únor 2010

Ahoj holky.. tak se asi přidáváme mezi velká miminka 😀
na dvou měsících vážíme 6,5 kila 😀

pikusa
23. únor 2010

Terisku 😉 tak vítejte s malým v klubu 😀
Evanko....dveře,to je jeho 😝

roofie
25. únor 2010

Tak jsme včera byli na půlroční, Mates má 71cm a 10kg rovných...

helulicek
25. únor 2010

Čau holky, nebyla jsem tu delší dobu. Ale nějak není čas či co. Jak malej začal lozit, tak je ho všude plno a já furt jen za ním lítám. Mezi tím rostou zoubky, takže je umrčenej a chce být na rukách. K tomu chytl rýmu a teplotkuje. No jo, asi jak je tím růstem zoubků oslabenej, tak snadněji něco chytne. A já to zas chytla od něho 😝

V úterý jsme byli v poradně. Máme 77cm a 9,9kg 😀 Takže za poslední dva měsíce přibral cca 400g, tak se nám to krásně brzdí ten nárust. I tak je co nosit 😀 Už mám z něho pěkný bicáky a to ho tahám na rukách, jen když má fakt to svoje trápeníčko. Kdyby to mělo být každej den, tak budu hotový rambo. Ale to vy určitě taky znáte 😀 😀 😀 Měla nám pichat poslední hexu a první dávku prevenaru, ale je to odložený. Nechala jsem si to pro sichr odložit, protože ještě v neděli teplotkoval. Naštěstí byla stejného názoru. A dnes má znovu teplotku. Mám pocit, že nám lezou tři dvojky najednou 😒 Takže asi k těm pěti zoubkům přibudou další tři!!??? Uvidím....

Zdravím nové tváře!!! Tak pádím a zkusím se za váma stavit častěji 😉

pikusa
25. únor 2010

Roofie...super míry 🙂
Helulicek...taky ted musím mít oči i na zadku 😀 a zuby má mates zatím jen 2 a to ještě pidi zuby....jen čárečky zatím...

roofie
25. únor 2010

Ty jo, takových zoubků... Mates nemá zatím ani jeden...