Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

pikusa
1. bře 2010

¨Tak to Mates jen k ránu....
a uvidíš,řeba ne a začne spinkat hezky 🙂

pikusa
5. bře 2010

Kde jste kdo????
něco od nás...
Tak v noci jsme jeli s malým na pohotovost.Opět latyngitida,šílený,nemohl vůbec dýchat.Dostal 2 inhalace za sebou,Mates řval,já jsem řvala,hrozilo,že si nás tam nechají.Naštěstí se mu ulevilo.
Ted jsme byli u dr.tak dostal ještě Prednison na noc a uvidíme.

roofie
5. bře 2010

Jejej, pikus, doufám, že se brzo vyzdravíte!!!
Matýsek ještě vůbec nebyl nemocný, neměl teplotu, rýmu, kašel, nic.... Doufám,že mu to tak dlouho vydrží, ale myslím, že jak začneme chodit plavat, tak začne být také nemocný...

Jinak u nás to vypadá na první zoubek, zatím to je v pohodě, v noci pěkně spinká, přes den je také v klidu. Tak snad to tak bude pokračovat...

pikusa
5. bře 2010

Roofie,Mates to měl poprvé ve 3 měsících...už tehdá jsem s ním byla inhalovat....
pak asi 2krát jsme to zmákli doma ale včera to byla síla.....tak jsme frčeli na tu pohotovost.
A vidíš....do půl roku jen kojený a stejně marodí.

roofie
5. bře 2010

Teda, to je ... ani nevím, jaké mám použít slovo... No, hlavně, aby to bylo dobré...
To jsi šikovná, že to s ním zvládneš i doma...

Mates je do pátého měsíce napůl kojený, napůl umělá, tak nevím, jestli to má nějaký vliv na to, že není nemocný... Asi je to spíš tím, že má od začátku takový "studený odchov", sice topíme, je oblečený, ale stejně máme takový studenější byt, jelikož bydlíme v přízemí, tak je zřejmě od narození odolný...

pikusa
5. bře 2010

No ono toto ani není o zimě a nastydnutí...někde prostě chytí vir---je to virového původu a holt na to trpí.....
takže prostě nabalit,otevřít na něj okno aby byl v zimě....máme už i zvlhčovač vzduchu...
ale včera nic nepomáhalo,tak js me jeli....

sayast
5. bře 2010

pik,brzo se uzdravte 😔

julca mi bere antibiotika, ma zanet prudusek,prvni noc se mi taky dusila,ale zvladli jsme to. ted uz mame doma taky prednison. ach jo,hruza kdyz jsou nemocny ☹
do toho se nam zas klubou zuby,tak jedno s druhym ☹

roofie,gratuluju k zubakovi 🙂 a preju at je to v pohode 😉

pikusa
6. bře 2010

Say,taky se brzy uzdravte.....to by člověk hned vzal na sebe vid.....

roofie
6. bře 2010

Say také přeji, ať se brzo uzdravíte...

Holky, když rostli zoubky vašim dítkám, kakali vám nějak víc? Mates ted kaká snad 4x - 5x denně - je to jen taková troška vždy, dr. na to nic neříkala, jen pokrčila rameny... Předtím to bylo úplně v pohodě, jednou, občas 2x denně, ale najednou je to tolikrát... Nevím, jestli to je zubama, nebo z příkrmů... To je děs, prcinu má z toho nějakou bolavou...

evena
6. bře 2010

Ahojte, zase sem tu dlouho nebyla
pikus to je mi líto takový potíže, chudák malej, si vůbec nedokážu představit to dušení musí být strašný 😔 ať se brzo uzdraví 😵
Já před pár dny vytáhla sporťák a zase nasazovala korbičku, příšerně se ochladilo a včera padal i sníh, už aby ta zima byla pryč 😝

pikusa
7. bře 2010

Roofie,mates ten jo,ten kadil víc.....určo tak 3krát denně........
Jinak už dýchá v poho,jen když dělá blbosti,tak se zadýchá a chrčí.....ale má pořádnej kašel.
Evenko....jojo zima je zase pořádná....ještě že máme sporták velkej a můžu ho tam pořádně zachumlat.a taky venku hezky spí.....ono se mu dobře dýchá,jak je chladno.
Jinak máme dnes 11 měsíců-----vůbec mi to hlava nebere,ta chvíli rok 😲

sayast
7. bře 2010

pik,vsechno nej k mesicninam 😉. nam je za tyden rok ☹

even, to mate sportak brzo 🙂

roof, u julci zoubky nemeli vliv na kakani

potrebuju radu, chystam se dnes na chvilicku na nakup,jen fofr,nejnutnejsi veci,zadne zdrzovani, ale mam strach ze mi julka cestou usne. myslite ze by vadilo kdyby treba hodku spala na balkone? 4. den je bez teploty, rymu nema, kasle trochu, ale uz je slyset ze se to trha

roofie
7. bře 2010

Mates ted kaká tak 4x denně, ale je to jen taková troška... No, uvidíme, dr. mu radši udělala výtěr, výsledky budou v pondělí. Ale nic k tomu neřekla.

Jinak je Matýsek už také ve sportáku, korbičku už nasazovat nebudu, i když je zima, máme docela velký sporták, má tam fusak, deku, je zachumlaný.

Já myslím, že jestli je takhle v pohodě, že by mohla být na balkoně. Pokud vám tam nějak nefučí, tak proč ne...

A pikus vše nej k jedenácti měsícům. Letí to...

pikusa
7. bře 2010

Say....myslím,že naopak.....spaní venku jí udělá dobře....
my byli venku i včera,má rýmu a kašel ale ne teplotu a dýchalo se mu tam parádně a hezky spinkal.
Roofie díky....
Say...nojo,budete roční 😲 😀

teriskaa
7. bře 2010

Zdravíím hoolky🙂
Niky mi včera dal pěkně zabrat..celej den se chtěl chovat a jakmile jsem ho na chvilku položila, začal řev..tak jsem ho strčila do šátku a byli jsme spokojení oba 😀

mně Niky taky chrčí..když spí.. ale teplotu nemá , ani rýmu moc ne..čím to je?

sayast
7. bře 2010

me chrcela kdyz mela zadni rymu. a delala to jen pri kojeni,odsat neslo nic

teriskaa
7. bře 2010

say: a co se dá dělat se zadní rýmou? předpokládám, že nic..že..?

sayast
7. bře 2010

ja strikala morskou vodu a od justu mame eucasol,je skvelej. nicmene,ta zadni ryma pry hodne napomohla tomu ze julka dostala zanet prudusek 😒

teriskaa
7. bře 2010

to mě nestraš.. nechceme zánět průdušek..

sayast
7. bře 2010

my taky nechteli 😀. pockej,treba to prejde samo a kdyz bude chrochtat i po 2 tydnech, tak dr cinkni nebo klidne driv. pro svuj klid 🙂

evena
7. bře 2010

ahojte

teriskaa: Mája chrochtala hned co se narodila, byla jak prasátko 🙂 dr mi na to řekla že je to zadní rýma a naprosto normální a nemám se tím zabývat a přestalo to možná až tak ve 4 měsících myslím ... ale tohle vystřídala normální rýma a má jí doteď, sice slabší, ale budle v ní pořád, občas i něco odsaju ... say trochu si mě s těma průduškama překvapila, snad dr něco nezanedbala 😖

pikus fajn že je mu líp 😵

pikusa
8. bře 2010

Ahoj holky....
zadní ráma je blbá.....nic s ní nejde.....
na noc obložit postýlku mokrýma plínama a vyvýšit matraci....to dělám já...
a taky mám olej od Justu,do vody dám kapičku,namočím ty plíny do té vody....a kapku dávám do zvlhčovače vzduchu....

sayast
8. bře 2010

dobre ranko 🙂
ja dr rikala kdyz jsem tam byla ze julca je nemocna, ze tomu predchazelo skoro 3 tydny co mela zadni rymu, jestli to muze souviset a ona rikala ze ovlivnit to urcite mohlo 😒
ale nikdy driv ji nemela. tak je mozna neco jinyho kdyz ji ma detatko temer od porodu nebo az skoro v roce.
jinak taky davame mokre rucniky na topeni+hrnec s vodou a mam pootevrene okno aby bylo chladneji

pikusa
8. bře 2010

Ono skoro vždy se ze zadní rýmy vyklube normální rýma.....
http://pikusa.rajce.idnes.cz/Matyasek_10.-11.me...
nové fotky 🙂

helulicek
8. bře 2010

Čau holky, tak zas po delší době se hlásím 😉
Nevím, jestli jsem psala míry...takže máme teď 78cm a 9,9kg, kus chlapa, ale už přibírá max 400g a teď nám ta váha tak 14 dní stojí...

Štěpánkovi se už omrzelo plazení, už taky zná každej kout že jo, tak šel přímo do stoje. Potvůrka jedna, na čtyři se mu nechce, sice to zvládne, ale prostě to nevyhledává a raději si klekne na kolena, sedne a teď už valí do stoje...

Vidím, že řešíte nemoci, tak ať jsou vaši prďolkové v pořádku!!!!

pikusa
8. bře 2010

Helu....pěknej chlapák 😉
Já si dnes půjčím váhu od kamarádky,pak převážím...k dr.se mi nechce,aby tam ještě něco nechytil 😒

pikusa
10. bře 2010

Holky....váha Matese 11.10,takže pár deka shodil 😀

martinape
10. bře 2010

Ahojte. Tak i já přidám údaje o tom našem otesánkovi. Včera prohlídka v půl roce a 71cm a 9610g. A to byla Karolínka asi do pěti a půl měsíce jen kojená.

pikusa
10. bře 2010

Marti 🙂 zdravá a šikovná holka 🙂

martinape
10. bře 2010

Pikuska - a těžká! Au au záda! 🙂