Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

tanka72
25. bře 2010

Jo a my měli 9570g a 68,5cm, ale já mám kluka a taky u doktora nikdo nic neříkal,akorát se teda pořád neotáčí tak jdeme zítra na neurologii ale snad bude v pohodě,zdá se mi jinak šikovný,tak uvidíme,držte nám zítra pěsti.

evena
25. bře 2010

ahoj tanka, ona ho nejspíš brzdí jen ta váha 🙂 taky má prý dítě období kdy se nic moc neděje a pak najednou dělá spoustu novejch věcí najednou 🙂
u nás je děsnej vítr 😝 ven půjdu až odpoledne, Mája teď řádí na posteli s pískací hračkou 🙂

sayast
25. bře 2010

holky, nestiham 🙂
nez doctu, tak zareaguju na prispevek od tanky. tanko, julca je taky motoricky pozadu, z briska na zadicka se mi pretocila v 7. mesici, ze zad na brisko v 9. mesici. nase dr to vubec neresila, az ja si v 8. mesici "vydupala" kontrolu na neurologii. julinka je naprosto v poradku, cvicit nemusime, jen ji brzdi jeji vaha. myslim ze budete mit to same 😉. tak se hlavne nestresuj.
dnes jdem na rocni, tak jsem zvedava 🙂

tanka72
25. bře 2010

Saysat moc díky za podporu,snad to bude tak jak píšeš a na roční kontrolu držíme pěsti!!! 🙂 🙂 🙂

tanka72
25. bře 2010

Evenko promin jsem si nevšimla tvého příspěvku 😎

Co Májinka už se otáčí,jinak se vykašli na příkrmy a sem tam ji nabídni,však ona časem dostane chut na masíčko a zeleninku,uvidíš2 😵

pikusa
25. bře 2010

Jééé otáčení...taky nám to trvalo...
A než se rozlezl taky.....a až v 10 měsících si sám sedl.....a ted je jako vítr....leze jako čamrda,všude kramaří,stoupá si,no musím mít oči všude.

tanka72
25. bře 2010

To jsem ráda holky že jste na tom byli podobně,tak snad to zítra na neuro dobře dopadne!!
Moc dík! 😀

pikusa
25. bře 2010

jasan,že to dopadne dobře 😉

beruska24.9.
25. bře 2010

evena - skoro stejnou míru i váhu a prakticky stejně staré holčičky (rozdíl 2 dny).
Mě to přišlo také divné a hlavně mě to vyděsilo. Takže budu v klidu, hlavně, že je zdravá!!

beruska24.9.
25. bře 2010

tanka - ani by mě to nenapadlo řešit, kdybych nešla na tu kontrolu. Malá je takový buclínek 😀 ale tlustá mi nepřijde. Faldíky má, tvářičky také pěkné, jen ty stehýnka se zdají být baculatější 😀
No, jestli bude po mně, tak jako miminko jsem byla buřtík a na základce zase každou kontrolu Dr. říkala, že jsem moc hubená. Až po dvacítce jsem se srovnala tak nějak na ´´normál´´ 😉

pikusa
27. bře 2010

Ahojík.....
holky,kdyby jste viděly mě tak ve 3 měsících 😀 😀 Matyáš hadr teda...faldy jako hrom 😀

tanka72
27. bře 2010

Ahoj holky 😀
Moc dík za názory,byli jsme na neuro,tak dr koukala jakej ve obrovskej a že ho asi brzdí ta váha,ale taky nemá dobré svalečky na zádech a přetáčení mu nejde že má i velkou hlavičku a hlavně ani neví jak na to,tak mi ukázala jak mu mám pomáhat,mám ho často dávat na bříško a za měsíc kontrola,tak snad to bude dobré.
Jinak malý zese začal kašlat a zas má tu výdechovou dušnost a Naty má horečku,takže děs běs.No musíme to zvládnout,tak v pondělí zase k děckému,už at je léto a jsou zdraví.
Mějte se zatím pá a krásnou neděli 😀

evena
27. bře 2010

ahojte pěknej víkend přeju 😵

tanka: tak vidíš bude to ok 😵 ať se brzy uzdravíte 🙂
malá je na boku pořád už strašně dlouho, a na břicho se otočila zatím asi jen 4x a z břicha na záda jednou, ona je strašně živý dítě takže se tam překulí ani neví jak
s příkrmy už to vypadá lépe, mrkev prskala tak sem zkusila kaši a pak až kaši + mrkev, sice se šklebením, ale pusu otvírala a snědla i dost, dnes zkusím zase kaši + mrkev a zítra prubnu už samotnou mrkev, tak snad si dá říct 🙂
sem si dnes rozdělala přesnídávku tak sem jí dávala trochu a šlebila se jako by jedna citron ale jedla ... myslím že u nás to dělal hodně i ten nezvyk na lžičku, doteď znala jen prso že ... 🙂

včera sem objevila že máme ještě jeden dětskej kanál JimJam a sou tam vyložený ptákovinky pro uplně ty malinký děti tak to mája teď doslova hltá 🙂 sem se nějak rozepsala dnes 🙂

pikusa
28. bře 2010

😉 Ahojík holky....
Evenko,na Jim Jam koukáme vždy ráno 😀
Ttanka,vidíš,bude to v poho,ted hlavně at se prckové uzdraví 😉

tanka72
28. bře 2010

Krásnou neděli

Tak dík holky tož snad budeme motoricky vpořádku.

Evenko zkus dát mrkev s brambůrkem,samotnou mrkev mi nejedlo žádné dítě 😀
Na JimJam nekoukáme,protože ho nemáme,u nás zase fičí Minimax a jen pro Natálku,jsou tam krásné pohádky,to za mého mládí nebylo,ale když má jít ven,tak jde ráda,venku ji to baví nejvíc,takže přes léto moc nekoukáme 😀

Jinak jsme fakt nemocní,teda Matěj i Natálka.Takže zítra k dr 😢 😢 😢
Ach jo 😢

Tak zatím kočenky!!

saminka
29. bře 2010

Ahoj holky,rada bych se k vam pridala se svym "velkym" miminkem 🙂 moje krasna holcicka ma uz neco pres osm kilek a asi 65cm,kdyz se narodila byla malinka,pri odchodu z porodnice mela jen 2.72kg,hrozne me depta ma sestra ktera mi neustale zduraznuje,jaky je buclik a ze ji brzo neunesu atd i kdyz moc dobre vi,ze ji plne kojim, s prikrmy jsme zacali pres par tydny a zatim ji zeleninka moc jede. Pohybove na tom neni nejlip,na brisku se ji moc dlouho nelibi ,nejradeji je na zadickach kde si kope nozkama a hraje s hrackama,toceni ji taky moc nejde. Zijeme mimo cr tudiz rehabilitace nebo neco takoveho tady neleti a ani doktori nas na nic zvlastniho v jejim vyvoji neupozornili.Proste si chci byt ale jista,ze neni nic nenormalniho,ze na vsechno casem prijde,i kdyz to bude treba pozdeji, na tom preci nesejde,je to moc spokojena holcicka,usmevava,upiskana,v noci krasne spinka, jsem z toho uz nestastna,jak me ma sestra provokuje a neustale ji srovnava se svym o pet mesicu starsim synem,ktery je hubenoucky ale extremne pohyblivy, je tim az posedla,kdyz jsme u nich byli poprve na navsteve tak si malou musela nejdrvi zvazit a zmerit, a i ted o dva tydny pozdeji se me neustale pta na jeji miry 😠 je opravdu tak silene starostliva o svou neter?nebo ma strach ze z ni bude obezni holcicka? proste se ji snazim pochopit ale nejak mi to v zadnem pripade nejde 😔

evena
29. bře 2010

ahoj saminko 🙂 tak to vypadá že tvá ségra je pěkně zákeřná 😕 😔 Nebude to spíš o tom že máte miminka krátce od sebe a její dítě nestrhává všechnu pozornost na sebe tak ti tímto dává najevo že její dítě je lepší?

evena
29. bře 2010

Koukala sem ti do alba, je moc pěkná, od té mojí je o pár dní a míra a váha dost podobná 😀

saminka
29. bře 2010

ahoj eveno,diky moc za odpoved, uz jsem si jista ze mala je v poradku 😉 dnes jsme ji meli premerenou a prevazenou a zkontrolovanou a ma 8.2kg a 67cm roste krasne podle krivky, ma krasne zahybky hlavne na stehynkach ale moc nam ji chvalili a ze se uz nemame strachovat,ze pro ni delame to nejlepsi co muzem,kdyz ji porad kojim 😵 taky jsem se divala na tvou nadhernou okatou holcicku a je taky krasne miminko,musime byt na ne pysne ze se jim tak hezky dari/Problem se sestrou fakt nechapu,maly je moc roztomily chlapecek,ale fakt kost a kuze,ma stejnou vahu a je o pet mesicu starsi,moc ji nepapa,tak nevim jestli si ona v tom tak vyziva,uz ted mi rika ze by nechtela mit obezni dite,jak kdyby si to nekdo pral ze? je to ubohe,ze je takova,ale uz jsem se rozhodla ze uz ji poslouchat nebudu,protoze mi to s malou jen zneprijemnuje obavami a stresem,chci si ji uzit na stoprocent a nestrachovat se pro nic za nic... 😵 😵

pikusa
29. bře 2010

Saminko,malá je nádherná....
jestli ségra teda nezávidí víš.....a ano,neposlouchej jí a užívej si Miu....mimochodem,krásné jméno jste vybrali 😉

saminka
29. bře 2010

Pikus,diky moc,tvuj Matyasek je taky velky krasavecek a z albicka vidim,ze je to take velky zazrak z ivf jako nase Mia, cele tve ivf probihalo hodne podobne jako nase, pujdete si pro sourozence? my mame jeste par zamrazenych embryjek tak je urcite vyzkousime 😵 😵 😵

sayast
29. bře 2010

ahojky holky 🙂
sam,krasne jmeno 😵 . a nic si z toho nedelej 😉. taky se mi spis zda ze sestra zavidi ☹. mala je nadherna, zdrava a to je dulezity 😉. zbytek vybeha, driv nebo pozdeji 😀

sayast
29. bře 2010

ani jsem se asi nepochlubila rocni mirou ze 😅 😀
11,73 kg- chudinka uz 4 mesice vahove stoji,dokonce zhubla ☹ 😀 a 74 cm 🙂

evena
29. bře 2010

saminka: ono se lehce píše nic si z toho nedělej, ale člověka to dost bolí, taky sem si vyslechla (ale teda ne tak drsně jako ty) nějaké průpovídky ... člověk za čas trochu otupí, lidi sou blbý, co by za to jiní dali mít takové krásně děti 🙂 🙂

pikus, sam: jak dlouho ste čekali na mimčo ? 😎

evena
29. bře 2010

ahoj say, už 4 měsíce nepřibrala 😕

evena
29. bře 2010

a nedivte se mé nové kreslené vizáži, byla sem na fotce v pase málo vidět tak mě smázli 😀

sayast
29. bře 2010

even,nn, nepribrala 🙂. nechce moc jist a pohyb se pridal, tak proto 🙂

saminka
29. bře 2010

sayast taky mas super krasavici a ty jeji ocicka jsou fakt nadherna 😵 ja se ani nemam cemu divit ze je nase Mia velka,ja sama jsem mela v pul roku 11kg,ale byla jsem zas prikrmovana a nekojena,ale zase v roku jsem mela jen 11.6kg takze se to krasne vyrovnalo...

eveno- my cekali v celku okolo tri roku, po zamlklem potratu jsme si dali pauzu a pak nam teda vyslo prvni ivfko 😵 😵 😵 problemy jsou bohuzel na strane partnera,hodne malo a nekvalitnich spermoniku,ale nastesti jeste mame 6 super embryjek v mrazaku tak moc doufame,ze z toho jeste jeden maly zazrak vzejde 😉

pikusa
30. bře 2010

Ahojík....
my jsme čekali na matese 3 roky.....poslední rok už jsem dojížděla do centra...
a doufám,že si ještě sourozenečka pořídíme,já bych moooooc chtěla 😉 a u nás byl problém na obou stranách a jsem ráda,že hned první pokus vyšel,když nepočítám první stopnutou stimulaci.
Say,no vidíš,to nevadí,že nepřibrala,oni už se víc hýbou a taky je zajímá mnoho jiných věcí,než je jídlo...
jsem zvědavá na nás

evena
30. bře 2010

ahojte
tak to ste taky čekali dlouho, já 4,5 roku, za sebou mám 2 ivf ale malá je přirozeně, dodnes tomu nemůžu pomalu ani uvěřit protože šanci na normální otěhotnění byla nula, sem se bála že mě bude přítel podezřívat 😅 hlavně že máme ty prdíse už všechny doma 😵 a sourozence chci, ale jen z toho důvodu aby malá nebyla jedináček, jinak bych do toho až nejspíš nešla, do ivf rozhodně ne a přirozeně zase nevěřím 😀 tak nevím jak to u nás jenou dopadne 😎