Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

pikusa
6. dub 2010

no uvidíš,zda se zoubek vyklube....
Jinak bodynka má ráda z TESCA ty paky,kde jich je víc....jenže u nás TESCO není 😒

xkacatkox
6. dub 2010

no u nás také, musím vždycky vyndat auto, slámu z bot a vyrazit do města 🙂 jo já vždycky vyrazím do Tesca, tak to je přebrané, ale někdy si vyberu 😉 spíš jezdíme do Chrudky do dětského světa, dávají tam po určité útratě slevu, tak využijeme

pikusa
7. dub 2010

Ahoj holky....
tak máme velký den a tady ukázka dortu

xkacatkox
7. dub 2010

nádhera, toto bych ani nevymyslela, máš dobré nápady, jakou máte náplň?

pikusa
7. dub 2010

Kacatko,neblázni,to není moje práce,na toto já nejsem....jedna paní u nás peče,tak jsem si ho objednala u ní....náplň je tvarohovo smetanová s troškou čokolády 🙂
A ještě kdo chcete jukat
http://jindrucha.rajce.idnes.cz/Matyasek/#album
heslo a jméno je mimon

evena
7. dub 2010

ahojte

doufám že ste si užili svátky jako my 🙂

pikus supéééér fotky 😵 😵 😵 Matyášek je na nich kouzelnej 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

xkacatkox zdravím tě 🙂

evena
7. dub 2010

posílám i kousek našeho jara 🙂

pikusa
7. dub 2010

Evi,teda ty perníčky....jsou krásný 🙂
A malá je kouzelná 😉

xkacatkox
8. dub 2010

evenko: také tě zdravím 🙂 perníčky máš luxusní, jaro se vám krásně vyvedlo, malá je nádherná

picusko: dobrá náplň, jsi mě tak navnadila, že jsem si včera koupila alespoň zákusek, co oslava?a Matýsek a dort?

včera jsme nakonec na to naše přerostlé dítko něco nakoupily, hurááá

my ted musíme vybrat dort pro tatínka, nechce nic slavit, tak ho aspon překvapíme, narozky se musijou oslavit 😀

pikusa
8. dub 2010

Ahoj holky...
Tak oslava celkem fajn,jen matyášek byl "přejetej"pak a večer a v noci teplota....
K tomu hnusnej kašel,tak jsme šli k dr.
na noc máme prothasin na skildnění,tak snad nebude tak šílená,jako ta dnešní... 😢
A váha a míra.....
11.71 a 78 cm 😀

xkacatkox
8. dub 2010

jejda, chudáček nemocný, váhu máte hezkou, jen tak dále,

saminka
8. dub 2010

ahoj holky
pikus - taky opozdene ale preci preji vsechno nejlepsi Matyaskovi k prvnim narozeninkam,snad ho bacil rychle prejde a je mu zase lip 😵 a dortik mel fakt krasny,takovy by se mi taky libil....jinak vahu ma moc peknou,klucik jak se patri....taky nas trapi sopliky,vzdy teda v noci je cela zahlenena,snazim se odsavat ale ma to nejak hloubeji,tak nevim,asi zajdem k doktorce...

Eveno - krasne fotecky,mala je fakt kocanda,uz mame taky stenatko od FP,male se zamlouva,ale ze by byla do nej zblaznena to jeste ne 😅 😅 😅 😅,no vsechno chce svuj cas ze? 😀jinak i tvoje mala si porad kopka nozickama>mala to zacala delat posledni dva tydny,konecne se zacala holka nase vice hybat 😵Prikrmujes uz?Zeleninka male jede moc,jsem za to moc rada...banan moc nemusi a kdyz jsem ji dala na vecer kasicku tak ji bolelo brisko....tak to se nejspis prejedla..

xkacatkox - taky musime neco pripravit tatinkovi,narozky ma zrovna dneska ale slavit budem az o vikendu 😵

taky pridam par fotecek toho naseho pokladu 🙂

saminka
8. dub 2010

a jeste par..

xkacatkox
8. dub 2010

no nás to čeká příští čtvrtek, myslím oslavu narozek, no asi zítra vyrazím domluvit dort, vzhledem k tomu, že je na mě Matýsek pořád nalepený tak bych neměla čas ani nějaký udělat(no a chuť se s něčím patlat také zrovna není 😀 )
saminko:máme stejnou hrazdičku fischer price, no až do dneška ji měl celkem rád, ale dneska na něj spadla nevím jak to, ale prostě ta želva při tom když dost zabere za to kuře tak spadne, tak ji na chvíli odložíme aby se jí nebál a pak ji vytáhneme

evena
8. dub 2010

ahojte, holky díky za pochvalu 😵

pikus pěkná váha i míra 😵 ať je zdravý 🙂

sami přikrmuju 2,5 týdne, ale hoooodně pozvolna, zatím do ní nedostanu víc jak 90 g, krásně otvírá pusu, ani nemusí mít bryndáček 🙂 ale holt je to naše prsomilka a to je pořád to hlavní 🙂 zatím sme jedli jen kaše, mrkev, brambory, brokolici a špenát a zítra chci prozměnu zkusit jablko

evena
8. dub 2010

sami pěkný fotky ... taková židlička by se mi taky líbila na krmení, my budeme mít tu dřevěnou (starou jen jí opravíme) a ta se nedá polohovat tak krmím v sedačce a to je blbý protože jak sebou mele tak je špinavá 😝 😀

evena
8. dub 2010

já krmím takto, v autosedačce na posteli 😀

saminka
8. dub 2010

even - taky se da v autosedacce 😉 my mame zidlicku teprve od uterka,predtim jsme krmili v lehatku... my vyzkouseli jeste navic sladky brambor,ten ji moooc chutna a oranzovou tykev,vsechno je to nasladle tak ji to jede,ale treba sladky banan ne...no a jeste cukyni 🙂 a premyslim ze ted vyzkousim kvetak a spenat...mam jen mrazeny,to je ok ne? No my s bryndakem zapasime,vetsinou jak hezky otvira pusinu tak si tam chce strcit i ten bryndak...jinak mala se pekne rozpapala tak po dvou tydnech,ted da v poho 150ml zeleninky a mlicko treba az za dve hodky nekdy i tri,nenutim ji prso,davam ji vodu po lzickach.Jinak mam problem s lahvi, uplne mi ji zacala odmitat,od malicka jsem ji odstrikavala aby ji mohl krmit i tatka,kdyz jsem nekde potrebovala jit a pravidelne lahev jednou tydne dostala a po sestem mesici se neco zlomilo a z lahve pit nebude 🙄 fakt nevim... chci kojit do tech 9.-10.mesicu tak mame jeste chvili aby si zvykla ale fakt by me nenapadlo,ze se to stane....a taky je tvoje mala tak silene unavena po jidle? Mia mi ted spinka i trikrat denne,sice jen po pulhodince ale nez jsme s prikrmy zacaly tak spala nekdy jen jednou....

evena
8. dub 2010

sami malá si strká zase u jídla ruce do pusy a pak to patle po té sedačce 🙂 výhoda židliček je lepší omyvatelnost
zamražený špenát je určitě ok ... ty dáváš své vypěstované věci z loňska nebo kupuješ? Já právě nechci ty skleničky kupovat, protože se mi zdají strašně drahé a třeba masa je tam stejně méně než má dítě mít, ale mám problém sehnat bio potraviny, tak sem musela nějaké skleničky koupit a vařím k nim jen bio brambory
sem se zmínila tchýni že sme museli koupit brokolici i špenát ne sklínce a ona se mi pochlubila že ona zamražené má 😀 ona totiž zarazí a zavaří kdeco ale pak to nejedí, sou sami dva a musí mít pultový mražák aby se jim tam vše vlezlo 😀

pikusa
8. dub 2010

Ahojík holky....
Mates spinká s tatínkem....dostal sirupek a to co nám dala dr.na noc,tak uvidíme...
Ono ho bolí,jak kašle....to se pak vždy rozbrečí chůdě moje malé....
Já kupobala zkraje skleničky,pak jsem vařila....a ted někdy taky dostane skleničku.....podle toho,jestli se mi chce vařit 🙂
A fotky tady všechny super 😉

saminka
8. dub 2010

even - co se da koupit bio tak koupim,ale kdyz neni tak i tak pouziju, bohuzel pocasi tady v irsku neni idealni na pestovani ,jen necemu se dari...sklenickam se zatim vyhybam,jsou tady taky predrazene, zeleninu kupuji na trhu od pestitelu...ale to je jen mrkev,pastinak,brambory... 😒
mala byla taky nejaka podrazedena dneska, ma rymu ☹ cely den byla hrozne ospala,prej to ma docineni se zoubky tak uvidime jestli se z toho neco vyvrbi...

pikusa
9. dub 2010

Ahojík....
Tak Mates je bez teploty....snad už to tak zůstane...ale kašel má fest.
A taky čekám další zuby....však je na čase,má pořád jen 2 dole

xkacatkox
9. dub 2010

ahojík, tak hlavně, že ti už neteplotuje, snad i kašel brzy přejde, člověku to rve srdce, když vidí jak se jeho boboček trápí ☹
Pikusko, jen tak mimochodem my stále čekáme ny ty zuby, tak uvidíme, ale zatím jsem mu na to nic nekoupila, uvažuji, že koupím tan calgel

pikusa
9. dub 2010

Kacatko....já ho mám doma,ale nenechal si do pusy sáhnout,než mu vyrostly dolní jedničky....
ted už si je i čistí kartáčkem 🙂
Ale mě začaly ted nějak bolet zuby 😒
Mates ted usnul,normálně spává už jen jednou denně,takže ještě není ve své kůži

xkacatkox
9. dub 2010

no jen aby tě ta bolest zoubků brzy přešla 🙂 no my jsme dnes také porouchaní, usnul mi v kočárku, teď se vzbudil, takže polední spánek bude asi v čoudu

pikusa
9. dub 2010

Tak si chrupne ještě odpoledne ne????
V 5 měsících mi mates spal ještě 3krát denně 🙂

xkacatkox
9. dub 2010

jo to on spinká,jen to má teď nějaké roházené, ale dopolko spí tak hoďku, odpolko, 2až3, no a večer celou noc, i když dneska nevím proč jsme kojily o půl páté ráno, no je to sním veselé

pikusa
9. dub 2010

Tak mates taky znova usnul....je vidět,že mu není dobře....
A tady s dortíkem

tanka72
12. dub 2010

Ahoj holčiny!! 😀

Předně moc a moc gratulujeme Matýskovi k narozeninkám,nádherný chlapeček,Pikusko at jste brzo zdraví,ted je to s tím počasím na houby!!

My jsme totiž byli v nemocnici,Matěj měl obstrukční bronchitidu a výdechovou dušnost,má dvě foukátka,a ve středu jdeme na vyšetření na alergologii,kde by měli nastavit i další léčbu,tak budu běhat na neurologii a ted i na alergologii,sem neštastná,třetí dítko a takové nemoci 😠 😠

Tak at jste všichni zdraví a spokojení.
A růst zoubků at je v pohodě,my už máme dva zuby dole a chystají se i nahoře,to jsme rychlíci 😲

pikusa
12. dub 2010

Tanka...jak se taková bronchitida projevuje?????
taky si teda užíváte vid......tak at je brzy dobře 😉
http://pikusa.rajce.idnes.cz/
a tady víc fotek z narozenin..