Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

ygreen
16. kvě 2010

teri: děkuju 😵 , s Nicoláskem by byli správná dvojka - velký blondýn seveřan a velký brunet jižan😉

pikusa
16. kvě 2010

Byli jsme u našich na obědě 🙂
Mates už je v pořádku,snad to vydrží dýl,jak měsíc 😒 musíme na 4.hexu,pořád se to odkládá kvuli nemoci.

evena
16. kvě 2010

ahojte

fajn že už je Matýskovi líp 😵 😵 tu známou větu "co jí dábváš jíst" znám taky velice dobře, naposledy sem jí slyšela v pátek 😀

vítám nové příchozí, pokoukla sem albíčka a dětičky krááásný 😵 😵 😵

teri super nový fotky 😵 😵 😵 malej je fakt k sežrání, roztomilost sama, o něj se holky budou fakt prát 🙂

dnes sme měli vítání občánků, čekala sem že to bude krásný, ale že až tak ... sem měla nazačátku co dělat abych zadržela slzu (máma mpoje brečela 😀 ), prostě fakt nádhera a to na tyhle věci vůbec nejsem ... bylo tam pár dětí z místní školy a zpívali a recitovali, kytičku mi předával 9ti letý synovec 😵 sem fakt na měkko ještě teď 😀

mám nějaké nové fotky v novém albu, ale ne z vítání ty budou asi příští týden

mějte se pěkně 😵 😵 😵

pikusa
16. kvě 2010

evanko,my byli na vítání asi ve 2 měsících,moje hormony ještě značně splašený.....slzy jsem měla na krajíčku jen co dětičky začaly recitovat a zpívat.

xkacatkox
16. kvě 2010

ahojky, máte pěkné fotečky, my nebyli na vítání občánků vůbec neboť naša milovaná obec 😀 na nás asi zapoměla, ale co, aspon si neutrhneme ostudu 😉
holčiny, kdy jste začali dávat příkrmy, máme 6 měsíc, a všade je až od ukončeného 6mm, a naše mudra už nám řekla, že krmit, je sice fakt, že asi pár týdnů není rozdíl, dalo by se říci, že papá pěkně, kaše mu nedávám, dávali jste na noc?mě se budí jen jednou, tak jsme si řekla zbytečné

jak jste bojovali s čajíky???Matýsek je nechce, zkouším mu je dávat z trénovacího hrnečku od Mamu, chápe princip ale plive to

nejlepší je rada Mudry po jídle nekojit, to teda absolutně nehrozí 🙂
kdyby bylo na mě kojila bych plně klidně rok, ale pokrok je pokrok 😀

pikusa
16. kvě 2010

Xkacatko....ale vy máte ukončený 6.měsíc ne?????
já dala malému asi v 6ti měsících a 2 týdnech...ze začátku to ale fakt byly tak 3 lžičky 🙂
kaši jsem začala dávat asi v 7mi měsících a dost se v noci kroutil,byla mu ještě těžká na žaludek.tak jsem měsíc počkala.
A my čajík úplně v poho,ale mates už ho pil v létě....asi ve 3 měsících

xkacatkox
17. kvě 2010

ano to máme, díky za radu s tou kaší, dám ji až v 8mm, jakou jsi kupovala značku?dávala jsi čajík z flašky nebo z toho picího hrníčku?my ten čaj nějak nemůžeme zkousnout, dám mu týden pauzu a pak to zkusím znovu

pikusa
17. kvě 2010

Kacatko,tak mu dej jen vodu....a uvidíš
no my začali z lahve..didlík,pak měkké pítko a ted pije z lahve s brčkem.Ale v noci z aventky s dudlíkem.
Kaše jsem střídala všechny možné......
ale třeba tvému Matesovi vadit nebude.... 😉

xkacatkox
17. kvě 2010

pikusko díky za radu, tak koupíme lahev, snad to nějak půjde 🙂
zlaté svaté kojení, vždy k dispozici, žádné ohřívání 😀 , mám takovou představu kojit alespon rok, snad to bude Matýska bavit 😉
Co vaše výsledky?

pikusa
17. kvě 2010

Jojo kojení supper....mě se ani nechtělo do příkrmů....
a vidíš,ted si neumím nějak představit,že bych ho kojila,odstavil se sám na 10 měsících...už prostě nechtěl.
A jaké výsledky???krve????v pořádku,nic nenašli...

marku
17. kvě 2010

Ahojka holky, jak se máte při pondělku???já mám trochu náladu na nic z toho počasí. nedá se jít ani ven a to jsou pak dny za trest. Šimi je doma znuděný a dělá jednu neplechu za druhou a Kubík mi toho doma moc nepospí....nejlíp mi spí v kočáru...takže je protiveček. 🙄
Ještě se vrátím k tomu Vítání 😉 , byli jsme zatím jen u staršího syna Šími ...pro mě to byl silný zážitek a ráda bych si ho prožila ještě jednou u Kubíčka. Musela jsem ho minulý týden zrušit, kvůli té střevní lapálii co nás chytla. Ale město přislíbilo náhradní termín. ...tak snad nás v červnu někde vmáčknou, neb o prázdninách prý nevítají 😕 .
U Šími na vítání jsem se slzám neubránila 😀 . přišlo mi to hrozně milé a dojemné, jak ty prďolky děti ze školky říkají básničky jako poděkování maminkám za lásku a péči 😢 😵 .
kojení: u nás jsme plně kojili přesně do 6m a pak příkrm, jinak jsme vydrželi kojit do roku, pak se malý odstavil sám....což bylo fajn. UM jsme neměli vlastně nikdy, neb po něm vždy zvracel (vyzkoušeli jsme všechny možné značky 😕 ).A s lahvičkou jsme to měli tak, že jsme z prsa hnedle přešli na Aventku s měkkým pítkem, klasická savička se u nás taky neujala. Kaši jsem dávala od Hami,ale vydržel na ní jen 2 měsíce, pak plyval 🙄 .

pikusa
17. kvě 2010

Joo počasí je na prd.....ale venku jsme byli....
jinak ho dávám aspon na balkon do kočárku,tak taky spí dobře.Ale matyášek je spáč.....spí 2krát denně a ted už zase spí...
Ale zase vstává v 5 😲

marku
17. kvě 2010

pikus: taky dávám korbičku na balkon 😉 , ale zrovna dnes tak hrozně pršelo, že se to nedalo.
- je fajn, že ti Maty tak pěkně spinká 😵 . Šimi spával 2x denně do 15m a pak už jsme to krouhli, neb mi stával taky hodně brzo ráno 😝 , to byla pro mě zabijárna.Tak si pospal 2-3h po obedě a ráno se to posunulo o dobrou 1,5 hodku 🙂 .

pikusa
17. kvě 2010

Taky spal už jen jednou--po obědě,nevím,co to má ted zase za moresy 😀 asi měsíc úderem 5 je na nohou 😝
Tak tady nepršelo....odpoledne jsem šla s matesem i obejít barák 🙂 aby se unavil,když to už zmákne za ručičku 🙂
ale stejně jsem ho víc nešla,tak jsem se stavila u našich.

marku
17. kvě 2010

to je období, zase se to změní, možná je to i tím, jak je ráno už světlo... musí přeci rychle mamko vstávat,aby vše za ten den stihl 😀 .
já jsem tip, který radši dělá dýl do noci a ráno si pospí, než brzké vstávání...proto tyto období byly pro mě vždy šílené, ten den je pak neskutečně dlouhý 🙄 .

pikusa
17. kvě 2010

😀 😀 no já taky...miluju ranní spánek..... 🙂 někdy si ho vezmu k sobě a on na chvíli usne,dnes ale neee,válel se po mě,skákal...
V 5 ráno je ale ještě tma 😀 😀 😀

marku
17. kvě 2010

no vidíš, to je vidět, že já v 5h spím 😀 ...vstávám na další kojení totiž až v 6h a to je už světlo.

pikusa
17. kvě 2010

No udělám Sunar po 5,přebalím Matese,protože má většinou nálož v plíně,pak si ho vezmu k sobě a on pije......já usínám...a pak dělám,že spím 🙂 někdy to zabere,jindy mi strká prsty do očí a všude po obličeji a já se musím smát a máme po spaní 🙂

marku
17. kvě 2010

😀 😀 😀 jj přesně, taky jsem se vždy snažila dělat taktiku mrtvého brouka, ale moc to nejde, když prcek skáče po hlavě a strká prstíky do ucha a nosu 😀 ....ještě občas zabral kolotoč...měl tam uspávací melodii 😔 ...no uspávací, jak pro koho 😀

pikusa
17. kvě 2010

No já mám ten projektor od FP co hraje a na strop promítá,to někdy zabere.
no jsem zvědavá,kdy bude budíček ráno...
ale raději jdu zalehnout dnes dřív než ve 23 hodin...¨Dobrou noc

marku
17. kvě 2010

Taky už pádím, hlavně ti přeju dloooouhou noc😉 😔

pikusa
18. kvě 2010

Holkyyyyyyyyyyyyyy
náš těžkej kluk dnes udělal své první samostatné krůčky 😀 😀 😀 😀

xkacatkox
18. kvě 2010

jéééé, gratulujeme pikusko, Mátýsek je šikovný, ted bude prohánět maminku 😀

pikusa
18. kvě 2010

Xkacatko,pár dní a jistě bude prohánět 😀

xkacatkox
18. kvě 2010

pikusko, promin,že zase sonduji, kdy jsi zařadila svačinky a kdy večeře?Mudra to po nás chce po týdnu, ale já bych to viděla po měsíci 😉 a co nočník?

pikusa
18. kvě 2010

Tak svačinky asi po 3 nedělích...trošinku,na ochutnání...
večer kaši v 7 měsících,ale nesedla mü,kroutil se půl noci,tak jsme přestala na měsíc,pak už v poho......
nočník zkoušíme....hlavně po probuzení asi od 11 měsíců....

evena
18. kvě 2010

ahoj holky

počasí se u nás lepší tak snad se to nějak nepokazí 🙂

pikuš pěkný fotky 😵

já začala přikrmovat (obědy) přesně v 6ti měsících, asi po 14cti dnesch sem přidala odpol. svačinky (ovoce) a od 7. měsíce noční kaše ... na obědy jí stále i po takové době jak vrabec, když sní 100 g tak slavím, ovocné svačinky ty mají úspěch ovoce to ona miluje a snědla by i lžičku a kaší sní těch 120 - 140 ml ... já bych to určitě nehrotila, dr sem nikdy neposlouchala, jela sem si podle svýho jak sem si myslela že tak je to správné, takže se zařiď podle sebe a jestli spěchat nechceš tak nespěchej, stejně je pro dítě hlavní mlíko
dokonce sem včera četla že i pro roční dítě je hlavní jídlo pořád mlíko 😕 sem netušila, myslela sem že v roce už je to vedlejšák k normálnímu jídlu 😀

xkacatkox
18. kvě 2010

No u nás počasí stále nic moc, fučí jak blázen 😒 zase budeme trčet doma, kde ty slunečné dny jsou ☹

Matýsek sní k obědu tak 115g té zeleninkové, ovocnou mu dám tak za ten týden, zkusím, a kaše teda za měsíc, děkuji holčiny za radu, mlíko to by mu šlo, kojíme někdy před a po jídle, jak si řekne, filuta jeden 😉 v noci jen jednou, zaplat za ty dary 😀

pikusa
18. kvě 2010

Xkacatko....s ovocem se čeká,aby nechtěl pak jen tu dobrůtku a na masozeleninku bez chuti se ti nevykašlal 😀

xkacatkox
18. kvě 2010

tý jo, já se z toho poto.... 😀 dneska mě sněd celou skleničku, mrkvičku

zítra asi zkusím koupit ten picí hrneček od aventu, kouknu se jak měkké má to pítko, nám se to stále nějak nedaří, voda také nechutná ☹