Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

akvy
30. pro 2009

Téda, tak to koukám, že jsem tady správně, tady jsou krásně velký miminka 🙂 😉

kacci
30. pro 2009

Akvy, co bych dala za drobné miminko🙂))). Chlapeček má 7,9kg a oproti holčičce je jak peříčko, má i úplně jinou konstituci

sayast
30. pro 2009

kacci,nam se to zastavilo az po 8. mesici 😉.
hale,kdyz vis ze ji neprejidas,tak se nestresuj 😉. treba pak bude jako nase julca. ta ted pro zmenu neji nic,tak ma aspon z ceho brat 😀😉

pik,to bys byla moc hodna! ale kdyz to nepujde,nevadi 😉

kacci
30. pro 2009

sayast,no potěš. Nepřežírám, ale nikdo mi to nevěří☹. Kája měla před 14 dny angínu a příšernej průjem trvající 5 dnů, kadila i 8x do hodiny, 6x denně měla 180 ml vody se 3 odměrkama mléka, nic jiného, aby se zavodnila a výsledek - 0,5 kg nahoře. Prostě nechápu, přibírá snad ze vzduchu. Přitom je strašně akční, na bříšku mlátí rukama, nohama, je jak torpédo, vrtulku do zadečku a odletí. Ale je fakt, že horší je, když mimi nejí ... teď mi pár dnů stávkoval Víta, v noci vypil 100ml mléka, dopoledne nic, odpoledne 3 lžičky příkrmu, pak půl přesnídávky a večer kaši - celodenní strava půlročního mimi..za měsíc shodil 40 g - ale podle dr. ok, tak tomu budu věřit

sayast
30. pro 2009

nestresuj se. to dite stejne bude pribirat jak samo bude chtit 🙂. nam se ted zasoby fakt hodi 🙂
a na ostatni se vyprdni,ty vis nejlip jak ji a ze mas svedomi cisty

kacci
30. pro 2009

no jo, ale babičky a dědové už nechtějí ani chovat a stěžují si na záda🙂)))))))

momin
30. pro 2009

Tak my sme jeste celou noc nespali nikdy,maly nespal nikdy pekne ale ted sou to fakt extremy! Uz nezvladam.

akvy
30. pro 2009

Holky, mě malá spinká asi už 10 dní od 23.00 hod. do 06.00 hod., +-hoďka. Prsa ale musím odstříkávat, jinak by mi asi upadla... 😀

kacci
31. pro 2009

akvy, to je paráda..závidím. S dvojčaty je kříž...když už jedno spinká třeba do tří, tak druhé bude zaručeně o půlnoci vzhůru. A to nemluvím o tom, že každou noc min. 15x vyskakuji z postele kvůli vypadnutému dudlíku. O dvou hodinách spánku v celku si můžu nechat zdát - kdybych to stihla🙂. Nemůžu si ale stěžovat na usínání - o půl sedmé vykoupeme, ve třičtvtě na sedm nakrmíme a v sedm až čtvrt na osm už zpravidla spí..max. ještě dvakrát, třikrát zajdu pohladit a dát dudlík do pusinky. Je to takové dvojsečné - máme večer čas s manželem pro sebe, na druhou stranu je jasné, že je ráno neudržím spát do půl osmé, kolem páté už jsou vzhůru a čilí..a já jsem sova jak vyšitá, v pět ráno mám půlnoc☹

sayast
31. pro 2009

dobre ranko,
tak nam julca dokud byla mala,cca do pul roka spala ukazkove celou noc. co se deje ted je hruza. i kdyz dnesni noc lepsi,byla vzhuru jen asi 15x.
u nas chovat chteji vsichni ale hodne rychle mi ji vraci 😀

pikusa
31. pro 2009

Ahoj holky...
Say,nedovolala jsem se....tak to kup,a uvidíš....určo to neublíží,fakt...
Vítám nové maminky "obříků"---holky,ze začátku jsem to taky pořád řešila,do 6ti a půl měsíce byl jen kojený a stejně---mišelínek 😀
Kacci,s dvojčátkama to musí být záhul....ale neboj,ono se to stovná a budou na tom jednou stejně...
joo záda,ty mě bolí pořád,už to ani nevnímám....

pikusa
31. pro 2009

JOOO APŘEJI VÁM VŠEM JEN TO NEJ NEJ DO DALŠÍHO ROKU A AT SE NÁM TA MIMINKA TROŠKU ZABRZDÍ V PŘIBÍRÁNÍ 😀 ALE HLAVNĚ,AT JSOU BOBCI ZDRAVÍ 😉

sayast
31. pro 2009

taky preji vse nej do Novyho roku,at je uspesnejsi nez ten stavajici (pokud to jeste jde 😀) a hlavne zdravicko 🙂

akvy
1. led 2010

Ahoj maminky, přeju všem a miminkám do nového roku hlavně zdravíčko a dobrou náladu 🙂
kacci...obdivuji s dvojčátkama 🙂 , usínání teda máte super, my se po baštění a odkrknutí nosíme a houpeme, někdy usne hned, někdy usíná třeba i hodinu a někdy holt nemůže zabrat, myslím si, že už spinká, dám jí do postýlky a najednou otevře ty svoje kukadla a má je jak žárovky, nebo když jí uspávám, tak mě přivřeným očíčkem pozoruje, jestli tam jsem... 😀

tý jo, tak píšete, že od 6-ti neděl 1kg měsíčně navíc, tak to jsem na nás zvědavá 😀

včera tu byli tchánovci, malá byla napapaná, usnula a ona jí furt nosila i spící, ale pořádně nezabrala, do postýlky jí dát nechtěla, že si jí chce chovat a večer mi nechtěla pak zabrat, takže příště tchýně netchýně půjde po usnutí rovnou do postýlky.

pikusa
1. led 2010

Ahoj v novém roce....
s usínáním u nás taky v poho....půl 7-7 koupeme,pak kaše a kolem 8 do postýlky,pohladím,pustím Fisher Price hudební projektor a Mates se chvíli kouká,pak se stočí na bok a spí.....
jen kdyby spal až do rána 😀

sayast
2. led 2010

ahojky holky 🙂
tak my usiname cca ve 21 hod 😝 a jen u prsa. spi s nama v posteli

vypada to ze jsem nam vyzrala na spatne spani 😵

pikusa
2. led 2010

Say...a jak?????? 🙂

sayast
2. led 2010

pik 😀. obratila jsem ji jidlo. takze kasi davam v poledne (predtim jsem ji davala na noc) a pred spanim davam zeleninovou polivku. neverila bych ze to pomuze,delam to tak zatim jen 2 dny a obe noci byli perfektni a dokonce mi i vic snedla. takze ji ty kase na noc asi nesedeli.

skleni,slibovane foto z golfek,snad takto postaci,kdyztak nafotim znovu:
http://julisek2009.rajce.idnes.cz/prosinec_2009...
jen pro predstavu,ta ruzova deka je dost silna a napr takto jak ji mam v golfkach (oblecenou,fusak,silnou deku a nanoznik), tak do sportaku nenarvu. tam pod nanoznikem musim mit jen slabsi deku

pikusa
2. led 2010

Say,no vidíš....Matýsek dřív taky kaši na noc nemohl,byla mu těžká na žaludek a kroutil se.......ted už v poho...
no to je super,jak si tam hoví vid....a jaké že to jsou golfáče??

sayast
2. led 2010

http://www.nej-kocarky.cz/graco-mirage-plus-s-t...
jen ten predni pult mam sundany. dam ho moznaaz na leto,ted je zbytecny 🙂

pikusa
2. led 2010

No ten vypadá dobře......
a pultík jistě užijete v létě 🙂

leonik
2. led 2010

Ahoj holky 🙂 Všem přeju hodně štěstí a zdraví v tom Novým roce 😵
Tak náš malej usíná mezi 18.30-19h, no a většinou chrní až do rána do půl 7. Koupu už po 18h, páč je unavenej, dostane kaši nebo mlíko a jde spát. Někdy má noc, že se občas vzbudí, dám dudel a spí dál 🙂 Usíná a do rána spí ve svý postýlce 🙂

akvy, kacci: taky mám v živý paměti, když byl Vojta mimino, jak jsme ho uspávali v náručí a museli jsme chodit po celým bytě a houpat s ním 😀Trvalo to do tří měsíců, pak jsem ho učila spávat ve svý postýlce 🙂Jinak přibejval taky 1 kg za měsíc, do 9. měsíce a od tý doby si drží pořád stejnou váhu 😀

say: no vidíš, nakonec jsi přišla co Juli trápí 🙂 Asi jí ta kaše fakt nesedla 😒 Já ji teda Vojtovi střídám s mlíkem. Někdy má kaši, někdy mlíko a snáší to dobře. Ty golfky jsou za dobrou cenu 😉Já pořád vybírám něco lehkýho na jaro, ale nemůžu se pořád rozhodnout. Hlavně aby to bylo hodně prostorný 🙂

Předevčírem jsem Vojtovi dala odpoledne hrozny, ale mohl sníst tak dvě kuličky bez slupky, večer dostal mlíko pak usnul a za dvě hodiny se vzbudil s ječákem, nebyl k utišení 😒 Asi ho bolelo břicho 😖 Chovala jsem ho skoro hodinu, pak usnul.

pikusa
2. led 2010

😀 Leonik....krásně ti prcek spí....
ates teda taky usíná od začátku v postýlce,s tím problém není....v noci po kojení ho tam taky dám a v poho....jen k ránu,když už by chtěla jako vstávat si ho beru k sobě a ještě usne 😀 někdy 😀

leonik
3. led 2010

ahoj holky, tak hlásím, že už máme konečně první zub 😀 😀 Už je načase, co 😀 Zatím je vidět kousínek nad dásní, ale je tam!! 😀 😵

pik: no spí zatím dobře, ale dal mně pěkně zabrat za ty tři tejdny co byl nemocnej a v noci nespal 😝 Snad už mu to zůstane, protože představa, že bych zas třeba v noci vychystávala mlíko, nebo si s ním hrála, mě děsí 😝 😅

pikusa
3. led 2010

Leonik...tak gratulujeme k zubu 😀 a neboj...ted už bude spinka jako andílek 😀
Mates dnes vstával v půl 8,od 6ti byl teda u mě a ted už zase skoro hodinu spí 😀
a já?????místo abych doma něco udělala sedím tady 😝

sayast
3. led 2010

ahojky 🙂
leo,gratulace k zoubku 🙂
u nas zas noc dobra 🙂

pik,ja tu taky vysedavam a prace pritom tolik ☹. ale taak se mi nechce. navic jsem nejaka prichcipla,tak bych radsi jen lezela. nesplnitelny sen ☹

pikusa
3. led 2010

Say....můj sen????celý den se proválet,nevstávat,jen na WC a jídlo....
jinak TV,DVD a spánek 😀

leonik
3. led 2010

holky, dík 😉 Už jsem myslela že budu mít bezzubý dítko 😀

Já jsem teda dneska sama jen s Vojtem, zatím co spal jsem stihla uvařit a ještě se podívat na půlku filmu 😅 Ale co je vzhůru, pořád po něm lítám, furt někde leze, kramuje a vymejšlí blbinky 😝 😅Tak jsme spolu umejvali nádobí, seděl v židli, všechno co jsem mu podala, házel po zemi 😝 😅 Ale taky bych brala den, kdybych nemusela od rána do večera nic dělat 😀 😉

pikusa
3. led 2010

Leonik..taky jsme sami.....ale to jsme vždy celý týden,co tatík pracuje....pak má týden volno..ale stejně pořád někde lítá 😝

sayast
3. led 2010

pik,tak to jsme na tom stejne 😝