Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

karpisek
autor
27. kvě 2009

Nám úplně nejvíc vyhovujou ty fialový Tesco plínky... Jinak jsem zkoušela Pampers, Haggies Premium a Fixies. Fixies byly úplně nejhorší.

majka79
27. kvě 2009

Karpisek kousátko taky zkouším ale ručka je lepší, nechce mi ani dudík nikdy ho neměl a teď už ho vůbec nevezme do pusinky.

majka79
27. kvě 2009

Ach jo ty Tesco plenky si chválí víc maminek ale tady Tesco není a my nemáme auto

majka79
27. kvě 2009

Tak já se pro dnešek ločím jdu kojit to tatínek neumí 🙂

mousunek
27. kvě 2009

souhlas tesco plenky jsou dobre, ale na noc doporucuju z albertu plenky albert maji jeste lepsi savost a pokud vam ditka budou spat celou noc jsou vazne super vydrzeji

peroli
27. kvě 2009

teda holky já vas obdivuju, jsem myslela že když ve skoro 4měsících máme něco okolo 7750g že jsem velcí ale oproti vám jsme teda žabaři 😅

hankka
27. kvě 2009

Ahoj holky, Tobís má ve svých skoro 4 měsících 9,38 kg 🙂.

majka79
27. kvě 2009

Ahoj hankka Lukášek je teda větší mimi ale Tobís je teda frajer jen co Tvoje ruce a záda. Já nosím zatím jen 7,3kg a je to pro mě dost. No bude hůř.
mousunek Alberta zkusíme toho máme i v Litoměřicích 🙂 Tesco ne ☹

hankka
27. kvě 2009

Majko, nošení dá zabrat, mám ruce jak kulturista, kluk začíná dědit oblečení svého 1,5ročního bratra, které on odložil před měsícem, ale stojí to za to! 🙂

leonik
27. kvě 2009

hankka: ty jo, to je váha 😕 😀 Kolik měl když se narodil?a kolik teď měří?

hankka
27. kvě 2009

Leonik, měl 3,98 kg. Kolik přesně měří nevím, ale ve třech měsících měl 68 cm. Je plně kojený.

mousunek
27. kvě 2009

hankka - celkem normalni porodni vaha, koukam jste ten rust vzali ro rucicek stejne rychle jako muj Viktorek 😀 uz se tesisi az alespon poleze co, reknu ti ja jsem si dost oddychla kdyz se zacal malej plazit 😉

leonik
27. kvě 2009

hankka tak to jste měli dokonce míň jak my a takhle vám roste.. 🙂

xuan
28. kvě 2009

Jestli mužu tak ty s Alberta ty Euro jen doporučuji už nepouživam nic jineho max.spokojenost ty z Tesca jsem měla ale nebyla jsem spokojena divne zapinani ☹ ☹ ☹ 😕 vyzkoušela jsem už snad všechny plenky ale tyhle vedou 😀 😀

mousunek
28. kvě 2009

z alberta jsou nejlepsi ty Albert me osobne ty euroshoper nevyhovuji malej je vzdy procura 😢

xuan
28. kvě 2009

To ja na ně nedam dopustit!!!!!Ty uplně Albet vubec jsou stejny jak Tesco 🙄 🙄 🙄

andy80
28. kvě 2009

Ahojky,

tak malá měla ve 3 měsících 7500g a 68cm, skoro takové míry měl můj syn v půl roce (7770g a 68cm) 😀. Teď v roce měla malá 11,10 a 76 cm. Oblečení nosíme taky o dost větší, než by měla. Některé máme na 2 roky, jedny kalhot dokonce 3Y 😀. Jinak nosíme 82-96 velikosti. To nosil můj syn skoro ve dvou letech. Jinak při narození dcera (4190g a 49 cm) a syn (4030g a 53cm)

jinak co se plen týče, tak já používala doposud jen Tesco, protože měli gumičku vzadu, ale poslední tři balení mě vytočili, malá se každé ráno vzbudila s utrženým zapínáním na plínkách a plína byla dole, všechno mokré. Teď kupuju v DMku Babylove a maximální spokojenost. Ty Tesco se kvalitou nějak zhoršili. Kolikrát mi i zapínání zůstalo v ruce, když jsem jí plínu dávala, tak mě to vytočilo a už je nekoupím.

xuan
28. kvě 2009

přesně tak zapinani hruza!!!!

mousunek
28. kvě 2009

andy80 - tak utrzene zapinani u plenek se nam jeste nestalo ani u ceskych ani u svedskych ktere mam obcas moznost zkusit....

xuan - otazkou jestli myslime obe ty same pleny ony jsou euro a pak jsou ty euroshoper...

karpisek
autor
28. kvě 2009

andy, xuan: A myslíte z Tesca ty fialové plínky??? U těch se mi totiž ještě nikdy nestalo, že by mi protekly a nebo že by se mi utrhlo zapínaní...

karpisek
autor
28. kvě 2009

Jinak dneska malý dostal od babičky s dědou novou autosedačku (0-13 kg). Už se prý nemohli dívat, jak je v ní jak skrčenec.

andy80
28. kvě 2009

karpisek: jj ty fialové, ty bílé bych malé nedala i kdyby byli zadarmo, dávala je švagrová, protože byli levný, ale byli fakt příšerný - fůj igelit. A právě na ty fialové jsem dřív nedala dopustit, ale poslední dobou šla kvalita nějak dolů, tak jsem přesedlala na ty DMácký Babylove. Sice nemají vzadu gumičku, ale jinak jsou super.

pistok
28. kvě 2009

ahojky holky
my nie sme vaša váhová kategoria - 10.mes 9,86kg a 74cm
len k tým plienkam som chcela
používame teraz výlučne happy od belly vel. 4 a spokojnost úplná
tiež sme mali fialové tesco a zapínanie hroza a precikaný skoro vzdy aj po 2hodinách
skúšali sme aj iné, teda alberta sme nemali
ak chcete niektorá, skúste happy a myslím, že budete spokojná tiež
a to som vravela, že ma z timiho bolí chrbát, že je tažký 😅

leonik
28. kvě 2009

ahoj holky 🙂
andy souhlasím s tebou, ty bílé tesco pleny jsou hrozné. Vůbec to nevětrá, mimi se v tom akorát zapaří 😖 Kdysi jsem je koupila na dceru, ale neviděla jsem do balíku, tak jsem je vzala. No a doma jsem zjistila co je to za hrůzu 😠

karpisek: a co jste dostali za sedačku? Náš malej dlouho ve vajíčku nevydrží 😖 To vajíčko je myslím do 9 kg. To už má malý teď 🙂 Už mu dost přečuhuje hlava ven. Větší máme schovanou po dceři, 9-18 kg, ale je to pro děti co už sedí. Tak nevím, co budeme dělat 😖

mousunek: já myslela že jsou jenom euroshopper pleny, ty z Alberta. Teď je zrovna používáme, vyhovují nám. Jsou pěkně měkkoučké 🙂

jannanatys
29. kvě 2009

AHOJTE tak mi taky použivame ty euroschopper,ty z alberta a jsou fakt dobre mala je ma celou noc a ani neprotečou!!!fakt super!!a co nam nejmin vyhovuji jsou fialove tesco 😢 😢 😢

missymici
31. kvě 2009

hoj,jsme na tom byly podobně..Daník měl na 4.měs. 7600kg a to nám už Dr. řekla že mám mírnou nadváhu. Ted odhadem může mít kolem 9kg... a oblečky kupujeme 80-tky. Je to pěkná zátěž na záda, a to na záda trpím od puberty. Už se nemůžu dočkat,až začne konečně chodit.

1980mat
2. čer 2009

Ahojky,

taky se přidávám k maminkám, co mají velká mimča. Náš Ondra měl porodní hmotnost 4600 g a měřil 53 cm. V šesti měsících měl 75 cm a 8880 g. V 10. měsících měl už 83 cm a skoro 11 kilo. Nejenže se nám brzy nevešel do hluboké korby, jak byl dlouhý a musel nosit mnohem větší oblečení než děti v jeho věku, ale je také pomalejší v motorickém vývoji, takže ve svých 10,5 měsících ještě neleze, neplazí se a o chůzi nemůže být ani řeč. Je to náročné ho pořád tahat. Naštěstí záda mi ještě nevypověděla službu, ale někdy už melu z posledního. Navíc jak je opožděný v motorickém vývoji, musíme chodit na rehabilitace a cvičit Vojtovu metodu a udržet tak velké miminko v některých polohách je skoro nad moje síly. Takže se holky modlete, ať Vaše děcka jsou alespoň čilejší než to naše a nemusíte je tahat ještě v roce.

missymici
2. čer 2009

1980mat
Ahoj,doufám,že nedopadne podobně jako vy....i když Daník se narodil o 9 dní kříve,a PV byla 3430g,ale pak to pěkne začal dohánět. Má to po Tatínkovi ten měl PV 4600g a jeh o strejda PV měl 5400g,doted v té nemocnici má rekord,ještě ho nikdo nepřekonal. Je to rodině,tak jsem sama na něj zvědavá.

hancazivocich
3. čer 2009

jééé - holky, já vás žeru. Konečně se cítím s mírami té naší ,,drobné" holčičky tak akorát 😅 Kristýnka měla při narození 3800 / 50 a ve 3 měsících 70cm a 7,71kg. Záda mám taky v čudu 😝 Dokonce to vypadalo i na špitál - celý týden sama na malou - očistec...
Mno - taky problém s oblečením - určitě nemůžu např. doprředu koupit zimní kombinézku 😅 I když měli moc pěkný - v akci.
Plínky - to samý - huggisky nám ale moc nevyhovují - teda, neodpovídá taknějak velikost - co jinýho - že jo? Jo a určitě si nekupujte ty........happy - to pro tyhle prcky neí - malou škrtily přes její drobné stehýnko 😀 Vyhovují tesco!!! Fakt úplně a ve všem.. Jen ... mno - už nosíme č. 4! Jsem zvědavá, do čeho bude čůrat za rok. Jinak my už nedědíme po sousedce - o rok starší, ale ona může dědit po nás 😠 😖
Jo a ještě celkem dobrý jsou obyč hypernovácký - ty v akci za 99 😉 Jinak se modlím, aby malá začla dřív sedět, než mi vyroste z kočárku... Naštěstí je vnitřní délka kolem 90, tak snad.... Termotaška už je vyřazenáá..
Jé a co vajíčko? Nám už z něj pomalu lezou nohy... A ty záda - ty trpěj

hancazivocich
3. čer 2009

Jé - tak koukám, že jsem přehlídla stránku. Pardon...Myslím plínky, vajíčko atd... No, co vyhovuje jedné, nevyhovuje druhé 😉