Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

pikusa
26. dub 2010

Holky,stejně jsou to naše pokládky,prdíme na okolí ne??? 😀

kuchy
26. dub 2010

Ahojky, tak já jsem taky maminlka giganta a naneštěstí jsem ted i strašně tlustá a těhotná 😝 ,tak si asi myslí,že je po mě, 😠. Zítra jdemem do poradny,tak se těším,co nám zase mudr poví,náš ,malý není tlustý, jen vypadá tak skoro jak některé dvpouleté děti, bude mít 10 měsíců a má kolem 12 kg a velikost má 86 , měří něco kolem 80cm,. Každý říká jak to ,že sám nechodí a má dudlík,tak řeknu , má teprve 10 měs. a všichni jéééé, ten je veliký , nekrmte ho tak apod. 😝 A to máme už 8 zubů, sedíme, stojíme, chodíme kolem nábytku, otáčeli jsme se mezi prvními z našich vrstevníků, i rychle seděli a stáli a už se i trefíme sem tam do nočníku, prostě pomalí nejsme a jsme velicí. 😀 😀 😎
A druhé mimi je taky v bříšku hodně veliké 🙂 🙂 🙂

pikusa
26. dub 2010

Ähojík Kuchy....taky Matyášek jo???? 😉
koukala jem do albíčka a je naprosto dokonalej....prostě kus chlapa a tak to má být... 😉
A teda sourozenečci budou kousek od sebe vid 😀

kuchy
26. dub 2010

pikusa: jj, nějak se nám to tak vyvedlo 😉 Spíš to bude pro mě sranda...ti dva nejspíš kluci,,,,no já myslím,že tam holčička není 😢
Koukala jsem na Vašeho Matýska a je krásný, ale fakt mi příjde stejně veliký jako ten náš ...o 2 měs mladší maxi kluk 😀

evena
26. dub 2010

ahoj kuchy 😵 máš pěknýho klučíka 😵

mě dnes pobavila jedna holka, má kluka starýho jako já malou (7 měs) a on jí přibral teď 500 g za 14 dní tak už váží něco malinko přes 6 kg (je to taková žížalka hubená dlouhá) a ona je z toho naprosto hotová 😀 prej se dívala ke mě do alba že Mája vážila ve 3,5 měs. víc než teď ten její kluk v 7mi tak to jí prej uklidnilo 😅 ty reakce sou někdy k pláči, někdy k smíchu, někdy mě až připadá že si snad lidi myslí že je prašivá nebo co 😝

pikusa
26. dub 2010

Holky...stejně tak to poslouchají maminky drobečků....asi by všechny děti dle některých měly být stejné......

evena
26. dub 2010

pikus to jo, jak dítě není "tabulkové" je to průser 😀

pikusa
27. dub 2010

No právě....ale moje dr.nikdy neřekla ani slovo..... 😀

evena
27. dub 2010

pikus moje dr mě vždycky za váhu chválí jak krásně přibíráme 🙂
máme první zub 🙂 pravou jedničku dole

pikusa
27. dub 2010

Jéé tak gratuluju k tubu,doufám,že jsi ho našla ty,já mám za 1.zub šaty 🙂
a my už máme 3 zuby 😀 no matesovi to roste nějak pomalu 😀

evena
27. dub 2010

pikus tak to mi musíš vysvětlit 😕 to je nějaký zvyk něco dávat za zub 😕 jestli jo tak to musím přítelei teda říct 😀

evena
27. dub 2010

už tři 😕 😀 mě to připadá chvíle co si psala že konečně máte první 🙂

evena
27. dub 2010

ale snad mě nebude kousat, už tak to bolí dásněma 🙂

saminka
27. dub 2010

ahojky holky,jdu vas zase pozdravit...

even - gratulujem k prvnimu zoubku 😵 shodou nahod jsem nahodou taky objevila jednicku v pravo dole u meho zlaticka 😵 ale vse tomu nasledovalo, poslednich par dnu si pekne vytrpela, sice ani ne v noci jak pres den,a zazrak byl ze se vcera od sedmi vecera neprobudila ani jednou az dnes rano o pul sedme a to se budi i dvakrat na dudlika, no ale vsechno to stalo za to a mame taky prvni zoubek,ted chce porad neco kousat,krupky uz ji nestaci,tak jsem ji zkusila dat kousek ryzoveho chlebiku tak uvidime 😵

pikusa
27. dub 2010

Ëvanko,jasan,kdo najde 1.zub,musí dostat na šaty....to neznáš???????,
to se prostě musí,tak si řekni hezky doma o něco.... 😀

evena
28. dub 2010

ahojte 🙂

pikus no to fakt neznám 😕 🙂 To bude mít přítel radost 😀
sam malá hryže taky pořád, ale ještě jí nedávám žádné křupky nebo sušenky, asi kupím ty kukuřičné "housenky"

pikusa
28. dub 2010

Evanko...radost neradost,prostě musí 😀
kukuřičné křupky jsou super,Mates je miluje....

evena
3. kvě 2010

ahojte
tak od včera máme další zub 🙂 sem ráda že je to tak bezproblémů, ještě aby byli bezproblémový i ty zbývající 🙂
dnes mi dorazila super látková houpajda z bazárku a malá v ní 5ti minutách usla, uplně miluje houpání 🙂

pikusa
4. kvě 2010

Ahojík...
tak ta houpajda je super....
matesovi se nějak zoubek nahoře zase schoval 😲
Dnes jedu na 2 denní výlet s prckem a s holkama z e-mimina 😀 samá dubňátka 😀

xkacatkox
4. kvě 2010

evenko:ta houpajda je super
pokud bude Matýsek nadále zlobit se spaním tak si ji koupím také, přes den nechce spát, a když už usne tak na 30minut, je to na budku a to tak krásně spinkával, nevím co se stalo, že se tak porouchal, co naplat, nezbývá nic než vydržet 😉 ☹

xkacatkox
4. kvě 2010

nám se také zoubky úspěšně schovávají 🙂 ale keců je kolem toho někdy docela dost 😉
přejememe hezký výlet

saminka
4. kvě 2010

Eveno - fotky jsou moc super,vidim ze nase holky to maji se zoubkama stejne 😉 nam se druhy zoubek prorezal vcera a taky celkem bez problemu,tak snad ted bude chvilku pauza a nebo snad to bude snaset lip. a ty krupky jsem myslela jen ty kukuricne,normalni bych nedala a susenky ma jen sem tam v presnidavce 😉 Mala se taky hrozne rada houpe,tak ji musime koupit houpajdu na venek 😵
jinak moje "velke" miminko za posledni mesic pribralo jen 200gr 😀 tak uz se ji ta vaha opravdu upravuje,zacala se vice hybat tak asi i proto,segra uz je klidna 😀 😀 😀

evena
5. kvě 2010

ahojte

čím pozděj ty zuby vyrostou tím asi líp když kojíte 🙂
sam nj holky si to naplánovaly 🙂 fajn že už se váha upravuje, taky sem si myslela že se to u nás brzdí (přibírala asi 300 g / měs.) ale teď naposledy to zase byla za 5 týdnů 600 g 😀 takže už jí neunesu skoro vůbec, mám na doma kočárek ve kterým jí pořád tahám, hlavaně večer to člověk cítí na těch rukách 😝

elvira
5. kvě 2010

Díky bohu za tuto diskusi.

Malej měl při narození málo přes 4 kg, potom během jednoho měsíce přibral bez mála dvě kila...
Teď při tříměsíční poradně měl 7,5 kg a 69 cm.
Kamarádka rodila o 7 týdnů dřív a náš malý už toho jejího předrost a nesnáším ty soucitné poznámky, že mám být ráda, že je zdravý a že to "vylítá"...
Však já si vůbec nestěžuju, jaký je. Prostě mu chutná, baští jenom mateřské mléko, tak ho přece nebudu omezovat, ne?

pikusa
6. kvě 2010

Ahoj holky....
jsem doma ze srazíku s dětma a maminkama a bylo to strašně fajn.....a kdo myslíte,že je z dubňátek největší???? 😀

martinape
6. kvě 2010

Ahojte. Tak jsem dneska byla s Karolínkou na osmiměsíční kontrole. 73 cm a 11670g. Mazec 😀 😀

evena
6. kvě 2010

ahoj holky 😵

u nás je venku docela ok, žádný vedro ani zima, hlavně že neprší jako za posl. pár dní 😝 ale obávám se že znovu začne 😝 Mája je dnes s jídlem přímo otřesná, pořád prská tak její oběd byl 30 g a odpol. malou přesnídávku sem do ní natlačila na dvakrát 😝 je to divný, jí míň jak vrabec a tak příbírá 😲 🙂

elvira malej je krásnej 😵 😵 je to hroznej dlouhán tak nemůže mít "normální" váhu, vždyť by byl kost a kůže 😲 🙂
nj soucitný poznámky a komentáře to tu známe 😅

martinape krásná holčička 🙂 🙂 uplně zírám jak pěkně sedí 😕 😕 ta naše má pořád kulatý záda a až tak se teda neudrží, ale zkoušela sem jí posadit samotnou jen párkrát, zatím moc nechci kvůli páteři

evena
6. kvě 2010

jo ... a jinak ta váha je fakt mazec 🙂 🙂 ale podle fotek bych to vůbec nehádala 😲

pikusa
7. kvě 2010

Ahojík....
tak jsem byla s Matesem u dr.dostal antibiotika a v pondělí ráno musíme na krev.Nalačno....no to jsem na to zvědavá.Ale když mu prý dám Sunar kolem 5,nemělo by to vadit.
A pokud se po ATB nezlepší,pojedeme na rentgen.
Matri....krásná holčička....a co tvoje záda???? 😀

pikusa
10. kvě 2010

Ahojík...odběr krve síla,já to obrečela,když jsem to viděla...mates taky řval,ale byl statečnej.