Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

xzaje01
3. zář 2009

Ahoj holky, na co jste to vcrea koukaly proboha? Ja tu nemam ceskou televizi, koukame obcas jen na zpravy na BBC a i to je zahul, porad samy Irak/ Iran, vybuchy v Pakistanu a Afghanistanu, do toho zemetreseni a valky. Nekdy si rikam, ma cenu tu telku vubec zapinat??? ☹

Say - napada me, jenou mi kamoska rikala, ze jeji dcera taky nechtela za nic flasku a ze ji pak naucili krasne pres pitko, ze to ji spasilo. Tak nevim, Julca uz je na to docela i velka, nezkusili jste to?

Ja padim, maly je dnes nejaky plactivy a to jeste mam doma kopu prace, to je takova otrocina toto.. 😠

paaa paaaaa

Jo, jeste, Skleni - neuvazujes nekdy o prikrmech, kdyz ti maly tak spatne spi? Mi teda spi trochu lepe, ale i tak se budi vnoci a mi uz to v hlave srotuje, jestli precijen nezacit... Ze bych kojila jeste tak do 8M ale postupne to snizovala.

sayast
3. zář 2009

holky,tak jsem se zas na.rala a je mi z toho smutna.
jedna znama, kterou uz jsem rok a pul nevidela ani s ni nejsem v kontaktu psala na jine forum o julince. nevim teda kde to zjistila,ani kde ji videla, jen me napadlo, ze musi lezt sem a smirovat mi do alba. proste pomlouvala julcu jak je tlusta a ze ma tolik faldiku az to neni hezky 😢

xzaje, pitko jsem zkousela, hrozne se ji libi ho drzet,ale tim to hasne 😀

pikusa
3. zář 2009

Sayast...tak to je hnusný....psát ti toto někde za zády....bych jí poslala asi interní poštu,at jde do prd....
Já občas takhle s malým chodím ještě na hodinku spát....on chodí v těch 9 a já taky 🙂
Jinak....i když kojím v noci 3krát,příkrmy ještě nedám.....nějak se mi do nich nechce 🙂

xzaje01
3. zář 2009

Holky a vam se mimco vnoci nakoji a zase hned usne? U nas to trva klidne hodku, nez ho muzu odpojit od zdroje a dat zpet do postylky.
Jinak ja o tech prikrmech zatim fakt jen uvazuju, musime jeste koupit zidlicku a vubec posprehazet nabytek tady - na to cekam na majitelku bytu, abych se s ni domluvila.

Sayast, ja bych ji normalne konfrontovala "verejne" na tom foru - bude se pekne stydet, co je to za kamaradku? A Julinka ma prekrasne modre oci, az ji bude 15, tak budete napadniky holi odhanet a na nejake faldiky si pak uz ani nevzpomenes. A vzdyt je roztomila, takove barokni mmiminko!!! 😉

Co by za to maminky nemocnych ci nedonosenych deti daly, mit ty nase cisla.. 😔 Je treba by vdecna za zdrave dite, vse ostatni je blabol 😵

pikusa
3. zář 2009

Xzaje..většinou usne už při tom kojení...tak jen přendám do postýlky...a když nespí,pohladím a usne brzy
nad ránem už ne...jak svítá,tak si ho beru k sobě 🙂

xzaje01
3. zář 2009

no jo, pikuso, kdyz ty mas to samousinajici dite 😠 , s tebou se nebudu uz bavit 😀

Stejne by me zajimalo, co se tomu nasemu honi hlavou, kdyz je kolikrat unaveny, place, ale proste neusne. Jedine zase k prsu a na mamince. Je to maly zavislak!

pikusa
3. zář 2009

Matyášek,když je unavený a nemůže zabrat,taky řve....a to ani chování nezabre...spíš položit a nechat mu svůj klid....
A nech toho 😝 já za to nemůžu...on to prostě má od narození 😀

pikusa
3. zář 2009

jooo a ted mi spí už od půl 12 a spín a spí.... a já zrovna potřebuju,aby vstával a nemám to srdce ho budit...

sayast
3. zář 2009

pik, teda, to ti spi nadherne a to usinani nahlas zavidim 😅 😀 😀 😀

ja bych tej holce klidne napsala, ale uz vic jak rok a pul nejsme v kontaktu, ona se mezitim vdala, tak ani nevim jak se jmenuje. rikala mi to kamaradka ze si to precetla jak to pise na lidech. a julcu jinde nez na fotkach z konika videt nemohla, ale sem nechodi, to uz jsem hledala. nechapu jak nekdo muze byt tak zly a brat si do pusy bezbranyho tvorecka ☹. pritom sama ma maly miminko

asanaa
3. zář 2009

Ahojda holky 😵
sayast no to je ale hnusný fakt ☹ 😠 takovýhle lidi fakt nechápu,proč jsou tak zlý?? 😔 ať si trhne nohou,Julinka je nádherná 😵 a jen počkej,za pár let ti ji bude závidět jaká to bude kočanda 😵
já byla dneska Fildu ukázat u mamky v práci 🙄 těch kecůůůůů,jak je tlusťoučkej a že vypadá jako půlroční(už povýšil chudák 😅 )a že to bude pěknej otesánek atd.Já jen stála,usmívala se a myslela si něco o prdeli 😝 😀
s tím usínáním,Filda je teda děsně hodnej,usne většinou sám.V noci se budí jednou a to po těch cca 5-7hodinách,napije se a spí dál 😅

sklenicka24
3. zář 2009

Say: a to si říká kamarádka?? NO to je také kráva, klidně to písnu. Nikomu tedy nic zlého, ale jak se říká, boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Vůbec se tím netrap. Jůlí je krásná princezna, víš to ty a víme to my, to je hlavní 😵 😵 😵

PiK: jj, ten náš v noci taky usíná sám, přes den ale nic moc, to chce většinou pochovat.

sklenicka24
3. zář 2009

X: s příkrmama začít z atím nechci, uvidím, jak se ty naše noci budou vyvíjet a pak to budu řešit.

honzule
3. zář 2009

ahoj holky, můžeme se taky přidat do diskuze? 🙂
máme taky velké miminko, momentálně 3 m - 64 cm a 7,4 kg 🙂 takže se pěkně pronese, ale to znáte dobře...
Tak moje zkušenosti jsou, že zatím žádné negativní komentáře naštěstí nebyly. Reakce jsou spíš typu - to je dobře, že mu chutná - bude to silák ....jen ať papá, bude chlapák po tátovi apod.
Asi jsme měli štěstí, protože koukám, že některý lidi jsou fakt omezený a docela by mě nadzvedli ze židle!
Ale co vadí mě, je to, že jak už tu taky zaznělo - vypadá malej jako zaostalej, protože si každý myslí, že mu je tak 6 měsíců a on prdelka naše je zatím rád, že si podrží chvilku v ručičkách hračku ☹
Teď řešíme, jak dlouho mi vydrží v kočáru a hlavně už je jasný, že zima v něm nehrozí - kdy jste dali vaše prcky do sporťáku????

sayast
3. zář 2009

honzule, ahojky 🙂
hezky miry 😉
my jsme jeste v hlubokem a asi budeme zkusit v nem odvozit i pres zimu, protoze sportak je uzsi nez hluboka korba 😒

holky,ja na tu znamou kaslu, ona projevila jak je uboha,nebudu se snizovat na jeji uroven. ale hnulo mi to zluci fest

sklenicka24
4. zář 2009

Ahoooooooojte kočky

tak mi ve sporťáku občas vyjedeme, ale jen párkrát, raději ho mám ještě v korbičce, ale ta nám bohužel moc dlouho nevydrží. 😒 😒 😒

pikusa
4. zář 2009

Ahojík holky a ahoj Honzule 🙂
Malej dnes už spinká po 2.od rána....no jak já spala v prvním trimestru pořád a každý říkal,že to bude hodné a spací miminko,tak asi jo...
Ale teda už 2 dny mě dost bolej záda...fakt se pronese...
příští měsíc jdeme na 5ti měsíční,tak jsem zvědavá na váhu 😲
A hluboká korbička???počítám max.měsíc a končíme.

xzaje01
4. zář 2009

Ahoj holky, ahoj Honzule 🙂

Ja jsem zrovna ten prechod do sportaku resila s pediatrickou a rikala ze uplne v pohode klidne i v 5m, i kdyz nemame typ sportaku "do lehu". Takze ja to vidim tak, ze nejpozdeji v 6m proste prechazim na sportak - to je i doporuceni vyrobce kocarku.

Say - mas pravdu, budes elegantne nad veci, taky dobra volba. (Ale ja se priznam, ja bych sla do boje 😅 ) Kdyz to tak vezmu, taky se mi obcas nektere miminko nelibi tak moc jako jine, ale nikdy to na plnou pusu nereknu - protoze vim, ze jsou u miminek veci dulezitejsi. Natoz to psat nekam na net! 😠

Pik - ja jsem prospala cele tehotenstvi, prognozy byly steje a podivej se na nas. Vnoci jsem ve 4 rano zase hodinu uspavala a pak to vzdala, maly sel k nam do postele. To se fakt nedaaaaaa!!!

pikusa
4. zář 2009

Xzaje..já si ho k ránu beru vždy 🙂 ale mě to dělá dobře,když spolu spinkáme...a pak to,jak se probudí,usměje...je ještě tepločký,tváře červený.....to miluju 🙂

sklenicka24
4. zář 2009

No to my dnes měli noc jedna báseň, vstával jen jednou, je to zlatíčko, ale nechci přechválit.

X: jj, máš pravdu, já bych jí to taky dala sežrat, jsem ten typ, co si to nenechá líbit.

pikusa
4. zář 2009

Tak ten můj Matýsek má dnes spací den.....už zase chrupká...
asi na něj působí to ošklivé počasí 🙂

honzule
4. zář 2009

ahojky holky, diky za přivítání 🙂
no ja to vidim s tim sporťákem stejně, počítám nejpozději 5 - 6 měsíc, nedá se nic dělat, korbička už je těsná teď! Akorát mě kamarádka strašila, že to je brzo kvůli zádíčkům, ale co mám dělat?! ☹
Mě přijde, že velký miminko je určitě plus, jsou hezčí, takový uhlazený a baculaťoučký 😉 na kyčlých jsem potkala mimi, kluk stejný měsíc jako Honzík a byl takovej - no jak to říct - "nedomrlej", ručičky jak špejličky, o nožičkách nemuluvím 🙂 a doktor to hned komentoval, protože jsme šli po něm, no konečně pořádnej chlap, že se na něj člověk nebojí šáhnout a sestřička hned taky že je vidět že se má k světu 😀
Ale chudák mamča to slyšela... Takže já osobně si myslím, že ty maminy co mají malé mimi si vyslechnou víc, než my 😖
A jestli někdo pomlouvá miminko, tak je to fakt ubožák, protože malý miminka jsou svým způsobem hezký všechny!!!! Say, se jí to pomlouvání vrátí, neboj...

evulebobule
4. zář 2009

ahoj holky,

tak máme fakt doma obříka. Některý velikosti oblečení jsme rovnou přeskočili a budeme muset nakupovat novou garderóbu. Davídkovi je velikost 62 skoro malá. Já nevím,kam to spěje 😀

sayast
4. zář 2009

ahojky holky,
evco, to bude poradny kus chlapa 😀

my si julcu berem do postele vzdy k ranu kdyz se vzbudi, okolo 5, dam ji k prsu a spime dal. 🙂. to by po me nikdo nemohl chtit, abych se ji tak brzo snazila hodinu uspat 😅. takhle je to lepsi 🙂
dneska jsme usnuli odpoledne spolu v posteli, objimali se, myslela jsem ze ji sezeru laskou 😵

taky se mi vic libi boubelaty mimca 😵 . ale kazdy to detatko ma neco do sebe, proto bych nikdy zadny nepomluvila

evulebobule
4. zář 2009

sandři: to bude, ten bude nejméně dvoumetrovej 😀

helulicek
5. zář 2009

Čau holky, tak my máme taky obříka 😀 Máme už 65cm a 6,8kg, je to kus chlapa 😀 Bude asi velkej po manželovi 😉

helulicek
5. zář 2009

tak jsme právě navážili 7,2kg 😀

pikusa
5. zář 2009

Tak koukám,jak se nám to tady rozrůstá 🙂 to je dobře.......
Sayast...takhle si k ránu taky malého beru 🙂 a je mi pak táááák dobře
Mě přijdou ty malinký miminka i plačtivější...nevím,náš je pořád jen v pohodě,usměvavý...
a kamarádky "prcek"jen brečí a brečí...............ale tím se nechci nikoho dotknout.

evulebobule
5. zář 2009

heluli: ahojky, tak koukám, že je Štěpánek taky velkej jako náš Davídek. Nám tedy ještě schází těch vašich 5 cm 😀 Ale to doženeme.

pikusa: jojo rozrůstá se to tady pěkně, to je jedině dobře.
Náš je tedy taky plačtivej, hlavně v kočárku, snad ho to brzy přejde 😀

pikusa
5. zář 2009

Evule...přejde 3.měsíc a bude jako vyměněný,uvidíš 😉

sklenicka24
5. zář 2009

Ahooooooooooooooooooooooj kočky

tak s tím braním do postele jsme na tom stejně.

Evi: no to je dobrýýýýý. JInak my v kočárku taky bečíme, je to strašné, s tím prvním jsme se procházeli třeba tři hodiny v kuse, ale s Vojtou to tedy vážně nejde. Pokud nemá před spaním, tak je to sodoma gomora 🙄

Hel: ty bláho, taky dobrýýýý, kus chlapa, ten nás za chvíli strčí do kapsy.