Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

pikusa
16. bře 2010

copak copak????kde jste¨holky????? 😀

sayast
16. bře 2010

jsem tu 🙂. ale zitra cekame ed. babi, tak budu mit o zabavu postarano na nekolik dni ☹.
dnes jsme byli podruhe na plavani a super 😵
jo a kojim porad stejne 😀. nemam srdce ji prso vzit 😅. kdybyste videli jak je stastna kdyz ho vidi 😅 😀
a vypada to ze budu mit doma pana podnikatele.. eda si chce otevrit vlastni hospodu a uz to ma dost propracovany. tak snad. mam z toho strach. preci jen to neni jistota jako kdyz je zamestnanec ☹

pikusa
16. bře 2010

Say....dodatečně přeju Julince vše nej nej k prvnímu ročku 🙂 🙂 🙂 🙂 😉
at je zdravá a štastná a veselá holčička
A holt budeš kojit no.....
A s tou hospodou....jestli na to má,at do toho jde,ale je to časově náročný......
my ted podáváme dańové přiznání 😒

sayast
16. bře 2010

pik dekujem 🙂

no, on se mu nabidl a vlastne ho nakopnul aby to zrealizoval jeden znamy. podnika v nekolika oborech,nabidl mu za pakatel pronajem prostoru a ze by mu delal tichyho spolecnika.
ja mam spis strach ze to nevyjde nebo tak ☹. jsem v tehle ohledech pesimisticka. preci jen, myslim hlavne na juli

pikusa
16. bře 2010

Taky jsem byla trošku proti....ale jde to dobře....
jenže P.k tomu má svou práci....
ale pokud se tomu bude věnovat,půjde to.

evena
16. bře 2010

ahojte 🙂

say jak ste si užili první narozeninky? Julče vše nej hlavně to zdravíčko a hodný rodiče 😵 😵 já si tky nedokážu představit že bych přestala kojit a mám to přesně jak ty píšeš že jí utěšuješ prsem 🙂 Mě to vyhovuje a jí taky 🙂 Včera mi tchýně vykládala že snacha její kamarádky stále kojí a malej už má dva roky, tchýni to strašně vzalo, nevěděla že dnes je to normální 😀

pik co malej s tím dušením, je to ok?

sme byli včera v poradně, dostala 2 včelky hexu a pneumokoka a dnes měla ráno 39,4, byl to děs celá rudá a bez života tak mi jí bylo strašně líto 😔 ale okolo poledne už to bylo naštěstí dobrý ... přibrala za měsíc jen 300 g, sem myslela že překonáme hranici 8 kg a né, zatím vážíme 7,7 kg tak asi příště 🙂 🙂 a měříme 66 cm 🙂

pikusa
17. bře 2010

Evanko,jste drobci 🙂
A dušení.....ono se to objeví vždy zničeho nic,hlavně v noci.Ale ted je v pořádku a doufám,že dlouho bude...

evena
17. bře 2010

pikuš dost se to přibírání zpomalilo, ale faldíky jí přibívají jeden za druhým 🙂
snad vás to dušení už trápit nebude 😔 máte i monitor dechu kvůli tomu?
teď mi leží na posteli a vytahuje si punčocháče a strká si je do pusy 🙂
už sou u nás nějaké pokusy o lezení, podsouvá trošku nohy pod sebe, dá ruce k sobě a posunuje se dopředu, posunula se tam během chvíle o půl metru, ale je to dost neohrabané 😀

helulicek
17. bře 2010

Čau holky, sem tu zas dlouho nebyla 😀
Štěpula teď prodělal bronchitidu. Naštěstí se to podchytlo hned na začátku, ještě než se to stačilo rozvinout, takže asi za pět dní už byl mnohem lepší. Pořád mu v hrudníčku trochu chrčí, ale je to mnohem mnohem lepší. Po celých těch pět dní měl teploty kolem 38,5. Vůbec nechtěl (nebo spíš nemohl) spát, pořád plakal, krom vody a mlíčka jsem do něho nic nedostala. Já se mu teda ani nedivím, chudáček malej. Ale jak se ulevilo, tak to teď dospává 😀 😀 Myslím, že to dělají taky hodně léky. Dnes jdeme na kontrolu, tak doufám, že už je brát nebudeme. Je to boj do něho něco dostat. Snad budeme moct jít alespoň na chviličku ven....

Jo a už asi 14 dní stojíme 😀 Takže naše mládě si z plazení přešlo rovnou do stoje. Lezení je pro něj pasé. Ne, že by nešel na čtyři, ale prostě ho to nebere. Sem tam si zapéruje, ale když se chce někam dostat, tak se plazí pořád jak padlej voják. Teď už si hodně k hraní sedá, nebo se vytáhne na kolínka a klečí. Pokouší se už i o první krůčky kolem pohovky nebo v postýlce. nadšená z toho moc nejsem, raději bych byla kdyby lezl. Přeci jen je to lepší, ale tomu holt neporučím.

A taky asi končím s kojením. Přes den si tak ze dvakrát, třikrát cucne a pak se zahryzne. Na to fakt nemám, tak jsem se nato po několika dnech vykašlala a kojím jen v noci. To se mi budí na mlíčko většinou jen jednou, takže nevím, jak dlouho mi to mlíčko vydrží. Uvidím.

Doufám, že vaše prďolky jsou zdraví a čilí.

pikusa
17. bře 2010

helu...taky jsem kojila jen v noci,pak jen nad ránem a pak už nechtěl ani to....
a taky marůdek????at už je to jaro co...
Evenko...monitor už nemáme....ale ono to není,že by najednou přestal dýchat...začne mít štěkavej kašel a oteče mu hrtan a sípe....takže to je dooost slyšet.

sayast
19. bře 2010

nestiham,doctu dyl. jen kdo by mel zajem,foto z oslavy 1. narozenin:
http://julisek2009.rajce.idnes.cz/1._narozeniny/

pikusa
20. bře 2010

Say.....krásný fotky a Julinka byla spokojená vid 😉

evena
21. bře 2010

ahojte

helu ať ste fit 😵 teda vy už stojíte tak brzo 😕 🙂

pikuš já sem hrozně úskostlivá já bez monitoru nedám ani ránu 😀 snad už ty potíže mít nebudete 🙂

say pěkný 😵 😵 moc ti to tam sluší 🙂 a Julče taky 🙂

Mája má dnes půl roku tak sme "slavili", no spíš to byla příležitost se setkat s rodinou, tak sme si užili celej den 🙂 akorát je mi blbě (asi z přežrání 😀 ) tak teď nemůžu spát a v telce nic moc, ráno budu vypadat jak mrtvola asi 😅 😝

nějké fotečky 🙂 ten dortím sme dělali asi týden 😝 sem dělala naposledy tak velkej, bylo to nekonečný 😝
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/evena/album/...

pikusa
22. bře 2010

Ahojík holky....
Evenko,u nás by monitor už neměl cenu,pořád cestuje,stoupá si v postýlce,tak by nám asi pořád houkal 😝
Fotečky krásný a teda ten dort----nádhera 😉

evena
23. bře 2010

pikus my máme ten monitor na plínu ale jak se hodně hejbe tak se jí taky vyhrnuje a už to pípalo, to sou pak šoky 😒
díky za pochvalu 🙂

tanka72
23. bře 2010

Ahoj holky 😀
Jen nakukuji a chtěla jsem vám napsat naše půlroční míry,ještě sice nemá Matěj půl roku,ale dr už mu prohlídku udělala,jak jsme byli na očkování druhou hexou a prevenarem.Takže máme 9570g a 68,5cm.Tu délku mu teda změřili jen tak,my doma jsme mu naměřili o centák víc,ale o cm víc nebo mín 😝 .Jsem ráda že se vám dobře daří a mimi jsou úžasné. A gratulka k ročku 😀 😀

pikusa
23. bře 2010

Tanka.....kluk jak má být 🙂 😉

tanka72
23. bře 2010

Jůlince a Májince vše nej nej k narozeninkám. 😵

Jinak Matěj je už na Sunaru,v poledne brambůrek,zeleninka a masíčko,na noc kaše a celkem spí,jen se budí na dudlík,takže to jde.
Pikusko ty nebo někdo tady máte kočárek peg perego gt3?My ho máme a jsme mooc spokojení,ted jsem zpět tady na diskuzi četla že jde otočit boudičku,tak jsem to zkusila a supér.Malého mám už od 4 měsíců na sportáku a někdy mu svítilo do obličejíku,tak jsem otočila boudu a je to! 🙂

pikusa
23. bře 2010

Tanka,ano,já mám GT 3...a fakt spokojenost.....
už jsme ve sportáku a ten je parádní...velikej a prostornej 🙂

tanka72
23. bře 2010

Přesně,proto jsme ho kupovali že je velkej!Mám moca a co ty?

pikusa
23. bře 2010

Mám červenej...nevím ted název 😒

evena
23. bře 2010

ahoj tanka si tu dlouho nebyla, to je chlapák 😵 i se dost vytahuje do délky 🙂 pěknej 😵 😵
se máte že už baštíte, já s tou mojí mám problémy s jídlem, je to taková prsomilka a nechce nic jinýho, sice sme začali teprve včera, ale zkoušela sem už mrkev, mrkev zředěnou MM, kaši dělanou z MM s mrkví i bez a prostě nic nechce 😝 chce to trpělivost no 😝

brisalek
24. bře 2010

Ahoj , chtela bych poprosit o zkusenosti. Male mela v 8 mesicich 9,8kg a 72 cm a nejak nevim, co ji kupovat za obleceni, potrebuje vse 80-92 velikost podle vyrobce...jenze je to site na deti 12m-24m a ty holt maji uz jine proporce. Takze kdyz je nam to akorat dlouhe...je nam to male pres brisko. Nevim co ji koupit na doma, zatim se mi nepodarilo koupit puncosaky, aby ji byly jakstak dobre. Kalhoty jsou vsechny dlooooouhe....Budu rada treba za odkazy na nejake obchody, kde vam oblecky sedi.
Diky

pikusa
24. bře 2010

Brisalek,ono to je těžký....každý výrobce to má jiné....
Punčocháčky my máme od Wolfa,ty jsou super,bodyna taky tam někdy koupím,ty jsou široká....
http://www.obleceni-wolf-pradlo-andrie.cz/detsk...
tady jsou ty punčošky,krámek je u nás,tak to je výhoda.
Kalhoty kupuju v KIKU,taky bětší,holt je má dole ohrnuté.....
V CA mají větší body,ale zase jsou docela ouzké....a super jsou body z tESCA,ty paky,kde jsou třeba po 5ti kusech,ale Tesco u nás není.

teriskaa
24. bře 2010

Holky, zdravíím.. tak jsme byli u paní doktorky a máme 7, 5 kila a 64 cm🙂 jenže ona nás asi nemá ráda nebo co.. a napsala nám makrocefalii, že taky neumí koordinovat nic a hlavu pořádně nezvedá..jsem se snažila vysvětlit, že nespal pět hodin ( co jí přišlo taky divný) a že je unavenej, že doma zvedá..takže jdeme na neurologii..achjo 😒

pikusa
24. bře 2010

Teri....teda asi je prostě divná....
holt je malej těžší,tak co.....neboj,bude to v pořádku,aspoń tě tam ujistí,že je prcek OK 😉
A my měli 7.70 🙂

beruska24.9.
25. bře 2010

Ahoj holky, připojím se, třeba mi to dokážete vysvětlit 😕
Malá při narození 3.400 g a 50 cm (takže prostě ´´normální´´ miminko 😉 ). 4 měsíce jsem kojila, pak jsme přešli na sunar. Včera jsme byly na 6měsíční kontrole, 7.600 g a 65 cm. Prý váha v normě, délka v normě, ale BMI vyšší. Jak to mám chápat?? Jako že malá váží víc, než by na svou délku měla??
Jinak je v pohodě, řádí od 5.30 - 6 h. ráno celý den (kromě doby kdy spinká), ale v papání se prostě ošidit nedá 😉 Zatím máme 1x denně zeleninu, tak za týden přidáme ovoce.

pikusa
25. bře 2010

Beruško,vůbec bych si s tím nedělala hlavu.....počkej,až se začne víc hýbat a taky se pak vytáhne...
máš ukázkovou holčičku,tak si jí užívej a nějaké BMI neřeš...
Hele moje dr.neřekla nikdy ani slovo a jsem za to ráda......sama jsem to v sobě dost řešila,že je velký,slyšela to ze všech stran.....a dneska??????je to můj puclík,leze kam může,staví se a hlavně,že je zdravej 😉

evena
25. bře 2010

brisalek, malá má něco těsnější přes břicho ale do oblečení se vleze tak neporadím, ale jak píše pikuš v tesku ty bodyčka sou fakt širší a dodně se natahují

teri možná to tvoje doktorka až moc řeší, ale jistota je jistota, tak to stejně řeknou že je vše ok, ale pro klid duše bych tam šla 😵

beru tak to sem nikdy neslyšela že dr spočítá u mimča i BMI 😕 příjde mi to směšné 😅 moje měla teď na 6ti měsících 66 cm a 7,7 kg, takže to máme skoro stejné) a dr nás chválí jak krásně přibírá a roste 😵

tanka72
25. bře 2010

Ahoj holky 😀

Beruško fakt se tím netrap,myslím že malá váží a měří akorát!!!