Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

pikusa
9. zář 2009

No já už o nich taky začínám přemýšlet.....
ale nic mě nenapadá...
tak házejte taky tipy 😀

jituskak
9. zář 2009

manžel je z 5ti dětí, takže to je docela náročný..., švagrům po flašce s nějakým alkoholem, švagrovám nějaký svíčky... to bude něco, už abych začala šetřit...

sklenicka24
9. zář 2009

No o Vánocích mi nemluvte, Petr taky říkal, že bysme měli začít. Zrovna jsem včera byla u nás v hračkárně a viděla jsem tam krásného pejska rpo Vojtu, no mít u sebe víc kačet, tak ho mám odma

jituskak
9. zář 2009

já právě nechci žádný hračky. ale už to vidím, nebudemem to mít kam dávat... máme mini 1+1, tajže místa není a už teď máme krámů...

sklenicka24
9. zář 2009

JJ, tak to jo. Ale ten pejsek byl super, kdyys ho viděla, taks e zamiluješ 😉

jituskak
9. zář 2009

mě se líbí ten pejsek od fisher price, tak jedině toho, ale jinak nic... 😀

sklenicka24
9. zář 2009

JJ, ten je naproto skvělej.

jituskak
9. zář 2009

toho jsi myslela?

sklenicka24
9. zář 2009

nn, jiného, ale ten, o kterém mluvíš ty, vím, je krásnej, už jsem ho chtěl apor Dandu, al ePetr mi to rozmluvil 😔

jituskak
9. zář 2009

to je snad jediná hračka, kterou je manžel ochotnej koupit😀 měly bychom se bavit o velkých miminkách, co? 🙂 tak já mám jeden postřeh. jedna holčina od tud mi poslala knížečku se slevama do DM od 13 měsíců. jsou tam mj. slevy na plínky vel. 4. no a jaký používáme plínky? 4! takže až mi za rok přijde knížečka pro šimna od 13. měsíců bude mi k ničemu. dobrý, co. asi jim napíšu, jak chtějí nápady, náměty, že by to měli trošku zobecnit, ať my, maminky obříků nemusíme knížečky darova, popřípadě vyhazovat.

helulicek
9. zář 2009

Holky, jaký máte kočárky? respektive délku hluboké korbičky?? My máme caren gondolu, korbička by měla být 81, ale při dnešní prochajdě jsem koukala, že malej má snad na obou stranách max 5cm volno, možná i míň 😠 Jestli to tak půjde dál, tak nevím, jestli koupit novej kočárek nebo jít do sporťáku....

helulicek
9. zář 2009

Četly jste o tom, že chtějí snížit porodný, mateřskou i rodičkovskej příspěvek. To jsou ale....škoda slov 😠

pikusa
9. zář 2009

My máme Peg perego,ještě jsme v korbičce,ale jen tak tak 😒
A slevy do DM využívám.....ale taky už mám jen na ty malé plínky 😲
Jooo a Matyášek se dnes po 2.překulil z bříška na záda....ten byl vykulenej 😀

karpisek
autor
9. zář 2009

pikusa: Tak to máš Matyáška moc šikovnýho. Já jsem ráda, že se mi malej konečně (teda ne pořád, jen když ho to napadne a má spát) přetáčí ze zadíček na bříško... Hold je asi línější

pikusa
9. zář 2009

No tak to se nám ještě nepovedlo....a toto byla taky jen náhoda 😀
A zítra jdeme na 5ti měsíční a na váhu 😀 😀

karpisek
autor
9. zář 2009

Chtěla jsem se zeptat, nechali jste nebo necháte vaše "drobečky" očkovat proti pneumokokovi? Já jsem chtěla už brzy po narození, kamarádky holčička si totiž chudáček tou nemocí prošla asi ve 3 měsících. Ale doktor mi to rozmluvil s tím, že ještě žádné miminko do půl roku neočkoval. Že si myslí, že to má smysl až tak v roce... Tak já nějak nevím.

pikusa
9. zář 2009

My očkujeme,už máme za sebou 2 vakcíny Synflorixu.....
nedáváme to najednou s xexou,ale se 14ti denním rozestupem.

honzule
10. zář 2009

čauky holky, nastíhala jsem se přidat dřív, my stále kojíme 🙂 Takže přírůstky mě zarazili, ale asi fakt "místo mlíka smetana" 😀
kočárek máme maxi cosi - výrobce uvádí 85 cm, ale zdá se mi,že je to stejně málo 😢
K tomu očkování, právě to řeším, máme jít za 14 dní na kontrolu a doktorka by mi ho naočkovala, ale není to brzy??? Taky jsem slyšela, že by se mělo jít později - jenže mám zkušenost, co doktor to názor...

sayast
10. zář 2009

ahojky holky 🙂

kocarek mame firkon quatro a jeste mame nejakou rezervu, tak uvidim jak dlouho v nem vydrzime 🙂

a co se tyce ockovani, my jdeme v 7.-mi mesicich, doporucila nam to tak dr. jan stale nevim co, synflorix nebo prevenar. hlavne chci aby to chranilo pred zanetem stredniho ucha a to uz chrani oboje, tak vubec nevim co ☹. co davate vy?

pik, co kontrola? 🙂

pikusa
10. zář 2009

Tak jsme doma od dr.
Matyášek je zdravej a dobrá zpráva 😀
už nepřibírá kilo a něco za měsíc,ale nabral půl kila...že by se nám to konečně zpomalilo?????
Má 9.35 😲 a 😲 69cm
😀
My očkovali pneumokoka 14 dní po 1.hexe.....
za 14 dní jdem na 3.dávku

sayast
10. zář 2009

pik, jak je to mozne 😲 . tise zavidim 😀
taky se uz modlim at se to zpomaly, jinak julcu neunesu nez mi zacne chodit ☹. uz ted nemuzu na zada a kycle ☹

pikusa
10. zář 2009

Say....však já mám taky co dělat...a záda??ty mě bolí pořád.
No asi jak sebou začal mrskat,není ten přírůstek takový 😀
Jooo a asi je jedno,jestli Synflorix,nebo prevenar....S.je levnější,ale zase na podzim ted by měl vyjít na trh nový vylepšený prevenar...
poptej se mudry

xzaje01
10. zář 2009

Ahoj holky, docitam jen zbezne, mam ted fofry - povedlo se mi konecne vyjednat na konzulatu, ze nam daji pro prcka cestovni doklad a v sobotu letime do Prahy! Budu ted mesic v CR, objizdet rodinu, kamosky - moc se tesim! 🙂
Ja vubec o pneumokokovem ockovani nevedela, asi se poptam na dalsi navsteve u MUDry. Holky, vy chodite na kontrolu kazdy mesic? Ja mam dalsi kontrolu az po 6m, ona ta nase Dr. to moc nehroti..

Jo a rust se nam taky zpomalil, zniceho nic zacal misto 400g pribirat sotva 100 za tyden. Uf uf. 😅

pikusa
10. zář 2009

Xszaje....tak domů 🙂 to se těšíš vid.....to si užijete
Jo my chodíme každý měsíc 🙂

helulicek
10. zář 2009

Tak to je super xzaje, se nedivím že se těšíš 😀
No, já doufám, že se u nás to přibírání snad taky brzy omezí, připadá mi, že mám doma půlroční dítě 😅
S tím očkováním nevím, musím se poptat u MUDry, jdem tam asi 24.9., mě to připadne zbytečně zatěžování organismu. Pokud není v okolí žádnej pneum. a dítě není v kolektivu, tak se mi do toho nechce....uvidím co mi nato řekne doktorka. Viděla bych to očkování tak po 1. roce....

evulebobule
10. zář 2009

tak my jsme dneska byli dneska na kontrole. Taky nám nabízela doktorka prevenar, tak jsem řekla, že ho chceme. Uvidíme za měsíc jak na tom bude bebí na ramínku

pikusa
11. zář 2009

Evulko,já jsem klidnější,když je malý očkovaný 😉

pikusa
11. zář 2009

A dnes se bobek už 3krát otočil ze zad na bříško 😀

evulebobule
11. zář 2009

pikusa tak to je šikulka malej 😉
já budu taky klidnější.

pikusa
11. zář 2009

Jooo otáčí se...už na to asi přišel...ted už se mi bude kulit 😀