Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

lidiab
22. únor 2011

@adelinka Ahoj, v lekarnach prodavaji hodne dobry krem na podobne potize. Nazyva se Exomega a je od A-derma. Je tam vytazek z ovsa. Je drazsi, kolem 350kc, ale fakt zabira.

xkacatkox
22. únor 2011

@lidiab jo ten je fakt dobrý, ale pokud má dítě alergii na oves, o ktreé se bohužel neví, tak to nadělá pěknou paseku, no my jsme kapitila sama o sobě
@adelinka kup si Linolu do koupele a krém na promazávání od Linoly, pokud si to necháš napsat i od dětské dost ušetříš, ted jsem platila doplatek na linolu 20kč, čuměla jsme jak puk, mohlo by to vydržet

adelinka
23. únor 2011

ahojky
dekuji vsem za rady na mast...
zitra neco koupim a vyzkousim 😵

dopoledne jsem byla s autem na technicke a proslo uf uf 😀
ted chystam veci na zitra na bazarek...mam jich hafel i po malem 😀

muj ma dovcu tak nemam cas na net 😀 😀
ted jeste jdu psat vypoved pac muj na 90% konci od dubna jupi jupi jou 😀

tak pa pa

pikusa
23. únor 2011

@adelinka máte někde bazárek u vás????
taky bych potřebovala někam odnést věci....fotit to a běhat na poštu jsem líná 😀

adelinka
23. únor 2011

@pikusa jj vedle ve vesnici je o vikendu a zitra se to tam vozi..mam taky toho moc

marsmail
23. únor 2011

@lidiab ahojky,náš má v 6.měsících 9600g a 70cm,a je plně kojený a teď dávám zeleninku,to by mě zajímalo jak by chtěl obezitolog řešit kojence,a ještě k tomu se 4 zubama(tomu se míň mlíka fakt nedá dát,když je už nebezpečně ozuben :D )!a jinak záda taky zmordovaný :((

marsmail
23. únor 2011

@adelinka ahojky,dobrá mast na suchou kůži bez konzervačních látek je Lenienska(ručně dělaná v lékárně),jinak mému synkovi zabírá na faldíky umýt,osušit,zapudrovat a pokud to do rána nezmizí tak dozajista zabere Bepanthen ,přeju ať vám něco pomůže!!!!

luthien.k
23. únor 2011

@adelinka, náhodou nakukuju, když vidím zmíňky o krémech (jinak mě najdeš v babských receptech na AE mininek)... Olivový olej prosím neeee!!! Co se týče té A-Dermy, 99% alergiků na oves nereaguje na jeho bezbílkovinné výtažky (ahoj @xkacatkox, jestli vy jo, jste teda dost výjimka 😀) Linola je fajn, ideální si nechat namíchat něco mastného s hydratačním, třeba Linola plus ta A-Derma nebo Bioderma Atoderm PP (nedřív ale pořídit vzorek a ujistit se, že nebude reakce - namazat jen na kousek kůže). Nebo obyčejná žlutá vazelína, ta je taky za pár kaček plus něco hydratačního. Na ty záhyby Sudocreme, kdyby nezabíral, tak je tam možná kvasinka, potom by bylo dobré natřít genciánovou violetí 1%.
Kdyby se pořád šupinkovala, tak se klidně ozvi, dala by se ještě použít speciální míchaná vitamínová mast.

luthien.k
23. únor 2011

Oprava, chtěla jsem napsal Linola fett plus něco hydratačního, nicméně přednost bych dala žluté vazelíně, kterou naváží v lékárně.

@xkacatkox, ozvi se, jak na tom jste 😉

pikusa
24. únor 2011

Ahojík holky......

@xkacatkox matýskovi vše nej nej k svátku 😉

vysocanka
24. únor 2011

ahojky taky preji Matyskům vse nej!!! 😵

pikusa
24. únor 2011

@vysocanka matyáš děkuje 😵

selmicka13
24. únor 2011

@karpisek Věř tomu Karpíšku že vím o čem mluvíš. 😵 Otíček má teď ve 2,5 měsících 7,30 kg (vážen v náručí a plínkou a dupačkama). Jsem robusnější postavy...žádnej vypracovanej svalovec, ale záda to odnášej taky. 3.3 jdeme na 3měsíční kontrolu tak uvidíme jak ještě přiberem. Máre umělou nebo kojíte jako my ? 😉 Šelmička Fotky jsou ze dneška.

pikusa
24. únor 2011
pikusa
24. únor 2011

@selmicka13 jéé ten je krásnej 😵

xkacatkox
24. únor 2011

@pikusa taky přeji vše nej k svátku 🙂

pikusa
24. únor 2011

@xkacatkox 😵

selmicka13
24. únor 2011

@vysocanka To jste mě teda pobavila...i takový drbny se najdou. Náhodou máte krásnýho chlapečka...jen se zeptám : kolik mu je? 😉 K tomu kojení, taky slýchám že ho mám krmit nízkotučným jinak že budeme mít v roce přes 20 kg(přibrali jsme od odchodu z porodnice za 10 dní 0,53kg) Teď máme ve 2,5měsících 7,30 kg.

vysocanka
25. únor 2011

@selmicka13 Lukásek vcera na prohlidce 4 mesice 4dny - 8640g a 71cm Jinak moc dekuji.. Takových drben je. :( bohuzel

irenka
25. únor 2011

ahojky holky,

PIKUS: Matyáškovi vše nej.... i když těm dětem je to v tomhle věku stejně šumák 😀
Jak se daří?

pikusa
26. únor 2011

@irenka ahojík.....a díky za přání Matesovi.....říkal,mám átek,ale ví prd,jak píšeš 🙂
Máme se fajn,jen Mates ted zase rýmuje a nudlí....ale nic hrozného.
A jak vy??
Samo přejeme Matyáškovi taky dodatečně vše nej nej 😵

irenka
26. únor 2011

@pikusa
Jojo, Maty ukazuje jak už je velikej, kacá si sám pro sebe ale jinak nic moc.
Máme se fajn. Chceme druhé mimi ale nějak už půl roku nic... tak nevím, asi přestanu kojit 😀 a možná se to povede.... 🙂

pikusa
26. únor 2011

@irenka hele,my se snažili doma do ted a nic...
takže jsem byla v CARU a stimuluju na KET 🙂 v pátek jsem byla na KO,v pondělí jedu zase a když to klapne,bude transfer příští týden

irenka
26. únor 2011

@pikusa
Hezký, tak moc držím palce a od kdy se snažíte?

pikusa
26. únor 2011

@irenka hele,vlastně jsem měla antiko jen po šestinedělí 2 měsíce.....
pak jsem sice kojila.....ale stejně jsme se nijak nechránili....MS jsem dostala asi v Matesovo 8mi měsících a dom snažení u nás holt k ničemu není 😒

irenka
26. únor 2011

@pikusa
Tak to já mám cyklus už od šestinedělí... ale stejně od října snažilkujeme a furt nic.
dr. říkala že mám omezit kojení po více než 4hodinách a bude to.... tak uvidíme kdy se zadaří...
Moc ti držím palce 🙂 😉

pikusa
26. únor 2011

@irenka díky,já vám taky 😵

xkacatkox
26. únor 2011

@pikusa držím palečky at se zadaří, at se drobečkovi líbí v peřince 🙂

pikusa
26. únor 2011

@xkacatkox hodná,díky....
ale ještě tam není 🙂

irenka
28. únor 2011

@pikusa
Neboj brzo bude.... 😉