Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

leonik
10. čer 2009

hancazivocich: prarodiče nemáme nijak přerostlé, taková normální výška 😀

tereziep: dívala jsem se na ten hauck, a měla jsem ho vyhlídlej když jsme vybírali kočár pro malého 😉 Akorát jsem myslela že jsme objevili lepší kočár, ale je malej 😖 Kdybys měla otočnou sedačku, tak se s tím nadřeš. My to máme teď u toho našeho kočáru. Můžu ti říct, že když jsme přehazovali korbu i s malým když byl vítr, tak jsme se teda nadřeli 😠 Ta přehazovací rukojeť je lepší 🙂

ilci
12. čer 2009

majko, zkus si třeba pročíst nějaké diskuze nebo si zkus nosítko půjčit, uvidíš, které vám líp sedne
já to tak taky udělala, chtěla jsem původně ergo a nakonec v praxi zvítězila manduca
my jsme cca do 4 měsíců nosili v babyvaku, ale byl to už pak pěkný nápor na páteř, cca od 6 měsíců máme tu manducu

pajinka63
12. čer 2009

Holky, tak jsme byli včera u doktora ve 3 měsících no a máme 7400g a 66cm!!! 😀 😀 😀

majka79
12. čer 2009

ilci
mám teď doma Manducu zkoušela jsem Lukášovi dát tu novorozeneckou vložku protože mu ve neděli budpu teprve 4 měsíce a nějak mu to nesedlo, pak jsem zkusila dát ho tam bez ní a je to v pohodě snad se tak smí nosit i ve 4 měsícich někde píšou že jo někde že je lapší když má menší mimi tu vložku ale on zase není menší 🙂 má už téměř 8kilo a 66 cm
budu zluošet a uvidím

karpisek
autor
16. čer 2009

Ahoj. Můj malý se mi strašně potí. Jakmile vyjedeme s kočárkem ven, tak během pár minut je propocený a brečí (a to mu oblíkám jen body, je strašně teplomilný - mnohem víc než já). Tak jsem si říkala, jestli to nemůže mít souvislost s tím, že je tak veliký. Nemáte s tím někdo zkušenost? Předem děkuji 🙂

mousunek
16. čer 2009

taky mame problem s pocenim, kdyz ho davam odpoledne spat musim ho vysvlect jen do tricka nebo bodycka jinak neusne. Venku se hrozne poti

leonik
16. čer 2009

ahoj holky, tak my byli na převážení v 5.měs. a malej má 9250g 😀 Už aby začal běhat, jinak z něj bude koule 😅 😀 Malej se taky potí, ale hlavně když pije, nebo neustále kope nožkama tak je má pořád mokrý 🙂 Do kočáru mu nedávám vůbec klobouček, teda pokud nefouká, jako dneska. Jinak je nevrlej, jak mu začne být teplo.

mousunek
16. čer 2009

leonik - no nasi mi porad rikaji ze v detskem cislovani jsme posledni pak uz jsou slunata, ale koukam ze o par bodiku vedete 😉 😉 😉
neber to ve zlem, to co mate vy v peti mesicich mel malej v pul roce

majka79
16. čer 2009

taky jsem zvědavá kolik váží náš maličký 🙂 ve čtvrtek jdem do poradny tak pak napíšu jinak děkuji všem za tip na Manducu je skvělá Lukáškovi se v ní líbí a moooc chvíli pozoruje a pak spokojeně usne. Je to velká pomoc někdy se totiž hooodně zlobí je unavený a nemůže usnout ale když ho chvíli nosím zklidní se.
S tím pocením jsme na tom podobně.

leonik
16. čer 2009

mousunek: to jo, však malej přerostl váhově i 8.měs.děti tady v okolí 😅 On není, že by byl nějakej tlustej. On je hodně velkej, asi má těžký kosti 😀

mousunek
16. čer 2009

leonik - u nas je to zrovna tak malej je velikostne uspesne rocni dite 😀 na 8. mesicni jsme meli 10 710g Byla jsem u kamossky ta ma o 10mesicu starsihou prckla a kluci byli velikostne skorem stejni 😀 jsou to nasi malicci drobeckove 😀

leonik
16. čer 2009

mousunek: 😀 no to máte teda taky váhu 😀 Náš malej nosí občas oblečky po sestřičce, která je nosila ve 2 letech. Ona je pravej opak, hubeňour 😀 Taky jsme teď malýho přeměřovali s jeho roční sestřenicí a ona je dokonce o 1 cm menší 😀 😀

mousunek
16. čer 2009

leonik - 😀 tak to je taky dobry... po dvoulete holcicce jsme dedili taky a vypada to ze bude Klarka dedit za chvilku po nas... 😀 Kolik Vojtíšek meri?

leonik
16. čer 2009

no ve 4 měsících a týdnu měl 70 cm, pak už jsme ho neměřili 😅 Zítra ho přeměřím, jestli nám zase vyrostl 😀

mousunek
16. čer 2009

aha no tak to budete o hodne vetsi nez Vikinek my meli v osmi 74cm. To mas doma vazne kus chlapa

mousunek
16. čer 2009

ale koukam ze uz se velikej narodil 🙂 malej mel po narozeni 3320g a 49cm 🙂 jen se do rustu pustil nejak moc hrr 😀

leonik
17. čer 2009

mousunek: tak to jste byli tak akorát při narození 🙂 To ti opravdu hodně narostl 😀 Malej má teda pořád těch 70 cm 🙂

sisa31
21. čer 2009

ahojte holky,tak vidím, že je to tu samej malej obřík, 🙂 ,náš prcek má 5 měsíců a váha ukázala 10,10kg 😎 je jenom kojený,nic jiného nechce ani vidět,tak jsem ráda, že v tom nejsem sama, ono to totiž není žádná sranda tahat takovou zátěž celý den, zvlášt když je ted všechno zajímá,tak přece pořád nebudou spát 🙂 někdy mám pocit, že mi roste hrb,ale je to třetí a opravdu poslední syn 🙂 ,tak si říkám, že to už snad nějak doklepu....hodně síly všem maminkám

kate77
22. čer 2009

Ahojky,tak my jsme se narodili 5,57kg a 55cm takže co jsem nakoupila oblečení bylo malé amusela jsem nakupovat pro 3měsíční mimi..bylo co nosit i je...od 5 měsíců ale přibývá jen tak 200g za měsíc ted má 10,2kg,máme 11 měsíců

majka79
22. čer 2009

Ahoj Lukášek hooodně překvapil asi nebude takový obřík začal svůj růst zpomalovat 4 měsíce a 1 týden a 7,54 pro mě velké a milé překvápko

missymici
22. čer 2009

Ahoj, nám bylo dnes na půl roční kontrole zděleno že prej má malej nadváhu. Je mu půl roku a má přesných 9kg a 66cm.PV 3430g a 50cm. NEměří nějak málo ,přitom kolik váži? No i když koukám na vaše vekové kategorie a kolik vážitě tak jsme na tom líp,hlavně moje ruce...ale i tak je to super zátěž.Na 4.měs měl 7300g.

kate77: ...tak to si maminka nosila v sobě pěkného obříka 😎 .Můj strejda měl taky 5600g a manžel měl PV 4600g a na půl roce 11kg,to mě chtěla tchýně uklidnit 🙂

mousunek
22. čer 2009

kate77 - no tak to se Ti narodil opravdu gigant, snad te netrapili normalnim porodem

sayast
22. čer 2009

ahojky,
tak se pridavam do klubu 😀
mala mela PV 3050 g a 49 cm, ted pri trimesicni kontrole 7350 g a 61 cm. je pouze kojena 🙂
vzhledem k mym 50 kg se docela pronese 😅
do hluboky korby se jeste vejdem,ale tip top a to jen diky tomu ze je firkon fakt prostornej 🙂

tereziep
23. čer 2009

Ahoj holky,
potřebuji poradit. Malé bude teď rok. No a jak to tak vypadá stále roste jako z vody. Problém je v tom, že jsem včera zjistila, že bodíčka z teska 12-18 měs a s CaA vel 86 jsou jí malé. Ještě mám bodíčka z teska 18-24 měs. a nějaká z CaA vel 92-96, ty jsou buď z krátkým rukávem nebo bez rukávů. V CaA mají teď právě bez rukávů. Potřebovala bych nějaké s dlouhým rukávem. Nevím, kam na ně budu chodit. Nechce se mi dávat malé košilky. Nevíte, kde by měli bodíčka větší? Netuším jaké je číslování od next. Tam bych se ještě zkusila podívat, ale jsou docela drahé. Budu ráda za každou radu. Dík

mousunek
23. čer 2009

tereziep - vubec neres cislovani, malymu je 8mesicu a veci 12-18mesicu nektere vyrazujeme taky

tereziep
23. čer 2009

mousunek - já neřeším číslování. Mám právě problém, že nevím, kde koupit větší bodíčka. V tesku mají právě jen do velikosti 18-24 měs a v CaA jsem viděla max 96. No a já bych potřebovala koupit nějaká bodíčka na zimu a právě netuším, kde by měli větší velikostit tak 104 a víc. To už jsem zjistila, že každá firma má jiné číslování. Právě kvůli tomu scháním hodně velký bodíčka. Prostě se mi nechce dávat malé spodní košilky. Tak proto jsem zde prosila o radu, kde by měli nějaká větší bodíčka tak vel 104 a více.

leonik
23. čer 2009

ahojky,
tereziep: já jsem teď koupila bodyčka bez rukávů v CA, měli tam velikosti 98, větší už ne. A na to bodyno mu dám triko s dlouhým rukávem. Jinak kupuju bodynka u nás ve městě v dětské prodejně, mají tam české značky oblečení. A ty body mají myslím největší 110. Větší už prý nedělají, značka byla Arex a polská značková body EWA. Dívala jsi se na mimibazar? Tam by jsi určitě taky sehnala 🙂

leonik
23. čer 2009

missymici: náš malej měl v 5m 9,25 a 70 cm a nikdo mně neříkal že má nadváhu 😕 Prý je to pěkný puclík, říkala Dr. 😀

kate: 😕 To je váha 😕 😅 Taky by mě zajímalo, jak se narodil, ale určitě císařem, ne?

mousunek
23. čer 2009

tereziep - heled a odkud jsi? u nas maji bodycka normalne az do vel110 kdyz bys nesehnala mohla bych ti sehnat nejaka tady

tereziep
23. čer 2009

Já jsem si právě oblíbila bodíčka z CaA a nebo z Teska. Většinou nakupuji v supermarketech. Do menších obchůdků moc nepřijdu, protože bydlím na okraji města a do středu se mi moc nechce. Teď jsem koupila jedno v Pompu, ale cena byla závratná. V CaA stojí bodíčko max. 80 Kč a tady jsou ta mezi 180 - 270 Kč. Je to děs. Asi budu muset přece jenom vyrazit do města nebo se mrknout někde na net.